Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι τα θέματα που πέφτουν ΟΕΦΕ "καίγονται" ?
Ας πουμε λογοτεχνία δεν πιστεύω να πέσει Δημουλά,αλλα γνωστό,ιστορία κτλ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι τα θέματα που πέφτουν ΟΕΦΕ "καίγονται" ?
Ας πουμε λογοτεχνία δεν πιστεύω να πέσει Δημουλά,αλλα γνωστό,ιστορία κτλ...?
Πιστεύω πως «καίγονται», αλλά ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι! Εντάξει, Δημουλά ούτε εγώ πιστεύω να πέσει. Ιστορία όμως πέφτουν απ' όλα τα κεφάλαια ούτως ή άλλως και μπορεί να πέσει και η ίδια ερώτηση. Τώρα για το Γνωστό δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά. Για φέτος το κόβω να πέφτει Πλάτωνας. Νισάφι πια με τον Αριστοτέλη και τα Ηθικά του! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πιστεύω πως «καίγονται», αλλά ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι! Εντάξει, Δημουλά ούτε εγώ πιστεύω να πέσει. Ιστορία όμως πέφτουν απ' όλα τα κεφάλαια ούτως ή άλλως και μπορεί να πέσει και η ίδια ερώτηση. Τώρα για το Γνωστό δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά. Για φέτος το κόβω να πέφτει Πλάτωνας. Νισάφι πια με τον Αριστοτέλη και τα Ηθικά του! :P
Εγώ θέλω να πέσει Αριστοτέλης (δηλαδή θα πέσει πλάτωνας, γιατί ξέρω την τύχη μου τη χορεύτρια...:P). Πιο ενδιαφέρουσα εισαγωγή, πιο ενδιαφέροντα ερμηνευτικά και κυρίως πιο μικρά κειμενάκια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πέσει Αριστοτέλης (δηλαδή θα πέσει πλάτωνας, γιατί ξέρω την τύχη μου τη χορεύτρια...:P). Πιο ενδιαφέρουσα εισαγωγή, πιο ενδιαφέροντα ερμηνευτικά και κυρίως πιο μικρά κειμενάκια :D
Χαχα, κοίτα από τη μία συμφωνώ για την εισαγωγή, αλλά θεωρώ τον Πλάτωνα πιο εύκολο όσον αφορά στα ερμηνευτικά και τη μετάφραση. Άσε που η μετάφραση του Αριστοτέλη (ειδικά στα Πολιτικά) είναι ό,τι να 'ναι: 2 λέξεις στο αρχαίο κείμενο μεταφράζονται με 10 στα νέα ελληνικά. Πάντως τα Ηθικά τα βρίσκω ενδιαφέροντα, αλλά δε νομίζω να πέσουν, γιατί έχουν πέσει 3 φορές συνεχόμενα (2012-2014). Το πολύ πολύ να βάλουν Πολιτικά, τα οποία δε μου πολυαρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πιστεύω πως «καίγονται», αλλά ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι! Εντάξει, Δημουλά ούτε εγώ πιστεύω να πέσει. Ιστορία όμως πέφτουν απ' όλα τα κεφάλαια ούτως ή άλλως και μπορεί να πέσει και η ίδια ερώτηση. Τώρα για το Γνωστό δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά. Για φέτος το κόβω να πέφτει Πλάτωνας. Νισάφι πια με τον Αριστοτέλη και τα Ηθικά του! :P


Εγώ πιστεύω πως θα βάλουν ηθικά πάλι:/
Αν και δε θέλω, καλύτερα Πλάτωνα αλλά όπως φαίνεται δεν τον προτιμούν και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ρε τι φαση πια; Βαρεθηκα τη ζωη μου :P Ανοιγω αοδε τρωω φρικες, ανοιγω βιολογια μια απ'τα ιδια :P Το οτι θα'λεγα οτι προτιμω να διαβασω μαθηματικα,αληθεια με εντυπωσιαζει

