[Πανελλήνιες 2016] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Πόσα μόρια συγκεντρώσατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
  • 0-5000

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • 5000-10.000

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • 10.000-12.000

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • 12.000-14.000

    Ψήφοι: 5 5.7%
  • 14.000-16.000

    Ψήφοι: 12 13.6%
  • 16.000-18.000

    Ψήφοι: 30 34.1%
  • 18.000-20.000

    Ψήφοι: 35 39.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alaninikos

Νεοφερμένος

Ο alaninikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λογικά ναι αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αρχαία : 100/100
Λατινικα : 100/100
Ιστορία : 100/100
Εκθεση : 95/100

Μόρια 19.800

Όσοι θέλετε πιστεύετε. Οι υπόλοιποι στα τέτοια μου.
Εγώ προσωπικά σε πιστεύω γιατί.
1) Η βαθμολογία σου είναι υπερβολικά καλή για να είναι τρολ
2) Αν τρόλαγες θα έβαζες και την έκθεση 100
3) Συμμετέχεις στο ischool από πολύ παλιά συνήθως αυτοί που τρολάρουν κάνουν νέο λογαρισμό γράφουν τους φανταστικους τους βαθμούς του και μετά φεύγουν.

Οπότε συγχαρητήρια από μένα,

Παρόλα αυτά πιστεύω ότι δεν αντικατροπτίζεις τον μέσο όρο των μαθητών και γενικά θα υπάρχει πτώση σε όλες τις σχολές. Με αυτή την βαθμολογία μπορείς να δηλωσεις ότι σκόπευες να δηλωσεις και συγχαρητήρια για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
κλασσικα καθε χρονο οι αριστουχοι εδω μαζευονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Αρχαία : 100/100
Λατινικα : 100/100
Ιστορία : 100/100
Εκθεση : 95/100

Μόρια 19.800

Όσοι θέλετε πιστεύετε. Οι υπόλοιποι στα τέτοια μου.


Συγχαρητήρια για την επίδοση σου ωστόσο ο τρόπος που εκφράζεσαι δημιουργεί αρνητική εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koszo98

Νεοφερμένος

Ο koszo98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, μολις εκανα ένα account προκειμένου να κάνω μια ερώτηση! Καταρχήν εχω διαβάσει παρα πολύ ολη την χρονιά στοχεύοντας για ΣΣΑΣ και είμαι αρκετά δυσαρεστημένος. Εβγαλα 18.371 μόρια, ενώ κατά την γνωμη μου αδικηθηκα σε μεγαλο βαθμο και ο καθενας μπορεί να πει ο,τι θελει γι'αυτό!
Οσο παραξενο και αν ακουστει οι Βαθμολογια μου στην Εκθεση ηταν η εξης: Α:90 Β:63 Γ:67 και ρωταω εγω....τι καπνιζουν εκει μεσα! Πραγματικα όταν ακουσα ότι πηρα 15.7 στην εκθεση το αποδεχτηκα λεγοντας ότι είναι εκθεση...αλλα αυτό ηταν πριν τους βαθμολογητες...και το κακο είναι ότι δεν υπαρχει περιπτωση αναβαθμολογησης.
Ο βαθμος της Βιολογιας επίσης με τσατισε. Περιμενα 93 και παιρνω: Α:94 Β:82 ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ! Σε ένα μαθημα που εχουν δωθει οδηγιες και δεν είναι σε κμια περιπτωση υποκειμενικο! Σε ποιον να κανω παραπονα και ποιος να με ακουσει...φαινεται ότι στην Θεσαλονικη είναι πολύ εκδικητικοι! Και δεν σκέφτονται τιποτα, ουτε τον αγωνα, ουτε τον χρονο, ουτε τον κοπο, ουτε τα ξενύχτια μας! Ευχομαι σε ολους σας καλα αποτελέσματα και να περασετε στην επιλογή πρωτης προτίμησης σας! Να εχετε ένα ομορφο καλοκαιρι !
Κωνσταντίνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Αρκετές θα έλεγα..
Μόνο αρκετές πιστεύεις? Θέλω να πω θεωρείς θα ανέβουν τοσοοοο πολύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο βαθμος της Βιολογιας επίσης με τσατισε. Περιμενα 93 και παιρνω: Α:94 Β:82 ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ! Σε ένα μαθημα που εχουν δωθει οδηγιες και δεν είναι σε κμια περιπτωση υποκειμενικο! Σε ποιον να κανω παραπονα και ποιος να με ακουσει...φαινεται ότι στην Θεσαλονικη είναι πολύ εκδικητικοι! Και δεν σκέφτονται τιποτα, ουτε τον αγωνα, ουτε τον χρονο, ουτε τον κοπο, ουτε τα ξενύχτια μας! Ευχομαι σε ολους σας καλα αποτελέσματα και να περασετε στην επιλογή πρωτης προτίμησης σας! Να εχετε ένα ομορφο καλοκαιρι !
Κωνσταντίνος

