Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ρε παιδια απο τοτε που εδωσα τα θεματα με επιασε μια εντονη ανασφαλεια και ανεξαρτητως πως τα εχω παει το πρωι εχω πεσει ψυχολογικα και το στομαχι μου εχει γινει κομπος
Δεν ξερω αν θα αντεξω μεχρι την αλλη παρασκευη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ακριβώς την επόμενη χρονιά μάλλον απίθανο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
1ο κεφάλαιο
Σελ 11 δυνητικά παθογόνοι,σελ 13 ενδοσπόρια,σελ 18 ιοί,σελ 23 μόλυνση,λοίμωξη,κριτήρια κοχ,σελ 25 παστερίωση και δράση αντιβιοτικών,σελ 31 αίμα(3η παράγραφος),σελ 34 ιντερφερονες,σελ 37-40
2ο κεφάλαιο
Σελ 77(super sos),σελ 86,σελ 107-110
3ο κεφάλαιο
Σελ 121 είδος ορισμός,σελ 123-124 Λαμάρκ και 125-126 θεωρία Δαρβίνου ή 131 και για τα δύο

Αν θες πιο λίγα διάβασε σελ 37-40,77 και 131

Αν πέσει άσκηση με πυραμίδες γράψε τη σελίδα 77 εκτός από το τελευταίο κομμάτι
Αν πέσει άσκηση με σχεδιάγραμμα και ασθένειες γράψε έστω και συνοπτικά τις 37-39
Αν πέσει άσκηση με εμβόλιο ή ορό γράφεις 39-40
Αν πέσει άσκηση με το πως δημιουργείται ένα είδος γράψε σελ 131 μόνο του Δαρβίνου προσαρμόζοντάς το στα δεδομένα της άσκησης(αντι για μακρύ λαιμό π.χ. άσπρη πεταλούδα Biston Betularia)

Δεν έχει σημασία αν δεν μπορείς να λύσεις τις ασκήσεις και μόνο από την αιτιολόγηση παίρνεις το 60-70% των βαθμών!!!Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!! :D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavyrey

Νεοφερμένος

Η stavyrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε παιδια απο τοτε που εδωσα τα θεματα με επιασε μια εντονη ανασφαλεια και ανεξαρτητως πως τα εχω παει το πρωι εχω πεσει ψυχολογικα και το στομαχι μου εχει γινει κομπος
Δεν ξερω αν θα αντεξω μεχρι την αλλη παρασκευη :(
Ναι και εγώ ενώ βγήκα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας από την αίθουσα και ήμουν τόσο ευχαριστημένη με τα θέματα, όταν πήγα σπίτι παντού έβρισκα λάθη. Από όπου κι αν το έπιανα, ακόμη κι αν μου φάνηκαν σωστά κατά το ήμισυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheChosenOne

Νεοφερμένος

Ο TheChosenOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους και όλες σας!!!!Τα έχουμε περάσει και εμείς,οπότε θέλει ηρεμία το πράγμα!!!!!
Τι σας έβαλαν σήμερα στην Έκθεση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ατομα που γραφουν ιστορια γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ναι και εγώ ενώ βγήκα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας από την αίθουσα και ήμουν τόσο ευχαριστημένη με τα θέματα, όταν πήγα σπίτι παντού έβρισκα λάθη. Από όπου κι αν το έπιανα, ακόμη κι αν μου φάνηκαν σωστά κατά το ήμισυ
Οχι τοσο οι ασκησεις που εκτος απο ενα αντωνυμο και ενα συνωνυμο τις εχω σωστες αλλα για την εκθεση καθως εγραψα στο πρωτο σκελος μονο θετικα για τον ανθρωπο ( δηλαδη εννοωντας τον λογο που πρεπει ο κοσμος να ερθει σε επαφη με τα μνημεια)
Ομως ειδα σε διαφορα σιτε και πολλους λογους για τα μνημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ακριβώς την επόμενη χρονιά μάλλον απίθανο..

Η βιολογία γενικής έχει λίγη θεωρία και συνεχώς ανακυκλώνονται τα θέματα. Οκ οι ιντερφερόνες στη γενικής μπορεί να μην είναι τόσο sos ως θεωρία αλλά σε άσκηση για την αντιμετώπιση ενός ιού πρέπει να το γράψεις. Εν πάση περιπτώσει επειδή και στην κατεύθυνση έχει λίγα για την παραγωγή ιντερφερονών ως φαρμακευτικές πρωτείνες μπορεί να πέσει εκεί.

Ρε παιδια απο τοτε που εδωσα τα θεματα με επιασε μια εντονη ανασφαλεια και ανεξαρτητως πως τα εχω παει το πρωι εχω πεσει ψυχολογικα και το στομαχι μου εχει γινει κομπος
Δεν ξερω αν θα αντεξω μεχρι την αλλη παρασκευη :(

Προσπάθησε να το ξεπεράσεις γιατί δεν έχει κανένα όφελος. Σκέψου ότι δεν καθορίζεται η ζωή σου από τις πανελλήνιες (κι όμως ισχύει) και ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα προβλήματα στο κόσμο(ω ναι).Επίσης όταν πας πανεπιστήμιο πάλι θα γράφεις συνεχώς εξετάσεις και πιο δύσκολες ή πιο καθοριστικές από τις πανελλήνιες. Γιατί λοιπόν να χαλάς την σωματική και ψυχική σου υγεία για μια βλακεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Παίδες, μην αναλώνεστε στο σημερινό μάθημα άλλο. Πάει, πέρασε. Υπάρχει και επόμενο. Ακόμη και αν σήμερα, δεν πήγατε καλά όσο εσείς θέλατε, μην αποθαρρύνεστε. Έτσι είναι οι εξετάσεις. Ένα παιχνίδι. Στη χώρα μας, βέβαια τις έχουμε θεοποιήσει και νομίζουμε ότι το μαθητικό λάθος καταστρέφει ζωές. Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια στα επόμενα. :)

