Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ρε παιδια , μπηκα στο https://results.it.minedu.gov.gr/ και εδωσα τα στοιχεια μου και ειδα τους βαθμους μου, αλλα πουθενα τα μορια! Τι παιζει??? Ειναι απιστευτο το αγχος που εχω, βλεπω τους βαθμους και δεν ξερω τα μορια!! Πειτε μου λιγο τι παιζει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ρε παιδια , μπηκα στο https://results.it.minedu.gov.gr/ και εδωσα τα στοιχεια μου και ειδα τους βαθμους μου, αλλα πουθενα τα μορια! Τι παιζει??? Ειναι απιστευτο το αγχος που εχω, βλεπω τους βαθμους και δεν ξερω τα μορια!! Πειτε μου λιγο τι παιζει!!!
στο πιο πανω ποστ μου εβαλα ενα λινκ, μπες και υπολογισε τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Παιδιά για όσους θέλουμε να δώσουμε και του χρόνου ξέρετε τι ισχύει τώρα που άλλαξε το σύστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
στο πιο πανω ποστ μου εβαλα ενα λινκ, μπες και υπολογισε τα

Νομιζω οτι το 10% ισχυει τελευταια φορα για φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
ρε με τη σελιδα του μηχανογραφικου τι παιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδιά για όσους θέλουμε να δώσουμε και του χρόνου ξέρετε τι ισχύει τώρα που άλλαξε το σύστημα?

Του χρονου θα διεξαχθούν 2 φορες πανελλήνιες. Μια για τους αποφοίτους και μια για όσους δίνουν με το καινούργιο συστημα.Οι απόφοιτοι μπορούν να επιλέξουν αν θα δώσουν με το καινούργιο η το παλιό συστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Το νεο συστημα για καποιο που ηταν θετικη τι αλλαγες επιφερει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

imerward

Νεοφερμένος

Ο imerward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Οσοι αποφοιτοι δωσουν με το παλιο συστημα, εξεταζονται στην υλη των εξι μαθηματων του ετους 2014-2015;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Το νεο συστημα για καποιο που ηταν θετικη τι αλλαγες επιφερει ;

Λοιπον στα μαθήματα της θετικής κατεύθυνσης αλλάζει η ύλη στη φυσική(μπαίνουν τα ρευστά σε κινηση),στη χημεια(μπαίνουν κάποια πραγματα απο την ύλη της β λυκείου κατεύθυνσης όπως χημική ισορροπία, χημική κινητικη,οξειδοαναγωγή) και στα μαθηματικά βγαινουν οι μιγαδικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μόλις ήρθε η random γιαγιά να ρωτήσει πως τα πήγα και "που το βλέπω να καταλήγω". Ορκίζομαι δεν την έχω ξαναδει στη ζωή μου - και φημίζομαι για την καλή μου μνήμη. Τι παίζει; Τόσο σημαντικές ήταν οι Πανελλήνιες και δεν το κατάλαβα; Αν είχα πεθάνει ξέρω γω ήταν λιγότερες οι πιθανότητες να έρθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ανοιγω μεγαλη κουβεντα, αλλα πιστευω ειναι στο κλιμα των ημερων!!! Που λετε λοιπον, εβγαλα ορισμενα μορια με τα οποια δυστυχως δεν περναω σε 2-3 σχολες πληροφορικης τις οποιες ειχα ως 1η επιλογη , για τον λογο οτι ειναι κοντα στον τοπο κατοικιας μου αλλα κυριως γιατι εχω τρελα με τους υπολογιστες!!! ΑΕΠΠ εγραψα 99 (δεν ξερω που με εκοψε :P ), στα υπολοιπα μαθηματα ημουν σε ολα ικανοποιημενος με βαση το διαβασμα που εκανα , εκτος απο το αοδε στο οποιο πηρα 12....Ουσιαστικα λογω του ΑΟΔΕ χανω τις σχολες που επιθυμουσα....Δεν ειναι λιγο ''αδικο'' το γεγονος οτι επειδη δεν ημουν καλος παπαγαλος , δεν μπορω να περασω σε σχολες υπολογιστων, ενω εγραψα ΑΕΠΠ 99? Δηλαδη πιστευω οτι για ορισμενους βαθμους , σε ορισμενες σχολες θα επρεπε να κανουν καποιες εξαιρεσεις...Για παραδειγμα αν καποιος γραψει φυσικη 98 και θελει να μπει Φυσικο, αλλα τα συνολικα του Μορια δεν επαρκουν, τοτε ας του εδιναν το δικαιωμα να μπει σε οποιο φυσικο ηθελε, απο την στιγμη που διεπρεψε στην φυσικη και το θελει τοσο πολυ!! Δεν λεω οτι ειναι σωστο και δεν θελω να θιξω κανεναν, απλα σας λεω την αποψη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ανοιγω μεγαλη κουβεντα, αλλα πιστευω ειναι στο κλιμα των ημερων!!! Που λετε λοιπον, εβγαλα ορισμενα μορια με τα οποια δυστυχως δεν περναω σε 2-3 σχολες πληροφορικης τις οποιες ειχα ως 1η επιλογη , για τον λογο οτι ειναι κοντα στον τοπο κατοικιας μου αλλα κυριως γιατι εχω τρελα με τους υπολογιστες!!! ΑΕΠΠ εγραψα 99 (δεν ξερω που με εκοψε :P ), στα υπολοιπα μαθηματα ημουν σε ολα ικανοποιημενος με βαση το διαβασμα που εκανα , εκτος απο το αοδε στο οποιο πηρα 12....Ουσιαστικα λογω του ΑΟΔΕ χανω τις σχολες που επιθυμουσα....Δεν ειναι λιγο ''αδικο'' το γεγονος οτι επειδη δεν ημουν καλος παπαγαλος , δεν μπορω να περασω σε σχολες υπολογιστων, ενω εγραψα ΑΕΠΠ 99? Δηλαδη πιστευω οτι για ορισμενους βαθμους , σε ορισμενες σχολες θα επρεπε να κανουν καποιες εξαιρεσεις...Για παραδειγμα αν καποιος γραψει φυσικη 98 και θελει να μπει Φυσικο, αλλα τα συνολικα του Μορια δεν επαρκουν, τοτε ας του εδιναν το δικαιωμα να μπει σε οποιο φυσικο ηθελε, απο την στιγμη που διεπρεψε στην φυσικη και το θελει τοσο πολυ!! Δεν λεω οτι ειναι σωστο και δεν θελω να θιξω κανεναν, απλα σας λεω την αποψη μου!