ΟΙ φιλόλογοι που βαθμολογούν είναι κατά βάση φιλόλογοι παλιάς κοπής κομπλεξικοί όσο δε πάει άλλο. Μειώνοντας τα μαθήματα και βάζοντας σχετικά εύκολα θέματα σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές οι φιλόλογοι καθορίζουν στο ποιοι θα μπουν στις υψηλόβαθμες σχολές ή όχι.

Εδω https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=164401 είναι η άποψη μου για την έκθεση μόλις είδα τα θέματα. Όλοι είχαν την αντίθετη άποψη εκτός από τον Chaos ο οποίος είχε ίδια άποψη με μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Έκθεση: 15,8, Αρχαία: 15,8 (αχ αυτά τα ηθικά!), Ιστορία:14,4 (δεν κατάλαβα γιατί με βαθμολόγησαν τόσο αυστηρά) και Λατινικά 17,1
Σύνολο: 15.681
Βέβαια δεν με ενοχλεί γιατί από το Μάρτιο είχα αποφασίσει ότι θα ξαναδώσω. Επομένως, καλή επιτυχία σε όσους θα ξαναδώσουν του χρόνου, αλλά και στα παιδιά του 99.


Αρχαία : 100/100
Λατινικα : 100/100
Ιστορία : 100/100
Εκθεση : 95/100

Μόρια 19.800

Όσοι θέλετε πιστεύετε. Οι υπόλοιποι στα τέτοια μου.

Συγχαρητήρια! Δεν γράφουν πολλοί τέτοιους βαθμούς. Ακόμη και μαθητές του 20 πολλές φορές δεν κατορθώνουν αυτό το αποτέλεσμα. Επειδή του χρόνου θα ξαναδώσω, θέλω να σε ρωτήσω: τι είναι αυτό που σε έκανε να πετύχεις πιο πολύ στις πανελλήνιες (κίνητρο, δηλαδή υπήρχε κάποια σχολή που σου άρεσε, σου άρεσε γενικά το διάβασμα, πίεση από το σπίτι ή απλά γιατί ήθελες να αποδείξεις στον εαυτό σου ότι δύνασαι να τα καταφέρεις);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koszo98

Νεοφερμένος

Ο koszo98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΟΙ φιλόλογοι που βαθμολογούν είναι κατά βάση φιλόλογοι παλιάς κοπής κομπλεξικοί όσο δε πάει άλλο. Μειώνοντας τα μαθήματα και βάζοντας σχετικά εύκολα θέματα σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές οι φιλόλογοι καθορίζουν στο ποιοι θα μπουν στις υψηλόβαθμες σχολές ή όχι.

