Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Επίσεις το βοήθημα του Παπαδάκη στα μαθηματικά δεν είναι κατα πολύ "κατώτερο" του Μπαρλά; ή είναι η ιδέα μου;
Η ύλη σας πως παει; την νιώθετε να βγαίνει ή να μενει στασιμη;;

Το βοήθημα του Παπαδάκη θεωρώ πως είναι για να τα κατανοήσεις,και αφού τα κατανοήσεις έρχεται ο Μπάρλας με τις ιδιαιτερότητες του για το κάτι παραπάνω. Απλά αν παρατηρήσεις, ενώ ο Μπάρλας έχει 60 ασκήσεις διαφορετικές, ο Παπαδάκης έχει 160 με το ίδιο πράγμα.

Όσον αφορά την ύλη, προσωπικά μια χαρά πάει σε όλα τα μαθήματα, διαβάζω πάρα πολύ, αλλά όλα πάνε καλά.

Εν το μεταξύ, με όλο αυτό το άγχος και την πίεση, έχετε παρατηρήσει καθόλου αλλαγές στην συμπεριφορά σας; Εγώ έχω γίνει αρκετά πιο ευέξαπτη από ότι ήμουν και τα νεύρα έχουν αυξηθεί και αυτά. :P
Το σχολείο δεν το μπορώ καθόλου, μου τη δίνει, δεν θέλω να βλέπω σχεδόν κανέναν και από μαθητές και από καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν διαβάζω πλέον.

Αυτό.

:'(

Έχω βαρεθεί απίστευτα το στυλ των πανελληνίων και δεν μπορώ να διαβάσω ούτε ένα δευτερόλεπτο...
Φυσική ταλαντώσεις στο φροντ στο διαγώνισμα έχω πάρει κάτω απ'την βάση και κατι τέτοιο προβλέπεται να γίνει και την παρασκευή στο αεππ.

Απλά δεν έχω όρεξη και πλέον δεν θέλω να κάνω τίποτα.

Ίσως να νιώθω έτσι γιατί και πέρσι τέτοια εποχή έδινα προφίσιενσι και είχα τραβήξει την κούραση και μετά είχα ανάγκη να ξεκουραστώ λίγο.

Το κακό είναι οτι αυτό τράβηξε μέχρι το καλοκαίρι και μετά μέχρι και τον Σεπτέμβρη και τελικά όλο το φθινόπωρο πήγε στράφι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
To αοδε χριστουγενα και πασχα μπορω να το βγαλω τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό το μάθημα δεν έχει σχετικά μικρή ύλη αλλά είναι απάλευτο; :P

Αν έχει μικρή ύλη, ναι. Και εγώ είχα αφήσει ένα μάθημα, έκανα μισοδουλειές (μην το κάνετε :P) και το διάβασα 3 εβδομάδες πριν τις πανελλήνιες αν δεν κάνω λάθος... :hmm: Πάντως πριν από ένα μήνα με την καμία! Και έγραψα. :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μειώνεται ο αριθμός των εισακτέων;Γνωρίζει κάποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ιωαννα εσυ ποιο βοηθημα χρησιμοποιεις?
Παντως και εγω εχω κουραστει απο την ολη διαδικασια!! Λες και δεν εχω ζωη ειμαι
Ξυπναω εφτα παρα διαβαζω -πηγαινω σχολειο-γυρναω διαβαζω-παω φροντ- ξανα διαβασμα μεχρι 12-1
Ειμαι 17 μισο και αντι να κανω κατι αλλο πιο χαλαρωτικο ειμαι μεσα στο αγχος ολη μερα
Εχω να βγω 3 βδομαδες ..ολη την ωρα διαβαζω και μετα την ακουω και απο πανω....
Και οταν διαβαζω τα ξεχναω μερικα και μετα παλι διαβασμα να τα μαθεις!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάντε υπομονή παιδάκια. Μετά τις γιορτές ούτε που θα καταλάβετε πότε θα δώσετε πανελλήνιες και πότε θα τελειώσετε. ;) Και μετά φοιτητές!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το βοήθημα του Παπαδάκη θεωρώ πως είναι για να τα κατανοήσεις,και αφού τα κατανοήσεις έρχεται ο Μπάρλας με τις ιδιαιτερότητες του για το κάτι παραπάνω. Απλά αν παρατηρήσεις, ενώ ο Μπάρλας έχει 60 ασκήσεις διαφορετικές, ο Παπαδάκης έχει 160 με το ίδιο πράγμα.
Ακριβώς! Αρκετές του Μπάρλα είναι αρκετά ακραίες μάλιστα. Μην κλαιγεστε αν δεν τις βγάζετε όλες.

