Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω το καλύτερο θα ήταν να έβγαιναν την Κυριακή οι δικοί μας και να μας έλεγαν:
"Πλάκα σου κάναμε βρε κουτό! Το Σεπτέμβρη δίνεις, απλά θέλαμε να έχεις 3 μήνες για καθαρές επαναλήψεις πριν δώσεις"
Όχι, ε; :whistle:
Ίσως η καλύτερη είδηση του 2015..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
το 36 σιγουρα :P

Ούλτρα με εντυπωσιάζεις :P:P

Παιδιά λέω να διαβάσω το Σάββατο μόνο για την έκθεση και την Κυριακή να κάνω βιολογία που έχω τρομερή έλλειψη..τι λέτε είναι πολύ ριψοκίνδυνο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ούλτρα με εντυπωσιάζεις :P:P

Παιδιά λέω να διαβάσω το Σάββατο μόνο για την έκθεση και την Κυριακή να κάνω βιολογία που έχω τρομερή έλλειψη..τι λέτε είναι πολύ ριψοκίνδυνο ?

Σιγά, μωρέ. Εγώ Παρασκευοσαββατοκύριακο θα μοιράσω Έκθεση και θα κάνω μαζί και Βιολογία και ΑΟΔΕ. Δεν θεωρώ την έκθεση full-time μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω το καλύτερο θα ήταν να έβγαιναν την Κυριακή οι δικοί μας και να μας έλεγαν:
"Πλάκα σου κάναμε βρε κουτό! Το Σεπτέμβρη δίνεις, απλά θέλαμε να έχεις 3 μήνες για καθαρές επαναλήψεις πριν δώσεις"
Όχι, ε; :whistle:
Αν γινοταν κατι τετοιο θα προτιμουσα να αυτοκτονησω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Να ρωτήσω, 5-6 πρωταγόρα θα διαβάσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Να ρωτήσω, 5-6 πρωταγόρα θα διαβάσετε?

Έπεσε ΟΕΦΕ και μπήκε η 5η στο study4exams ως διαγώνισμα! Επομένως ΟΧΙ :P
Αλλά εσύ αν θες διάβασε τα μην σε πάρω στο λαιμό μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ούλτρα με εντυπωσιάζεις :P:P

Παιδιά λέω να διαβάσω το Σάββατο μόνο για την έκθεση και την Κυριακή να κάνω βιολογία που έχω τρομερή έλλειψη..τι λέτε είναι πολύ ριψοκίνδυνο ?

μπαα. ό,τι ήταν να κάνεις στην έκθεση, το έκανες. διάβασε βιολογία να νιώσεις πιο ασφαλής. κι εγώ αυτό είχα κάνει γιατί είχα άγχος μήπως δεν προλάβω σε μιάμιση μέρα να την τελειώσω (και πάλι καλά που το έκανα και τα είχα φρέσκα-φρέσκα στο μυαλό μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Έπεσε οεφε και μπήκε η 5η στο study4exams ως διαγώνισμα! Επομένως ΟΧΙ :P
Αλλά εσύ αν θες διάβασε τα μην σε πάρω στο λαιμό μου ;)


ωωω μισό, δηλαδή λαμβάνουμε υπόψην και ό,τι έχει μπει study4exams? λογοτεχνία τι μπήκε?
μπορεί να κάνω την 5-6 μόνο μεταφράση και σχόλια του βιβλίου λοιπόν, άμα μπει αυτοσχεδιασμός στα ερμηνευτικά, σιγά ένα 54 με λίγη τύχη θαρρώ θα πιαστεί
τώρα που το θυμήθηκα, 51 & 52 σελίδα της εισαγωγής του πρωταγόρα δεν πρόκειται να πιάσω, μια καλή, βαθιά ανάγνωση (ουσιαστικά αναμασά το έργο, δεν μπορώ να φανταστώ για ποιον λόγο θα την έβαζαν και απ'ό,τι είδα, δεν έχει μπει σε ΚΑΝΕΝΑ θέμα πανελλαδικών, ούτε ΟΕΦΕ, από το 2010 ως 2014)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ωωω μισό, δηλαδή λαμβάνουμε υπόψην και ό,τι έχει μπει study4exams? λογοτεχνία τι μπήκε?)

