Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εχω 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
φτηστε με, αλλα εμενα τα ολοκληρωματα μ' αρεσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
φτηστε με, αλλα εμενα τα ολοκληρωματα μ' αρεσουν :P

Ρε και μεεενα :redface:


Στερεό Φυσική πάω καλύτερα απο ταλαντώσεις και κύματα :hehe:

Αεππ δεν σχολιάζω καν.

Αοδε λατρεία, τελειώνουμε σε 2-3 μαθήματα:D

Βιολογία γεν είμαστε φαινόμενο θερμοκηπίου και έκθεση δεν έχω ιδέα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Καλα και το στερεο ειναι λατρεια μεγαλη !! Τα κυματα ειναι το πιο βαρετο κεφαλαιο της φυσικης.
Εισαι απ' τους ελαχιστους ανθρωπους που εχω ακουσα να λενε το αοδε λατρεια :P Δεν συγκρινεται με την Βιολογια κατ. oμως :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγω πρέπει να'χω 19 απουσιες,δε ξέρω ποτε θα σταματησω να πηγαινω :hmm:

Το Πάσχα είναι πολύ νωρίς φέτος, περιμένετε να περάσει και κάνετε απουσίες μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Το στερεό αρέσει σε όλους τελικά...
Η κακή του φήμη οφείλεται μάλλον στις άπειρες ασκήσεις που έχουν τα βοηθήματα.
Καλα το ΑΟΔΕ είναι ευκολο και πάει χαλαρα το διάβασμα, αλλα το να το απολαμβανεις είναι λίγο περίεργο...

Μπορεις να δικαιολογεις 5 μερες σερι μονος σου; Δεν θελει χαρτι γιατρου για παραπανω απο δυο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Όπως κάθε χρόνο, άρχισε η συζήτηση με ερωτήσεις όπως "πόσες απουσίες δικαιούμαι", "πότε να σταματήσω να πηγαίνω σχολείο" κλπ. Όταν ήμουνα μαθητής της Γ λυκείου, έγραψα το παρακάτω μήνυμα:
12/03/2011
Είμαι στη Γ΄ λυκείου. Το σκέφτηκα αρκετά, προβληματίστηκα και τελικά πήρα την απόφαση μου:
Δεν θα σταματήσω να πηγαίνω στο σχολείο τον τελευταίο καιρό.
Έχω κάνει ως τώρα μόνον 10 αδικαιολόγητες απουσίες και σκοπεύω να χρησιμοποιήσω σταδιακά μόνον τις 40 αδικαιολόγητες που μου μένουν (εκτός αν αρρωστήσω πραγματικά). Έχω τη δυνατότητα (λόγω οικογενειακού περιβάλλοντος) να βρω όσα δικαιολογητικά απουσιών θέλω (και από γονείς και από γιατρούς και από νοσοκομεία, ακόμα και για Η1Ν1). Όμως δεν θα το κάνω και θα πηγαίνω στο σχολείο μέχρι την τελευταία μέρα, ακόμα και στα μαθήματα γενικής παιδείας.
Ο λόγος: Δεν μπορώ να δεχθώ στη συνείδηση μου αυτό το θέατρο και την κοροϊδία με τη δικαιολόγηση απουσιών. Αισθάνομαι πάρα πολύ άσκημα να δώσω ένα ψεύτικο δικαιολογητικό σε έναν καθηγητή που το ξέρει ότι είναι ψεύτικο και να το δέχεται, ενώ κι εγώ ξέρω ότι το ξέρει και αυτός ξέρει ότι ξέρω ότι το ξέρει κλπ. Νομίζω ότι θα κατεβαίνω σε ένα βρώμικο σκοτεινό πηγάδι χωρίς πάτο, μαζί με το γιατρό που έγραψε το ψεύτικο χαρτί, τον καθηγητή που παίζει το ρόλο του και το παίρνει και όλη την υπόλοιπη κοινωνία που γνωρίζει το ψέμα και το επαινεί.
Ξέρω ότι οι περισσότεροι (μάλλον σχεδόν όλοι) διαφωνείτε μαζί μου, αλλά θέλησα να γράψω την άποψη μου. Εκτός από το ηθικό και συναισθηματικό μέρος που ανέφερα, έχω και επιχειρήματα, τα οποία θα παραθέσω αν το απαιτήσει η συζήτηση.
Ακολούθησε διάλογος και δέχθηκα αρκετές επιθέσεις με κύριο άξονα "Πώς σε μια διεφθαρμένη κοινωνία, ένας μικρός μαθητής τολμά να έχει τέτοιες απόψεις;". Ακολούθησα κατά γράμμα αυτά που είχα αποφασίσει, δεν το μετάνιωσα, πιστεύω ότι με το να πηγαίνω σχολείο μέχρι την τελευταία στιγμή ωφελήθηκα και (όπως γράφει κάτω από το μήνυμα), δεν έχω αλλάξει απόψεις έκτοτε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει ο,τι πιστευει οτι θα τον ωφελησει. Και μονο ο ιδιος ξερει τι ειναι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
..Νομιζω ειναι η χειροτερη περιοδος..Δεν εχω ορεξη για διαβασμα καθολου...:(:(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ο καιρός φταίει.......
Κι εγώ πάλι αρρώστησα και έχω εκνευριστεί πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι θα γίνει πια???????? Άντε να έρθει το καλοκαίρι να ησυχάσουμε.......... :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ο καιρός φταίει.......
Κι εγώ πάλι αρρώστησα και έχω εκνευριστεί πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι θα γίνει πια???????? Άντε να έρθει το καλοκαίρι να ησυχάσουμε.......... :cold:

Λες να φταιει ο καιρος...???Τι να πω δν ξερω...:)
Παντως πιστευω πως τωρα εχει συσσωρευτει ολη η κουραση και το αγχος και γι αυτο ισως....
Εγω εγραφα εκθεση και ασυναισθητα μεσα εγραφα προτασεις απο την ιστορια κατευθυνσης...:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θα βρούμε την ησυχία μας πραγματικά, αλλά είναι ακόμη κάπου 4 μήνες μέχρι το τέλος. Υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Θα βρούμε την ησυχία μας πραγματικά, αλλά είναι ακόμη κάπου 4 μήνες μέχρι το τέλος. Υπομονή.

Ο περισσοτερος καιρος εχει περασει...Οποτε εχεις δικιο,υπομονη και συνεχιζουμε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ο περισσοτερος καιρος εχει περασει...Οποτε εχεις δικιο,υπομονη και συνεχιζουμε..:)

για πότε θα έρθει ο Μάης, ούτε που θα το καταλάβετε! συνεχίστε την προσπάθεια και θ' ανταμειφθείτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Λες να φταιει ο καιρος...???Τι να πω δν ξερω...:)
Παντως πιστευω πως τωρα εχει συσσωρευτει ολη η κουραση και το αγχος και γι αυτο ισως....
Εγω εγραφα εκθεση και ασυναισθητα μεσα εγραφα προτασεις απο την ιστορια κατευθυνσης...:D:P

Χαχα δεν πειράζει που έγραφες και απο την ιστορία :P Θετικό είναι!!!!!!!!! Θα φανεί πως την ξέρεις κι όλας :P
Τι θέμα είχες στην έκθεση?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλα αυτο για τον Μαη μου το λενε ολοι....!!!:PΠερναει γρηγορα ο καιρος..!!
Μα καλα ομως ποιος ξερει ποσο αφηρημενος ημουν και τι σκεφτομουν για να γραφω ιστορια στην εκθεση...Το θεμα ηταν για την παραδοση...:worry::mad:(βλακεια)...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Καλα αυτο για τον Μαη μου το λενε ολοι....!!!:PΠερναει γρηγορα ο καιρος..!!
Μα καλα ομως ποιος ξερει ποσο αφηρημενος ημουν και τι σκεφτομουν για να γραφω ιστορια στην εκθεση...Το θεμα ηταν για την παραδοση...:worry::mad:(βλακεια)...:P

Παράδοση εε? :hmm: Δεν με τρελαίνει... :P
Όντως περνάει...... :P Και ακόμα πιο γρήγορα θα περνάνε οι μέρες που θα γράφουμε :worry:
Εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι καν πως ήταν τότε που έγραφα... θυμάμαι μόνο την αγωνία που είχαμε μέχρι να έρθουν τα θέματα και τα σχόλια που κάναμε για τα θέματα που πιστεύαμε πως θα πέσουν :P Αλλά γενικότερα...μπαίναμε-γράφαμε-βγαίναμε και μετά γύρναγα σπίτι και έβλεπα ΣΚΑΙ να δω τι αναλύσεις δίνανε στα θέματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έχω αγωνία :whistle: :/:

Εσείς την ύλη πότε την βγάζετε για όλα τα μαθήματα? Τελειώσατε? Αν όχι,μέχρι πότε το βλέπετε να τελειώνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παράδοση εε? :hmm: Δεν με τρελαίνει... :P
Όντως περνάει...... :P Και ακόμα πιο γρήγορα θα περνάνε οι μέρες που θα γράφουμε :worry:
Εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι καν πως ήταν τότε που έγραφα... θυμάμαι μόνη την αγωνία που είχαμε μέχρι να έρθουν τα θέματα και τα σχόλια που κάναμε για τα θέματα που πιστεύαμε πως θα πέσουν :P Αλλά γενικότερα...μπαίναμε-γράφαμε-βγαίναμε και μετά γύρναγα σπίτι και έβλεπα ΣΚΑΙ να δω τι αναλύσεις δίνανε στα θέματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έχω αγωνία :whistle: :/:

Εσείς την ύλη πότε την βγάζετε για όλα τα μαθήματα? Τελειώσατε? Αν όχι,μέχρι πότε το βλέπετε να τελειώνετε?

Μακαρι να περασει ο καιρος να τελειωνουμε...!!Και αλλα παιδια μου εχουν αναφερει αυτο το τροπον τινα περιεργο συναισθημα της αναμονης πριν παρουν τα θεματα...Φετος θα το διαπιστωσω και μονος μου..:D
Πω πω αυτο που μετα περιμενεις με αγωνια τις προτεινομενες απαντησεις ειναι τελειο...Καθε χρονο πηγαινα και κοιταγα μετα απο καθε μαθημα στην τηλεοραση τι επεσε και τι επρεπε τα παιδια να απαντησουν...!!!:clapup:
Εεε με την υλη εχουμε ενα μικρο θεματακι...νομιζω...Δεν εχουμε τελειωσει σε κανενα μαθημα την υλη ακομη...
Αρχαια ειμαστε στην 9 Ηθικα Νικομαχεια
Ιστορια στα μισα του τεταρτου κεφαλαιου..:D
Λογοτεχνια στο Δαρειο..
Εκθεση...δν ξερω...
Λατινικα στο 41
Βιολογια στους βιογεωχημικους κυκλους...:hmm::hmm::whistle::whistle:(ειμαστε παρα πολυ πισω)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Μακαρι να περασει ο καιρος να τελειωνουμε...!!Και αλλα παιδια μου εχουν αναφερει αυτο το τροπον τινα περιεργο συναισθημα της αναμονης πριν παρουν τα θεματα...Φετος θα το διαπιστωσω και μονος μου..:D
Πω πω αυτο που μετα περιμενεις με αγωνια τις προτεινομενες απαντησεις ειναι τελειο...Καθε χρονο πηγαινα και κοιταγα μετα απο καθε μαθημα στην τηλεοραση τι επεσε και τι επρεπε τα παιδια να απαντησουν...!!!:clapup:
Εεε με την υλη εχουμε ενα μικρο θεματακι...νομιζω...Δεν εχουμε τελειωσει σε κανενα μαθημα την υλη ακομη...
Αρχαια ειμαστε στην 9 Ηθικα Νικομαχεια
Ιστορια στα μισα του τεταρτου κεφαλαιου..:D
Λογοτεχνια στο Δαρειο..
Εκθεση...δν ξερω...
Λατινικα στο 41
Βιολογια στους βιογεωχημικους κυκλους...:hmm::hmm::whistle::whistle:(ειμαστε παρα πολυ πισω)...

Χαχαχαχα :P
Κι εγώ μια απο τα ίδια!
Λογοτεχνία μου έμεινε μόνο το Όνειρο στο κύμα!
Αρχαία αυτή τη βδομάδα έχω να τελειώσω κάτι ερμηνευτικές στα Ηθικά και να γράψω διαγώνισμα!
Λατινικά έγραψα ως το 40 και απο αυριο θα προχωρήσω παρακάτω!
Έκθεση ούτε εγώ ξέρω :P
Και ιστορία θα τελειώσω το προσφυγικό αυτή τη βδομάδα. Ιστορία έχω μείνει λίγο πίσω :P Το παω αργά για να βγάζω άκρη με την παπαγαλία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά εμένα τώρα ξαφανικά μου ήρθε μια τρομερή όρεξη για να διαβάσω, θα περιμένω λίγο μέχρι να φύγει.

:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top