Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Κουράζομαι α π ι σ τ ε υ τ α. Το σχολείο φταίει..αν τις μισες από τις ωρες του σχολειου, κοιμόμουν και τις άλλες διάβαζα,όλα θα ήταν πολύ καλύτερα. Αλλά, welcome to reality..
Btw, πόσο βαρετή είναι η έκθεση; Έκατσα χθες το βράδυ και μέσα σε ενα τέταρτο ήθελα να διαβάσω αοδε ( ότι τι ξέρω γω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Κουράζομαι α π ι σ τ ε υ τ α. Το σχολείο φταίει..αν τις μισες από τις ωρες του σχολειου, κοιμόμουν και τις άλλες διάβαζα,όλα θα ήταν πολύ καλύτερα. Αλλά, welcome to reality..
Btw, πόσο βαρετή είναι η έκθεση; Έκατσα χθες το βράδυ και μέσα σε ενα τέταρτο ήθελα να διαβάσω αοδε ( ότι τι ξέρω γω :P )
Συμφωνω
Ειδικα αυτη η βδομαδα ειναι απαλευτη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σε εμένα συνέβαινε το ανάποδο. Το καλοκαίρι βαριόμουν τη ζωή μου που δεν έβλεπα άτομο. Αντίθετα το σχολείο μου ήταν για πρώτη φορά ευχάριστο, αφού μπορούσα να μιλήσω με τα παιδιά ή να πάμε για κανα καφέ, προσέχοντας φυσικά στα μαθήματα που με αφορούσαν.

τουλαχιστον το καλοκαιρι κοιμομασταν :'(:'(

Κουράζομαι α π ι σ τ ε υ τ α. Το σχολείο φταίει..αν τις μισες από τις ωρες του σχολειου, κοιμόμουν και τις άλλες διάβαζα,όλα θα ήταν πολύ καλύτερα. Αλλά, welcome to reality..
Btw, πόσο βαρετή είναι η έκθεση; Έκατσα χθες το βράδυ και μέσα σε ενα τέταρτο ήθελα να διαβάσω αοδε ( ότι τι ξέρω γω :P )

ειδικα οταν γραφεις θεμα που δεν εχεις τιποτα να πεις για να το υποστηριξεις γιατι πολυ απλα δε συμφωνεις και πρεπει να το κανεις..εκει ο χρονος κυλαει ακομα πιο βασανιστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για εμένα ήταν πολύ κουραστική η χρονιά των πανελληνιών, κυρίως λόγου του σχολείου που ήταν χάσιμο χρόνου... Κάθε πρωί ξύπνημα στις 7, και τα Σάββατα, και τα Σαββατοκύριακα διαγωνίσματα... Αλλά τέλειωσε και αυτό τελικά, και πέρασα ακριβώς εκεί που ήθελα οπότε δεν πήγε χαμένος ο κόπος. Να έχετε στόχο και να μην αγχώνεστε. Α,και να κοιμάστε νωρίς φυσικά, για να μην είστε σαν ζόμπι το πρωί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
ειδικα οταν γραφεις θεμα που δεν εχεις τιποτα να πεις για να το υποστηριξεις γιατι πολυ απλα δε συμφωνεις και πρεπει να το κανεις..εκει ο χρονος κυλαει ακομα πιο βασανιστικα.
Aυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Για εμένα ήταν πολύ κουραστική η χρονιά των πανελληνιών, κυρίως λόγου του σχολείου που ήταν χάσιμο χρόνου... Κάθε πρωί ξύπνημα στις 7, και τα Σάββατα, και τα Σαββατοκύριακα διαγωνίσματα... Αλλά τέλειωσε και αυτό τελικά, και πέρασα ακριβώς εκεί που ήθελα οπότε δεν πήγε χαμένος ο κόπος. Να έχετε στόχο και να μην αγχώνεστε. Α,και να κοιμάστε νωρίς φυσικά, για να μην είστε σαν ζόμπι το πρωί :P

