Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εγω ακόμα παλεύω να χάσω τα 5 κιλά που πήρα λόγω πανελληνίων... Μη σας πω οτι πήρα και κατι παραπάνω τωρα ως φοιτήτρια γιατί όλο έξω τρώμε αλλά τωρα μπήκα σε προγραμμα :P
Όποτε να ξέρετε οτι θα πάρετε κάποια ψωμάκια. Εκτός αν είστε από τα άχρηστα και ελεεινά παιδιά που αντί να παίρνουν έχαναν :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι από αυτούς που τρώνε τρώνε αλλά δεν παχαίνουν, και δεν έχω δει αλλαγή στα κιλά. Απλά νιώθω να έχει "χαλαρώσει" κάπως το σώμα μου (αν με καταλαβαίνετε :P), οπότε το καλοκαίρι έχει γυμναστήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τελείωσα τον Πλάτωνα (Πρωταγόρας+Πολιτεία), το θέμα είναι όμως ότι όσο καλά ξέρω τη μετάφραση και τα ερμηνευτικά σχόλια των κειμένων, τόσο λιγότερο ξέρω την εισαγωγή (γενική (σωκράτη), πλάτωνα, πρωταγόρα και πολιτεία). Έχω φτάσει σε απελπιστικό σημείο, να βλέπω ερωτήσεις εισαγωγής και να λέω "τι είναι αυτό;":hehe:
Πίστευα ότι θα προλάβω να κάνω μία γερή επανάληψη στα αρχαία. Μέχρι πέρυσι τα αρχαία ήταν το δυνατό μου χαρτί, αλλά φέτος είναι το χειρότερό μου μάθημα (από άποψη επίδοσης). Ξέρω ότι, παρ'όλο που είμαι από τους καλύτερους στο άγνωστο (όχι να το παινευτώ... :P), αν δεν τα πάω καλά στο γνωστό θα είμαι για να με κλαίνε οι ρέγγες. Όπως επίσης ξέρω ότι το άγνωστο δεν πρέπει να το εμπιστεύεσαι για να σου δώσει βαθμούς :hehe:
Αχ και βαχ :(

πρέπει όμως να προσπαθήσεις στο γνωστό αρκετά... κοίτα, μην αγχώνεσαι γιατί δεν βοηθά πουθενά. αν υπάρχει κάποιο μάθημα στο οποίο τα έχεις πάει πολύ καλά με το διάβασμα (π.χ. λατινικά) κάνε το λίγο στην άκρη και αφοσιώσου στα αρχαία. βάλε πρόγραμμα και θα τα καταφέρεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Αυτο με τα κιλα λογω πανελληνιων,μεγαλη ιστορια...
Και εγω ειχα παρει και μια τα χανω μια τα παιρνω.Τωρα που ξαναδινω ομως δεν με εχει επηρεασει πολυ.
Τεσπα και εγω εχω εκθεση την τεταρτη και δεν εχω κανει ακομα τιποτα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόνο εγώ ήμουν η περίπτωση που δεν μπορούσα να φάω από το άγχος; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μόνο εγώ ήμουν η περίπτωση που δεν μπορούσα να φάω από το άγχος; :hehe:

Σας μισώ εσάς :hmm::P

Πλάκα πλάκα κατέβαζα τη μια λάκτα μετα την άλλη. Εποχές....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σας μισώ εσάς :hmm::P

Πλάκα πλάκα κατέβαζα τη μια λάκτα μετα την άλλη. Εποχές....:P
Βασικά τι να σε πω δεν πεινούσα κιόλας.. Πολλές φορές ξεχνούσα να φάω. :worry: Καντήλια η μάνα φυσκά όταν το καταλάβαινε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Βασικά τι να σε πω δεν πεινούσα κιόλας.. Πολλές φορές ξεχνούσα να φάω. :worry: Καντήλια η μάνα φυσκά όταν το καταλάβαινε. :P

Πως γίνεται να ξεχάσεις να φας; :confused: Το άμοιρο το στομαχάκι δεν παραπονιόταν; Είχα κι εγω μια γνωστή που το είχε αυτό αλλα της έκανε καλό γιατί τα είχε τα κιλάκια της :whistle:
Ακούτε;; Ορίστε που χρησιμεύουν οι πανελλήνιες... Θα γίνετε κορμάρες στο τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Όποτε να ξέρετε οτι θα πάρετε κάποια ψωμάκια. Εκτός αν είστε από τα άχρηστα και ελεεινά παιδιά που αντί να παίρνουν έχαναν :mad: :P

