Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
βιολογια 6ο κεφαλαιο καρκινος,φυσικη ειμαι στην αρχη του στερεου Ucm κτλ,ρευστα δεν εκανα ακομη και χημεια θα μπω ατομικη ακτινα σε λιγες μερες.Κατι ασχετο,γνωριζετε αν επιτρεπεται το στενσιλ κυκλων στις πανελληνιες?παντα ειχα ενα θεμα με τον διαβητη.

από χημεία ποια κεφάλαια έχετε τελειώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Πρεπει να ειναι πολυ ωραιο να τελειωνεις την υλη ειδικα στην ιστορια :P Εμεις μολις μπηκαμε κρητικο μας μενουν οι 15 σελιδες οποτε τελη Φλεβαρη θα εχουμε ξεμπερδεψει ( οπως το παρει κανεις :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ειναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλα .....θέλω την γνώμη σας
Έχω τενοντίτιδα από τον Οκτώβρη και ενώ νοιωθω το χέρι μου πολύ καλύτερα πολλοί με συμβουλεύουν να δώσω προφορικά :worry: με τη λογική ότι η αντιμετώπιση ειναι πιο επιεικής
Δεν ξέρω κατα ποσό κάτι τέτοιο ειναι ηθικό αφού μπορώ πο εύκολα να γράφω πλέον
( επίσης είμαι σίγουρη ότι θα κολλήσω μπροστά στους εξεταστές και δε θα μπορέσω να αρθρώσω λέξη )?????????:hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εκτός από την ηθική διάσταση, δεν ξέρω και κάτα πόσο θα σε ευνοήσει. Εγώ δεν ξέρω αν θα μπορούσα να λύσω πχ ασκήσεις μαθηματικών ή φυσικής προφορικά (δεν ξέρω βέβαια και πως ακριβώς δουλεύει το σύστημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Και κατι αλλο αλανια εκθεση εχει διαβασει κανενας θεωρια? λεω να το αφησω για απριλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ειναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλα .....θέλω την γνώμη σας
Έχω τενοντίτιδα από τον Οκτώβρη και ενώ νοιωθω το χέρι μου πολύ καλύτερα πολλοί με συμβουλεύουν να δώσω προφορικά :worry: με τη λογική ότι η αντιμετώπιση ειναι πιο επιεικής
Δεν ξέρω κατα ποσό κάτι τέτοιο ειναι ηθικό αφού μπορώ πο εύκολα να γράφω πλέον
( επίσης είμαι σίγουρη ότι θα κολλήσω μπροστά στους εξεταστές και δε θα μπορέσω να αρθρώσω λέξη )?????????:hmm::hmm::hmm::hmm:

Καταρχάς να ξέρεις δεν είναι πιο εύκολα. Δεν είναι θέμα ηθικής για εμένα. Οι πανελλήνιες θέλουν πολύ γράψιμο όλη την χρονιά, αν σου πονάει το χέρι θα βρεθείς σε μειονέκτημα. Δεν είναι να σε απασχολεί αυτό μες στην εξέταση. Από την άλλη, στην προφορική εξέταση δεν χαρίζουν βαθμούς, είναι εξίσου δύσκολα. Εγώ θα κόμπλαρα κιόλας γιατί προτιμάω να είμαι εγώ και το γραπτό. Πάντως αν αποφασίσεις να πας για κανονική εξέταση και βασικά και για μέσα στην χρονιά στο προτείνω να ζητήσεις καμιά ιατρική συμβουλή για να μην σου πονάει τόσο, υπάρχουν και κάποιες ασκήσεις που μπορούν να βοηθήσουν αλλά και τα wrist braces, βέβαια δεν ξέρω πόσο βοηθάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλα κάνω φυσικοθεραπεία από τον Οκτώβρη για αυτο και γράφω καλύτερα.Ακομα όμως προσπαθώ να προλάβω στο τρίωρο το διαγώνισμα. Σχετικά με την προφορική εξέταση ακούω συχνά ότι οι εξεταστές επειδή εξετάζουν προφορικά μαθητές με δυσλεξία που αντιμετωπίζουν προβλήματα έκφρασης κλπ αξιολογούν με μεγαλύτερη επιείκεια μαθητές με τενοντίτιδα που δεν αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα ... Στους τυφλούς δηλαδή ο μονόφθαλμος :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλα κάνω φυσικοθεραπεία από τον Οκτώβρη για αυτο και γράφω καλύτερα.Ακομα όμως προσπαθώ να προλάβω στο τρίωρο το διαγώνισμα. Σχετικά με την προφορική εξέταση ακούω συχνά ότι οι εξεταστές επειδή εξετάζουν προφορικά μαθητές με δυσλεξία που αντιμετωπίζουν προβλήματα έκφρασης κλπ αξιολογούν με μεγαλύτερη επιείκεια μαθητές με τενοντίτιδα που δεν αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα ... Στους τυφλούς δηλαδή ο μονόφθαλμος :confused::confused::confused:

Καλο παντως ειναι να μην ρισκαρεις :/: μεχρι τοτε θα εισαι πολυ καλυτερα πιστευω ειδικα με τη φυσικοθεραπεια! και επειδη απ οτι φανταζομαι δεν εχεις εξοικειωθει κιολας με τη προφορικη εξεταση μπορει και να κομπλαρεις λιγο ενω στα γραπτα θα εχεις περισσοτερο χρονο και ανεση να σκεφτεις... Γνωμη μου δηλαδη :P Get well soon!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
γιατι δεν κανεις 10% αφου το εχασες για τοσο λιγα μορια??? ;) φετος αναμενεται πτωση των βασεων και εσυ εισαι πολυ κοντα.
θα συμφωνήσω κι εγώ, γιατί δεν κάνεις 10%? δεν παίζει να μην περάσεις με τόσο μικρή απόκλιση μορίων.