Καλά κάποιες μέρες θες δεν θες αναγκαστικά θα κάτσεις μέχρι αργά,δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Για 2ο βοήθημα χημείας τι προτείνετε ; (εκτός από σαλτερή)

Σπύρο Μιχέλη. Έχει πιο ανθρώπινη θεωρία και αρκετά καλές ασκήσεις. Όμως ο Σαλτερης είναι ο πιο αναλυτικός και έχει τις πιο δύσκολες-περίεργες ασκήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κουράζομαι α π ι σ τ ε υ τ α. Το σχολείο φταίει..αν τις μισες από τις ωρες του σχολειου, κοιμόμουν και τις άλλες διάβαζα,όλα θα ήταν πολύ καλύτερα. Αλλά, welcome to reality..
Btw, πόσο βαρετή είναι η έκθεση; Έκατσα χθες το βράδυ και μέσα σε ενα τέταρτο ήθελα να διαβάσω αοδε ( ότι τι ξέρω γω :P )
Μπορείς να ρίχνεις στο σχολείο κανέναν υπνάκο, εγώ αυτό έκανα τουλάχισοτον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinabc5

Νεοφερμένος

Η katerinabc5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σπύρο Μιχέλη. Έχει πιο ανθρώπινη θεωρία και αρκετά καλές ασκήσεις. Όμως ο Σαλτερης είναι ο πιο αναλυτικός και έχει τις πιο δύσκολες-περίεργες ασκήσεις. :)

Τελικά αυτόν πήρα, να'σαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ελπιζω τουλαχιστον αυριο που συνεδριαζει το ΕΣΥΠ να ακουμε κανα καλο νεο, λεμε τωρα, για τον αριθμο των εισακτεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futureteacher

Νεοφερμένος

Η futureteacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Λογοτεχνία κατεύθυνσης πως διαβάζετε; Μαθαίνετε απέξω τα πάντα από σχόλια βιβλίου και σημειώσεις; Έχω πελαγώσει με τον όγκο των σημειώσεων..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Λογοτεχνία κατεύθυνσης πως διαβάζετε; Μαθαίνετε απέξω τα πάντα από σχόλια βιβλίου και σημειώσεις; Έχω πελαγώσει με τον όγκο των σημειώσεων..:(
Ούτε καν όμως. Είσαι σοβαρή θα μάθεις απ'έξω όλα αυτά (συν τις σημειώσεις που μπορεί να σου δίνουν και στα ιδιαίτερα/φροντιστήριο); Μόνο τον «Κρητικό» και «Το αμάρτημα της μητρός μου», να σκεφτείς. Είναι πολλά. Δεν θα καταφέρεις να τα μάθεις απ' έξω. Να διαβάζεις συχνά τις σημειώσεις, που έχεις. (απλές αναγνώσεις) Θα είναι συνήθεια και πολλά θα σου έρχονται αυτόματα όταν τα βλέπεις. Είναι από τα μαθήματα που προσωπικά νομίζω δεν χρειάζεται η παπαγαλία, απλά να μην το παρατήσεις.

