Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Και μεις εκει λεμε αλλα δεν εχουμε κανονισει ακομα

Παντως αυτες τις μερες κυριολεκτικα μου εχει βγει η κουραση ολης της χρονιας

Σε ολους μας εχει βγει. Αντε να τελειωνουμε πια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου αρέσει που αυτές τις μέρες το κυριότερο θέμα συζήτησης είναι τι θέματα θα πέσουν στο κάθε μάθημα! Παιδιά, αυτό να μη σας αγχώνει γιατί να ξέρετε πως όσοι από εσάς διαβάζατε με συνέπεια και ανταποκρινόσασταν ως έναν σχετικά καλό βαθμό στις απαιτήσεις των μαθημάτων δε θα έχετε πρόβλημα. Εκείνη την ώρα που θα έρθουν τα θέματα το μυαλό σας θα εστιάσει εκεί και θα απομακρύνει οποιεσδήποτε άλλες σκέψεις. Επομένως, θα νιώθετε σαν να γράφετε ένα διαγώνισμα στο σχολείο ή στο φροντιστήριο. Θα το δείτε και μόνοι σας, δεν είναι τίποτα. Κοιτάξτε να το ζήσετε μόνο γιατί αυτές τις μέρες θα τις θυμάστε και αργότερα θα τις διηγείστε στους μελλοντικούς συμφοιτητές σας! (Δεν ακούγεται πολύ ωραίο; )Κι επίσης να ξέρετε ότι συνήθως ό,τι αναφέρεται συχνά στο ίντερνετ για τα θέματα των πανελληνίων είναι δύσκολο να πέσει, γι'αυτό μη βασίζεστε πολύ σε προβλέψεις που διαβάζετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σ'αυτό θα πάρεις 2 περιπτώσεις : α) να 'ναι μιτοχονδριακό το γονίδιο που το κωδικοποιεί οπότε και όλοι οι απόγοι της μητέρας θα πάσχουν από την έλλειψη αφού στο ζυγωτό υπάρχουν μιτοχόνδρια μόνο από το ωάριο .β)να κωδικοποειται το ενζυμο απο γονιδια του dna του πυρηνα οποτε και θα το μελετησεις ως αυτοσωμικο αφου στο τελος αποκλειει να ναι φυλοσυνδετο με την εκφραση: η συχνοτητα εμφανισης ειναι ιδια στους απογονους.Εξαλλου,δεν θα μπορουσε να ταν φυλοσυνδετο και αυτο γιατι δεν θα ισχυε ο 2ος ν.του μεντελ!

Πότε επιτέλους θα βγει αυτή η προκήρυξη για τον στρατό?!
η καθηγητρια μου εχει πει οτι ειναι 5 περιπτωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Τότε να κάτσεις να διαβάσεις και όχι να λες τι ξέρεις και τι όχι.
Καλά ρε Μάιρα chillax, και εμένα με εκνευρίζουν όταν μας δίνουν detailed report για το διάβασμα τους κάθε 2 ώρες αλλά κάποιοι προτιμούν να υποφέρουν σιωπηλά ενώ κάποιοι άλλοι όχι και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλά ρε Μάιρα chillax, και εμένα με εκνευρίζουν όταν μας δίνουν detailed report για το διάβασμα τους κάθε 2 ώρες αλλά κάποιοι προτιμούν να υποφέρουν σιωπηλά ενώ κάποιοι άλλοι όχι και τόσο.

δεν ειπα και τιποτα που να τον προσβαλλει νομιζω, σιγα δηλαδη, αν ηταν να μην το εγραφε, ο καθενας μπορει να λεει ο,τι θελει και πιστευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Καλά ρε Μάιρα chillax, και εμένα με εκνευρίζουν όταν μας δίνουν detailed report για το διάβασμα τους κάθε 2 ώρες αλλά κάποιοι προτιμούν να υποφέρουν σιωπηλά ενώ κάποιοι άλλοι όχι και τόσο.

Ισχύει, mathguy. Είναι painkiller αυτό το topic. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
η καθηγητρια μου εχει πει οτι ειναι 5 περιπτωσεις

αυτοσωμικό επικρατες ή υπολοιπόμενο
ατελώς επικρατή
συνεπικρατή..?εντάξει το καψε παντελως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τι λέτε; οι περιπτώσεις είναι αρχικά 2,είτε μιτοχονδριακο, είτε γονίδιο από το dna του πυρηνα.στη δεύτερη περίπτωση πρέπει να εξεταστεί ο επικρατής και ο υπολοιπόμενος χαρακτήρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τι λέτε; οι περιπτώσεις είναι αρχικά 2,είτε μιτοχονδριακο, είτε γονίδιο από το dna του πυρηνα.στη δεύτερη περίπτωση πρέπει να εξεταστεί ο επικρατής και ο υπολοιπόμενος χαρακτήρας.