Φίλε μου κατανοώ τι λες... Αλλά όλοι είμαστε θύματα αυτού του παπαγαλλίστικου-τεχνοκρατικού συστήματος που μόνο ο ανταγωνισμός και ένα νούμερο έχει αξία και όχι τελικά ο άνθρωπος και οι πραγματικές του ικανότητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Φίλε μου κατανοώ τι λες... Αλλά όλοι είμαστε θύματα αυτού του παπαγαλλίστικου-τεχνοκρατικού συστήματος που μόνο ο ανταγωνισμός και ένα νούμερο έχει αξία και όχι τελικά ο άνθρωπος και οι πραγματικές του ικανότητες...

αγαπητέ μου, αυτό το νούμερο που λες πράγματι έχει αξία. δεν εννοώ πως σου δείχνει αν κάποιος είναι έξυπνος ή χαζός, αλλά δείχνει ποιος έχει θέληση, ικανότητες και κουράγιο να προσπαθήσει. ναι, κάποιοι μπορεί να μην ανταποκριθούν στις προσδοκίες μας και ενώ είναι ικανοί να μην τα πάνε καλά, ο γενικός κανόνας είναι όμως πως αυτός ο αριθμός που τόσο κατακρίνουμε, τελικά δεν είναι και τόσο ασήμαντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
αγαπητέ μου, αυτό το νούμερο που λες πράγματι έχει αξία. δεν εννοώ πως σου δείχνει αν κάποιος είναι έξυπνος ή χαζός, αλλά δείχνει ποιος έχει θέληση, ικανότητες και κουράγιο να προσπαθήσει. ναι, κάποιοι μπορεί να μην ανταποκριθούν στις προσδοκίες μας και ενώ είναι ικανοί να μην τα πάνε καλά, ο γενικός κανόνας είναι όμως πως αυτός ο αριθμός που τόσο κατακρίνουμε, τελικά δεν είναι και τόσο ασήμαντος.

