Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aristotelis10

Νεοφερμένος

Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, νεος στο φορουμ αν και παρακολουθω καιρο τις συζητησεις σας.Τον τελευταιο καιρο η αληθεια ειναι οτι με εχει πιασει ενα εντονο αγχος για τον αν θα μπορεσω να γραψω 13000-14000 μορια για να περασω εκει που θελω και ειναι το ονειρο μου απο μικρο παιδι στη Γεωλογια ΑΠΘ.Γενικα οι επιδοσεις στα μαθηματικα και στη φυσικη ειναι σχετικα μετριες γραφω δε γραφω 11-12, στην αοδε και στην βιολογια εχω κανει επαναληψεις και διαβαζω συστηματικα ολη την χρονια πιστευω ειμαι καλα, στην εκθεση οι εκθεσεις μου κυμαινονται γυρω στο 11-13 και τελος στον προγραμματισμο μετρια και εκει τα πραγματα αντε με το ζορι να γραψω κανενα 15.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν πιστευεται οτι ειναι δυσκολη η επιτευξη ενος τετοιου βαθμου(13000-14000 μορια) απο εναν μαθητη σαν και εμενα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, νεος στο φορουμ αν και παρακολουθω καιρο τις συζητησεις σας.Τον τελευταιο καιρο η αληθεια ειναι οτι με εχει πιασει ενα εντονο αγχος για τον αν θα μπορεσω να γραψω 13000-14000 μορια για να περασω εκει που θελω και ειναι το ονειρο μου απο μικρο παιδι στη Γεωλογια ΑΠΘ.Γενικα οι επιδοσεις στα μαθηματικα και στη φυσικη ειναι σχετικα μετριες γραφω δε γραφω 11-12, στην αοδε και στην βιολογια εχω κανει επαναληψεις και διαβαζω συστηματικα ολη την χρονια πιστευω ειμαι καλα, στην εκθεση οι εκθεσεις μου κυμαινονται γυρω στο 11-13 και τελος στον προγραμματισμο μετρια και εκει τα πραγματα αντε με το ζορι να γραψω κανενα 15.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν πιστευεται οτι ειναι δυσκολη η επιτευξη ενος τετοιου βαθμου(13000-14000 μορια) απο εναν μαθητη σαν και εμενα.:)

Αριστοτέλη από αυτά που λες, οι δυνατότητες σου δεν απέχουν πολύ από τις προσδοκίες σου!!! Μην ξεχνάς πως γενικότερα οι βαθμοί στα φροντιστήρια είναι συχνά χαμηλότεροι από αυτούς που τελικά επιτυγχάνουμε εξαιτίας του επιπέδου δυσκολίας των διαγωνισμάτων και γενικότερα της διδασκαλίας...Επομένως, αν συνεχίσεις να κάνεις αρκετές επαναλήψεις και καταβάλεις το μέγιστο των προσπαθειών σου, φυσικά και θα πετύχεις το στόχο σου! Όσο για το ΑΕΠΠ, λύνε ασκήσεις, η γκάμα δεν είναι μεγάλη, άμα γράφεις 15 μπορείς ίσως να το φτάσεις στο 18 (μην ξεχνάς και πάλι πως στο φροντιστήριο τα θέματα είναι δυσκολότερα, π.χ. σε αυτό που πάω εγώ οι περισσότεροι μαθητές αν έγραφαν για παράδειγμα 70, στο τέλος είχαν 85-90 +). Προτιμότερο είναι να αφοσιωθείς στα μαθήματα που μπορείς να βελτιώσεις το βαθμό σου σε αυτό το διάστημα και όσο για τη φυσική και τα μαθηματικά κατεύθυνσης, να γνωρίζεις καλά τη θεωρία. Ιδιαίτερα στα μαθηματικά, δώσε βάση στις αποδείξεις! Να πιάσουμε τα Α και Β at least!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εδώ έχουμε μια πολύ λογική απόφαση του ΣΤΕ:
<< η κατοχή και μόνο κινητού τηλεφώνου από μαθητή, ανεξάρτητα αν είναι απενεργοποιημένο ή όχι, κατά την διάρκεια των Πανελλαδικών απολυτηρίων εξετάσεων, αυτομάτως μηδενίζει το γραπτό >>
1) Δεν καταλαβαίνω γιατί η απόφαση χαρακτηρίζεται "Κόλαφος". (Από το λεξικό: Κόλαφος = χαστούκι ή λόγος ή πράξη που εξευτελίζει ή ταπεινώνει).