Δεν διαβάζω πλέον.
Έλα Βίβιαν, μπορείς :clapup: Η αίσθηση όταν βλέπεις τους βαθμούς σου και είσαι ικανοποιημένη φυσικά, είναι απίστευτη. Πλησιάζουν οι γιορτές οπότε θα έχεις χρόνο για ξεκούραση!

To αοδε χριστουγενα και πασχα μπορω να το βγαλω τι λετε?
Εγώ σου προτείνω να μην βιαστείς να βγάλεις την ύλη γιατί μπορει να κανεις "πασαλείματα" και στο τέλος να μην σου μείνει τίποτα. Αν διαβάζεις φυσιολογικά, 2-4 ωρίτσες την εβδομάδα (και πολύ λέω) και κάνεις συχνά επαναλήψεις, θα το βγαλεις τον (ή και πριν) τον Απρίλιο. Εγώ αυτό έκανα πάντως,χωρίς φροντ.

Μετά τις γιορτές ούτε που θα καταλάβετε πότε θα δώσετε πανελλήνιες και πότε θα τελειώσετε. ;)
Μην το λες, για πολλούς ο χειμώνας ήταν ο δυσκολότερος :hehe: Δεν ξέρω, εμένα με είχε πιάσει μια απελπισία.

Α,και το σημαντικότερο, μην κάνετε πολλές απουσίες από τώρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futureteacher

Νεοφερμένος

Η futureteacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ούτε καν όμως. Είσαι σοβαρή θα μάθεις απ'έξω όλα αυτά (συν τις σημειώσεις που μπορεί να σου δίνουν και στα ιδιαίτερα/φροντιστήριο); Μόνο τον «Κρητικό» και «Το αμάρτημα της μητρός μου», να σκεφτείς. Είναι πολλά. Δεν θα καταφέρεις να τα μάθεις απ' έξω. Να διαβάζεις συχνά τις σημειώσεις, που έχεις. (απλές αναγνώσεις) Θα είναι συνήθεια και πολλά θα σου έρχονται αυτόματα όταν τα βλέπεις. Είναι από τα μαθήματα που προσωπικά νομίζω δεν χρειάζεται η παπαγαλία, απλά να μην το παρατήσεις.

( Πόσο χρόνο αφιερώνεις σε κάθε άσκηση που σου δίνουν (στα κείμενα) ; )

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή γιατί όντως θα τρελαθώ διαφορετικά!Εξαρτάται την ερώτηση από 20 λεπτά έως μισή ωρα (αν ειναι το παραλληλο)

Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Σας νιώθω όλους! Από σήμερα αποφάσισα να'χω στο μυαλό την εικόνα του να βλέπω τα επιθυμητά αποτελέσματα στο τέλος και ψιλοπαρηγοριεμαι.Γράψαμε και τεστ στα μαθηματικά σήμερα στο σχολείο. Πηγα παρα πολυ καλα πιστευω, και οσο να'ναι το'βλεπω σαν δικαίωση!! :)
A και για να μην ξεχνιόμαστε,
Οι ασκήσεις του Μπάρλα είναι δυναμίτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ιωαννα εσυ ποιο βοηθημα χρησιμοποιεις?
Κυρίως Μπάρλα, αλλά όταν δεν μπορώ να λύσω του Μπάρλα, κάνω από τον Παπαδάκη πρώτα.

Έλα παιδία, υπομονή, μπορούμε. 6 μήνες έμειναν και μετά άντε γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
To αοδε χριστουγενα και πασχα μπορω να το βγαλω τι λετε?

Υπάρχουν άτομα που το έχουν βγάλει μέσα στο Πάσχα. Προσωπικά, ούτε επανάληψη δεν μπόρεσα να το βγάλω μέσα στο 15ήμερο...:whistle:
Συν του ότι, μέσα στις γιορτές θα σου φορτώσουν επιπλέον ώρες/ασκήσεις στα μαθηματικά/φυσική/ΑΕΠΠ. Αν πιστέυεις ότι μπορείς να τα κατάφερεις, κάντο. Απλώς, κινδυνεύεις να χάσεις τη μπάλα, να μην κάνεις σοβαρή δουλειά στο ΑΟΔΕ και να ζημιωθείς και στα υπόλοιπα μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν διαβάζω πλέον.

Αυτό.

