[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Έγω στο ενδιάμεσο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδιά , αν δίνατε ένα ποσοστό μαθητών ανά κατεύθυνση στο σχολείο/φροντιστήριο σας ποιο θα ήταν ;πχ 30% θεωρητική , 40% οικονομικά , 30% θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Οικονομικά 45%
θεωρητική 30%
θετική 25%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
@alkoolh καλή επιτυχία και σε σένα λοιπόν.Παιδιά όλοι αθήνα είστε;
Είστε αγχωμένοι,είστε πιο χαλαροί;
Εγώ είμαι αγχωμένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Για να βγάλεις πάνω από 19.000 μόρια με το νέο σύστημα πρέπει να γράψεις 20 σε φυσική,χημεία,βιολογία και πάνω από 15 στην έκθεση.

Ναι γι αυτούς που θέλουν μόνο Ιατρικές είναι σχεδόν αναγκαίο να πάρουν και άλλο μάθημα γιατί είναι δύσκολο να πιάσεις τόσα μόρια (όχι ακατόρθωτο όμως)..
Συμφωνώ με τα μαθηματικά οτι θα φάνε πολύ χρόνο.. Τα παιδια των επιστημών Υγείας μπορούν όμως να κάνουν ένα απλό διάβασμα στα μαθηματικά και να δώσουν στο τέλος και ότι γίνει...και 10 να γράψουν το 2ο πεδίο έχει καλές σχολές με λίγα μόρια πχ Χημικό

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως λειτουργεί;
Πχ. δίνω αναγκαστικά φυσική, χημεία, έκθεση και διαλέγω βιολογία για να μπορέσω να διεκδικήσω μια θέση στην ιατρική.
Τι 5ο μάθημα μπορώ να διαλέξω και πως θα με βοηθήσει αυτό στο να αυξήσω τα μόριά μου για αυτή τη σχολή; Ή απλα το 5ο μάθημα θα ανοίξει το δρόμο για άλλο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
@alkoolh καλή επιτυχία και σε σένα λοιπόν.Παιδιά όλοι αθήνα είστε;
Είστε αγχωμένοι,είστε πιο χαλαροί;
Εγώ είμαι αγχωμένος...

Και εγω απο Αθήνα.Καθώς τα έχω περάσει ηδη μια φορά θα σε συμβούλευα όσο μπορείς να εχεις λιγοτερο αγχος.Το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά και εγώ είχα άγχος και ηταν το χειροτερο μου λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μπορείς να μου εξηγήσεις πως λειτουργεί;
Πχ. δίνω αναγκαστικά φυσική, χημεία, έκθεση και διαλέγω βιολογία για να μπορέσω να διεκδικήσω μια θέση στην ιατρική.
Τι 5ο μάθημα μπορώ να διαλέξω και πως θα με βοηθήσει αυτό στο να αυξήσω τα μόριά μου για αυτή τη σχολή; Ή απλα το 5ο μάθημα θα ανοίξει το δρόμο για άλλο πεδίο;

Το 5ο μάθημα θα σου ανοίξει το δρόμο για ενα επιπλεον πεδίο. Πχ φυσικη , χημεια , εκθεση ,βιολογια (για ιατρικες) και μαθηματικα( για φυσικομαθηματικες , πολυτεχνεια κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αν θέλετε καμια βοήθεια στο αοθ πείτε μου οκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakibou

Νεοφερμένος

Η marakibou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Με τα βοηθηματα τι γινεται? Ακουσα οτι τελη Ιουνιου θα ειναι ετοιμα. Δηλαδη την αλλη εβδομαδα? Και για μαθηματικα κατευθυνσης ποιο προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε θα μάθουμε πως θα είναι τα μόρια και πως θα υπολογίζονται???
Π.Χ. Θα είναι πάλι μέχρι 20000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Με τα βοηθηματα τι γινεται? Ακουσα οτι τελη Ιουνιου θα ειναι ετοιμα. Δηλαδη την αλλη εβδομαδα? Και για μαθηματικα κατευθυνσης ποιο προτεινετε?
Στεργιου-Νάκη και Μαυρίδη προτιμώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά πως παει η προετιμασια σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου την σπάει απίστευτα το πρώτο κεφάλαιο της χημείας με τις κβαντικές θεωρίες και τα τροχιακά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου την σπάει απίστευτα το πρώτο κεφάλαιο της χημείας με τις κβαντικές θεωρίες και τα τροχιακά?
Μπα δεν εισαι ο μονος.Ειναι πολυ θεωρητικο στην αρχη και πρεπει να αποστηθιζεις ορισμους.Αντε να θυμασαι τι ποια ηταν η μηχανικη συνθηκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδιά πως παει η προετιμασια σας;

Μια χαρά μέχρι στιγμής. Κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα δυσκολίας ( τα " ωραία " έρχονται) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μπα δεν εισαι ο μονος.Ειναι πολυ θεωρητικο στην αρχη και πρεπει να αποστηθιζεις ορισμους.Αντε να θυμασαι τι ποια ηταν η μηχανικη συνθηκη...

Δεν έχω αποστηθίσει τίποτα μέχρι τώρα.Τα μαθαίνω με δικά μου λόγια .Χρειάζεται αποστήθιση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Μια χαρά μέχρι στιγμής. Κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα δυσκολίας ( τα " ωραία " έρχονται) .

Τι κατεύθυνση είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Γατοπαρδε οχι κουλαρε.Και με δικα σου λογια να το πεις δεν εγινε κατι.Αρκει να βγαζει νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε θα μάθουμε πως θα είναι τα μόρια και πως θα υπολογίζονται???
Π.Χ. Θα είναι πάλι μέχρι 20000?

Λογικά από την έναρξη της καινούριας σχολικής χρονιάς θατ τα μάθουμε αυτά.
( για τα μόρια πολύ πιθανό είναι τα 2000 , όπως ήταν στις δέσμες) .

Τι κατεύθυνση είσαι;

Οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Λογικά από την έναρξη της καινούριας σχολικής χρονιάς θατ τα μάθουμε αυτά.
( για τα μόρια πολύ πιθανό είναι τα 2000 , όπως ήταν στις δέσμες) .



Οικονομικά.

Πως σου φαίνεται το αοθ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top