[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Στη φυσική θα τολμήσω να πω ότι είναι ωραία και ενδιαφέρουσα η ύλη.Στα μαθηματικά δυστυχώς είναι μικρή κάτι το οποίο σημαίνει περισσότερη εμβάθυνση και συνεπώς δυσκολότερα θέματα και ασκήσεις.

Μάλλον ελλιπής είναι και της φυσικής, μιας και παίρνουν πόδι οι ηλεκτρικές ταλαντώσεις (δηλ. κυκλώματα δεν εξετάζονται καθόλου, τώρα θα μου πεις, είδες φέτος να εξετάστηκε τίποτα ουσιώδες που έπεσε ηλεκτρική, προσωπικά θα θέλα να δω ένα σύνθετο κύκλωμα στο Γ αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, απλά είναι απαράδεκτο να μην υπάρχει τίποτα ηλεκτρολογικό) και τα ηλεκτρομαγνητικά κυματα (τελείως αδικαιολόγητα). Το ότι μπήκε το ρευστό είναι σίγουρα καλό.
Μαθηματικά τώρα, αν τα δικά μας ήταν μια φορά σκατοθέματα, τα δικά τους θα ναι δέκα. Θα ήταν καλό να μπαινε στατιστική στην κατεύθυνση, απείρως πιο χρήσιμη από το να παίζουμε με τεχνάσματα με τα θεωρήματα ύπαρξης.

Διαπιστώνω πως για κάποιο λόγο θέλουμε να ελπίζουμε σε εύκολα θέματα. Του '97 γιατί βγήκε ο ΣυΡιζΑ, κάπως έτσι το Χαν στο μυαλό τους, του '98 γιατί είναι οι πρώτοι του νέου.
Πραγματικά όμως, πόσο εύκολα να πέσουν μαθηματικά όταν η ύλη είναι τόσο μικρή και τα μαθήματα 4 και όχι 6;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά το πιο σωστό κατ'εμέ είναι να μπουν δύσκολα θέματα το 16 γιατί δίνουμε 4 μαθήματα με την ίδια (πάνω κάτω) ύλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
+1 στον Γατόπαρδο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κάπου πήρε το μάτι μου τις προάλλες, ότι αν κάποιος αγοράσει το παλιό βοήθημα Φυσικής του Μαθιουδάκη τώρα, σε 2 μήνες θα πάρει δωρεάν τεύχος - συμπλήρωμα με τη Μηχανική Ρευστών που προστέθηκε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το σωστο παιδες ειναι να μπουν διαβαθμισμενης δυσκολιας θεματα και οχι δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι έχει διαφορά να σκεφτεί κάποιος ότι θα πέσουν εύκολα η δύσκολα.Ο καθένας ας είναι προετοιμασμένος για το χειρότερο.Για μένα το καλύτερο είναι η διαβαθμισμένη δυσκολία.Να ξεκαθαρίζει το 19 απο το 17...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BreakingGood

Νεοφερμένος

Η BreakingGood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλή αρχή κι από εμένα! Πιστεύετε ότι 8,5 ώρες τη βδομάδα είναι καλά για ιδιαίτερα (για καλοκαίρι πάντα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τι κατεύθυνση πήρες breaking good;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BreakingGood

Νεοφερμένος

Η BreakingGood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θετική, για ιατρική. Στο φροντιστήριο που ήμουν έχουν 14 ώρες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι αναλογικά έτσι πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Και εγώ στις πανελλήνιες 2016 αλλά με το παλιο συστημα και χωρις ιδιατερα ουτε φροντιστηριο.Καλη επιτυχία σε ολους μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Οχι ρε εσυ να κανεις φροντιστήρια τουλάχιστον απο οκτομβρη.Δεν γίνεται χωρίς βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Οχι ρε εσυ να κανεις φροντιστήρια τουλάχιστον απο οκτομβρη.Δεν γίνεται χωρίς βοήθεια.

δεν ειναι απαραίτητο αφού δίνει με το παλιό σημαίνει οτι την έχει ήδη κάνει την ύλη..
ίσως μπορεί να κάνει κάποιο μάθημα μερικές φορές για απορίες αλλά αν μπορεί να διαβάζει και μόνος του καλό ειναι να μην πιεστεί πολύ με τα φροντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλή υπομονή σε όλους:) σκεφτείτε πως θα το ζόρι θα είναι τώρα και μετά θα κάνετε φοιτητική ζωή:D ( αυτά λέω και στον εαυτό μου που δίνει μετά από εσάς). Και προς Θεού δεν θα κάτσετε να σκάσετε!

Καλή επιτυχία! Και θα σας παρακολουθώ συστηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ρε παιδιά τόσοι πολλοί είναι για ιατρική;
Που είστε όλοι; Στο φροντιστήριο μου από τα 40 παιδιά 2-3 είναι για σχολές υγείας.Μου κάνει εντύπωση.
Ξεκίνησα και γω σήμερα με έκθεση και φυσική και αύριο έχω χημεία.Θα το παλέψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Οχι ρε εσυ να κανεις φροντιστήρια τουλάχιστον απο οκτομβρη.Δεν γίνεται χωρίς βοήθεια.

Ναι,το ξέρω οτι μπορεί να είναι βλακεία αλλά θέλω να το δοκιμασω.Η σχολή που στοχευω έχει 18000 μορια αλλά θέλω όσο τίποτα άλλο να τα καταφερω και πιστευω οτι αν εχεις θεληση όλα μπορείς να καταφέρεις ακόμα και αν χάσεις ακόμα ενα χρονο.Σε ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Δες Νικο
Δήλωση Αριστείδη Μπαλτά«Αν πούμε τώρα ελεύθερη πρόσβαση στα πανεπιστήμια, θα εμφανιστούν 20.000 άτομα που θα θέλουν να εισαχθούν στην Ιατρική. Χρειάζεται χρόνος για την κατάργηση των Πανελλαδικών».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkoolh

Νεοφερμένος

Η alkoolh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε παιδιά τόσοι πολλοί είναι για ιατρική;
Που είστε όλοι; Στο φροντιστήριο μου από τα 40 παιδιά 2-3 είναι για σχολές υγείας.Μου κάνει εντύπωση.
Ξεκίνησα και γω σήμερα με έκθεση και φυσική και αύριο έχω χημεία.Θα το παλέψουμε.
κ σε εμας λιγα παιδια ειναι που θα πανε 3ο πεδιο.. αλλα ως γνωστον θα γινει χαμος με τις ιατρικες και δια μαγειας θα εμφανιστουν πολλοι υπαρχει ανταγωνισμος απο οσο ξερω απο αλλες χρονιες...κ γω θετικη ειμαι με βιολογια κατ. βουρ για ιατρικη :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οι περισσότεροι από εσάς θα πάτε για οικονομικά.
Ισχύει έτσι δεν είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Yes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
και απο το σχολειο μου και απο το φροντηστηριο μου και απο δω περα συμπεραινω οτι οι ποιο πολλοι θα πανε για ιατρικες :p.Οικονομικα λογω της(και καλα) ευκολιας των μαθηματων θα πανε οι ποιο αδυναμοι.Πολυτεχνειο και φυσικομαθηματικες σχολες βλεπω μικρη κινητικοτητα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top