Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ο καθηγητής είναι ο ίδιος που μας κάνει φυσική και έχει κάνει μεταπτυχιακό νομίζω στην πληροφορική ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...Απλά νιώθω οτι στο τέλος δεν θα γράψω αεππ καθόλου :(

Είχα ακούσει όμως οτι είναι καλύτερος στην φυσική απ'ότι στον προγραμματισμό...Πως είχες πάει αεππ?

Εγω διαπιστωνω οτι τελικα το αεππ ειναι το μαθημα που απαιτει ΜΑΚΡΑΝ την περισσοτερη λογικη. Η αληθεια ειναι οτι ταθεματα τα τελευταια χρονια εχουν δδυσκολεψει πολυ, καμια σχεση δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ, μετά από τη σχεδόν φθίνουσα πορεία μου εδώ και περίπου έναν μήνα, έχω μία μεγάλη λαχτάρα για διάβασμα τις τελευταίες μέρες.

Πώς ένα ολοστρόγγυλο 100/100 ή 20/20 αλλάζει τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
παιδιά σκέφτομαι να μην πηγαίνω σχολείο και να διαβάζω. αντί να το κάνω αυτό προς το τέλος να το κάνω τώρα. εσείς τι λέτε??

Δεν θα αντέξεις. Θα είναι μεγάλος ο πειρασμός να φύγεις, άμα είσαι μόνη σου μέσα στην τάξη...
Σκέψου το ενδεχόμενο να κουβαλάς βοηθήματα στο σχολείο και να λύνεις ασκήσεις εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Επιτέλους σήμερα μπαίνω Στερεό.Τα Κύματα πάντως μου φάνηκαν πιο εύκολα από τις ταλαντώσεις,αν εξαιρέσουμε την ανάκλαση-διάθλαση,που έχω ένα προβληματάκι,επειδή δεν τα πάω καλά με τη γεωμετρία.Ελπίζω να μην πέσει κανένα 2ο θέμα και ψαχνόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Επιτέλους σήμερα μπαίνω Στερεό.Τα Κύματα πάντως μου φάνηκαν πιο εύκολα από τις ταλαντώσεις,αν εξαιρέσουμε την ανάκλαση-διάθλαση,που έχω ένα προβληματάκι,επειδή δεν τα πάω καλά με τη γεωμετρία.Ελπίζω να μην πέσει κανένα 2ο θέμα και ψαχνόμαστε.

Επιτέλους?! Εγώ δεν έχω μπει καν κύματα:P

Δεν αντέχω άλλο φυσική. Πραγματικά:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τα μαθήματα που θέλουν παπαγαλία πως θα τα θυμόμαστε όταν θα έρθει η ώρα για να γράψουμε; Ακόμη και αν κάνεις του κόσμου τις επαναλήψεις δεν είναι 2-3 μαθήματα για να μπορέσεις να τα συγκρατήσεις και να γράψεις καλά, είναι αρκετά. Μόνο οι συχνές επαναλήψεις βοηθάνε για να θυμάται κανείς απέξω αυτά που λέει μέσα στο βιβλίο λέξη προς λέξη; Μου φαίνεται ακατόρθωτο, εδώ δεν μπορώ να θυμηθώ πως αρχίζει το πρώτο μάθημα θα θυμάμαι ολόκληρο βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Τα μαθήματα που θέλουν παπαγαλία πως θα τα θυμόμαστε όταν θα έρθει η ώρα για να γράψουμε; Ακόμη και αν κάνεις του κόσμου τις επαναλήψεις δεν είναι 2-3 μαθήματα για να μπορέσεις να τα συγκρατήσεις και να γράψεις καλά, είναι αρκετά. Μόνο οι συχνές επαναλήψεις βοηθάνε για να θυμάται κανείς απέξω αυτά που λέει μέσα στο βιβλίο λέξη προς λέξη; Μου φαίνεται ακατόρθωτο, εδώ δεν μπορώ να θυμηθώ πως αρχίζει το πρώτο μάθημα θα θυμάμαι ολόκληρο βιβλίο;

Θα εκπλαγείς με τον εαυτό σου. Κι όμως με πολλές επαναλήψεις μπορείς να θυμάσαι όλη την ύλη της ιστορίας. Γύρω στο Πάσχα θα με θυμηθείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παιδια βιολογια κατευθυνσης χρησιμοποιειτε βοηθημα
Υπαρχει κανα καλο οπου εχει πολλες ασκησεις?

εγώ της νότας λαζαράκη έχω (εκδόσεις πουκαμισάς), είμαι αρκετά ικανοποιημένη, έχει πολλές ασκήσεις όλων των τύπων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε κανένα καλό βοήθημα για αεππ που να μην είναι σε τεύχη?

