Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τελικά ένα πράγμα κατάλαβα φέτος.Τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα δεν είναι τόσο σημαντικά οσο νομίζουμε οι περισσότεροι.Δεν λέω,με βοήθησαν οι καθηγητές μου και πάρα πολύ μάλιστα,αλλά θεωρώ υπερβολικές τις ωρες που εκανα μαθημα και εγω και αλλοι συνηποψηφιοι.Ειδικά όταν ακούω κάτι εξαωρα συνεχομενα καθημερινα τρελαίνομαι.Συνειδητοποίησα πως το κυριότερο ειναι να αφιερωνεις αρκετο χρονο μονος σου και να μην παραμελεις κανενα μαθημα.Αν δεν υπηρχαν τοσες πολλές ωρες μαθηματος και αυτη η τεραστια πιεση πιστευω τα αποτελεσματα θα ηταν καλύτερα για όλους και θα είχαμε πολύ περισσότερο χρόνο αξιοποιήσιμο για το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apostolis driv

Νεοφερμένος

Ο Apostolis driv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα
Νέος στο φόρουμ
Καλη επιτυχία σε όλους ευχομαι!!! Ως θετικαριος θα ήθελα να μ πει κάποιος αν εχει τα θατα οεφε 2015 βιολογια κατ (κανω ιδιατερα και δεν τα έχουν αναρτήσει στο Ίντερνετ ακόμα ετσι ούτε ο βιολόγος μ μπορει να μου τα δώσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τελικά ένα πράγμα κατάλαβα φέτος.Τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα δεν είναι τόσο σημαντικά οσο νομίζουμε οι περισσότεροι.Δεν λέω,με βοήθησαν οι καθηγητές μου και πάρα πολύ μάλιστα,αλλά θεωρώ υπερβολικές τις ωρες που εκανα μαθημα και εγω και αλλοι συνηποψηφιοι.Ειδικά όταν ακούω κάτι εξαωρα συνεχομενα καθημερινα τρελαίνομαι.Συνειδητοποίησα πως το κυριότερο ειναι να αφιερωνεις αρκετο χρονο μονος σου και να μην παραμελεις κανενα μαθημα.Αν δεν υπηρχαν τοσες πολλές ωρες μαθηματος και αυτη η τεραστια πιεση πιστευω τα αποτελεσματα θα ηταν καλύτερα για όλους και θα είχαμε πολύ περισσότερο χρόνο αξιοποιήσιμο για το διάβασμα.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσοτερο !!Ειδικά τωρα που τελεώνουμε νιώθω οτι μου τρώει χρόνο απο το διαβασμα και τις προσωπικες μου επαναληψεις. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παιδες ελειπα 3 μερες και θα λειπω και δευτερα απο το σχολειο
Θα παρω χαρτι γιατρου
Αυτες οι απουσιες θα πανε στις 64 δικαιολογημενες ή θα προστεθουν στις 114?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδες ελειπα 3 μερες και θα λειπω και δευτερα απο το σχολειο
Θα παρω χαρτι γιατρου
Αυτες οι απουσιες θα πανε στις 64 δικαιολογημενες ή θα προστεθουν στις 114?

Στις 64 δικαιολογημένες θα πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathitis18ath

Νεοφερμένος

Ο Mathitis18ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αμεε!!Ιστορια εφ'ολης της υλης και σημερα στο φροντιστήριο γραφω ολο το προσφυγικο και κοντευω να τρελαθώ :worry:



κοντευω να τελειωσω την 1η..:/ πρεπει μεχρι εθαυριο αναγκαστικα να την εχω βγαλει μεχρι την κυριακη για τον οεφε.