( Πόσο χρόνο αφιερώνεις σε κάθε άσκηση που σου δίνουν (στα κείμενα) ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μπορείς να ρίχνεις στο σχολείο κανέναν υπνάκο, εγώ αυτό έκανα τουλάχισοτον. :P
Κάθε μέρα τις πρώτες ώρες έχω γενικής. Άααααστοο :P :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το παθαίνετε εσείς με συμμαθητές σας, αλλα ειναι μερικοι που σπανε νευρα πραγματικα!, του τυπου εγω κανω φουλ επαναληψεις καθε μερα και εγω εχω κανει αυτο και εκεινο και το αλλο.....ελεος! Και δυστυχως αυτο με γεμιζει τυψεις και μειωνει την αυτοπεποιθηση :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το παθαίνετε εσείς με συμμαθητές σας, αλλα ειναι μερικοι που σπανε νευρα πραγματικα!, του τυπου εγω κανω φουλ επαναληψεις καθε μερα και εγω εχω κανει αυτο και εκεινο και το αλλο.....ελεος! Και δυστυχως αυτο με γεμιζει τυψεις και μειωνει την αυτοπεποιθηση :worry:
Εμενα μερικα ξαδερφια μου που εδωσαν πανελληνιες πριν 2-3 χρόνια το κάνουν αυτό. "και'γω τετοιο μηνα διαβαζα πολυ και ειχα φτασει μεχρι εκει και δε διαβαζεις καθολου δε προσπαθεις δε θα περασεις" μπλα,μπλα,μπλα. Like you said, η αυτοπεποιθηση ολο και μειωνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το παθαίνετε εσείς με συμμαθητές σας, αλλα ειναι μερικοι που σπανε νευρα πραγματικα!, του τυπου εγω κανω φουλ επαναληψεις καθε μερα και εγω εχω κανει αυτο και εκεινο και το αλλο.....ελεος! Και δυστυχως αυτο με γεμιζει τυψεις και μειωνει την αυτοπεποιθηση :worry:

Ισχύει! Εμένα με αγχωνει όταν καποιοι συμμαθητες μου έχουν βγαλει σχεδόν όλη την ύλη και έχουν ένα απαξιωτικό υφακι για τα μαθηματα της κατεύθυνσης επειδή βαριουνται να ακουν συνέχεια πραγματα που τα εκαναν στο φροντιστηριο τους πριν από 2 μηνες! Ελεος πια... :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Συνήθως αυτοί που μιλάνε πολύ και λένε για το πόσο απιστευτοι μαθητες είναι, για το ότι θα γράψουν 200/100 και για το ότι διαβάζουν 26 ώρες την ημέρα είναι αυτοι που ειναι όλο λόγια και καθόλου πράξεις :hehe: Το παίζουν έξυπνοι και όταν δουν κάτι δύσκολο αρχίζουν να μιλάνε,να μιλάνε, να λένε ό,τι βλακεία τους κατεβει μόνο και μόνο για να μην παραδεχθούν ότι δεν το ξέρουν. Αγνοήστε τους :P Tο ότι βγάζουν κάποιοι την ύλη νωρίς ισχύει πάντως, και δεν είναι απαραίτητα κακό. Το κακό είναι να σας πρήζουν :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εμενα με επιασε σημερα ενας να μου πει οτι επειδη δεν εχω φτασει μεχρι αυτον στην υλη δεν θα γραψω πανω απο 12000 μορια
Μαλακες ειναι που δεν ξερουν κατι καθολου καλα και μεταδιδουν το αγχος στον αλλον ασκωντας ψυχολογικο πολεμο...εμεις δεν μασαμε ομως!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Από μαθητές του τύπου ''διαβάζω 20 ώρες την ημέρα'' έχουμε βαρεθεί να ακούμε. Και όλως τυχαίως το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών καταλήγει να γράφει μέτριους βαθμούς. Απλά τους αγνοείς. Εξίσου σπαστικοί όμως είναι όσοι πέρασαν σε αρκετά καλές σχολές και αρχίζουν τις αερολογίες..''εγώ δεν άνοιξα βιβλίο, μετά τα Χριστούγεννα διάβασα κτλ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1997

Νεοφερμένος

Η dimitra1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδία οπώς βλέπω όλοι είμαστε τελεία!
Το άγχος δινει και παίρνει καθώς το επίπεδο δυσκολίας ακολουθεί μια αύξουσα συνάρτηση...
Βιολογία για το κομμάτι της θεωρίας έχετε κανένα καλό βοήθημα;;
Επίσεις το βοήθημα του Παπαδάκη στα μαθηματικά δεν είναι κατα πολύ "κατώτερο" του Μπαρλά; ή είναι η ιδέα μου;
Η ύλη σας πως παει; την νιώθετε να βγαίνει ή να μενει στασιμη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top