Σκέφτομαι να πάρω ένα για να δουλεύω μόνη μου ασκήσεις και θεωρία μπας και ξεκολλήσω και αρχίσω να διαβάζω :P


Πάντως παιδιά δεν ξέρω εσείς τι λέτε, αλλά εμένα το ΑΕΠΠ, είναι το αγαπημένο μου μάθημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
τωρα τελευταια ανησυχω παρα πολυ,πιστευω οτι δε θα τα παω καλα και η ορεξη μου(λεμε τωρα)για διαβασμα εχει παει περιπατο. πειτε μου απλα οτι δεν ειμαι η μονη. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Στην αρχή μπορώ να πω πως είχα αρκετή όρεξη για διάβασμα μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου και αρχές Οκτωβρίου..μετά από εκεί άρχισα να βαριέμαι και να διαβάζω ελάχιστα οπότε μην ανησυχείς δεν είσαι η μόνη. Από τα Χριστούγεννα πιστεύω να το δω διαφορετικά και να στρωθώ στο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
και εγώ σε τέτοια φάση βρίσκομαι και για πρώτη φορά νιώθω απαισιοδοξία. πιστεύω όμως ότι σιγά-σιγά θα ξαναβρώ το ρυθμό και τη διάθεση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futureteacher

Νεοφερμένος

Η futureteacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σε όλους!Είμαι και εγώ ένα από τα θύματα των πανελλαδικών γι αυτό και θέλω να σας πω τον "πόνο" μου.
Δίνω φέτος και στοχεύω για φιλολογία ,φπψ ή παιδαγωγικό Αθήνα.Δεν μπορώ να με φανταστώ σε κάτι διαφορετικό απο το επάγγελμα του φιλολόγου ή του δασκάλου.Όμως παρά την όρεξη μου έχω και εγώ ανασφάλειες.Βαριέμαι να διαβάσω πολλές φορές ή αισθάνομαι ότι δεν διαβάζω όπως θα έπρεπε σε αυτή τη φάση.Παρόλα αυτά οι βαθμοί μου είναι κοντά στο 17-18 και οι καθηγητές μου δεν έχουν παράπονο.Μήπως είναι όλα στο μυαλό μου τελικά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
γεια σας παιδια! εγω δεν δινω πανελληνιες (εδωσα περυσι) αλλα θελω να ρωτησω γιατι δινει η κολλητη μου ξανα.. τα θεματα πιστευεται οτι θα ειναι πιο δυσκολα η πιο ευκολα απο περυσι? η απ οτι σας εχουν πει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
γεια σας παιδια! εγω δεν δινω πανελληνιες (εδωσα περυσι) αλλα θελω να ρωτησω γιατι δινει η κολλητη μου ξανα.. τα θεματα πιστευεται οτι θα ειναι πιο δυσκολα η πιο ευκολα απο περυσι? η απ οτι σας εχουν πει..

Δεν ξερω ...καλεσε την λιτσα πατερα να σου πει... να μας πεις και σε μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν ξερω ...καλεσε την λιτσα πατερα να σου πει... να μας πεις και σε μας:)

Ναι, αλλά ο Κύριος Καίσαρας έδωσε πιο ακριβείς προβλέψεις για τις βάσεις του 2014. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Να "αγχωνεστε" αν βαλουν ευκολα,οχι αν βαλουν δυσκολα.
Στα ευκολα αδικουνται η καλοι μαθητες.(και ας μην ειμαι απο αυτους)
Για αυτο καλυτερα να βαλουν δυσκολα ωστε ολοι να παρουμε αυτο που δικαιουμαστε.
φιλικα φιλομαθης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
το σχολειο μας κουραζει παρα πολυ... απλα το καλοκαιρι ενιωθα οτι ειχα ορεξη να διαβασω τωρα τρεχω και δεν φτανω..ξυπνα νωρις,πηγαινε σχολειο,μετα πηγαινε φροντιστηριο,διαβασε και κοιμησου οσο το δυνατον πιο πολυ για να εχεις δυναμεις...τσοοοοοοοοουπ να σου και τα διαγωνισματα γενικης... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω στα διαγωνισματα γενικης διαβαζω εκεινο το πρωι ωστε να γραψω κανα 15
Δεν θα μας φυγει και η ζωη για να μαθουμε καλα κοινωνιολογια και θρησκευτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
το σχολειο μας κουραζει παρα πολυ... απλα το καλοκαιρι ενιωθα οτι ειχα ορεξη να διαβασω τωρα τρεχω και δεν φτανω..ξυπνα νωρις,πηγαινε σχολειο,μετα πηγαινε φροντιστηριο,διαβασε και κοιμησου οσο το δυνατον πιο πολυ για να εχεις δυναμεις...τσοοοοοοοοουπ να σου και τα διαγωνισματα γενικης... :(

Σε εμένα συνέβαινε το ανάποδο. Το καλοκαίρι βαριόμουν τη ζωή μου που δεν έβλεπα άτομο. Αντίθετα το σχολείο μου ήταν για πρώτη φορά ευχάριστο, αφού μπορούσα να μιλήσω με τα παιδιά ή να πάμε για κανα καφέ, προσέχοντας φυσικά στα μαθήματα που με αφορούσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top