παιδια διακρινω μια παραπληροφορηση εδω περα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σε 5 μέρες δίνουμε π,αμε δυνατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τα νεύρα μου δεν είναι καλααά... :wacko:
Μαλακίες κάνουμε μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Τα νεύρα μου δεν είναι καλααά... :wacko:
Μαλακίες κάνουμε μου φαίνεται.

Συμφωνώ ότι κάνουμε μαλακίες. Αν αναφέρεσαι εκεί που καταλαβαίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
παιδια διακρινω μια παραπληροφορηση εδω περα...

θα μπορούσες να γίνεις πιο σαφής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι κάνουμε μαλακίες. Αν αναφέρεσαι εκεί που καταλαβαίνω...

Εν τω μεταξύ σκέφτομαι πως -υποτίθεται- αύριο πρέπει να μαζέψω και τα τελευταία από τις κατευθύνσεις και γελάω μόνη μου με τα χάλια μου.
Δεν έχω διάθεση και δε καταλαβαίνω πως σκατά λένε κάποιοι οτι αντέχουν.
Υπάρχει από την άλλη μια τάση συμπαράστασης από κάποιους, αλλά στη προσπάθειά τους να σε ενθαρρύνουν λένε χειρότερες υπερβολές πχ "Ε, μη γράφεις 20, γράψε 18!" . Αλλού ξημερωμένοι. Και εκεί χάνεις κάθε ελπίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Σαν αποφοιτος που δινω 2η φορα, ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Διας ειναι!! Πραγματικα παιδια θα το δειτε και απο το 1ο μαθημα που θα βγειτε, οτι ειτε γραψτε καλα, ειτε οχι τοσο καλα, θα νιωσετε πως δεν ηταν κατι το τρομερο!

Αρχικά να τονίσω, πως αυτό που θα πω, δεν το λέω σε καμία περίπτωση για να αγχώσω κάποιον υποψήφιο, αλλά νομίζω πως το τελευταίο δεν ισχύει. (Θέλω να είμαι ειλικρινής, γι' αυτό και το λέω) Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, δεν αντιμετωπίζουν όλοι τις διάφορες καταστάσεις με τον ίδιο τρόπο, οπότε και η αντίδραση μετά το πέρας της εξέτασης, δεν θα είναι καθολική και όμοια!

Και τις δύο χρονιές που έδωσα, δεν αισθάνθηκα ούτε κατά διάνοια πως ότι είχε προηγηθεί της εξέτασης "δεν ήταν κάτι το τρομερό". Και εμετούς έκανα αμέσως μετά, και έφτασα κοντά στον νευρικό κλονισμό δύο φορές, και στο γιατρό πήγα, και άλλα "ωραία" μου συνέβησαν. Μετά το τέλος της εξέτασης, υπάρχει εξωτερίκευση συναισθημάτων και αποσυμπίεση -κατά κάποιον τρόπο- της όλης φόρτισης. Δε μπορείς να ξέρεις πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου μετά από συνθήκη διαρκούς χρονικά πίεσης.

Anyway, το point μου είναι ότι ο καθένας, είναι διαφορετικός, και αντιδρά και διαφορετικά και σε ίδιες ακόμα συνθήκες. Όπως και να έχει όμως, οι Πανελλήνιες είναι μία παροδική κατάσταση, που φτάνει στο τέλος της, οπότε και εύχομαι σε όλους σας τα καλύτερα, πρωτίστως στον τομέα της υγείας, ανεξαρτήτως αποτελέσματος στις εξετάσεις. Και το λέω αυτό γιατί είμαι παθούσα, οπότε...
Πρώτα η Υγεία μας, παιδιά!!! Εξετάσεις θα ακολουθήσουν πολλές! Η Υγεία μας όμως είναι Μία, και άπαξ και κλονιστεί, άντε να την "ισιώσεις" !!:P


Υ.Γ: Είναι ίσως η πρώτη φορά, που σχόλιο/ποστ του αγαπητού Δία, με βρίσκει κάπως "διστακτική", ως προς την αποτελεσματικότητα και αναγκαιότητά του. Και εξηγούμαι: Μέχρι και εγώ που δε δίνω Πανελλήνιες, όσο διάστημα διήρκεσε η ανάγνωση του κειμένου, ένιωσα να ξαναγεννιούνται μέσα μου, όλα εκείνα τα άθλια συναισθήματα/σκέψεις που βίωσα πριν 2-3 χρόνια, όταν και έδινα και εγώ με τη σειρά μου. Ελπίζω να μην αγχώθηκαν και άλλοι μαζί με μένα, και να μην δέθηκε το στομαχάκι κόμπος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αρχικά να τονίσω, πως αυτό που θα πω, δεν το λέω σε καμία περίπτωση για να αγχώσω κάποιον υποψήφιο, αλλά νομίζω πως το τελευταίο δεν ισχύει. (Θέλω να είμαι ειλικρινής, γι' αυτό και το λέω) Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, δεν αντιμετωπίζουν όλοι τις διάφορες καταστάσεις με τον ίδιο τρόπο, οπότε και η αντίδραση μετά το πέρας της εξέτασης, δεν θα είναι καθολική και όμοια!

