Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Συμφέρει, ωστόσο, να μετράνε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
μικρή σημασία έχει, τουλάχιστον με τον τρόπο που μέτραγε μέχρι τώρα. Από ότι έχω καταλάβει έπαιρνες επιπλέον μόρια όταν ο προφορικός ήταν μέχρι και 2 βαθμούς πάνω από το βαθμό. Δηλαδή αν στα μαθηματικά έγραφες 14 και είχες μέσο όρο στα τρίμηνα 16 θα ήταν το ίδιο με τον να είχες μέσο όρο στα τρίμηνα 20. Και αν λάβεις υπόψιν ότι όλοι οι καθηγητές στη ΄γ λυκείου βάζουν φουσκωμένους προφορικούς βαθμούς, όλοι οι υποψήφιοι είχαν προφορικό βαθμό τουλάχιστον 2 μονάδες μεγαλύτερο από το βαθμό των πανελληνιών, άρα όλοι έπαιρναν το μέγιστο των επιπλέον μορίων από τον προφορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μπα ξέρω ακόμα και άριστη μαθήτρια που έχασε τη Νομική Αθηνών για 1 μόριο, που 50 μόρια τα έχασε επειδή της είχε βάλει στην Ιστορία η καθηγήτρια 18 19 και έγραψε 19.7. Μιλάμε κιόλας για κοπέλα που έγραψε 18.892 :P

Και πολλοί άλλοι που έχασαν μόρια. Δεν παίρνουν όλοι δηλαδή τα μέγιστα μόρια.

Θεωρώ καλύτερο που δεν θα μετράνε γιατί έτσι ο βαθμός θα είναι πολύ πιο αντικειμενικός και δεν θα εξαρτάται ο βαθμός σου στο αν έχεις αυστηρούς η επιεικείς καθηγητές.

Τα κλειδί φέτος είναι σίγουρα η Έκθεση που ενώ μέχρι πέρσι αποτελούσε το 16,67%, από φέτος θα μετράει απ'ότι φαίνεται 20%. (Ειδικά για τις υψηλόβαθμες σχολές Νομική-Πολυτεχνείο-Ιατρική)
Ενώ δίνεται πολύ πιο μεγάλη έμφαση στα μαθήματα βαρύτητας, αφού το 1ο μάθημα βαρύτητας είναι το 33% της βαθμολογίας (το 1/3 δηλαδή) και το 2ο μάθημα βαρύτητας 27%.

Τυχεροί φέτος θα είναι αυτοί που προετοιμάζονται για το πεδίο των Θετικών Επιστημών, όπου φαίνεται από τη συμμετοχή, οι προσφερόμενες θέσεις είναι πιο πολλές από τους υποψηφίους οπότε θα περάσουν όλοι κάπου, ενώ αντιθέτως στο πεδίο των Οικονομικών και Πληροφορικής υπάρχει υπερβάλλουσα ζήτηση σε σχέση με την προσφορά οπότε θα μείνουν αρκετοί εκτός παρά των εύκολων εκ φύσεως μαθημάτων (ΑΕΠΠ+ΑΟΘ) που βέβαια μπορεί να γίνουν αρκετά επίκίνδυνα.
Οι άλλοι τυχεροί απ'ότι φαίνεται είναι οι των Παιδαγωγικών που απ'ότι φαίνεται θα περάσουν στο τμήμα της προτίμησής τους με αρκετά χαμηλές βαθμολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos1908

Νεοφερμένος

Ο Nikos1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δηλαδή ενας αν γράψει στων οικονομικών και πληροφορικής οχι πολύ καλά δεν έχει πιθανότητες να περάσει σε κάποιο τει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Πόσες απουσίες έχετε μεχρι τώρα? Εγω έχω μια ωριαίακαι προσπαθώ να μην κανω αλλη:D Στο τέλος πόσες μέρες μπορεί κάποιος να μην πήγαινι σχολείο χωρίς να μείνει αν δεν έχει σχεδόν καμία απουσία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
114/7=16 μερες και μιση μερα πρπ.. Θελω να πιστευω οτι στο τελος δεν τις περνανε τις απουσιες που κανουμε για να διαβασουμε απο λιγο αξιοπρεπεια και μονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
114/7=16 μερες και μιση μερα πρπ.. Θελω να πιστευω οτι στο τελος δεν τις περνανε τις απουσιες που κανουμε για να διαβασουμε απο λιγο αξιοπρεπεια και μονο..

Μην εισαι τοσο σίγουρος οτι δεν τις περνανε :/: Εξαρταται από τον καθηγητη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Πόσες απουσίες έχετε μεχρι τώρα? Εγω έχω μια ωριαίακαι προσπαθώ να μην κανω αλλη:D Στο τέλος πόσες μέρες μπορεί κάποιος να μην πήγαινι σχολείο χωρίς να μείνει αν δεν έχει σχεδόν καμία απουσία?

