Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όσοι κανονίζετε διακοπές στα νησιά, μην ξεχνάτε ότι θα πρέπει να πληρώσετε με κάρτα (πιστωτική ή χρεωστική) στο ξενοδοχείο και στις συναλλαγές σας άνω των 70€ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε, οι ενδοσχολικές θα τελειώσουν στις 18 Ιουνίου. Εμείς που γράφουμε στις 17 Ιουνίου ειδικό μάθημα (Αγγλικά), τι θα κάνουμε;
Θα γράψουμε 8:00-10:00 το ενδοσχολικό και θα πρέπει να διακτινιστούμε στο εξεταστικό κέντρο των αγγλικών ή δε θα πάμε καθόλου στο ενδοσχολικό (οπότε θα το δώσουμε στις επαναληπτικές του σχολείου);
Δε νομίζω να πέσει ενδοσχολικό τη μέρα που θα γράφετε αγγλικά για πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matthaios

Νεοφερμένος

Ο Matthaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν είμαι καλά. Αισθάνομαι πως θελω να ουρλιάξω όσο πιο δυνατά μπορω κι όμως δε μου βγαίνει.

Όσο πλησιάζουν οι μερες νιώθω πως ξεχνάω ολα όσα μάθαινα τόσους μήνες.

Πιστευω πως φετος θα επιλέξουν τα πιο δύσκολα θέματα, θα με καταστρέψουν στην Έκθεση και στη Βιολογία, θα με αφήσουν εκτός πανεπιστημίου και θα μεινω για παντα να σαπίζω σε αυτη την ασήμαντη πόλη χωρις να μπορω να κανω τιποτα. :(

Οι βάσεις λένε θα ανέβουν κι εγώ βλέπω τα όνειρα μου να γκρεμίζονται, χάνω τις ελπίδες μου να σπουδάσω στη Νομική της Αθήνας, νιώθω ένας αποτυχημένος.

Γιατί να μου το κάνουν αυτο; Τα όνειρά μου θελω να δω να παίρνουν ζωή, τίποτα αλλο.

Είμαι στην τριτη επανάληψη, ενώ διαβάζω πως άλλοι έχουν κανει ήδη πέντε. Τρελαίνομαι.
Απλά ήθελα να μοιραστώ την απελπισία μου μαζί σας, ελπίζω να μη σας αγχώνω.

Καλό μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Η διαφορά της θεωρητικής με τις άλλες κατευθύνσεις. Είσαι στην 3η επανάληψη και αγχώνεσαι ότι δεν θα γράψεις. Οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουν τελειώσει σχεδόν καμία επανάληψη. Δεν ξέρω αν σε καθησυχάζει ή όχι, αλλά ισχύει, όπως και να 'χει.
Αν θες μόνο νομική, πάντως (δηλαδή δεν έχεις εναλλακτικές σε περίπτωση που οι φόβοι σου πραγματοποιηθούν), το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι αν δε περάσεις, του χρόνου θα μπορείς να ξαναδώσεις, έχοντας έναν ολόκληρο χρόνο μόνο για επαναλήψεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Αγανακτησα ...
Κουραστικα .....
Βαρεθηκα...
Δεν αντεχω αλλοο...
Και αυριομαθηματικα με βλεπω για οχι πολλα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί πραγματικά..make it stop λέμεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panther125

Νεοφερμένος

Ο panther125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια δινω πανελληνιες φετος (τεχνολογικη κατευθνυνση) το 2015 και θελω να γραψω περιπου 12,5 για να περασω στη σχολη που θελω(αν δεν αλλαξουν παρα πολυ οι βασεις) αλλα εξαιτιας του γεγονοτος οτι τεμπελιαζα και δεν εμαθα το αοδε και τωρα τρεχω και δεν φτανω , δεν νομιζω πως υπαρχει πιθανοτητα να το γραψω.Γιαυτο το λογο σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου.Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι οτι εφοσον τα παιδια του 98 δινουν αλλου ειδους πανελληνιες εγω με ποιον θα ειμαι στην ταξη οταν θα δινω????
φυσικα ο λογος της απορριας μου ειναι οτι δεν ξερω αν θα μπορω να αντιγραψω τιποτα απο τα πρωτα θεματα και γενικα να υπαρξει λιγο επικοινωνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί πραγματικά..make it stop λέμεεεε
Δεν θελω να διαβασω αλλοοοοοοοοο
Δεν μπορει ο οργανισμος μου
Διαβαζω τοσες ωρες αλλα νομιζω οτι δεν ξερω τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Δεν θελω να διαβασω αλλοοοοοοοοο
Δεν μπορει ο οργανισμος μου
Διαβαζω τοσες ωρες αλλα νομιζω οτι δεν ξερω τιποτα

