Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Και με ενα χρόνο μακρυά απ τα Μαθηματικά έχω χάσει την ικανότητα να αξιολογώ

Ας μας πει κάποιος πως τα είδε...
Ναι και εγω.Πηγα να λυσω μερικα και δεν θυμαμαι τιποτα.Ισως επειδη ασχολουμαι με αλλου ειδους μαθηματικα.Θεμα Β ηταν αναμενομενο πιστευω τα 3 πρωτα ερωτηματα.Και το Β4 δεν ηταν τραγικο απλως μπηκε για πρωτη φορα να σχεδιαστει η συναρτηση f.Θεμα Γ και αυτο κλασικο αν και μπορει να μπερδεψει και αυτο.Θεμα Δ εκει ηταν το κορυφαιο που δεν θυμομουν και πολλα.Τα Δ3,Δ4 θα ταλαιπωρησαν τους υποψηφιους αρκετα πιστευω.Μου φανηκαν πολλα και δεν ξερω αν λυνονται ολα αυτα μεσα σε 3 ωρες.Θελει πολυ κριτικη σκεψη και εγρηγορση στην λυση των θεματων.
Η γνωμη μου ειναι εντελως υποκειμενικη και δεν ξερω μακαρι να χαρακτηριστουν ως ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου στο Δ3 υπάρχει ασάφεια.Αφού η f είναι γν αυξουσα και συνεχής στο R δεν σημαίνει απαραιτητα ότι το όριο της στο άπειρο ειναι απειρο.Μπορεί πχ να έχει ασύμπτωτη στο άπειρο και το όριο δεν μπορεί να υπολογιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες πάντως, τα θέματα κρίνονται κατανοητά και χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις. "Το 2016 είναι η επετειακό έτος του Αριστοτέλη, οπότε και το διδαγμένο κείμενο στα Αρχαία ήταν απόσπασμα από Ηθικά Νικομάχεια, κάτι που επισημαίναμε στους υποψηφίους καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Είχαμε μελετήσει αρκετά τη θεματική αυτή ενότητα. Την ίδια στιγμή, το αδίδακτο κείμενο και τα αντίστοιχα ζητούμενά του, κρίνονται ως τα ευκολότερα των τελευταίων ετών", σχολιάζουν στο NEWS 247 οι φιλόλογοι Άννα Γιαννακοπούλου και Χρήστος Κουτσόπουλος.
Αντίστοιχα, στα Μαθητικά, τα θέματα κρίνονται ευκολότερα από πέρυσι, εκτός από το τέταρτο που απαιτεί άριστη προετοιμασία."Πάντως οι καλά προετοιμασμένοι μαθητές, θα έγραψαν αρκετά καλά", συμπληρώνουν Μαθηματικοί στο NEWS 247.


news247.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Νταξ,αντικειμενικα το αγνωστο ηταν ευκολο.απλα εγω δεν ειμαι και καλος οποτε οτι και να βαζαν παλι εμενα θα με δυσκολευε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να ρωτησω, αν γραψω λιγοτερο απο μια σχολη κ την δηλωσω, αν βρω κενη θεση μπαινω? Ειμαι μ τ παλιο συστημα κ τ 4 % των θεσεων. Επισης, ξερετε αν μερικες σχολες δημοσιογραφιας π θελουν Αγγλικα εχουν 8.000 μορια γτ καπου τ ειδα κ μ φανηκε περιεργο. Οποιος ξερει κατια απο αυτα τα δυο θεματα ας μ απαντησει. Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εγω παντως μαθηματικα εγραψα ενα 17-18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.

StewieFG

Νεοφερμένος

Ο StewieFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Νιώθω εντελώς χάλια και είμαι έτοιμος να τα παρατήσω! Ενώ μπορούσα να έχω γράψει σήμερα 18-19 στα μαθηματικά λόγω απροσεξιών έχω βρεθεί στο 15-16...και έκθεση πήγα εντελώς μέτρια, καλύτερα να ξεχάσω το ημμυ που επιδίωκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Νιώθω εντελώς χάλια και είμαι έτοιμος να τα παρατήσω! Ενώ μπορούσα να έχω γράψει σήμερα 18-19 στα μαθηματικά λόγω απροσεξιών έχω βρεθεί στο 15-16...και έκθεση πήγα εντελώς μέτρια, καλύτερα να ξεχάσω το ημμυ που επιδίωκα.

To 16 στα φετινά θέματα πιθανότατα αποτελεί άριστη επίδοση.

Δεν χρυσώνω το χάπι, δες και την ανακοίνωση της ΕΜΕ (παρόμοιας δυσκολίας με τα περσινά, που στα περσινά ξέρουμε τι έγινε..).

Δεν ανταγωνίζεσαι την περσινή βάση αλλά τις επιδόσεις των άλλων.

Καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
To 16 στα φετινά θέματα πιθανότατα αποτελεί άριστη επίδοση.

Δεν χρυσώνω το χάπι, δες και την ανακοίνωση της ΕΜΕ (παρόμοιας δυσκολίας με τα περσινά, που στα περσινά ξέρουμε τι έγινε..).

Δεν ανταγωνίζεσαι την περσινή βάση αλλά τις επιδόσεις των άλλων.

Καλή συνέχεια.
η εμε καθε χρονο τα ιδια λεει δευτερον δεν πολυασχολιουνται με τα θεματα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του και τελευταιο το θεμα δ ειναι το πιο ευκολο θεμα δ των τελευταιων ετωνυπαρχει παγιδια στο γ2 και παλι δεν ειναι do or die παιρνεις μεχρι και τις μισες μοναδες αν βρεις δυο συναρτησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Νιώθω εντελώς χάλια και είμαι έτοιμος να τα παρατήσω! Ενώ μπορούσα να έχω γράψει σήμερα 18-19 στα μαθηματικά λόγω απροσεξιών έχω βρεθεί στο 15-16...και έκθεση πήγα εντελώς μέτρια, καλύτερα να ξεχάσω το ημμυ που επιδίωκα.