:'(


Έχω βαρεθεί απίστευτα το στυλ των πανελληνίων και δεν μπορώ να διαβάσω ούτε ένα δευτερόλεπτο...
Φυσική ταλαντώσεις στο φροντ στο διαγώνισμα έχω πάρει κάτω απ'την βάση και κατι τέτοιο προβλέπεται να γίνει και την παρασκευή στο αεππ.

Απλά δεν έχω όρεξη και πλέον δεν θέλω να κάνω τίποτα.

Ίσως να νιώθω έτσι γιατί και πέρσι τέτοια εποχή έδινα προφίσιενσι και είχα τραβήξει την κούραση και μετά είχα ανάγκη να ξεκουραστώ λίγο.

Το κακό είναι οτι αυτό τράβηξε μέχρι το καλοκαίρι και μετά μέχρι και τον Σεπτέμβρη και τελικά όλο το φθινόπωρο πήγε στράφι :(

Απλά έχεις κουραστεί και το βλέπεις έτσι. Κάνε ένα διάλειμμα για λίγο και μετά ξεκίνα με 1000. Αντί για τις μαύρες σκέψεις που κάνεις σκέψου την ικανοποίηση που θα νιώσεις όταν βγουν οι βαθμοί.;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δουλεύει κανείς Στεργίου/Νάκη? Πως σας φαίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Κυρίως Μπάρλα, αλλά όταν δεν μπορώ να λύσω του Μπάρλα, κάνω από τον Παπαδάκη πρώτα.

Έλα παιδία, υπομονή, μπορούμε. 6 μήνες έμειναν και μετά άντε γεια!

μονο τα λυμενα παραδειγματα κανεις απο τν παπαδακη;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
μονο τα λυμενα παραδειγματα κανεις απο τν παπαδακη;;;;;

Τα λυμένα παραδείγματα τα διαβάζω πάντα ταυτόχρονα με αυτά του Μπάρλα για να καταλάβω τις μεθοδολογίες κλπ και αν αντιμετωπίσω δυσκολίες στις ασκήσεις του Μπάρλα, λύνω αυτές του Παπαδάκη πρώτα. (όχι όλα τα ερωτήματα από όλες φυσικά, γιατί είναι άπειρες. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πάντως για φυσική πολύ καλό είναι του Αγγελου σαββαλα το βοήθημα και του κοσμοπολου(ελληνοεκδοτικη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια ποιος ειναι ο σωστος τροπος για επαναληψη σε διαγωνισμα π.χ φυσικη? γιατι καθε φορα πελαγωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
παιδια ποιος ειναι ο σωστος τροπος για επαναληψη σε διαγωνισμα π.χ φυσικη? γιατι καθε φορα πελαγωνω

Για τη φυσική,αφού έχεις φτάσει σε βάθος τις προηγούμενες φορές,διαβάζεις ξανά τη θεωρία και λύνεις τα λυμένα από το βοήθημά σου.Αν έχεις χρόνο κοιτάς(και λύνεις εννοείτε) και κάποια προβλήματα επιλεκτικά και μετά κοιτάς πιο ψαγμένα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ πάντως τώρα που βρίσκομαι στα τοπικά ακρότατα και στον Fermat νιώθω πως μου έφυγε ένα βάρος.Μέχρι στιγμής θεωρώ πως Rolle,ΘΜΤ,Συνέπειες ΘΜΤ αποτελούν ότι πιο δύσκολο έχει η ύλη.Εγώ πρώτα από όλα πιάνω τον Παπαδάκη,για πρώτη επαφή,για να μπεις στο κλίμα.Θεωρώ πως πρώτα από αυτον πρέπει να ξεκινά κάποιος.Μετά τον Στεργίου και τέλος τον Μπάρλα.Πριν κάνω τις ασκήσεις στο καθένα πιάνω να λύσω τα λυμένα.Του Στεργίου το βοήθημα νομίζω πως κακώς είναι υποτιμημένο,έχει αρκετές ασκήσεις ΄΄ παλούκια΄΄.Φυσικά δεν κάνω όλες τις ασκήσεις πλην των λυμένων,αλλά κοιτάω αν έχει κάτι ξεχωριστό ο καθένας που δεν έχουν οι άλλοι.Επίσης αρκετές φορές έχει τύχει να λύσω 3-4 φορές κάποιες λυμένες τους για να τις εμπεδώσω πλήρως.Αλλά από εκεί και πέρα το κάθε βοήθημα έχει τα πλεονεκτήματα,καθώς και τα μειονεκτήματά του.Το ένα συμπληρώνει το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top