Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikos1908

Νεοφερμένος

Ο Nikos1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
παιδια αν γραψει καποιος γυρω στα 9000 και μορια,περναει σε κανενα τει διοικησης επιχειρησεων??(αναφερομαι προφανως στο 5ο πεδιο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδιά που λέτε να πάνε οι βασεις στα οικονομικά τμήματα φέτος;
Εγώ νομίζω πως θα πέσουν( μαθηματικα κτθ,δεν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Φιλε αν πχ βγει η προκηρυξη παρασκευη εμεις ποτε θα κανουμε τα χαρτια απο τη στιγμη που μετα τα σχολεια ειναι κλειστα?


Τα έγγραφα κοινοποιούνται μαζί με την προκήρυξη σε όλα τα στρατολογικά γραφεία,δευτεροβάθμιες διευθύνσεις,δημαρχεία και στις ιστοσελίδες των στρατιωτικών σχολών δεν είναι αναγκαίο να τα δεις μόνο στο πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.Τώρα τα έγγραφα κάθε φορά τα ίδια είναι όπως είναι οι υπουργοί παίρνουν την προκήρυξη αλλάζουν τις ημερομηνίες και το στέλνουν στο Υπουργείο Παιδέίας προς κοινοποιήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Παιδιά που λέτε να πάνε οι βασεις στα οικονομικά τμήματα φέτος;
Εγώ νομίζω πως θα πέσουν( μαθηματικα κτθ,δεν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί)
Πέρσι όλοι φωνάζανε οτι θα πέσουν ,τελικα ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ποσο δυσκολα θα βαλουν λετε φετος στη φυσικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Πέρσι όλοι φωνάζανε οτι θα πέσουν ,τελικα ; ;)
Προπαγάνδα των καναλιών ήταν τελικά :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Προπαγάνδα των καναλιών ήταν τελικά :whistle:
Mother of god που κολλάει η προπαγάνδα :confused:, ο σκοπός ήταν ,όσον αφορά τη τηλεοραση, να αυξήσουν τα ποσοστά τηλεθέασης , το ίδιο ισχύει και για τον τύπο ,και για το διαδίκτυο , απλα μερικοί ανίδεοι προσπάθησαν να το παίξουν κάποιοι χωρίς επιτυχία τελικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Απο το φπψ μπορει κανεις να ασχοληθει και με την ψυχολογια παραδειγματος χαριν παιδοψυχολογος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Απο το φπψ μπορει κανεις να ασχοληθει και με την ψυχολογια παραδειγματος χαριν παιδοψυχολογος;
όχι μόνο από τις τέσσερεις σχολές ψυχολογίας( απθ , Ρέθυμνο, Πάντειος, Εκπα) μπορείς να πάρεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ψυχολόγου. Και μεταπτυχιακό να κάνεις στη ψυχολογία ψυχολόγος δε μπορείς να γίνεις χωρίς το βασικό πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos908

Νεοφερμένος

Ο panos908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπέρα είμαι μαθητής γ λυκείου και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για τις πανελλαδικές εξετάσεις άλλα και για μία σχολή είμαι νέο μέλος Κέα θα ήθελα να με βοηθήσετε παρακαλώ.
αρχικά θα ήθελα να μ πείτε το έξης : είμαι στο τμήμα οικονομικού και πληροφορικής και μέχρι τα μέσα τις χρονιά δεν ήξερα καν γτ είμαι εδώ άπλα για οικονομικές σχολές και πληροφορικής και άπλα διάβαζα κάποια στιγμή λέω πρέπει να αποφασίσω και σκεπτικά τρεις σχολές που μου άρεσαν και με έναν υπολογισμό μπορούσα να τις πιάσω ήταν marketing και επικοινωνίας (όπα) , λογιστικής (ΤΕΙ Πειραιά ) και ναυτιλιακά και ακόμα δεν τα έχω ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου ποίο Θέλω πιο πολύ αν και τα ναυτιλιακά έχουν προβάδισμα όμως εδώ έχω την απορία μου. επειδή έχω παρατήσει τα αγγλικά από την α λυκείου και δεν είχα και την καλύτερη επαφή ποτέ γενικά δυστυχώς δεν μπορώ να πιάσω τα ναυτιλιακά του Πειραιά και σκέφτομαι την Χίο αν και δεν είναι 100% ίδιες σχολές το ξέρω αυτό τεσπα. την Χίο λογικά την πιάνω άπλα έχω απορία λέει ότι αγγλικά πρέπει να γράψω πάνω από 10 αν δεν γράψω πάνω από 10 άλλα έχω γράψει πάνω από την βάση της σχολής μπαίνω η όχι ?
η 2η απορία μ είναι η έξης ένας φοιτητής τις Χίου μπορεί κάνοντας όλα τα εξάμηνα και τα πάντα γενικά να έρθει και στον Πειραιά και να κάνει και εκεί μαθήματα για να πάρει και από εκεί πρυχια η κάτι τέτοιο δλδ ουσιαστικά να μπορεί να έχει αναγνωρισιμότητα στην αγορά εργασίας και από τα 2 πανεπιστήμια ?
ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
όχι μόνο από τις τέσσερεις σχολές ψυχολογίας( απθ , Ρέθυμνο, Πάντειος, Εκπα) μπορείς να πάρεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ψυχολόγου. Και μεταπτυχιακό να κάνεις στη ψυχολογία ψυχολόγος δε μπορείς να γίνεις χωρίς το βασικό πτυχίο.