Και εγώ πλέον "για διάλειμμα" κάθομαι και λύνω θέματα μαθηματικών. Δεν μπορώ όλη μέρα θεωρία. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,801 μηνύματα.
Και εγώ πλέον "για διάλειμμα" κάθομαι και λύνω θέματα μαθηματικών. Δεν μπορώ όλη μέρα θεωρία. :mad:
Πες τα ρε άνθρωπε πες τα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Με τη Βιολογία Γενικής πώς τα πάτε όσοι θα τη δώσετε; Εγώ δεν έχω βγάλει ούτε τη μισή ύλη... :P

Εγώ βρισκομαι εδώ και 1 μηνα σε "επανάληψη" στο 2ο κεφάλαιο και ακομα είμαι στην μέση του κεφαλαίου ...οπότε μπορείς αρχισεις να νοιωθεις καλύτερα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Περιττό να πω ότι βαράω 8ωρα και βγάζω ψιλοπράγματα. :mad:

Λογικό είναι... ειδικά όταν αφορά σε ασκήσεις φυσικής η μαθηματικών..τώρα που μας βάζουν θέματα μπορει να παρει και μια ώρα το καθένα:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,801 μηνύματα.
Περιττό να πω ότι βαράω 8ωρα και βγάζω ψιλοπράγματα. :mad:
Aυτο ακριβως, ειναι λες και περιγραφεις εμενα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Λογικό είναι... ειδικά όταν αφορά σε ασκήσεις φυσικής η μαθηματικών..τώρα που μας βάζουν θέματα μπορει να παρει και μια ώρα το καθένα:/

Δεν είναι στις ασκήσεις, στο διάβασμα είναι. :/:
Ξεκινάω να διαβάζω, έχω βγάλει το 1/3 από αυτά που έχω υπολογίσει ότι θα βγάλω για σήμερα... "ουπς, πήγε 20:00" :mad:

Aυτο ακριβως, ειναι λες και περιγραφεις εμενα :hehe:

Τι παίζει; Ψυχολογικό είναι; :verymad:
Άντε να δούμε. Από Δευτέρα ελπίζω να στρώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Και γω στα ίδια είμαι, μη νομίζεις. Γενικά το τελευταίο καιρό αντί να φορτσάρω όπως λένε ότι κάνουν άλλοι , πάω πίσω:Ο
Ααααααπό Δευτέραα θα πάψω να καπνίζω στάιλ:angel::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Από άγχος πώς τα πάτε;; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Από άγχος πώς τα πάτε;; :/:
Εγώ πολύ καλά :ρ ... το βράδυ κάνω πάνω από 1μισι ώρα να κοιμηθώ λόγω άγχους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Από άγχος..χμμ
Τα βράδια με πιάνει καμιά φορά, αλλά όχι ιδιαίτερα ακόμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ πολύ καλά :ρ ... το βράδυ κάνω πάνω από 1μισι ώρα να κοιμηθώ λόγω άγχους :P

Μια από τα ίδια..άντε αν γράφω και ΟΕΦΕ δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εγώ όταν γράφω φροντ κοιμάμαι 2-3 ώρες επειδή τη μέρα δε συγκεντρώνομαι και διαβάζω βράδυ -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OnlyHope