Μιλάμε για μια διαφορά 27 μονάδων! Είναι σαν να μην ειδε την εκθεση ή την απτησε Χ τι να πιστέψω εγω που ο χειρότερος βαθμος που εχω παρει 3 χρονια σε 3 διαφορετικα φροντιστηρια και στα σχολειο στην εκεθση χαμηλοτερο βαθμο 17.5?
Νομιζω ότι δεν χρειαζεται να πω άλλα! Προφανώς και ο καθηγητης της εκθεσης μου θα επερνα 15.7 ενώ εχει 40 χρονια σε αυτό το επαγγελμα αφου αυτά που εγραψα εγψ στην εκθεση ακριβως εχει ανεβασει και στις τοπικές εφημερίδες!
Ωραιοι εκπαιδευτικοι, ωραίο συστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου η έκθεση πρέπει να ακυρωθεί τελείως όχι γιατί το σνομπάρω αλλά γιατί δεν είναι αντικειμενικό μάθημα...

ο μέσος δεινόσαυρος καθηγητής φιλόλογος που διόρθωσε την έκθεση μάλλον δεν είχε ιδέα για το θέμα αυτό και κρίθηκε να το βαθμολογήσει. ....δυστυχως τα νέα παιδιά δε παίρνουν θέσεις ακόμα στο δημόσιο....

Το κακό δεν είναι ότι πήρες μη αναμενόμενο βαθμό μόνο αλλά και μαθητές πήραν ψηλούς βαθμούς που δεν το αξίζουν. και είχαν χειρότερες εκθέσεις από καλούς μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έκθεση 17,6. ( δεν το περίμενα με τπτ)
Αρχαία 19,3
Ιστορια 19,5
Λατινικα 19,9
Σύνολο 19,134
Πιστεύω πως νομική Αθήνας δε θα έχω προβλημα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Η εκθεση πραγματι ειναι υποκειμενικο μαθημα, αλλα αν δειτε όσοι γραφουν 18,5+ στην εκθεση, και οι 2 βαθμολογητές βαζουν πανω κατω τον ιδιο βαθμο. Εχεις 3 ωρες να δειξεις τον καλυτερο σου ευατο και να αξιολογηθεις. Ειναι αληθεια πως εμεις οι φιλολογοι κοιταμε τον ωραιο λογο-πλουσιο λεξιλογιο, σωστα δομημενες προτασεις-ιδέες, σωστη (χωρις ορθογραφικα λαθη δηλαδη) και ορθη (μη πετάς στο ακυρο λεξεις "ψαγμένες" για να εντυπωσιασεις ενω δε κολλανε) χρηση λεξιλογιου. Επισης αυτο που μετραει ειναι η εικονα του γραπτου. Δεν ειναι μαθηματικα που μπορεις να διακρινεις αν εχει γραψει σωστα εναν αριθμο. Ειναι λέξεις! Αν κάνεις άσχημα γράμματα και το γραπτό σου ειναι μέσα στις μουτζουρες, γιατι να παρεις τον ιδιο βαθμο με καποιον που εχει γραψει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια, αλλα το γραπτό του ειναι "εμφανισιακά" καλυτερο; Αν ο καλυτερος ευατος καποιου ειναι ενα γραπτο με μουτζουρες, καλα να παθει και να γραψει εναν μετριο βαθμο. 9 μηνες προετοιμασιας για να μουτζουρωνεις ενα γραπτο; Υποτιθεται ολη τη χρονια εγραφες εκθεσεις...
Και το κυριότερο, οι φιλολογοι θέλουμε πρωτοτυπία ιδεών. Ειναι τέρμα κουραστικό για εναν εξεταστή που διορθώνει 100+ γραπτά να διαβάζει τα ίδα επιχειρήματα, τα ιδια αιτια και τους ιδιους τροπους αντιμετωπισης για ενα θεμα. Δε θελουν να αναλυσεις το σχεδιαγραμμα του φροντιστηριου σου, θελουν να αναλυσεις την δικη σου άποψη. Οταν εδωσα πανελληνιες, 17,2 ειχα γραψει στην εκθεση και δε διαβασα ΠΟΤΕ απο σχεδιαγραμμα φροντιστηριου. Διαβαζα αρθρα και δοκίμια, ωστε μεσα απο αυτα να σκεφτω ενα ζήτημα (πχ η φιλία που επεσε φετος) και να γραψω τα δικα μου επιχειρηματα.
Οποτε μη κατηγορειτε παντα τους φιλολογους και το συστημα.