Ας είμαι και εγώ ένα από τα άχρηστα και ελεινά παιδία που αντί θα πάρουν κιλά θα χάσουν. Plase god. :devil: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πως γίνεται να ξεχάσεις να φας; :confused: Το άμοιρο το στομαχάκι δεν παραπονιόταν; Είχα κι εγω μια γνωστή που το είχε αυτό αλλα της έκανε καλό γιατί τα είχε τα κιλάκια της :whistle:
Ακούτε;; Ορίστε που χρησιμεύουν οι πανελλήνιες... Θα γίνετε κορμάρες στο τέλος :P
Είναι ίσως περίεργος ο οργανισμός μου γιατί μπορεί να είχα να φάω από το πρωί και μέχρι το βράδυ δεν ένιωθα πείνα. Το μόνο που δεν ξεχνούσα ήταν ο καφές το φαί δεν με απασχολούσε ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrivi_andr

Νεοφερμένος

Η akrivi_andr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια βοηθεια μπορει κανεις να βοηθησει με το θεμα Δ της χημειας; ειναι 3ο κεφαλαιο
https://www.slideshare.net/mobile/xkoutras/kef-3o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εγω ακόμα παλεύω να χάσω τα 5 κιλά που πήρα λόγω πανελληνίων... Μη σας πω οτι πήρα και κατι παραπάνω τωρα ως φοιτήτρια γιατί όλο έξω τρώμε αλλά τωρα μπήκα σε προγραμμα :P
Όποτε να ξέρετε οτι θα πάρετε κάποια ψωμάκια. Εκτός αν είστε από τα άχρηστα και ελεεινά παιδιά που αντί να παίρνουν έχαναν :mad: :P

Περυσι είχα ψιλοχάσει και το καλοκαίρι είχα το ideal weight (με ιατρικά κριτήρια) που ήθελα
Το πολυ πολύ να φτάσω σ αυτό που είχα... αν και δεν έχω ζυγιστει από αρχές φθινοπώρου...
Άμα έχουμε θέληση θα τα χάνουμε στο μεταξυ διάστημα μέχρι να σταματήσουμε εντελώς το σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ρε παιδιά, στην φυσική το στερεό, σε πόσο καιρό βγαίνει περίπου αν πας με νορμάλ ρυθμούς; (αν και είναι υποκειμενικό αυτό που ρωτάω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Χμ εμείς το κάναμε το καλοκαίρι, βασικά από τέλη Ιουλίου μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Και το τελευταίο κεφάλαιο με το Doppler;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billakosIRA

Νεοφερμένος

Ο billakosIRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
στο ΑΕΠΠ την θεωρια να την μαθαινουμε παπαγαλια ;;η απλα να καταλαβαινουμε το νοημα ; τι ακριβως χρειαζεται απο θεωρια να μαθουμε στο ΑΕΠΠ ;:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daimonas

