Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Προσωπικα δεν χρησιμοποιω κανενα βοηθημα στα μαθηματικα.Μου δινουν χειρογραφα και ασκησεις απο διαφορα βοηθηματα.Πιστευω οτι καλυτερο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Δεν έχει επαγγελματική αποκατάσταση το τμήμα θεάτρου

;

Ε; *

Ε; *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αμα ισχυσει αυτο που ειπε ο Λοβερδος για τους εισακτεους προβλεπω να παιρνουμε ολοι τον πουλο.
Ανοιγαμε τμηματα αβερτα τοσα χρονια, λεφτα δεν ειχαμε, υπολειτουργουσαν ολα, και τωρα λεει ο κυριος υπουργος για να αποποιηθει της ευθυνης, ας αποφασισουν τα πανεπιστημια. Ε τι θα αποφασισουν ρε μαλακα χωρις κονδυλια; τοσους αντεχω, τοσους παιρνω θα σου πουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν έχει επαγγελματική αποκατάσταση το τμήμα θεάτρου

;

Ε; *

Ε; *
Δεν έχεις κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα.

@liningthelife: Κοίτα, μεταξύ ποιότητας πανεπιστημιακής εκπαίδευσης και αριθμού εισακτέων, ψηφίζω ποιότητα :P Θεωρώ ότι τα πανεπιστήμια γνωρίζουν τις "αντοχές" των τμημάτων τους. Αν και νομίζω ότι ο Λοβέρδος έκανε λόγο για τον αριθμό των μετεγγεγραμμένων φοιτητών, να αποφασίζουν δηλαδή τα ίδια τα πανεπιστήμια πόσες μετεγγραφές θα δεχθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια εχει κανεις μαζεμενα ολα τα θεματα της εκθεσης ?
τα προτυπα ειναι στη γλυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ένα πολύ δύσκολο βοήθημα για όποιον θέλει είναι του Μπαϊλάκη (Σαββάλας)
Κανονικό βοήθημα εννοείς? Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτός βγάζει βιβλία μόνο με διαγωνίσματα, κριτήρια αξιολόγησης κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Βασικά μόνο ασκήσεις έχει, όχι θεωρία. Κάποια λυμένα στην αρχή και μετά σου δίνει να λύσεις εσύ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δεν έχεις κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα.

@liningthelife: Κοίτα, μεταξύ ποιότητας πανεπιστημιακής εκπαίδευσης και αριθμού εισακτέων, ψηφίζω ποιότητα :P Θεωρώ ότι τα πανεπιστήμια γνωρίζουν τις "αντοχές" των τμημάτων τους. Αν και νομίζω ότι ο Λοβέρδος έκανε λόγο για τον αριθμό των μετεγγεγραμμένων φοιτητών, να αποφασίζουν δηλαδή τα ίδια τα πανεπιστήμια πόσες μετεγγραφές θα δεχθούν.

Ρε τα πανεπιστημια μια χαρα ξερουν, το θεμα ειναι οτι ελαχιστους μπορους να δεχτουν με τα υπαρχοντα κονδυλια, αλλα να κοψει τον κωλο του ο κ. Λοβερδος να δωσει λεφτα, το ΠΑΣΟΚ ηταν που ανοιγε πανεπιστημια και ΤΕΙ σε καθε πρωτευουσα νομου, και τωρα τι; Θα θιξουμε πανεπιστημια ενος αιωνα επειδη τους καυλωσε να "εξυπητετησουν την τοπικη οικονομια" για λιγα ψηφουλινια με τη δημιουργια περιφερειακων τμηματων; Σκατα πολιτικη. Φοβαμαι πως ποιοτητα δε θα δουμε ανεξαρτητως του αριθμου των εισακτεων, μακαρι δηλαδη να εβγαινε και κατι καλο, αλλα δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εσείς αεππ πως διαβάζετε??

Έχω σκάσει γιατίούτε θεωρία ξέρω ούτε ασκήσεις μπορώ να κανω...
Απλά όταν κάνουμε μάθημα στο φροντδεν καταλαβαίνω τίποτα και δεν μας εξετάζει ιδιαίτερα στην θεωρία...

Έχω αρχίσει και ανησυχώ.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εσείς αεππ πως διαβάζετε??

Έχω σκάσει γιατίούτε θεωρία ξέρω ούτε ασκήσεις μπορώ να κανω...
Απλά όταν κάνουμε μάθημα στο φροντδεν καταλαβαίνω τίποτα και δεν μας εξετάζει ιδιαίτερα στην θεωρία...