Δηλαδη απο φπψ μονο φιλολογος,ετσι?
τιποτα τιποτα σχετικα με ψυχολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
καλησπέρα είμαι μαθητής γ λυκείου και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για τις πανελλαδικές εξετάσεις άλλα και για μία σχολή είμαι νέο μέλος Κέα θα ήθελα να με βοηθήσετε παρακαλώ.
αρχικά θα ήθελα να μ πείτε το έξης : είμαι στο τμήμα οικονομικού και πληροφορικής και μέχρι τα μέσα τις χρονιά δεν ήξερα καν γτ είμαι εδώ άπλα για οικονομικές σχολές και πληροφορικής και άπλα διάβαζα κάποια στιγμή λέω πρέπει να αποφασίσω και σκεπτικά τρεις σχολές που μου άρεσαν και με έναν υπολογισμό μπορούσα να τις πιάσω ήταν marketing και επικοινωνίας (όπα) , λογιστικής (ΤΕΙ Πειραιά ) και ναυτιλιακά και ακόμα δεν τα έχω ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου ποίο Θέλω πιο πολύ αν και τα ναυτιλιακά έχουν προβάδισμα όμως εδώ έχω την απορία μου. επειδή έχω παρατήσει τα αγγλικά από την α λυκείου και δεν είχα και την καλύτερη επαφή ποτέ γενικά δυστυχώς δεν μπορώ να πιάσω τα ναυτιλιακά του Πειραιά και σκέφτομαι την Χίο αν και δεν είναι 100% ίδιες σχολές το ξέρω αυτό τεσπα. την Χίο λογικά την πιάνω άπλα έχω απορία λέει ότι αγγλικά πρέπει να γράψω πάνω από 10 αν δεν γράψω πάνω από 10 άλλα έχω γράψει πάνω από την βάση της σχολής μπαίνω η όχι ?
η 2η απορία μ είναι η έξης ένας φοιτητής τις Χίου μπορεί κάνοντας όλα τα εξάμηνα και τα πάντα γενικά να έρθει και στον Πειραιά και να κάνει και εκεί μαθήματα για να πάρει και από εκεί πρυχια η κάτι τέτοιο δλδ ουσιαστικά να μπορεί να έχει αναγνωρισιμότητα στην αγορά εργασίας και από τα 2 πανεπιστήμια ?
ευχαριστώ πολύ

Να προτιμήσεις το Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών στην Χίο από το αντίστοιχο του ΠΑ.ΠΕΙ. Είναι πολύ καλύτερο από πολλές απόψεις. (Καθηγητές, Μαθήματα, Οργάνωση, Κατευθύνσεις, Υποδομές, Πρακτική Άσκηση, "Εφοπλιστική ζώνη") . Στο μόνο που υστερεί είναι σε επίπεδο φοιτητών, αν και σε όλα τα τμήματα υπάρχουν και λαμπρά παραδείγματα.

Στα Αγγλικά των Πανελληνίων, είναι κατόρθωμα να γράψεις κάτω από τη βάση. Εγώ είχα Β2 από γ'γυμνασίου και χωρίς προετοιμασία, έγραψα 14.1 :P Τα Ναυτιλιακά του ΠΑ.ΠΕΙ απαιτούν προσβάσιμο βαθμό στα αγγλικά ενώ το αντίστοιχο της Χίου, όχι.

Το δεύτερο που λες δεν γίνεται. Μπορείς να φοιτήσεις σε ένα προπτυχιακό πρόγραμμα στο ίδιο χρονικό διάστημα και να πάρεις ένα πτυχίο. Και τα 2 πτυχία είναι εξίσου αναγνωρίσιμα και στο λέω μετά βεβαιότητας.

Αν θέλεις κάτι ειδικότερο, μη διστάσεις να ρωτήσεις.