Διαφωνώ κάθετα. Καταρχάς η θέληση και οι ικανότητες δεν έχουν καμία σχέση με τον βαθμό των Πανελληνίων. Το κουράγιο ίσως. Αλλά ακόμα και έτσι να ήταν, ποιος είπε ότι για να γίνει (το άτομο που έθιξε το θέμα) καλός προγραμματιστής είναι απαραίτητα όλα αυτά; Το λάθος που πιστεύω πως κάνουμε είναι να θεωρούμε βέβαιο τον ανταγωνισμό. Το άτομο μπορεί απλώς να θέλει να ασχολείται με τους υπολογιστές, να έχει ένα αξιοπρεπές εισόδημα και τίποτα παραπάνω. Γιατί, δηλαδή, να περάσει από όλα αυτά τα "τεστ" ψυχολογίας και ικανοτήτων για να το κάνει αυτό, ενώ μπορεί εξαρχής να μάθει ωραία και χαλαρά 5-10-20 πράγματα στο τομέα που τον αφορά και να μπορεί να δουλέψει; "Για να είναι ανταγωνιστικός", είναι η απάντηση. Θεωρείς ότι όποιος έγραψε καλά έχει και ικανότητες; Ή μήπως δεν υπάρχουν άτομα με ικανότητες που δεν έγραψαν καλά; Τα θεωρώ παντελώς άσχετα μεταξύ τους. Ο αριθμός - που λες - έχει την αξία που του δίνει ο καθένας και δεν είναι μια για όλους. Επίσης το θεωρώ προσβλητικό να αναφέρομαστε στη θέληση. Πιστεύω πως όλοι μας (όλοι όσοι προσπαθήσαμε, οι περισσότεροι που βρισκόμαστε εδώ μέσα) δώσαμε το 100% της θέλησής μας - εγώ θα θύμωνα αν κάποιος μου έλεγε μετά απ' όλ' αυτά ότι δεν είχα αρκετή θέληση. Από εκεί και πέρα οτιδήποτε άλλο το θεωρώ μια κακή αοριστολογία για να δείχνουμε τη ρομαντική πλευρά μετά το τέλος των Πανελλαδικών, η οποία δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γνωριζετε απο ποτε θα μπορουμε να παρουμε τη βεβαιωση προσβασης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Οι βαθμοί των Αγγλικών πότε θα ανέβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Γενικά, τα ειδικά μαθήματα πότε βγαίνουν??
Ειδικά, για το ελεύθερο κ το γραμμικό ξέρουμε πότε βγαίνουν οι βαθμοί?

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά:έδινα φέτος 2η φορά,όλα μου τα χρόνια τα πέρασα πάνω από τη βιβλιοθήκη,περίμενα τουλάχιστον 600 μόρια πάνω και μάλλον έπιανα την Ιατρική.Τώρα σκέτη απογοήτευση και δεν ξέρω αν αυτοί οι άνθρωποι ξέρουν να βαθμολογούν.Δηλαδή πως είναι δυνατόν να μην μπορώ να καταλάβω αν ανταποκρίθηκα επαρκώς ή όχι,έπειτα από τόσα χρόνια διαβάσματος.Αισθάνομαι ότι αδικήθηκα και η βαθμολόγηση των γραπτών μου κυρίως σε Βιολογία κατ. και Μαθ/κα ήταν απράδεκτη.Έπρεπε σίγουρα να έχω πάρει τουλάχιστον 5 μόρια πάνω.Φέτος αυτοί που τα πήγαν πάρα πολύ καλά ήταν σαφώς προετοιμασμένοι,αλλά πρωτίστως τυχεροί.Χαίρομαι για τους συμμαθητές μου που πιθανόν θα πετύχουν το στόχο τους,πιστεύω όμως πως κι εγώ άξιζα μια θέση ανάμεσά τους.:(

Συνήθως αυτοί που καταφέρνουν να συγκεντρώσουν πάνω από 19.000 μόρια είναι αυτοί που πάνε σε ιδιωτικά και έχουν βγάλει την ύλη από το γυμνάσιο ;) Είναι τυχαίο που οι πρώτοι των πρώτων ΚΑΘΕ χρόνο είναι από ιδιωτικά και έχουν βγάλει 19.700+ μόρια;; Δε νομίζω...Δυστυχώς το δημόσιο σχολείο και το φροντιστήριο/ιδιαίτερα δε μπορούν να δώσουν τόσα μόρια,όση προσπάθεια κι αν καταβάλει ο μαθητής.Δεν είμαστε ρομπότ.Εκείνη την ώρα βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο και η ψυχολογία,και τα παιδάκια των ιδιωτικών (τα περισσότερα τουλάχιστον,μην παρεξηγηθώ) έχουν "ρομποτοποιηθεί" τόσο πολύ που λειτουργούν πιο μηχανικά από ποτέ,οπότε είναι λογικό να γράφουν τόσο.
Μην αγχώνεσαι,λοιπόν,εσύ έκανες ό,τι μπορούσες.Δυστυχώς αυτές οι θέσεις είναι προ πολλού κατειλημμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top