10,πιστολιάζω κάτι 2ωρα που και που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδια κανα σος θεμα για εκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
114/7=16 μερες και μιση μερα πρπ.. Θελω να πιστευω οτι στο τελος δεν τις περνανε τις απουσιες που κανουμε για να διαβασουμε απο λιγο αξιοπρεπεια και μονο..
Όχι μόνο τις περνάνε,αλλά σου λένε ότι δε θέλουν να βρουν και το μπελά τους (τους δικαιολογώ).Παντως δεν ειναι νομος το να μη πατας το ποδι στο τελος οποτε δε θιγονται θεματα αξιοπρεπειας θα ελεγα.Ετσι ειναι ο νομος,αμα λειψεις θα παρεις απουσια.Άμα τωρα πέσεις σε καθηγητή που κάνει και λίγο τα στραβά μάτια τότε μια χαρά.
Παιδιά σωστή διαχείριση των απουσιών σας,μη τις σπαταλατε για βλακείες.
Εγώ μέσα στη χρόνια είχα κάνει 9 απουσίες και μια βδομάδα πριν το Πάσχα και όλο το καιρο μετά από αυτό δε πάτησα το πόδι μου πάλι στο σχολέιο.Μια-δύο φορές πετάχτηκα για 5 λεπτά για να δικαιολογήσω απουσίες.Θα προτιμούσα μερικές από αυτές να τις έκανα μέσα στη χρονια γιατί στο τέλος δε πατούσε κανείς οπότε άνετα θα διάβαζα κάποιο θεωρητικό μάθημα στη ταξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εξαρτάται πολύ από τον καθηγητή και τι σχέση έχεις μαζί του, κάτι παιδιά με γονείς καθηγητές έστω και σε άλλα σχολεία πιο πολύ ήταν σπίτι παρά σχολείο :P και στο τέλος παίζει να είχαν και λιγότερες απουσίες από μένα στο απολυτήριο...
Για έναν κοινό μαθητή όμως όντως οι περισσότεροι θα πουν ότι δεν θέλουν να βρουν τον μπελά τους. Το μόνο που γίνεται αν μείνεις από απουσίες είναι ότι σε αλλάζουν σχολείο, με αυτό το τρόπο σβήνονται μαγικά κάποιες από τις απουσίες, ακόμα δεν έχω καταλάβει πως.
Αξίζει πάντως να κάνετε και καμία απουσία μέσα στη χρονιά αν είστε πιεσμένοι με κάποιο διαγώνισμα το σαββατοκύριακο. Εγώ είχα 30-40 απουσίες μέχρι το Πάσχα και οι υπόλοιπες 100+ ήταν παραπάνω από αρκετές για τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
παιδια κανα σος θεμα για εκθεση?

Το πολύ να πέσει πόλεμος και ειρήνη κατά την γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Το πολύ να πέσει πόλεμος και ειρήνη κατά την γνώμη μου

Δεν πεφτει αυτο ειναι επικαιρο.Κατα τη γνωμη μου μπορει να βαλουν κανενα ακυρο οπως κανενα θεμα με την οικογενεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τρομοκρατία ψήνεται, αλλά πιστεύω θα καεί από οεφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Τρομοκρατία ψήνεται, αλλά πιστεύω θα καεί από οεφέ.


υπερβολικά επίκαιρο δεν νομίζω να το βάλουν.
κάτι άκυρο που θα είναι και κάπως σχετικό θα πέσει όπως πάντα σχεδόν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Και ποιος λέει ότι τα επίκαιρα δεν πέφτουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Και ποιος λέει ότι τα επίκαιρα δεν πέφτουν?

Billy δεν προκειται να μπει επικαιρο θεμα ετσι λενε οι περισσοτεροι φιλολογοι.Εχω ακουσει απο ενα φιλολογο θειο μου οτι παιζει να πεσει κατι σχετικα με την οικογενεια.Ετσι ακουγεται.

Κοιταχτε αυτο οσοι δινετε παννεληνιες φετος.https://tassos-filologos.blogspot.gr/2012/01/blog-post_04.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αφού και φέτος επίκαιρο έπεσε. Άλλωστε το 90% των θεμάτων της έκθεσης είναι επίκαιρα και διαχρονικά.
Τρομοκρατία πάντως δεν έχει πέσει ποτέ, ωστόσο θεωρώ ότι κάτι σχετικό θα μπει οεφε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος Σ Jorge

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος Σ Jorge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μην ανησυχειτε guys! Ολα καλα θα πανε...Αρκει να κανετε σωστο διαβασμα με προγραμμα και οχι υπερβολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Τρομοκρατία ψήνεται, αλλά πιστεύω θα καεί από οεφέ.

Και ποιος τους απαγορευει να βαλουν κατι παρομοιο με τον οεφε ;
Εδω εβαλαν στα καημενα τα παιδια της θεωρητικης 2 φορες Κρητικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top