Ολοι νιωθουμε ετσι! Και εγω εκανα μερικες βλακειες που μου κοστισαν... Απλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι παρα μονο να παμε δυναμικα στα επομενα! Οποτε μην απογοητευεσαι και μην αφησεις τον κοπο σου να παει χαμενος!! Καλη δυναμη :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να ρωτησω, αν γραψω λιγοτερο απο μια σχολη κ την δηλωσω, αν βρω κενη θεση μπαινω? Ειμαι μ τ παλιο συστημα κ τ 4 % των θεσεων. Επισης, ξερετε αν μερικες σχολες δημοσιογραφιας π θελουν Αγγλικα εχουν 8.000 μορια γτ καπου τ ειδα κ μ φανηκε περιεργο. Οποιος ξερει κατια απο αυτα τα δυο θεματα ας μ απαντησει. Ευχαριστω

Καποιος? :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου στο Δ3 υπάρχει ασάφεια.Αφού η f είναι γν αυξουσα και συνεχής στο R δεν σημαίνει απαραιτητα ότι το όριο της στο άπειρο ειναι απειρο.Μπορεί πχ να έχει ασύμπτωτη στο άπειρο και το όριο δεν μπορεί να υπολογιστεί.

δινει f(r)=r
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StewieFG

Νεοφερμένος

Ο StewieFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ολοι νιωθουμε ετσι! Και εγω εκανα μερικες βλακειες που μου κοστισαν... Απλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι παρα μονο να παμε δυναμικα στα επομενα! Οποτε μην απογοητευεσαι και μην αφησεις τον κοπο σου να παει χαμενος!! Καλη δυναμη :clapup:

To 16 στα φετινά θέματα πιθανότατα αποτελεί άριστη επίδοση.

Δεν χρυσώνω το χάπι, δες και την ανακοίνωση της ΕΜΕ (παρόμοιας δυσκολίας με τα περσινά, που στα περσινά ξέρουμε τι έγινε..).

Δεν ανταγωνίζεσαι την περσινή βάση αλλά τις επιδόσεις των άλλων.

Καλή συνέχεια.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας και την εμψύχωσή σας. Πραγματικά το εκτιμώ πάρα πολύ. Με στεναχωρεί πολύ το γεγονός ότι με μια καλύτερη διαχείριση του χρόνου και με περισσότερη ψυχραιμία θα μπορούσα να είχα εξασφαλίσει μια πολύ καλύτερη βαθμολογία, διότι γνωρίζω πως τα θέματα ανταποκρίνονταν στις δυνατότητές μου... Όπως και να 'χει, θα προσπαθήσω να αποβάλλω την αρνητική ενέργεια μέσα μου - η οποία μόνο σε καλό δεν μπορεί να οδηγήσει- και να επιτύχω όσο το δυνατόν περισσότερο στη Φυσική και στην Χημεία. Ελπίζω του χρόνου να σας γράφω από την Αθήνα ως φοιτητής! :) Σας ευχαριστώ και πάλι, και καλή σας επιτυχία, αν είστε κι εσείς υποψήφιοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά καλη επιτυχια στουσ συνυποψηφιους!!! τι κανετε?? τι λετε για φυσικη?? γιατι μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν εκπληξεις λετε να κανει την διαφορα η φυσική??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά καλη επιτυχια στουσ συνυποψηφιους!!! τι κανετε?? τι λετε για φυσικη?? γιατι μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν εκπληξεις λετε να κανει την διαφορα η φυσική??

Ελπιζω πως οχι. Εχουμε ενα σιγουρο θεμα ρευστο φετος 1ο-2ο και αν κρινω ως τωρα θα περιμενα κατι πιο εκτελεστικο! Ταλαντωση σιγουρα (νομιζω παιζει καθε χρονο) και στερεο. Ελπιζω να μην γινει κανενας επικινδυνος συνδυασμος πχ. Στερεο να κανει ταλαντωση...
Βεβαια αυτα ειναι απλα υποθεσεις και μονο τοτε θα ξερουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά καλη επιτυχια στουσ συνυποψηφιους!!! τι κανετε?? τι λετε για φυσικη?? γιατι μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν εκπληξεις λετε να κανει την διαφορα η φυσική??

Μη σε φοβιζει ! Φαντασου οτι η υλη στη φυσικη εμεινε ιδια ενω στα μαθηματικα ,που ηταν καπως απαιτητικα, ειχε ελαττωθει με ολοκληρο κεφαλαιο εκτος. Επιπλεον φυσικη δε δινουν πλεον τα παιδια απ το οικονομικο, εχουν μειωθει οι υποψηφιοι

Γενικα δεν περιμενω εκπληξεις, θα δουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Παιδιά ,επειδή στα αρχαια βάλανε σχετικά εύκολα , πιστεύω πως θα μας βασανίσουν στη ιστορία τα σος κεφάλαια πιστεύω πως εινα το εξωτερικό εμπόριο , εθνικές γαιες, συνέπειες άφιξης προσφύγων στην εθνολογική σύσταση και οικονομία γενικά νομίζω πως θα εστιάσουν στο αγροτικό που εχει και τις πιο άκυρες πληροφορίες (πχ ποσά προφυλακτικά πουλήθηκαν το 40 κ ποιοι τα αγόρασαν )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top