Ρίσκο είναι...

Και κατι αλλο αλανια εκθεση εχει διαβασει κανενας θεωρια? λεω να το αφησω για απριλη

Εγώ ξεκίνησα φροντιστήριο από Γενάρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
και που εισαι? στην υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ρίσκο είναι...

Θα μπορουσε ομως να κανει 10% φετος ,αφου δεν εχει να χασει κατι και ξαναδινει του χρονου που θελει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
τελικα ο χρονος διεξαγωγης των πανελληνιων ειναι πριν ή μετα τις ενδοσχολικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Η eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πριν ♥♥♥♥
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Πριν ♥♥♥♥

Ποιος το λεει αυτο? Δηλαδη αμα μεινω εγω στην ταξη θα ειναι πολυ ωραιο να εχω δωσει πρωτα πανελληνιες... Συστημα απο τα lidl .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να μένει κάνεις βαθμολογικά στην τρίτη τάξη για να είναι πρόβλημα αυτό που λες. Εξάλλου για τους κακούς υπάρχουν και οι ενδοσχολικες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να μένει κάνεις βαθμολογικά στην τρίτη τάξη για να είναι πρόβλημα αυτό που λες. Εξάλλου για τους κακούς υπάρχουν και οι ενδοσχολικες εξετάσεις.

Μια χαρα γινεται να μεινεις αμα εισαι πολυ κακος. Μπορει εγω να θελω να δωσω πανελληνιες για πλακα και να να μεινω κιολας..

Επισης μην λέμε οτι θελουμε δεν εχει βγει ακομα καμια ανακοινωση για την ημερομηνια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Σύμφωνα με δημοσίευμα της Καθημερινής, η Δευτέρα 16/5 είναι η πιθανότερη ημερομηνία έναρξης των φετινών Πανελλαδικών.:worry:
https://www.ipaideia.gr/stis-16-maiou-ksekinoun-oi-paneladikes-2016-aitiseis-mexri-29-2.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
γιατι δεν κανεις 10% αφου το εχασες για τοσο λιγα μορια??? ;) φετος αναμενεται πτωση των βασεων και εσυ εισαι πολυ κοντα.

μα είναι πάντα πιο ψηλές. :( το 2015 (η πληροφορική οπα) ήταν πάνω από 17.000 μόρια

Θα μπορουσε ομως να κανει 10% φετος ,αφου δεν εχει να χασει κατι και ξαναδινει του χρονου που θελει ;)

βασικά, αυτό σκέφτομαι να κάνω. Αν και δεν παίζει το πρώτο σενάριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδιά, στην Ιστορία Γενικής είναι εκτός οι:

- Οργάνωση και έκρηξη της Επανάστασης,
- Η επανάσταση στις Ηγεμονίες,
- Η εδραίωση της επανάστασης,
- Οι πρώτες αντιδράσεις στην επανάσταση,
- Η εξέλιξη της Επανάστασης


??????????????????????


Σαφώς υπάρχουν σος και αντισος αλλά όταν μιλάμε για ιστορία μπορεί να πέσουν τα πάντα. Πρέπει να ξέρεις όλο το κακογραμμενο βιβλίο απ'έξω και να μπορείς να γράφεις Καλές πήγες (συνδιαστικοτητα γνωσεωΝ - άρα να ξέρεις τα παντα και να παίρνεις τις πληροφορίες που χρειάζεται). Η Ιστορία Γ.Π αποτελούσε ένα δύσκολο μάθημα εν σχεσει με τα άλλα γενικής παιδείας. Τώρα επειδή ανοίγεις παιδαγωγικά ίσως γίνει ένα τσακ πιο εύκολο. Το βοήθημα πάντως θα σε βοηθήσει με τη κατανόηση της ύλης και τις πηγές.

Όχι, δε μιλάω για σος και αντισος, αλλά για τις δυνατές ερωτήσεις που μπορούν να βάλουν. πχ αν αποστηθίσω ενιαία το κεφάλαιο, θα έχω πρόβλημα να απαντήσω μεμονωμένα κομμάτια στις ερωτήσεις τους. Οπότε δεν θέλω να ξέρω τα σος, αλλά πως μπορούν να ρωτήσουν διαφορα από κάθε κεφάλαιο. Υπάρχει κάποιο βοήθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παιδιά με τις αστυνομικές σχολές τι λέτε να γίνει φέτος;
Θα υπάρξει αύξηση των μορίων εισαγωγής εε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top