Άσε μια απο τα ίδια μέρα νύχτα Ιστορία! Μισώ το προσφυγικό μου έφαγε πιο πολύ ώρα απο όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Άσε μια απο τα ίδια μέρα νύχτα Ιστορία! Μισώ το προσφυγικό μου έφαγε πιο πολύ ώρα απο όλα

Δεν λες τίποτα,το άλλο μου μισό εχει γίνει :P
Εμένα πάντως στο προσφυγικό αφου το έκανα επανάληψη αυτά που δεν ήξερα καλα,το πηρα ολοκληρο και το εκανα αναγνωση απο την αρχή μέχρι το τέλος και η αλήθεια είναι πως εβγαζε καποιο νοημα και με βοηθησε αρκετα νομίζω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Παιδιά ΑΟΘ ΟΕΦΕ τι έπεσε; Θέλω οπωσδήποτε να το δω και δεν έχει ανέβει πουθενά ακόμα, αιιίσχος

ΑΟΘ θα γράψουν στις 10/5.

Τελικά ένα πράγμα κατάλαβα φέτος.Τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα δεν είναι τόσο σημαντικά οσο νομίζουμε οι περισσότεροι.Δεν λέω,με βοήθησαν οι καθηγητές μου και πάρα πολύ μάλιστα,αλλά θεωρώ υπερβολικές τις ωρες που εκανα μαθημα και εγω και αλλοι συνηποψηφιοι.Ειδικά όταν ακούω κάτι εξαωρα συνεχομενα καθημερινα τρελαίνομαι.Συνειδητοποίησα πως το κυριότερο ειναι να αφιερωνεις αρκετο χρονο μονος σου και να μην παραμελεις κανενα μαθημα.Αν δεν υπηρχαν τοσες πολλές ωρες μαθηματος και αυτη η τεραστια πιεση πιστευω τα αποτελεσματα θα ηταν καλύτερα για όλους και θα είχαμε πολύ περισσότερο χρόνο αξιοποιήσιμο για το διάβασμα.

Εγώ νομίζω πως τα φροντιστήρια τελικά δεν "νοιάζονται" και τόσο όσο πίστευα. Δηλαδή, άντε να βγει η ύλη να κάνουμε και μια επανάληψη και εντάξει. Δεν τους νοιάζει να προλάβεις, ή να μπορείς να κάνεις αυτά που σου βάζουν. Αρκεί να σου τα βάλουν για να έχουν τη συνείδησή τους ήσυχη.
Δεν ξέρω, μπορεί να είναι το δικό μου έτσι, αλλά πιστεύω πως έκανα μεγάλο λάθος που δεν άρχισα ιδιαίτερα. Τουλάχιστον εκεί θα μάθαινα νέα πράγματα στο 100% του χρόνου του μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Παιδες ελειπα 3 μερες και θα λειπω και δευτερα απο το σχολειο
Θα παρω χαρτι γιατρου
Αυτες οι απουσιες θα πανε στις 64 δικαιολογημενες ή θα προστεθουν στις 114?
Τι εννοείς; :P Οι απουσίες χωρίζοντε σε δικαιολογημένες και αδικαιολόγητες και βγάζουν ένα σύνολο που το μέγιστο είναι 114. Όταν κάνεις απουσίες πάνε στις αδικαιολόγιτες που μπορείς να δικαιολογήσεις μέσα σε ένα χρονικό διάστημα. Αυτές μετά θα πάνε στις δικαιολογημένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Με τη Βιολογία Γενικής πώς τα πάτε όσοι θα τη δώσετε; Εγώ δεν έχω βγάλει ούτε τη μισή ύλη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Με τη Βιολογία Γενικής πώς τα πάτε όσοι θα τη δώσετε; Εγώ δεν έχω βγάλει ούτε τη μισή ύλη... :P