Το σημαντικότερο όλων είναι: (α). η καλή ξεκούραση, η αποτοξίνωση από τον ΗΥ και το κινητό (πλήρης ηρεμία του εγκεφάλου), (β). και η ψυχραιμία κατά την ανάγνωση των θεμάτων. Καλή ανάγνωση στα θέματα διότι μια κακή ανάγνωση, οδηγεί σε άσχημα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ναι και εγώ ενώ βγήκα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας από την αίθουσα και ήμουν τόσο ευχαριστημένη με τα θέματα, όταν πήγα σπίτι παντού έβρισκα λάθη. Από όπου κι αν το έπιανα, ακόμη κι αν μου φάνηκαν σωστά κατά το ήμισυ

Και εγώ βρήκα λάθος από τεράστια βλακεία αλλά δεν πτοούμαι!Τι κι αν λέει η εκθεσού μου έπρεπε να γράψεις το τάδε και το δείνα.Τώρα ό,τι έγινε έγινε.Ξεχνάμε τι γράψαμε και συνεχίζουμε παρακάτω με αισιοδοξία!Άντε '97άρηδες μη λιποταχτείτε!Είδα σήμερα στο σχολείο μου που έλειπαν πολλά παιδιά επειδή φοβόντουσαν ότι δεν θα γράψουν.Τώρα που δεν ήρθαν καθόλου τι κατάλαβαν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Είδα σήμερα στο σχολείο μου που έλειπαν πολλά παιδιά επειδή φοβόντουσαν ότι δεν θα γράψουν.Τώρα που δεν ήρθαν καθόλου τι κατάλαβαν;;

Τι;;; Δεν έρχονται να γράψουν πανελλήνιες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καμιά ιδέα για μαθηματικά γενικής,που εμείς οι θεωρητικοί τα τρώμε στη μάπα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Τι;;; Δεν έρχονται να γράψουν πανελλήνιες; :hmm:
Οι απουσίες στην Έκθεση είναι σπάνιες. Τα μαθήματα στα οποία υπάρχουν πολλοί απόντες είναι η Βιολογία και το ΑΟΔΕ. Ο λόγος; Κάποιοι που δεν έχουν μελετήσει, τα μεταθέτουν στις επαναληπτικές με το σκεπτικό ότι πρόκειται για εύκολα μαθήματα και θα έχουν χρόνο ως τότε να διαβάσουν. Ναι, θέλει χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο, αλλά στο Elladistan δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheChosenOne

Νεοφερμένος

Ο TheChosenOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Οι απουσίες στην Έκθεση είναι σπάνιες. Τα μαθήματα στα οποία υπάρχουν πολλοί απόντες είναι η Βιολογία και το ΑΟΔΕ. Ο λόγος; Κάποιοι που δεν έχουν μελετήσει, τα μεταθέτουν στις επαναληπτικές με το σκεπτικό ότι πρόκειται για εύκολα μαθήματα και θα έχουν χρόνο ως τότε να διαβάσουν. Ναι, θέλει χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο, αλλά στο Elladistan δεν υπάρχει πρόβλημα.


Δία,το ΑΟΔΕ αν θυμάμαι καλά,είναι μάθημα επιλογής όπως η Βιολογία Γενικής Παιδείας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δία,το ΑΟΔΕ αν θυμάμαι καλά,είναι μάθημα επιλογής όπως η Βιολογία Γενικής Παιδείας???

Όχι, κατεύθυνσης είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι και εγώ ενώ βγήκα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας από την αίθουσα και ήμουν τόσο ευχαριστημένη με τα θέματα, όταν πήγα σπίτι παντού έβρισκα λάθη. Από όπου κι αν το έπιανα, ακόμη κι αν μου φάνηκαν σωστά κατά το ήμισυ

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ,ήμουν πολύ αισιόδοξη μέχρι που άρχισα να ακούω να συζητάνε τις απαντήσεις..!!
Πάντως αν σας κάνει να νιώσετε καλύτερα ,η καθηγήτρια μου μας είχε προειδοποιήσει γι'αυτό,γιατί κι εκείνη το είχε πάθει και τελικά έγραψε πολύ περισσότερο απο όσο περίμενε!! :clapup:

Και κάτι άλλο,πόσο μετράνε στους βαθμούς που θα γράψουμε οι βαθμοί των τετραμήνων? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Λιγο μωρε μην αγχονεσαι
Εγω παντως εχθες ημουν χαλια
Σημερα ειμαι πολυ καλυτερα και αποφασισα στα υπολοιπα 5 να μην ψαξω απαντησεις ουτε να μπαινω στο θεμα που δημιουργειται
Μονο εδω θα γραφω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinaa97

Νεοφερμένος

Η katerinaa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
SOS για φυσικη γενικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
και γω θέλω ΣΟΣ για μαθηματικά γ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
εσεις που διαλεξατε μαθηματικα,βιολογια για αυριο κανατε λαθος..ευκολοτερη η ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top