Έχω βαρεθεί πραγματικά..make it stop λέμεεεε

Ανοίξτε το ημερολόγιο. Δείτε πόσος καιρός πέρασε. Δείτε πόσος καιρός μένει. Χαλαρά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το πόσος μένει είναι πονεμένη ιστορία.Περισσότερο πονεμένη είναι το πόσος καιρός πέρασε,σαν ένα 3μηνο μου φάνηκε,Αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μέσα στην αγανάκτηση και το άγχος μου,με παρηγορεί κατα κάποιο τρόπο που νιώθουν και άλλοι το ίδιο απροετοίμαστοι και αγχωμένοι με εμενα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δεν θελω να διαβασω αλλοοοοοοοοο
Δεν μπορει ο οργανισμος μου
Διαβαζω τοσες ωρες αλλα νομιζω οτι δεν ξερω τιποτα
Έτσι και γω άστα να πάνε ρε

Μέσα στην αγανάκτηση και το άγχος μου,με παρηγορεί κατα κάποιο τρόπο που νιώθουν και άλλοι το ίδιο απροετοίμαστοι και αγχωμένοι με εμενα :/:
Συμπασχουμε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Γεια σας παιδια δινω πανελληνιες φετος (τεχνολογικη κατευθνυνση) το 2015 και θελω να γραψω περιπου 12,5 για να περασω στη σχολη που θελω(αν δεν αλλαξουν παρα πολυ οι βασεις) αλλα εξαιτιας του γεγονοτος οτι τεμπελιαζα και δεν εμαθα το αοδε και τωρα τρεχω και δεν φτανω , δεν νομιζω πως υπαρχει πιθανοτητα να το γραψω.Γιαυτο το λογο σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου.Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι οτι εφοσον τα παιδια του 98 δινουν αλλου ειδους πανελληνιες εγω με ποιον θα ειμαι στην ταξη οταν θα δινω????
φυσικα ο λογος της απορριας μου ειναι οτι δεν ξερω αν θα μπορω να αντιγραψω τιποτα απο τα πρωτα θεματα και γενικα να υπαρξει λιγο επικοινωνια :P

οταν θα γραφουμε αοδε σοριασου στο εδαφος και δωσε επαναληπτικες αν δεν προλαβαινεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ξεκίνα το ΑΟΔΕ,προλαβαίνεις.Ποτέ δεν ειναι αργα,οτι θα βγαλεις την υλη θα την βγαλεις,αλλα αμφιβαλλω να θυμασαι τιποτα μετα.:P

Ρε παιδια ξερει κανεις τι γινεται με το 10 τις 100?Το ακούω από πολλούς.Καθε σχολη βγαζει εναν αριθμο ατομων που μπορει να παρει?Και αν τα ατομα που επιδιωκουν να πανε με το 10 τις 100 στη σχολη ειναι περισσοτερα απο αυτους που μπορει να δεχθει τι γινεται?Με βαση ποιο κριτηριο τους επιλέγουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Δίνω του χρόνου Πανελλήνιες και διαβάζω καθημερινά αυτό το thread για να πάρω κουράγιο(?) για του χρόνου. Δυστυχώς ανήκω στο 10% των παιδιών που τα σχέδιά τους ανατρέπονται λόγω της κατάργησης του Νέου Λυκείου. Θα πήγαινα πολιτικοοικονομικοκοινωνικα, με Εκθεση-Στατιστική-ΑΟΘ-Κοινωνικές επιστήμες στις πανελλαδικές αλλά τώρα αναγκάζομαι να πάω Θεωρητική, μιας και με ενδιαφέρει μόνο το 1ο πεδίο. Την Έκθεση και την Ιστορία τα έχουμε...στα άλλα 2 είμαι απαισιόδοξος. Αρχαία φέτος έμαθα(κάνω από Σεπτέμβριο μιας και φετος στη Β' διαλεξα θεωρητικο προσανατολισμο) και Λατινικά θα ξεκινήσω τον Ιούνιο. Και στο φροντιστήριο ξεκινήσαμε προετοιμασία για γ'. Το γνωστό είναι #%$#!, δυσκολεύομαι να μάθω απ'έξω τα σχόλια...στην ιστορία μου βγαίνει πολύ φυσικά βέβαια, μπορώ να το αποστηθίσω. Το χειρότερο: νιώθω ότι αρχίζω και χάνω την κρίση μου. Όλη αυτή η αποστήθιση και τα κάπως αυστηρά όρια που τίθενται στην Έκθεση με κάνουν να νιώθω σαν αυτούς που κορόιδευα. Και δεν είναι εύκολο για ένα άτομο που συζητούσε για πολιτική με μεγαλύτερους και είχε γνώμη για όλα(ευτυχώς ή δυστυχώς) πριν καν πάει Γυμνάσιο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ξεκίνα το ΑΟΔΕ, δεν ειναι αργα,οτι θα βγαλεις την υλη θα την βγαλεις,αλλα αμφιβαλλω να θυμασαι τιποτα μετα.:P