Αυτό είπα και γω και άλλος μου λέει οτι ειναι 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ρε, οι ενδοσχολικές θα τελειώσουν στις 18 Ιουνίου. Εμείς που γράφουμε στις 17 Ιουνίου ειδικό μάθημα (Αγγλικά), τι θα κάνουμε;
Θα γράψουμε 8:00-10:00 το ενδοσχολικό και θα πρέπει να διακτινιστούμε στο εξεταστικό κέντρο των αγγλικών ή δε θα πάμε καθόλου στο ενδοσχολικό (οπότε θα το δώσουμε στις επαναληπτικές του σχολείου);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δε νομίζω πως θα πάτε στο ενδοσχολικό, μάλλον επαναληπτικά. Αλλα παίζει και να μην έχει ενδοσχολικό εκείνη τη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ρε, οι ενδοσχολικές θα τελειώσουν στις 18 Ιουνίου. Εμείς που γράφουμε στις 17 Ιουνίου ειδικό μάθημα (Αγγλικά), τι θα κάνουμε;
Θα γράψουμε 8:00-10:00 το ενδοσχολικό και θα πρέπει να διακτινιστούμε στο εξεταστικό κέντρο των αγγλικών ή δε θα πάμε καθόλου στο ενδοσχολικό (οπότε θα το δώσουμε στις επαναληπτικές του σχολείου);

δεν ξέρεις αν θα σας βάλουν κάποιο ενδοσχολικό εκείνη τη μέρα. μπορεί να γράφετε 16 του μήνα και μετά πάλι στις 18 και τέλος. δεν νομίζω να σας το κάνουν αυτό που λες, ούτε τους ίδιους τους βολεύει να γράψουν τόσα παιδιά στις επαναληπτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Για Αρχαία ΟΕΦΕ τη Κυριακή, τι έχετε βγάλει μέχρι τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evanescence123

Νεοφερμένος

Η evanescence123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
λιγο τις εισαγωγες.. αυριο θα κανω τα πολιτικα. τα υπολοιπα τα εχω κανει επαναληψη. με δυσκολευουν ομως τα σχολια του βιβλιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χ.Φ

Νεοφερμένος

Ο Χ.Φ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το κυριότερο: Να μην έχει κανείς άγχος. Όποιος θέλει ξαναδίνει την επόμενη και τη μεθεπόμενη χρονιά. Ένα διαγώνισμα σαν όλα τ' άλλα είναι χωρίς αντιγραφές και SOS... Στα Αρχαία ας πούμε δυσκολεύονται πολλοί στο Άγνωστο. Όμως αν το καλοσκεφτούμε ίδια γλώσσα είναι.... και επίσης κάνουμε πρώτα μετάφραση των όρων του.

Επίσης όποιος έχει κάποια επαφή με τη Αρχαία ελληνική γλώσσα βοηθιέται σε πολύ μεγάλο βαθμό. Και τι εννοώ; Είχανε βάλει πρόπερσι για άγνωστη λέξη το ''μεγαλύνω''.... Όποιος όμως έχει κάποια επαφή με την Εκκλησιαστική γλώσσα θα καταλάβει αργά ή γρήγορα τι σημαίνει απο το τροπάριο: ''Μεγαλύνει η ψυχή μου τον Κύριον...''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
^Νίκας τοῖς εὐσεβέσι :P

(Αυτό το "νίκας" νόμιζω ότι ήταν ρήμα μέχρι πρόπερσι, εν τω μεταξύ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
(Αυτό το "νίκας" νόμιζω ότι ήταν ρήμα μέχρι πρόπερσι, εν τω μεταξύ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
WTF?ειδα σε σχολια(ραδιο αρβυλα υποθετω)οτι δεν μπορουμε να δωσουμε 2η φορα,παρα με 10%?Κατα ποσο παιζει να ισχυει αυτο?

Τελικά θα μπορέσουμε να ξαναδώσουμε 2η φορά πανελλήνιες?

Φυσικά και θα μπορέσετε να ξαναδώσετε. Είναι παράνομο να στερηθεί από κάποιον το δικαίωμα εξέτασης για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Εξάλλου δεν υπάρχει καμία σχετική ανακοίνωση. Αυτό που αλλάζει από του χρόνου είναι ότι το 10% θα ισχύει μόνο για τους φετινούς απόφοιτους.