Έχω αρχίσει και ανησυχώ.
:(
Μήπως δεν είναι αρκετά καλός ο καθηγητής στο φροντιστήριο και πρέπει να ψαχτείς κάπου αλλού;
Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα με τον ΑΕΠΠ πέρυσι.Δεν καταλάβαινα τίποτα και ο καθηγητής στο φροντιστήριο δεν το "είχε" και πολύ!Οπότε άλλαξα καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μήπως δεν είναι αρκετά καλός ο καθηγητής στο φροντιστήριο και πρέπει να ψαχτείς κάπου αλλού;
Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα με τον ΑΕΠΠ πέρυσι.Δεν καταλάβαινα τίποτα και ο καθηγητής στο φροντιστήριο δεν το "είχε" και πολύ!Οπότε άλλαξα καθηγητή.

Ο καθηγητής είναι ο ίδιος που μας κάνει φυσική και έχει κάνει μεταπτυχιακό νομίζω στην πληροφορική ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...Απλά νιώθω οτι στο τέλος δεν θα γράψω αεππ καθόλου :(

Είχα ακούσει όμως οτι είναι καλύτερος στην φυσική απ'ότι στον προγραμματισμό...Πως είχες πάει αεππ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εσείς αεππ πως διαβάζετε??

Έχω σκάσει γιατίούτε θεωρία ξέρω ούτε ασκήσεις μπορώ να κανω...
Απλά όταν κάνουμε μάθημα στο φροντδεν καταλαβαίνω τίποτα και δεν μας εξετάζει ιδιαίτερα στην θεωρία...

Έχω αρχίσει και ανησυχώ.
:(
Καλά για τη θεωρία μην ανησυχείς ιδιαίτερα κι εγώ το Πάσχα την διάβασα για πρώτη φορά.Τώρα όμως είναι σημαντικό να καταλάβεις τη βασική λογική του ΑΕΠΠ.Μπορεί να φταίει και ο καθηγητής γιατί το ότι έχει γνώσεις σε ένα αντικείμενο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μπορεί και να τις μεταδώσει.Δουλεύετε από κάποιο βοήθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Καλά για τη θεωρία μην ανησυχείς ιδιαίτερα κι εγώ το Πάσχα την διάβασα για πρώτη φορά.Τώρα όμως είναι σημαντικό να καταλάβεις τη βασική λογική του ΑΕΠΠ.Μπορεί να φταίει και ο καθηγητής γιατί το ότι έχει γνώσεις σε ένα αντικείμενο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μπορεί και να τις μεταδώσει.Δουλεύετε από κάποιο βοήθημα;

Όχι από κανένα βοήθημα...Απλά μας δίνει δικές του σημειώσεις και ασκήσεις που δεν υπάρχουν στο βιβλίο. Ίσως και να είναι απο βοήθημα αλλά μας βγάζει φωτοτυπίες και μας τις δίνει προφανώς για να γλυτώσουμε τα έξοδα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ο καθηγητής είναι ο ίδιος που μας κάνει φυσική και έχει κάνει μεταπτυχιακό νομίζω στην πληροφορική ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...Απλά νιώθω οτι στο τέλος δεν θα γράψω αεππ καθόλου :(

Είχα ακούσει όμως οτι είναι καλύτερος στην φυσική απ'ότι στον προγραμματισμό...Πως είχες πάει αεππ?

Απλώς μπορεί στο συγκεκριμένο μάθημα να μην σε "εμπνέει"ας πούμε!
Άσε..Το πως τα πηγα είναι μια πονεμένη ιστορία!:P Ήμουν κάτω από την βάση.Από την αρχή το είχα πάρει με κακό μάτι το μαθηματάκι!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Όχι από κανένα βοήθημα...Απλά μας δίνει δικές του σημειώσεις και ασκήσεις που δεν υπάρχουν στο βιβλίο. Ίσως και να είναι απο βοήθημα αλλά μας βγάζει φωτοτυπίες και μας τις δίνει προφανώς για να γλυτώσουμε τα έξοδα:)
Α δεν ξέρω θεωρώ καλύτερο να δουλεύεις με κάποιο βοήθημα όπου σου εξηγεί αναλυτικά τη θεωρία και έχει αρκετά λυμένα παραδείγματα για να καταλαβαίνεις και στην πράξη πώς λειτουργεί η κάθε εντολή και γενικά τη λογική του μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis2014

