Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sophie226

Νεοφερμένος

Η sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
πολυ πολυ καλο το προγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είμαι 1000% σίγουρος ότι θα γίνει μπέρδεμα με κοινά μαθήματα που εξετάζονται την ίδια μέρα και έχουν διαφορετική ύλη για το παλιό και το νέο σύστημα (π.χ. Λατινικά). Θα βλέπουμε ειδήσεις τύπου "οι μαθητές του νέου συστήματος εξετάστηκαν με θέματα του παλιού συστήματος" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Παιδιά, πιστεύετε ότι αν κάποιος ξέρει να λύνει τέλεια ασκήσεις ΑΟΘ και ΑΕΠΠ, αλλά με τη θεωρία σε αυτά τα μαθήματα έχει... τουριστική σχέση, μπορεί να βγάλει τη θεωρία μέσα στην εβδομάδα που μεσολαβεί μεταξύ Μαθηματικών και ΑΟΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
το προγραμμα ειναι... καταπληκτικο...

Σαν άτομο που δίνει δεύτερη φορά σου λέω να ηρεμήσεις και να μη σκέφτεσαι το καθετί. Σε επηρεάζει και σε ρίχνει χωρίς να το καταλαβαίνεις. Στη τελική αν εσύ προσπάθησες θα δικαιωθεις δεν υπάρχει περίπτωση.Θετική σκέψη και προσπάθεια και όλα καλά θα πάνε.

Δεν ειναι οτι αγχωνομαι τοσο με αυτα που λεγονται αλλα ενταξει ειναι μια αγχωτικη διαδικασια οπως και να το κανεις.. Θεωρω επισης πως εχω προσπαθησει πολυ και για μια μαθητρια που παντοτε εβγαζα κατω απο 15 μεσο ορο εχω καταφερει πραγματα και εχω στρωθει αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει εκεινη τη στιγμη... Ας ελπισουμε οτι θα ειμαι ψυχραιμη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Το πρόγραμμα παρατείνει το μαρτύριο, αλλά σκεφτείτε πως σου επιτρέπει να κάνεις πολλές και καλύτερες επαναλήψεις. Με το παλιό σύστημα ούτε την θεωρία δεν προλάβαινες να βγάλεις σε 2 μέρες, ενω σε 1 εβδομάδα πχ για την φυσική λύνεις και ολόκληρο βοήθημα με ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Αυτο οντως ειναι ενα καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τι συριζαίοι να μην ανακοινώσουν και τα ειδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Αφησαν οι χαζοι 1 βδομαδα για λατινικα και βιολογια γενικης..δηλαδη θα βαρεθουμεε μωρεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Δεν ειναι οτι αγχωνομαι τοσο με αυτα που λεγονται αλλα ενταξει ειναι μια αγχωτικη διαδικασια οπως και να το κανεις.. Θεωρω επισης πως εχω προσπαθησει πολυ και για μια μαθητρια που παντοτε εβγαζα κατω απο 15 μεσο ορο εχω καταφερει πραγματα και εχω στρωθει αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει εκεινη τη στιγμη... Ας ελπισουμε οτι θα ειμαι ψυχραιμη!:)