Ρε παιδια ξερει κανεις τι γινεται με το 10 τις 100?Το ακούω από πολλούς.Καθε σχολη βγαζει εναν αριθμο ατομων που μπορει να παρει?Και αν τα ατομα που επιδιωκουν να πανε με το 10 τις 100 στη σχολη ειναι περισσοτερα απο αυτους που μπορει να δεχθει τι γινεται?Με βαση ποιο κριτηριο τους επιλέγουν?

Το 10% αφορά υποψηφίους προηγούμενων ετών και διαμορφωνεται διαφορετική βάση γι αυτό με τον ίδιο τρόπο που γίνεται και για το 90% (με μας δηλαδή ). Ανάλογα με το ποιοι εχουν δηλώσει τι και ποσα μόρια έχουν βγαίνει και η βάση. Δεν αλλάζει κάτι στον τρόπο.

10% σημαινει 10% των θέσεων, δηλαδη αν μια σχολη εχει 300 οι 30 θα πάνε σε παλιούς υποψηφίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Πωπω βλέπω συνέχεια στο φόρουμ μονο παιδιά που αγχωνονται γαι 1 ή 2 μαθήματα το πολύ ... ειμαι η μόνη που αγχώνομαι για ολα?!
# αδιάβαστη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostaspapadim

Νεοφερμένος

Ο Kostaspapadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα. Ξέρει κανείς τι έπεσε Αρχαία ΟΕΦΕ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Πως πήγε όσοι γράφατε ΟΕΦΕ μαθηματικά σήμερα; Πως σας φάνηκαν;
Εγώ μπορώ να πω ότι μέχρι το Γ2. πορευόμουν πολύ καλά. Από εκεί και πέρα τα έχασα τελείως. Με πολύ μέτρια προετοιμασία (δηλαδή θεωρία έβγαλα μόλις χθες το μεσημέρι και από εκεί και πέρα είδα όσες ασκήσεις πρόλαβα). Κάπως έτσι περιμένω να τα πάω και στις Πανελλαδικές δεδομένου ότι θα προετοιμαστώ καλύτερα.
Για το Β3 μου ήρθε φλασιά λίγο πριν φύγω. Α1 δεν το θυμόμουν καλά, τελικά είναι σωστό μόνο ένα κομμάτι της απόδειξης (φαντάζομαι το χάνω όλο; ). Από Δ έλυσα μόνο Δ2.
Στο Δ1 στο α πως στο καλό έδειχνες ότι η G είναι κυρτή; Είμαι σίγουρος ότι κάπως έπρεπε να εκμεταλευτείς τη μονοτονία της H (κατάφερα να την "εμφανίσω", αλλά δεν βοηθήθηκα), γιατί δεν ξέραμε αν η f είναι δύο φορές παραγωγίσιμη και ήταν το μόνο δεδομένο που είχαμε. Επίσης, για το β είμαι σίγουρος ότι ήθελε να εφαπτομένη στην G για την ανίσωση (τουλάχιστον το πρώτο μέλος), αλλά δεν πρόλαβα κάν να το δω. Γενικά τα "πονηρά" κομμάτια μου έφαγαν πολύ χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ηθέλε να χρησιμοποιησεις οτι αφου η H ειναι αυξουσα ισχύει H'(x) >= 0 (σχόλιο του βιβλιου..) και μετα εβγαινε κατασκευαστικα οτι G''(x) > 0. Το Δ1 β) εβγαινε με ΘΜΤ στο [0,χ] σε συνδυασμο με το οτι η G' ηταν αυξουσα (Αφου η G κυρτή) . Γενικα το Γ4,θεωρώ οτι ήταν περιττό. Το Δ συνολικα ηταν λιγακι «τσιμπημενο», εχοντας δει ολα τα θεματα των πανελληνιων δεν νομιζω οτι ηταν αντιπροσωπευτικο για Δ θέμα, ισως ηταν «Θεμα Ε» η κατι αλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top