2) Δεν καταλαβαίνω το σχόλιό σου για "πειραματόζωα". (Αν θέλεις εξηγείς).

Θέλω να πω πως τις προηγούμενες χρονιές -τουλάχιστον οσο ξέρω από το σχολείο μου και για παιδιά που μετακινούνται με λεωφορεία επειδή μένουν σε γειτονικά χωριά- οι μαθητές μπορούσαν να κατέχουν κινητό αλλά να είναι απενεργοποιημένο και να αφήνεται στην έδρα που κάθεται ο ένας καθηγητής-επιτηρητής....Και λέω πειραματαζωα οτι είμαστε γιατί συμπεριφέρονται λες και είναι μπαμπούλες, κόβουν τις μετεγγραφές ενώ πέρυσι είχε γίνει το αλαλούμ , δεν μας επιτρέπουν να ξαναδώσουμε πανελλήνιες και μόνο το 10% επιτρέπεται....Δεν θεωρείτε λοιπόν πως είμαστε πειραματόζωα και κάπως αδικημένοι συγκριτικά με άλλες χρονιες;;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θέλω να πω πως τις προηγούμενες χρονιές -τουλάχιστον οσο ξέρω από το σχολείο μου και για παιδιά που μετακινούνται με λεωφορεία επειδή μένουν σε γειτονικά χωριά- οι μαθητές μπορούσαν να κατέχουν κινητό αλλά να είναι απενεργοποιημένο και να αφήνεται στην έδρα που κάθεται ο ένας καθηγητής-επιτηρητής....Και λέω πειραματαζωα οτι είμαστε γιατί συμπεριφέρονται λες και είναι μπαμπούλες, κόβουν τις μετεγγραφές ενώ πέρυσι είχε γίνει το αλαλούμ , δεν μας επιτρέπουν να ξαναδώσουμε πανελλήνιες και μόνο το 10% επιτρέπεται....Δεν θεωρείτε λοιπόν πως είμαστε πειραματόζωα και κάπως αδικημένοι συγκριτικά με άλλες χρονιες;;;;:hmm:
Ε άλλο αυτό που σου υπογράμμισα, κι άλλο να το έχεις στην τσέπη σου.
Επίσης πειραματόζωα όχι δεν είστε, λίγο αδικημένοι ίσως. Αν όντως δηλαδή δεν μπορείτε να ξαναδώσετε πανελλήνιες του χρόνου, παρά μόνο με το 10%. Κι όσον αφορά τις μετεγγραφές, δηλαδή είναι δίκαιο να συνεχιστούν και φέτος για να έχετε όφελος κι εσείς? (παρεμπιπτόντως, δεν τις σταματούν τελείως αλλά θα αφορούν μόνο δύο κατηγορίες φοιτητών: αυτών που αντιμετωπίζουν προβλήματα υγείας και αυτών που έχουν ανυπέρβλητη οικονομική δυσχέρεια). Δεν είναι σωστό να μπουν κάποια όρια και να λειτουργήσει το σύστημα καλύτερα? Γιατί, αν το πάμε έτσι, να παραπονεθούμε όλοι όσοι δώσαμε έξι μαθήματα στις πανελλαδικές και όχι τέσσερα, όπως γινόταν παλιότερα, και όπως θα γίνεται κι από του χρόνου ή γενικώς ν' αρχίσουμε να παραπονιόμαστε για ό,τι αλλαγή γίνεται (ακόμη και σωστή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Έγραψε κανείς/καμία, ιστορία κατεύθυνσης ΟΕΦΕ?
Αν ναι, προλάβατε να τα τελειώσετε όλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλημερααα! Μονο εγώ εχω τόσο αγχος ή κ εσείς;; Πως θα θυμόμαστε στο τέλος ιστορια κ εισαγωγές; Τρελαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
δεν μας επιτρέπουν να ξαναδώσουμε πανελλήνιες και μόνο το 10% επιτρέπεται....