Και τις δύο χρονιές που έδωσα, δεν αισθάνθηκα ούτε κατά διάνοια πως ότι είχε προηγηθεί της εξέτασης "δεν ήταν κάτι το τρομερό". Και εμετούς έκανα αμέσως μετά, και έφτασα κοντά στον νευρικό κλονισμό δύο φορές, και στο γιατρό πήγα, και άλλα "ωραία" μου συνέβησαν. Μετά το τέλος της εξέτασης, υπάρχει εξωτερίκευση συναισθημάτων και αποσυμπίεση -κατά κάποιον τρόπο- της όλης φόρτισης. Δε μπορείς να ξέρεις πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου μετά από συνθήκη διαρκούς χρονικά πίεσης.

Anyway, το point μου είναι ότι ο καθένας, είναι διαφορετικός, και αντιδρά και διαφορετικά και σε ίδιες ακόμα συνθήκες. Όπως και να έχει όμως, οι Πανελλήνιες είναι μία παροδική κατάσταση, που φτάνει στο τέλος της, οπότε και εύχομαι σε όλους σας τα καλύτερα, πρωτίστως στον τομέα της υγείας, ανεξαρτήτως αποτελέσματος στις εξετάσεις. Και το λέω αυτό γιατί είμαι παθούσα, οπότε...
Πρώτα η Υγεία μας, παιδιά!!! Εξετάσεις θα ακολουθήσουν πολλές! Η Υγεία μας όμως είναι Μία, και άπαξ και κλονιστεί, άντε να την "ισιώσεις" !!:P


Υ.Γ: Είναι ίσως η πρώτη φορά, που σχόλιο/ποστ του αγαπητού Δία, με βρίσκει κάπως "διστακτική", ως προς την αποτελεσματικότητα και αναγκαιότητά του. Και εξηγούμαι: Μέχρι και εγώ που δε δίνω Πανελλήνιες, όσο διάστημα διήρκεσε η ανάγνωση του κειμένου, ένιωσα να ξαναγεννιούνται μέσα μου, όλα εκείνα τα άθλια συναισθήματα/σκέψεις που βίωσα πριν 2-3 χρόνια, όταν και έδινα και εγώ με τη σειρά μου. Ελπίζω να μην αγχώθηκαν και άλλοι μαζί με μένα, και να μην δέθηκε το στομαχάκι κόμπος.:P
Περιγραφεις τη καθημερινοτητα μου..:redface:
Livingthelife, απλα μη τους ακους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
μολις τελειωσα για τριτη φορα το πρωτο κεφαλαιο στο αοδε...(αφησε βεβαια οικονομικη αποδοτικοτητα και παραγωγικοτητα-ανταγωνιστικοτητα αλλα δεν πειραζει :P ) εχω ακομα το δευτερο και κατι λιγα απο το τριτο γιατι το ξαναδιαβασα προσφατα και το θυμαμαι...αντε να τελειωνουμε δεν παει αλλο τα σιχαθηκα ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
μια κλαίω, μια γελάω με τα χάλια μου. :fool:

@ultraviolence και καλά οι άσχετοι, αλλα να μας λένε τέτοια και οι καθηγητές λες και δε βλέπουν τι γίνεται στις εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
μια κλαίω, μια γελάω με τα χάλια μου. :fool:

@ultraviolence και καλά οι άσχετοι, αλλα να μας λένε τέτοια και οι καθηγητές λες και δε βλέπουν τι γίνεται στις εξετάσεις;
Ακριβως απο τους καθηγητες να τα περιμενεις αυτα..τα ιδια περνάω.. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ακριβως απο τους καθηγητες να τα περιμενεις αυτα..τα ιδια περνάω.. :ermm:
Ας περιμένουν. :P

Πότε πάρει σχολείο για ενημέρωση; Πέμπτη όλοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top