Θεωρητικόπουλα, υπ' όψιν ότι δεν έχει πέσει ποτέ η 4η και η 5η ενότητα των Ηθικών Νικομαχείων. ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ότι δε θα πέσει Πλάτωνας, του οποίου τις μεταφράσεις μισώ, μισώ, μισώ, μισώ (ειδικά η 2η ενότητα του Πρωταγόρα με σκοτώνει :hehe:).
(Κωλόφαρδη η θεωρητική της γενιάς του '96, btw. Αν έπεφταν τα θέματά τους, εγώ θα έγραφα 20 :hehe:)

5η και 6η ενότητα έπεσαν το 2012.


Παιδιά λέτε έκθεση να πέσει για τα μάρμαρα και τα μνημεία; τόσος ντόρος έγινε φέτος με αυτά..

Τέχνη :inlove:
Μακάρι να πέσει, αλλά δύσκολα δεδομένου ότι έπεσε το 2012 παρεμφερές θέμα :P

Εγώ θέλω διαδίκτυο ή γενικότερα κάτι για την τεχνολογία. Να είναι νεανικό το θέμα ρε παιδί μου :P

Νομίζω θα πέσει κάτι για νέους και ευρωπαϊκή ένωση..

Πολύ καλό και επίκαιρο θέμα θα μπορούσε να είναι και το πόλεμος-ειρήνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Για Αρχαία ΟΕΦΕ τη Κυριακή, τι έχετε βγάλει μέχρι τώρα;

Eισαγωγές,πρωταγόρα,πολιτεία,πολιτικά,συντακτικό και λιγα άγνωστα.Άφησα το καλύτερο για το τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ασχετο αλλα θελω να το ρωτησω
Εχετε κανονισει διακοπες?

Κυθηρα η Ιο εχω ξαναπαει αλλα τα λατρευω και τα δυο :clapup:

Βιολογια με εχει αγχωσει
Διαβαζω συνεχεια μαθ και φυσικη και την εχω αφησει

Φετος βαση προετοιμασιας φοβάμαι μονο το αοδε..βιολογια γενικης διαβασε και γραψε ειναι ευκολο μαθημα μην φοβασαι αρπαξε την ευκαιρια.

Ρε, οι ενδοσχολικές θα τελειώσουν στις 18 Ιουνίου. Εμείς που γράφουμε στις 17 Ιουνίου ειδικό μάθημα (Αγγλικά), τι θα κάνουμε;
Θα γράψουμε 8:00-10:00 το ενδοσχολικό και θαα πρέπει να διακτινιστούμε στο εξεταστικό κέντρο των αγγλικών ή δε θα πάμε καθόλου στο ενδοσχολικό (οπότε θα το δώσουμε στις επαναληπτικές του σχολείου);

Εμας γιατι μας ειπαν 10-12 Ιουνιου; Δεν δινω ειδικο αλλα έτσι ειναι αποτι βλεπω.

Μου αρέσει που αυτές τις μέρες το κυριότερο θέμα συζήτησης είναι τι θέματα θα πέσουν στο κάθε μάθημα! Παιδιά, αυτό να μη σας αγχώνει γιατί να ξέρετε πως όσοι από εσάς διαβάζατε με συνέπεια και ανταποκρινόσασταν ως έναν σχετικά καλό βαθμό στις απαιτήσεις των μαθημάτων δε θα έχετε πρόβλημα. Εκείνη την ώρα που θα έρθουν τα θέματα το μυαλό σας θα εστιάσει εκεί και θα απομακρύνει οποιεσδήποτε άλλες σκέψεις. Επομένως, θα νιώθετε σαν να γράφετε ένα διαγώνισμα στο σχολείο ή στο φροντιστήριο. Θα το δείτε και μόνοι σας, δεν είναι τίποτα. Κοιτάξτε να το ζήσετε μόνο γιατί αυτές τις μέρες θα τις θυμάστε και αργότερα θα τις διηγείστε στους μελλοντικούς συμφοιτητές σας! (Δεν ακούγεται πολύ ωραίο; )Κι επίσης να ξέρετε ότι συνήθως ό,τι αναφέρεται συχνά στο ίντερνετ για τα θέματα των πανελληνίων είναι δύσκολο να πέσει, γι'αυτό μη βασίζεστε πολύ σε προβλέψεις που διαβάζετε. :)

Μονο φυσικη κατευθυνσης Β Θεμα μονοχρωματικες,στασιμο Γ Θεμα LC κανεις δεν μου τα βγαζει απο το μυαλο :P

Παιδιά λέτε έκθεση να πέσει για τα μάρμαρα και τα μνημεία; τόσος ντόρος έγινε φέτος με αυτά..

Μαρμαρα,πολιτισμος-παραδοση,πνευματικοι ανθρωποι,γλωσσα της εξουσιας,ευεωπαικη ενωση. Γνωμες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top