Επιτρέπεται να ξαναδώσετε πανελλαδικές του χρόνου. Όποιας χρονιάς απόφοιτος κι αν είσαι μπορείς να ξαναδώσεις. Δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση που να υποστηρίζει το αντίθετο και δεν θα υπάρξει και ποτέ γιατί είναι παράλογο και παράνομο να στερήσεις από κάποιον το δικαίωμα να εξεταστεί για να εισαχθεί στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Αυτό που καταργείται του χρόνου για τους απόφοιτους προηγούμενων χρόνων είναι το 10%, το οποίο θα ισχύει μόνο για σας, δηλαδή τους απόφοιτους του 2015.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Έγραψε κανείς/καμία, ιστορία κατεύθυνσης ΟΕΦΕ?
Αν ναι, προλάβατε να τα τελειώσετε όλα;

Με έπιασε κριση άγχους,κόντευα να λιποθυμησω και δεν πήγα..Αλλα απο οτι μου είπαν άριστοι μαθητές σήμερα το Θέμα Α τελείωσε γρήγορα και στο Β κόλλησαν και δεν τελείωσαν το 2ο παράθεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ηθελα να ρωτησω πως γραφαμε τα αλληλομορφα θεμα δ οεφε βιολογια κατ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω πως γραφαμε τα αλληλομορφα θεμα δ οεφε βιολογια κατ

Τι ανώμαλο έβαλαν στο 4ο θεμα οι κομπλεξικοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τι ανώμαλο έβαλαν στο 4ο θεμα οι κομπλεξικοι?

εμενα ετσι πως το ειδα απο την καθηγητρια μου απλα επρπε να πεις αυτο με το μιτοχνδριο και φυσικα να παρεις περιπτωσεις
ισως επειδη μου αρεσουν αυτα να μην μου φανηκε παλουκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
εμενα ετσι πως το ειδα απο την καθηγητρια μου απλα επρπε να πεις αυτο με το μιτοχνδριο και φυσικα να παρεις περιπτωσεις
ισως επειδη μου αρεσουν αυτα να μην μου φανηκε παλουκι

Εγω δεν τα ειδα τα θεματα..Βλακειες βαζει ο οεφε οποτε ουτε περισυ ουτε φετος δεν τα δα..ουτε υπηρχε περιπτωση ποτε να κατσω να λυσω διαφημιστικες ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σ αυτο ειχα μια απορια....το Β ειναι ενζυμο απαραιτητο σε λειτουργια των μιτοχονδριων.Απο μεταλλαξη στο γονιδιο που ελεγχει τη συνθεση του προκυπτει προωρη τριπλετα ληξης.Τα ατομα στα οποια εκφραζεται το γονιδιο αυτο εμφανιζουν ελλειψη του ενζυμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_grm

Νεοφερμένος

Η sofia_grm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις τι κεφαλαιο εβαλε οεφε τριτο θεμα φυσικη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ταλάντωση που προήλθε από σύνθεση ταλαντώσεων ( πρώτο είδος προφανώς) και μετά πλαστική κρούση οπότε και ζητάει τα γνωστά των ταλαντώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_grm

Νεοφερμένος

Η sofia_grm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σε ευχαριστω! ηλεκτρικη ταλαντωση ή κυματα τεθηκαν καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
σε ευχαριστω! ηλεκτρικη ταλαντωση ή κυματα τεθηκαν καθολου?

Εχω τα θεματα αμα θελεις να σου τα στειλω,και κυμα μπηκε μονο στο Β θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_grm

Νεοφερμένος

Η sofia_grm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αν θα μπορουσες εννοειται!! και απο οποιο αλλο μαθημα εχεις (θετικη κατευθυνση) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μυρίζομαι στάσιμα για Πανελλαδικές. Δεν έμεινε και κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω λεω ηλεκτρικες ταλαντωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top