Δεν είσαι ο μόνος! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Η θεωρία και οι αποδείξεις στα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι πολλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Η θεωρία και οι αποδείξεις στα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι πολλά;
Εντάξει δεν είναι πάρα πολλά,αλλά είναι αρκετά και αν πας τελευταία μέρα να τα διαβάσεις πρώτη φορά σίγουρα δεν βγαίνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγώ βιολογία εντάξει είμαι νομίζω... βέβαια θέλει κι άλλο λίγο αλλά τι στο καλό θα βγεί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Λογοτεχνία λέτε να πέσει όνειρο στο κύμα; :/ δεν το μπορώ καθόλου -,- . Αύριο πρέπει να κάνω επανάληψη και σε αυτό :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι πάρα πολλά,αλλά είναι αρκετά και αν πας τελευταία μέρα να τα διαβάσεις πρώτη φορά σίγουρα δεν βγαίνουν

Η θεωρία και οι αποδείξεις στα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι πολλά;

Άμα τα χωρίσεις στα 3 και κάνεις 1/3 την ημέρα, καλά δεν είναι; Νομίζω θα το πάω μαζί με την επανάληψη στις ασκήσεις (δηλαδή όχι πρώτα όλη τη θεωρία και μετά ασκήσεις), μου φαίνεται πιο βολικό έτσι.
Μέχρι κανόνες παραγώγισης τα ξέρω καλά. Μετά μέχρι DLH έτσι και έτσι και από εκεί και πέρα δεν τα έχω διαβάσει καθόλου :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Λογοτεχνία λέτε να πέσει όνειρο στο κύμα; :/ δεν το μπορώ καθόλου -,- . Αύριο πρέπει να κάνω επανάληψη και σε αυτό :/
Αυτά έχουν πέσει στη Λογοτεχνία Κατεύθυνσης από το 2000:
2000: Γιάννης Ρίτσος - Η σονάτα του σεληνόφωτος
2001: Γιώργος Ιωάννου - Το γάλα
2002: Στρατής Δούκας - Ιστορία ενός αιχμαλώτου
2003: Γεώργιος Βιζυηνός - Το αμάρτημα της μητρός μου
2004: Οδυσσέας Ελύτης - Μικρή πράσινη θάλασσα
2005: Κωνσταντίνος Καβάφης - Ο Δαρείος
2006: Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης - Όνειρο στο κύμα
2007: Γιάννης Ρίτσος - Η σονάτα του σεληνόφωτος
2008: Κωνσταντίνος Καβάφης - Καισαρίων
2009: Μίλτος Σαχτούρης - Ο Ελεγκτής
2010: Γιώργος Ιωάννου - Στου Κεμάλ το σπίτι
2011: Διονύσιος Σολωμός - Ο Κρητικός
2012: Κωνσταντίνος Καβάφης - Μελαγχολία του Ιάσωνος Κλεάνδρου ποιητού εν Κομμαγηνή· 595 μ.Χ.
2013: Διονύσιος Σολωμός - Ο Κρητικός
2014: Γεώργιος Βιζυηνός - Το αμάρτημα της μητρός μου


Αξίζει να σημειωθεί ότι το «Μες στους προσφυγικούς συνοικισμούς» του Γιώργου Ιωάννου δεν έχει πέσει ΠΟΤΕ (στις κανονικές, όχι στις επαναληπτικές). Βέβαια, και ο Παπαδιαμάντης έχει να πέσει από το 2006, οπότε δεν αποκλείεται. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι θα πέσουν οι «Προσφυγικοί» του Ιωάννου ή Καβάφης. Τέλος πάντων, θα δείξει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρε τι φαση πια; Βαρεθηκα τη ζωη μου :P Ανοιγω αοδε τρωω φρικες, ανοιγω βιολογια μια απ'τα ιδια :P Το οτι θα'λεγα οτι προτιμω να διαβασω μαθηματικα,αληθεια με εντυπωσιαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
εγώ βιολογία εντάξει είμαι νομίζω... βέβαια θέλει κι άλλο λίγο αλλά τι στο καλό θα βγεί!!!
Εγώ πάλι δεν το 'χω πάρει ακόμη απόφαση να στρωθώ να τη μάθω. Αλλά πού θα πάει, θα το κάνω κι αυτό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top