Νεοφερμένος

Ο OnlyHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους και καλη επιτυχια!
Θα ηθελα να σας πω πως φαινονται οι πανελληνιες και απο την δικη μου πλευρα
Λοιπον περσυ ειχα μεινει σε 12 μαθηματα(στην β Λυκειου) και γενικως εως την δευτερα λυκειου πηγαινα τουριστας στο σχολειο...
εως οπου αποφασισα να κατσω να διαβασω και να δωσω την δικη μου μαχη και οτι καταφερω...Αρχισα καλοκαιρινα μαθηματα λοιπον και εκει ηταν π ειδα το παλουκι....διαβαζα 7 ωρες για να μαθω μια σελιδα απεξω στην ιστορια! :(
Σιγα σιγα ομως καταφερνα και τελειωνα τα μαθηματα σε πιο νορμαλ ωρες περιπου 3-5..
Η σχολη που θελω να μπω ειναι τουριστικων επαγγελματων..Στηριζομαι και στα αγγλικα που πιστευω το εχω ενα 15 πανω κατω....Το θεμα ειναι οτι ιστορια τα μαθηματα δεν τα εμαθα παπαγαλια αλλα με δικα μου λογια ας πουμε,τα λατινικα μεταφραση την εμαθα παπαγαλια και αν μ δωσεις ενα κειμενο απο την μεση να το μεταφρασω μπορει και να μην τα καταφερω...αγνωστο δεν το συζητω ειναι αγνωστο για εμενα :P στο γνωστο το παλευω αλλα και εκει τα σχολια κλπ τα βγαζω με δικα μου λογια....γενικως σε ολα τα μαθηματα ξερω τι μου γινετε αλλα δεν εχω αυτο με την παπαγαλια και φοβαμαι καθως και πλησιαζουν οι μερες.....Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους και καλη επιτυχια!
Θα ηθελα να σας πω πως φαινονται οι πανελληνιες και απο την δικη μου πλευρα
Λοιπον περσυ ειχα μεινει σε 12 μαθηματα(στην β Λυκειου) και γενικως εως την δευτερα λυκειου πηγαινα τουριστας στο σχολειο...
εως οπου αποφασισα να κατσω να διαβασω και να δωσω την δικη μου μαχη και οτι καταφερω...Αρχισα καλοκαιρινα μαθηματα λοιπον και εκει ηταν π ειδα το παλουκι....διαβαζα 7 ωρες για να μαθω μια σελιδα απεξω στην ιστορια! :(
Σιγα σιγα ομως καταφερνα και τελειωνα τα μαθηματα σε πιο νορμαλ ωρες περιπου 3-5..
Η σχολη που θελω να μπω ειναι τουριστικων επαγγελματων..Στηριζομαι και στα αγγλικα που πιστευω το εχω ενα 15 πανω κατω....Το θεμα ειναι οτι ιστορια τα μαθηματα δεν τα εμαθα παπαγαλια αλλα με δικα μου λογια ας πουμε,τα λατινικα μεταφραση την εμαθα παπαγαλια και αν μ δωσεις ενα κειμενο απο την μεση να το μεταφρασω μπορει και να μην τα καταφερω...αγνωστο δεν το συζητω ειναι αγνωστο για εμενα :P στο γνωστο το παλευω αλλα και εκει τα σχολια κλπ τα βγαζω με δικα μου λογια....γενικως σε ολα τα μαθηματα ξερω τι μου γινετε αλλα δεν εχω αυτο με την παπαγαλια και φοβαμαι καθως και πλησιαζουν οι μερες.....Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας! ;)

Καλησπέρα και καλή επιτυχία και σε σένα :D

Καταρχάς μην αγχώνεσαι. Όσο εύκολο ακούγεται, τόσο δύσκολο είναι, το γνωρίζω. Αλλά ιδιαίτερα σε μαθήματα που έχουν αρκετή παπαγαλία, το άγχος έχει ακόμα μεγαλύτερη επίδραση...αρνητική φυσικά όταν υπάρχει σε μεγάλο βαθμό. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις συχνές επαναλήψεις, π.χ. τα βράδια πριν κοιμηθείς κάνε ανάγνωση κάτι που δε θυμάσαι καλά, χωρίς να χρειάζεται να το μάθεις νεράκι εκείνη την ώρα, ειδικά όταν είναι αργά. Κάθε μέρα να κάνεις 2-3 αναγνώσεις αυτά που σε δυσκολεύουν, και όταν έχεις πιο καθαρό μυαλό, προσπάθησε να τα λες απέξω για να τα αποστηθίσεις, ή βάλε κάποιον να σε εξετάζει. Πάντως αυτό με τις βραδυνές αναγνώσεις βοηθάει πολύ πίστεψέ με.
Βέβαια εσύ μπορεί να έχεις διαφορετικό τρόπο μελέτης, αλλά εφόσον , σύμφωνα με αυτά που λες δεν ειναι αποδοτικός, σου πρότεινα μια διαφορετική λύση, η οποία πιστεύω πως αποδίδει αρκετά.:thumbsup: Λίγες μέρες έμειναν, πάμε δυνατά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top