Δηλαδη απο φπψ μονο φιλολογος,ετσι?
τιποτα τιποτα σχετικα με ψυχολογια?

Σχετικά με την Ψυχολογία, μόνο ακαδημαικά να κάνεις κάποια μαθήματα, η να πάρεις κάποιο μεταπτυχιακό/διδακτορικό. Από εκεί και πέρα, μπορείς να συμμετέχεις σε κάποια σεμινάρια κλπ
Ψυχολόγος ορίζεσαι μόνο με πτυχίο Ψυχολογίας.

Αν είναι όνειρό σου η Ψυχολογία, τότε η πέρνα Ψυχολογία η αν δεν το καταφέρεις και έχεις υπομονή πέρνα ΦΠΨ πάρε κατεύθυνση Ψυχολογίας και μετα με κατατακτήριες μπαίνεις Ψυχολογία, πολύ εύκολα. Αλλά επισημαίνω ότι θέλει μπόλικη υπομονή και επιμονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδια αν γραψει καποιος γυρω στα 9000 και μορια,περναει σε κανενα τει διοικησης επιχειρησεων??(αναφερομαι προφανως στο 5ο πεδιο )
Φυσικά ρ, συμφωνα τουλαχιστον με τα περσινα μορια με 9000 περνας Καβάλα,Σέρρες,Κοζάνη,Μεσολόγγι,Γρεβενά,Λευκάδα και Άγιος Νικόλαος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Ηθελα να ρωτησω το β1 της εκθεσης ειναι σιγουρο οτι δεν θα ειναι παραγραφος?κατι τετοιο ειχα ακουσει και μαλιστα οτι θα ειναι ερωτηση κατανοησης...ψαχνω το φεκ αλλα δεν μπορω να βρω κατι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos908

Νεοφερμένος

Ο panos908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου και για τις πληροφορίες για τα πανεπιστήμια απλα ειμαι τελείως χάλια στα αγγλικά ή νομίζω δεν ξέρω τέλος πάντων και με έχω ικανό αλλά αν γράψω παραπάνω από την βάση και που θα θέλει το πανεπιστήμιο εγώ δεν θα έχω πρόβλημα να μείνω εκτός σχολής αν γράψω ας πούμε 8 στα αγγλικά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Ηθελα να ρωτησω το β1 της εκθεσης ειναι σιγουρο οτι δεν θα ειναι παραγραφος?κατι τετοιο ειχα ακουσει και μαλιστα οτι θα ειναι ερωτηση κατανοησης...ψαχνω το φεκ αλλα δεν μπορω να βρω κατι :confused:

Τίποτα δεν είναι σίγουρο.Περσι ειχα προετοιμαστεί ψυχολογικά για παραγράφο και τελικά έβαλαν Σ-Λ
My guess? Φετος θα βάλουν οπωσδήποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου και για τις πληροφορίες για τα πανεπιστήμια απλα ειμαι τελείως χάλια στα αγγλικά ή νομίζω δεν ξέρω τέλος πάντων και με έχω ικανό αλλά αν γράψω παραπάνω από την βάση και που θα θέλει το πανεπιστήμιο εγώ δεν θα έχω πρόβλημα να μείνω εκτός σχολής αν γράψω ας πούμε 8 στα αγγλικά ;

Αν δεν γράψεις τουλάχιστον 10 στα Αγγλικά δεν μπορείς να μπεις στη σχολή ακόμα και αν γράψεις άριστα στα υπόλοιπα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
ΑΕΠΠ
Οι παράγραφοι 5.3.1& 5.3.2[σελ 97-98] είναι εντός ύλης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου και για τις πληροφορίες για τα πανεπιστήμια απλα ειμαι τελείως χάλια στα αγγλικά ή νομίζω δεν ξέρω τέλος πάντων και με έχω ικανό αλλά αν γράψω παραπάνω από την βάση και που θα θέλει το πανεπιστήμιο εγώ δεν θα έχω πρόβλημα να μείνω εκτός σχολής αν γράψω ας πούμε 8 στα αγγλικά ;
Εγω σου προτεινω να ψαξεις θεματα πανελληνιων Αγγλικα και να προσπαθησεις να λυσεις το Α και Β μερος(το Γ ειναι η εκθεση οποτε ψαξε για παλιες εκθεσεις σου,διαβασε την εκθεση που θεωρουν ως αρτια στις λυσεις των θεματων,ψαξε και στο ιντερνετ για το πως ξεκινας μια επιστολη ή ενα αρθρο,λεξεις-κλειδια,πως κλεινεις την εκθεση).Εχεις καθολου επιγνωση του στυλ των θεματων που πεφτουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top