Για να αποφυγω τις παρεξηγησεις, δεν αναφερομαι προσωπικα σε καποιον. Γενικα τα γραφω για ολους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Πώς ξέρετε εσείς ποιοι αδικήθηκαν και ποιοι όχι?
Πώς ξέρετε εσείς ότι οι διορθωτές της έκθεσης με το ένα χέρι διορθώνουν και με το άλλο αυνανίζονται?
Πώς ξέρετε εσείς ότι ο μαθητής που έπαιρνε στο σχολείο-φροντιστήριο 18 έκθεση, άξιζε όντως για 18?

Τίποτα δεν ξέρετε...

Καταλαβαίνω πως μπορεί κανείς να ενοχληθεί(και με το δίκιο του), όταν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στις διορθώσεις, αλλά τι να κάνουμε, το μάθημα είναι τέτοιο που τις επιτρέπει.

Όσον αφορά την κατάργηση της, λόγω έλλειψης πλήρους αντικειμενικότητας, δεν έχετε και άδικο. Ωστόσο εγώ θα έλεγα να δίνουν λιγότερα μόρια στην έκθεση, να την κάνουν πιο μικρή και τα έξτρα μόρια να τα βάλουν σε διάφορες ασκήσεις. Δόξα το Θεό, μπορούν να υπάρξουν πάρα πολλές ασκήσεις πέρα από τις κλασικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Αρχαία : 100/100
Λατινικα : 100/100
Ιστορία : 100/100
Εκθεση : 95/100

Μόρια 19.800

Όσοι θέλετε πιστεύετε. Οι υπόλοιποι στα τέτοια μου.

Έχω απορία τι θα δηλώσεις 1η επιλογή.

Συγχαρητήρια σε όλους σας παιδιά, το σημαντικότερο είναι οτι αισίως ξεπεράσατε αυτόν τον Γολγοθά που λέγεται πανελλαδικές. Τώρα δεν μπορείτε να διορθώσετε πολλά οπότε μην αγχώνεστε με τις βάσεις και μην αφήσετε στιγμή να σας επηρεάσουν οι χιλίαδες Μανταμ Ζαιρες που κάνουν δήθεν εκτιμήσεις σε ΜΜΕ και διαδίκτυο. Δηλώστε τις σχολές που σας αρέσουν (με προσοχή πάντα και ενώ είστε πλήρως ενημερωμένοι για αυτές) με την σειρά που σας αρέσουν και μην σας νοιάζει τίποτα. Ακόμα και αν δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μπείτε στην σχολή που στοχεύατε όλη την χρονιά, να εξετάσετε όλες τι εναλλακτικές γιατί πάντα υπάρχει μια διέξοδος. Και ποιός ξέρει, ίσως η δεύτερη και η τρίτη επιλογή να αποδειχθούν εξίσου ενδιαφέροντες με την πρώτη. Να έχετε ενα υπέροχο καλοκαίρι και μια όμορφη φοιτητική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Έκθεση: 15,8, Αρχαία: 15,8 (αχ αυτά τα ηθικά!), Ιστορία:14,4 (δεν κατάλαβα γιατί με βαθμολόγησαν τόσο αυστηρά) και Λατινικά 17,1
Σύνολο: 15.681
Βέβαια δεν με ενοχλεί γιατί από το Μάρτιο είχα αποφασίσει ότι θα ξαναδώσω. Επομένως, καλή επιτυχία σε όσους θα ξαναδώσουν του χρόνου, αλλά και στα παιδιά του 99.