Ισχύει, είναι πολύ αγχωτική διαδικασία, προσπαθειστε όμως το άγχος να το αξιοποιησετε προς όφελος σας! Για μένα έχει μεγάλη σημασία το κλισέ που λένε όλοι οι καθηγητές: αν δεις οτι κόλλας κάπου αστο και γυρνά στο τέλος. Πρεπει να αφιερώσεις τον ιδανικό χρονο στο κάθε ερώτημα, αν δεις οτι δυσκολευεσαι προσπάθησε το λίγο, ειδικα αν δεις οτι εχεις μπόλικο χρονο (γιατί όταν θα γυρίσεις μετα θα χεις χασει τον ηρμο οπότε είναι καλυτερα αν σου βγει με την πρώτη), αλλά σε καμια περιπτωση μην το παρακανεις. Αν αφιερώσεις υπερβολικό χρονο σε ορισμένα ερωτήματα και δεις οτι σε πιέζει ο χρονος θα μπλοκαρεις απο το υπερβολικό άγχος και δε υα μπορεσεις να λύσεις τίποτα. Αυτή ηταν η μονη παγίδα άγχους για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
5% οι παλιοί άκουσα...
Δηλαδή 7-8 θέσεις ανα σχολή?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
5 μερες για αοδε,τους αγαπω.
Γκρινιαρη οντως 5%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ο Υπουργός λέει πολύ λίγοι επέλεξαν το παλιό, λένε πως κάπου εκεί θα είναι το ποσοστό.
Επίσης έχουν αυξηθεί οι θέσεις των ΤΕΙ και μειώθηκαν των ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Το παλιό σύστημα πιστεύω πως το επέλεξαν οι καλοί μαθητές που δεν πέρασαν για λίγα μόρια (δηλαδή λιγότερα από 500) και ήθελαν υψηλόβαθμες και κάποιοι που θέλουν συγκεκριμένες σχολές και δεν τους ευνοεί το νέο σύστημα (στην πλειοψηφία τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Αν τα μαθηματικά ήταν τη δεύτερη εβδομάδα ,νομίζω το πρόγραμμα θα ήταν ιδανικότερο για τους υποψηφίους (και από ψυχολογικής άποψης αλλά και πρακτικής)
Όμως αυτά είναι τα δεδομένα ..
Καλή συνέχεια παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μόνο που έχουν πει είναι ότι περίπου το 5% των υποψηφίων επέλεξε το παλαιό σύστημα, δεν έχουν ανακοινώσει πόσες θέσεις θα διεκδικήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Βασικά το ποσοστό των υποψηφίων που δίνουν με το παλιό σύστημα είναι τόσο χαμηλό γιατί σχεδόν κανείς από τη θεωρητική κατεύθυνση δεν επέλεξε το παλιό σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μόλις είδα το πρόγραμμα μόνο πάρτι δεν εκανα!Εμενα προσωπικά που ειμαι οικονομίας & πληροφορικης αλλά πραγματικά δν με νοιάζει καθόλου το αοθ γιατί μόνος στόχος είναι το τρίτο πεδιο,προλαβαινω ουυυυ τελεια!

Φίλε μου δεν νομίζω. Το αοθ έχει κάμποση θεωρία και δν μαθαίνετε τόσο ευκολα…Το αεππ απτήν άλλη έχει παραπάνω θεωρία από ότι πιστεύει ο μέσος μαθητής και μάλιστα είναι και παλουκακι η θεωρία! Απλά το καλό με το Αεππ είναι ότι θα χασεις Max μόνο 2-2,5 βαθμούς στα 20 αν είσαι αλλού για αλλού στη θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
10 μέρες κενό για τη βιολογία γενικής....Μαλστισα την αφήνουμε επομένως στην άκρη μέχρι τοτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε παιδια σχετικα με βιολογια γενικης στις ασκησεις χρειαζετε τιποτα τρελα μαθηματικα? η απλα θεωρια στην πραξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το παλιό σύστημα πιστεύω πως το επέλεξαν οι καλοί μαθητές που δεν πέρασαν για λίγα μόρια (δηλαδή λιγότερα από 500) και ήθελαν υψηλόβαθμες και κάποιοι που θέλουν συγκεκριμένες σχολές και δεν τους ευνοεί το νέο σύστημα (στην πλειοψηφία τους).

Αχά, και εγώ μέσα σε αυτούς είμαι :D

Αν τα μαθηματικά ήταν τη δεύτερη εβδομάδα ,νομίζω το πρόγραμμα θα ήταν ιδανικότερο για τους υποψηφίους (και από ψυχολογικής άποψης αλλά και πρακτικής)
Όμως αυτά είναι τα δεδομένα ..
Καλή συνέχεια παιδιά!

Ξεμπερδεύουμε πιο γρήγορα.

Το μόνο που έχουν πει είναι ότι περίπου το 5% των υποψηφίων επέλεξε το παλαιό σύστημα, δεν έχουν ανακοινώσει πόσες θέσεις θα διεκδικήσουν.

Εντάξει, θεωρούμε πως θα δώσουν κοντά στο 5%. Ανακοίνωσαν όμως γενικά πόσα άτομα θα πάρει κάθε σχολή.

Βασικά το ποσοστό των υποψηφίων που δίνουν με το παλιό σύστημα είναι τόσο χαμηλό γιατί σχεδόν κανείς από τη θεωρητική κατεύθυνση δεν επέλεξε το παλιό σύστημα.

Περισσότεροι από τεχνολογική το δήλωσαν, γιατί με το νέο σύστημα πρέπει να δώσουν και χημεία, μάθημα το οποίο δεν έχουν κάνει καθόλου στο λύκειο, και σε ένα χρόνο δεν την βγάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top