Νεοφερμένος

Ο Daimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παίδες επειδή είμαι σε μια σχετικά δύσκολη θέση θέλω την βοήθειά σας A.S.A.P.(As Soon As Possible).Όπως έχω πει και σε άλλα topics,είχα τελειώσει παλιότερα το ΕΠΑ.Λ. με ειδικότητα Μηχανολογικών και Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Αυτοκινήτου.Είχα δώσει πανελλήνιες αλλά έβγαλα κάτω από 1000 μόρια με άριστα 2000,συνεπώς δεν πέρασα πουθενά.
Σκεφτόμουν φέτος να ξαναδώσω πανελλήνιες,πιο πολύ επειδή με ζαλίζουν οι γονείς μου ότι αν μείνω με το χαρτί του ΕΠΑ.Λ. ή ακόμα και να πάω σε κάποιο Ι.Ε.Κ. και τελειώσω θα είμαι μια ζωή ένας χαμάλης που θα δουλεύει σαν τον σκύλο για 400 ευρώ το μήνα.
Έχουμε και λέμε:Οικονομική δυνατότητα για φροντιστήρια/ιδιαίτερα δεν υπάρχει(πατέρας άνεργος,εγώ άνεργος και η μάνα παίρνει σύνταξη αλλά δεν φτάνει ούτε για το ενοίκιο και τους λογαριασμούς).Σε περίπτωση που περάσω επαρχία οικονομική δυνατότητα να μείνω μόνιμα 4-6 χρόνια δεν υπάρχει(το γιατί το εξήγησα παραπάνω).Οι μόνες σχολές στην Αττική που μπορώ να μπω από την ειδικότητά μου είναι:Κλωστοϋφαντουργών Μηχανικών Τ.Ε.(Πειραιάς,1154 μόρια),Ναυπηγών Μηχανικών Τ.Ε.(Αθήνα,1452 μόρια),Μηχανικών Ενεργειακής Τεχνολογίας Τ.Ε.(Αθήνα,1586 μόρια)και Μηχανολόγων Μηχανικών Τ.Ε.(Πειραιάς,1656 μόρια).Για εμπορικό ναυτικό,ΑΣΠΑΙΤΕ,στρατό και αστυνομία δεν το σκέφτομαι καν.Κλείνοντας,να αναφέρω ότι μέχρι τώρα δεν έχω ανοίξει βιβλίο στα 4 μαθήματα που εξετάζομαι γιατί παράλληλα ψάχνω για δουλειά και σκέφτομαι τι θα κάνω.Η προηγούμενη προσπάθειά μου είχε τα εξής αποτελέσματα:Έκθεση 200/300 μόρια,Μαθηματικά 100/300 μόρια,Στοιχεία Μηχανών 200/700 μόρια,Μηχανές Εσωτερικής Καύσης ΙΙ 200/700 μόρια ΣΥΝΟΛΟ 700/2000 μόρια.
Πιστεύετε ότι με βάση τα παραπάνω,δηλαδή ότι δεν υπάρχουν χρήματα για φροντιστήρια/ιδιαίτερα και διαμονή 4-6 ετών στην επαρχία,δεν έχω διαβάσει τίποτα φέτος ενώ απομένουν 4μιση μήνες ακόμα για τις εξετάσεις και τις βαθμολογίες που σας έγραψα από την προηγούμενη προσπάθειά μου,αξίζει να ξαναπροσπαθήσω ή τσάμπα χρόνος θα είναι?Και κάτι ακόμα...η άποψη των γονιών μου ότι αν δεν σπουδάσω σε Τ.Ε.Ι. και μείνω με το πτυχίο του ΕΠΑ.Λ. ή ενός Ι.Ε.Κ. θα είμαι μια ζωή εργάτης που θα δουλεύω 10 ώρες τη μέρα για 400 ευρώ το μήνα,είναι λανθασμένη ή όχι?Δηλαδή αν δεν σπουδάσω σε Τ.Ε.Ι. θα είμαι μια ζωή αποτυχημένος και παρακατιανός?
Περιμένω απαντήσεις και σρρυ αν έγραψα πολλά αλλά είναι σημαντικό για εμένα να πάρω κάποιες καλές απαντήσεις για το μέλλον μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
στο ΑΕΠΠ την θεωρια να την μαθαινουμε παπαγαλια ;;η απλα να καταλαβαινουμε το νοημα ; τι ακριβως χρειαζεται απο θεωρια να μαθουμε στο ΑΕΠΠ ;:
Αν καταφέρεις να μάθεις όλη τη θεωρία του ΑΕΠΠ παπαγαλία από εμένα έχεις συγχαρητήρια:P
Παπαγαλία μαθαίνεις κυρίως ό,τι βρίσκεται σε μορφή κουκίδων μαυρισμένα κανάν ορισμό που έχει...αυτά.Κοίτα και τα θέματα πανελληνίων των προηγούμενων ετών γιατί οι ερωτήσεις θεωρίας δεν έχουν και τεράστια ποικιλία.Τώρα τα υπόλοιπα καλό θα ήταν πριν πας να δώσεις να τα χεις κάνει 1-2 αναγνωσούλες για να χεις μια γενική ιδέα και για κανά σ-λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinabc5

Νεοφερμένος

Η katerinabc5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Στα μαθηματικά ποια βοηθήματα πρέπει να λύσεις για να είσαι "πλήρως" (όσο καλύτερα γίνεται) προετοιμασμένος, δηλαδή με στόχο το 20;

Εσείς που είστε στην ύλη μαθηματικά και φυσική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στα μαθηματικα δεν ειναι τοσο ποσες θα λυσεις αλλα η ουσια ειναι να μπεις στην φιλοσοφια τους.Οπως και η φυσικη που την θεωρω ποιο ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top