Συγχαρητήρια! Δεν γράφουν πολλοί τέτοιους βαθμούς. Ακόμη και μαθητές του 20 πολλές φορές δεν κατορθώνουν αυτό το αποτέλεσμα. Επειδή του χρόνου θα ξαναδώσω, θέλω να σε ρωτήσω: τι είναι αυτό που σε έκανε να πετύχεις πιο πολύ στις πανελλήνιες (κίνητρο, δηλαδή υπήρχε κάποια σχολή που σου άρεσε, σου άρεσε γενικά το διάβασμα, πίεση από το σπίτι ή απλά γιατί ήθελες να αποδείξεις στον εαυτό σου ότι δύνασαι να τα καταφέρεις);

Αν και ,όπως ανέφερα παραπάνω , δε μου αρέσει να δίνω συμβουλές σαν να διαθέτω ο μονοπώλιο αυτών , επειδή πέτυχα υψηλή βαθμολογία , θα σου πω το γιατί πέτυχα , κατά τη γνώμη μου πάντοτε. Πρωταρχικά , τα Αρχαία Ελληνικά ήταν ανέκαθεν το αγαπημένο μου μάθημα , σε τέτοιο βαθμό που η τριβή μου με αυτά υπερέβη το "φυσικό και αναγκαίο". Χωρίς υπερβολές , ασχολήθηκα συνολικά τούτα τα δύο χρόνια ( εννοώ Β' και Γ' Λυκείου) με πάνω από 2.000 κείμενα. Επίσης , όπως έχω αναφέρει και σε άλλη μου ανάρτηση , ετοιμάζω- ήδη , πριν τις Πανελλαδικές Εξετάσεις , την έκδοση ενός βιβλίου Αρχαίων Ελληνικών Κειμένων προς βοήθεια των μαθητών της Θεωρητικής Κατεύθυνσης. Όσοι ενδιαφέρεστε , μπορείτε από τώρα να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μου https://agnosta-keimena.blogspot.grr και να πάρετε μια πρώτη και πολύ μικρή γεύση αυτού του συγγράμματος.

Για να απαντήσω πλήρως στην ερώτησή σου , θέλω να σου πω ότι είχα κάνει μια τόσο μεγάλη προσπάθεια , που ασυνείδητα στόχευα στην τελειότητα . Τελικώς , τα αποτελέσματα ήρθαν όπως τα ήθελα και τα περίμενα και μου έδωσαν αυτό το αποτέλεσμα.

Εγώ δεν πρόκειται να σου προτείνω κάτι μαγικό που θα σε οδηγήσει στην επιτυχία , επειδή πραγματικά δεν υπάρχει. Είναι γνωστά τοις πάσι αυτά που οδηγούν σε ένα καλό αποτέλεσμα. Όσο για το "πρόγραμμα" που έχει υμνηθεί και γίνει θρύλος , θέλω να πω το εξής : πρόγραμμα ωρολόγιο του τύπου από εννέα έως δέκα θα διαβάσω το τάδε κτλ. δεν το ακολούθησα εγώ τουλάχιστον. Και νομίζω ότι οι περισσότεροι από αυτούς που βγαίνουν και δίνουν συνεντεύξεις , ήγουν πετυχαίνουν υψηλές βαθμολογίες, δεν το εννοούν έτσι το πρόγραμμα. Με το πρόγραμμα εγώ εννοώ το εξής : κάθε μέρα , από την 1η Σεπτεμβρίου , διάβαζα δύο σελίδες Ιστορία Κατεύθυνσης , ενώ κάθε Σάββατο έλεγα όσα είχα μάθει από την αρχή της χρονιάς. Σε όλα τα υπόλοιπα μαθήματα απλώς προσπαθούσα να τελειώσω την ύλη το συντομότερο δυνατό.

Αν , λοιπόν , πρέπει να σου δώσω μια "χειροπιαστή" συμβουλή , σε συμβουλεύω να τελειώσεις την ύλη νωρίς , ώστε να τη διαχειρίζεσαι με άνεση. Κατά αυτόν τον τρόπο , θα έχεις και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και καλύτερα αποτελέσματα.

