[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλή αρχή παιδάκια... :)
Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά. Το μόνο που χρειάζεται είναι διάβασμα, διάβασμα, υπομονή, όχι άγχος, και πάλι διάβασμα. :P
Φροντίστε να είστε λίγο πιο χαλαροί τώρα το καλοκαίρι, και να βάλετε τα δυνατά σας το χειμώνα.
Α, και θα σας συμβούλευα για έναν χρόνο να συγκεντρωθείτε στον στόχο σας και να αφήσετε τις σχέσεις και τους έρωτες, γιατί συνήθως αυτά αποπροσανατολίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...και θα σας συμβούλευα για έναν χρόνο να συγκεντρωθείτε στον στόχο σας και να αφήσετε τις σχέσεις και τους έρωτες, γιατί συνήθως αυτά αποπροσανατολίζουν.
Δηλαδή, ένα κορίτσι που έχει μια σχέση να πει στο αγόρι της: "Αγάπη μου, καλύτερα να χωρίσουμε γιατί θα δώσω πανελλήνιες και θα με αποπροσανατολίζεις και όταν τελειώσω τις εξετάσεις αν με αγαπάς ακόμα θα συνεχίσουμε";

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δηλαδή, ένα κορίτσι που έχει μια σχέση να πει στο αγόρι της: "Αγάπη μου, καλύτερα να χωρίσουμε γιατί θα δώσω πανελλήνιες και θα με αποπροσανατολίζεις και όταν τελειώσω τις εξετάσεις αν με αγαπάς ακόμα θα συνεχίσουμε";

Δεν είπα αυτό βρε Δία. :P
Εννοούσα ότι αν δεν έχουν κάποια σχέση καλύτερα να μην επιδιώξουν τώρα να κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
δηλαδή εσύ το'χεις σίγουρο

Δεν με έχεις προσέξει και εκτίθεσαι.Δες τι έχω γράψει στο μήνυμα 263...
Προφανώς και δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο.Η επίθεση σου είναι άστοχη και αχρείαστη :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
'Ηρεμα μαν σιγά την επίθεση που σου κανα...σορυ αν σε πείραξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν έπρεπε να γράψω επίθεση,τέλος πάντων.Άραξε τίγρη,δεν υπήρξε παρεξήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xrhstos356

Νεοφερμένος

Ο Xrhstos356 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα είμαι μαθητής της γ λυκείου μετά το καλοκαίρι και εχω μερικούς ενδοιασμούς σχετικά με τη ανανέωση των σχολικών βοηθήματων. Βασικά έχω στο νου μου μερικά βοηθήματα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να τα αγοράσω από τώρα ή να περιμένω λιγο καιρό διότι οι ύλες σε αλλά μαθήματα σε μεγαλύτερο και σε άλλα σε μικρότερο βαθμό θα αλλάξουν. Θα ήθελα την βοήθεια σας και τις συμβουλές για το παραπάνω θέμα καθώς η θερινή προετοιμασία πρέπει να ξεκινήσει και σε συνεργασία με κάποια βοηθήματα σαφώς θα ήταν πιο αποδοτική.



Υ.Γ. Είμαι μαθητής του καινούργιου συστήματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Να περιμένεις!Ακόμα δεν βγήκαν τα καινούργια βοηθήματα!:P
https://savalas.gr/#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Καλησπέρα.Πρωτα απο όλα θα ήθελα να σε ρωτησω τι προσανατολισμό θα πάρεις?Στα μαθήματα που ξέρω δηλαδή φυσικη ,χημεια ,βιολογία κατεύθυνσης και μαθηματικά θα χρειαστεις σίγουρα να ανανεώσεις τα βοηθήματα σου σε φυσική και χημεια αλλά όπως σου ειπαν και παραπανω να περιμένεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xrhstos356

Νεοφερμένος

Ο Xrhstos356 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα ακολουθήσω την θετική κατεύθυνση και τα μαθήματα που με προβληματίζουν κυρίως όπως είπες ειναι η φυσική και η χημεία . Αλλά από ό,τι βλέπω θα περιμένω ένα μικρό χρονικό διάστημα για να μην ξοδέψω χωρίς λόγο τα χρήματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George997

Νεοφερμένος

Ο George997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πάντως για τη φυσική θα μπορούσες να δεις, μέχρι να κυκλοφορήσουν τα νέα βοηθήματα, το παρακάτω site το οποίο έχει αρκετά χρήσιμες σημειώσεις, λυμένα θέματα αλλά και θέματα τύπου γ και δ. Πολλές από τις ενότητες που έχει είναι μέσα στην ύλη. https://www.study4exams.gr/physics_k/index.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ,
μήπως γνωρίζετε τίποτα για ανανεώσεις (εάν θα υπάρξουν) σε βοηθήματα μαθηματικών κατεύθυνσης (Γ'Λυκείου);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Καλησπέρα Μανώλη!Θα υπάρχουν αφού άλλαξε και η ύλη!Κάνοντας μια αναζήτηση στο internet παρατήρησα ότι ''κατέβασαν'' τα βοηθήματα του Νάκη από Σαββάλα και του Μπάρλα από ελληνοεκδοτική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Στα μαθηματικά μονο οι μιγαδικοί θα βγουν απο την ύλη.Στην χημεία θα χρειαστείς το βοήθημα της κατεύθυνσης της β λυκείου. Αν δεν το εχεις θα μπορουσα να στο δώσω εγω η αν γνωρίζεις κάποιον άλλο απο μεγαλύτερη τάξη να στο δώσει εκείνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στη χημεία σε λίγες μέρες θα βγει το καινούργιο βοήθημα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπέρα Μανώλη!Θα υπάρχουν αφού άλλαξε και η ύλη!Κάνοντας μια αναζήτηση στο internet παρατήρησα ότι ''κατέβασαν'' τα βοηθήματα του Νάκη από Σαββάλα και του Μπάρλα από ελληνοεκδοτική..

Thanks για την απάντηση. Πάντως μου κάνει εντύπωση να αλλάξουν τα βοηθήματα για κεφάλαια που βγαίνουν εκτός ύλης (μιγαδικοί), εκτός και αν το κάνουν για να εμπλουτίσουν τις ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
θα βγει και για φυσικη καινουριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George997

Νεοφερμένος

Ο George997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λογικά ναι, αφού έχουν προσθέσει το κεφάλαιο με τα ρευστά που δεν ήταν μέσα στην ύλη τα προηγούμενα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xrhstos356

Νεοφερμένος

Ο Xrhstos356 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πάντως για τη φυσική θα μπορούσες να δεις, μέχρι να κυκλοφορήσουν τα νέα βοηθήματα, το παρακάτω site το οποίο έχει αρκετά χρήσιμες σημειώσεις, λυμένα θέματα αλλά και θέματα τύπου γ και δ. Πολλές από τις ενότητες που έχει είναι μέσα στην ύλη. https://www.study4exams.gr/physics_k/index.php

Το γνωρίζω το site οντως είναι πολύ καλό αλλά προτιμώ κατι πιο χειροπιαστό και ολοκληρωμένο απο απλές σημειώσεις που να αναλύει πλήρως θεωρία κτλ και να έχει ένα μεγάλο εύρος ασκήσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

George997

Νεοφερμένος

Ο George997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ, γι' αυτό και το πρότεινα σαν συμπλήρωμα μέχρι να βγουν τα νέα βοηθήματα και να επιλέξεις αυτό που σε καλύπτει επαρκώς τόσο στη θεωρία όσο και σε εύρος ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top