Φιλικά ,
Παντελής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παντελή, να φανταστώ θα δηλώσεις Φιλολογία Αθηνών όπου θα περάσεις πρώτος? (Παίζει να είσαι και ο πρώτος των πρώτων βασικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Έχω απορία τι θα δηλώσεις 1η επιλογή.

Συγχαρητήρια σε όλους σας παιδιά, το σημαντικότερο είναι οτι αισίως ξεπεράσατε αυτόν τον Γολγοθά που λέγεται πανελλαδικές. Τώρα δεν μπορείτε να διορθώσετε πολλά οπότε μην αγχώνεστε με τις βάσεις και μην αφήσετε στιγμή να σας επηρεάσουν οι χιλίαδες Μανταμ Ζαιρες που κάνουν δήθεν εκτιμήσεις σε ΜΜΕ και διαδίκτυο. Δηλώστε τις σχολές που σας αρέσουν (με προσοχή πάντα και ενώ είστε πλήρως ενημερωμένοι για αυτές) με την σειρά που σας αρέσουν και μην σας νοιάζει τίποτα. Ακόμα και αν δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μπείτε στην σχολή που στοχεύατε όλη την χρονιά, να εξετάσετε όλες τι εναλλακτικές γιατί πάντα υπάρχει μια διέξοδος. Και ποιός ξέρει, ίσως η δεύτερη και η τρίτη επιλογή να αποδειχθούν εξίσου ενδιαφέροντες με την πρώτη. Να έχετε ενα υπέροχο καλοκαίρι και μια όμορφη φοιτητική ζωή.

Νομική Θεσσαλονίκης.

Παντελή, να φανταστώ θα δηλώσεις Φιλολογία Αθηνών όπου θα περάσεις πρώτος? (Παίζει να είσαι και ο πρώτος των πρώτων βασικα)

Όχι , δε θα δηλώσω Φιλολογία. Νομική Θεσσαλονίκης θα δηλώσω , όχι φυσικά επειδή είναι απλώς μια σχολή κύρους , αλλά επειδή αποτελεί ειλημμένη, ώριμη και συνειδητή απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ας πω κι εγω τα ταπεινα μου μορια...
Εκθεση 14.7 Α: 79 B: 68 Ποσο απαραδεκτοι...
Αρχαια 14.3 σε καμια περιπτωση δεν το περιμενα... περιμενα ενα 15 τουλαχιστον
Ιστορια 16.6
Λατινικα 17.9

Συνολο: 15.721
Στεναχωρηθηκα και εκλαψα πολυ οταν τα ειδα διοτι θεωρω πως αξιζα παραπανω ετσι ωστε να πιασω και 16.000. Αλλα εγινα διαφορα στραβα. Ολα για καποιο λογο βεβαια. Απ οτι μου ειπαν πιανω τμηματα της Παντειου, στη Φιλολογια ουτε με το κουντεπιε δεν παταω ενω ΦΠΨ θα κανω πανηγυρι τρικουβερτο εαν τα καταφερω! Φιλοσοφικη παραμενεις ενα ονειρο για μενα! Εαν μπορει να καταλαβει κανεις ας μου πει εαν πιστευει συμφωνα με τις εκτιμησεις του να μπω στη πολυποθητη Φιλοσοφικη! Καλο καλοκαιρι και καλη ζωαρα παιδες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ε καλα με 19.800 βαθμο δε κρυβεσαι ειτε λες αληθεια ειτε ψεματα ολο και καποιο site θα γραψει για σενα.Τελος παντων,δεν με απασχολει αυτο,συγχαρητηρια.Πιστευετε κτηνιατρικη θα ανεβουν πολυ οι βασεις?Εχω γραψει 17997 μπορω να μπω εστω καρδιτσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top