Νεοφερμένος

Ο Giannis2014 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ειμαι ο Γιάννης,καινούργιος στο forum. Δίνω και εγώ φέτος πανελληνιες. Στην αρχή ξεκίνησα στο φροντιστήριο όλα ωραία και με το σχολείο το ίδιο αλλα αυτές τις δυο με τρεις εβδομάδες δεν ειμαι πολύ καλά απο εκεί που διάβαζα κανονικά ξέρετε επιμελής και τέτοια,τωρα εχω αποχτησει ένα τεράστιο άγχος οτι δεν θα περασω και γιατί πάω να δώσω,έκλεισα και το Facebook για να μην με αποσπά αλλα και παλι δεν μπορω να διαβασω και οταν διαβάζω δεν ειμαι συγκεντρωμένος δεν ξερω τι να κανω. Αγχώνομαι συνέχεια, θελω να περασω αλλα δεν ξερω τι εμπόδιο ειναι αυτό που εχει προκύψει τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ειμαι ο Γιάννης,καινούργιος στο forum. Δίνω και εγώ φέτος πανελληνιες. Στην αρχή ξεκίνησα στο φροντιστήριο όλα ωραία και με το σχολείο το ίδιο αλλα αυτές τις δυο με τρεις εβδομάδες δεν ειμαι πολύ καλά απο εκεί που διάβαζα κανονικά ξέρετε επιμελής και τέτοια,τωρα εχω αποχτησει ένα τεράστιο άγχος οτι δεν θα περασω και γιατί πάω να δώσω,έκλεισα και το Facebook για να μην με αποσπά αλλα και παλι δεν μπορω να διαβασω και οταν διαβάζω δεν ειμαι συγκεντρωμένος δεν ξερω τι να κανω. Αγχώνομαι συνέχεια, θελω να περασω αλλα δεν ξερω τι εμπόδιο ειναι αυτό που εχει προκύψει τωρα!

Είναι φυσικό να νιώθεις έτσι μερικές φορές. Εμένα με είχε πιάσει τον Φεβρουαριο αυτο, είχα απελπιστεί και σκεφτόμουν ακόμα και να μην δώσω και να πάω στο εξωτερικό :look: Προσπάθησε να κάνεις κάτι διαφορετικό για να ξεφύγεις. Πήγαινε μια εκδρομή να αλλάξεις παραστάσεις, ακυρωσε κάποιο μάθημα στο φροντιστήριο και πήγαινε μια μεγάλη βόλτα, άκου λίγη μουσική,χαλάρωσε... Χρειάζεται και αυτό μερικές φορές. Πάνω από όλα,να έχεις στο μυαλό το στόχο σου, τη σχολή που σε ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ειμαι ο Γιάννης,καινούργιος στο forum. Δίνω και εγώ φέτος πανελληνιες. Στην αρχή ξεκίνησα στο φροντιστήριο όλα ωραία και με το σχολείο το ίδιο αλλα αυτές τις δυο με τρεις εβδομάδες δεν ειμαι πολύ καλά απο εκεί που διάβαζα κανονικά ξέρετε επιμελής και τέτοια,τωρα εχω αποχτησει ένα τεράστιο άγχος οτι δεν θα περασω και γιατί πάω να δώσω,έκλεισα και το Facebook για να μην με αποσπά αλλα και παλι δεν μπορω να διαβασω και οταν διαβάζω δεν ειμαι συγκεντρωμένος δεν ξερω τι να κανω. Αγχώνομαι συνέχεια, θελω να περασω αλλα δεν ξερω τι εμπόδιο ειναι αυτό που εχει προκύψει τωρα!

Απλά ηρέμησε. Όλοι περνάμε απο τέτοιες φάσεις. Είναι φυσικό να σε πιάνει άγχος και να κουράζεσαι. Και εγώ έτσι νιώθω και με πιάνει μεγάλο άγχος οτι δεν θα γράψω τίποτα. Απλά προσπάθησε να μη το αφήσεις να σε πάρει απο κάτω. Θα περάσει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis2014

Νεοφερμένος

Ο Giannis2014 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Αυτό κανω αλλα δεν ξερω τι εχω πάθει μια μου έρχεται όρεξη να διαβασω μια οχι. Θελω να περασω το θελω πολύ αλλα δεν ξερω τι εχω πάθει αγχώνομαι συνέχεια η ψυχολογία μου ειναι σκατα και να πεις οτι θελω και καμία σχολική μεγάλη 12.000 μόρια εχει +τα αγγλικα. Αλλα δεν εχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου οτι θα τα καταφέρω, ξερω οτι ειναι λάθος αλλα..

Αυτό προσπαθώ να κανω αλλα όσο παει με πέρνει όλο και προς τα κάτω η βολτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Αυτό κανω αλλα δεν ξερω τι εχω πάθει μια μου έρχεται όρεξη να διαβασω μια οχι. Θελω να περασω το θελω πολύ αλλα δεν ξερω τι εχω πάθει αγχώνομαι συνέχεια η ψυχολογία μου ειναι σκατα και να πεις οτι θελω και καμία σχολική μεγάλη 12.000 μόρια εχει +τα αγγλικα. Αλλα δεν εχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου οτι θα τα καταφέρω, ξερω οτι ειναι λάθος αλλα..

Αυτό προσπαθώ να κανω αλλα όσο παει με πέρνει όλο και προς τα κάτω η βολτα

σκέψου ότι εγώ θέλω και ιατρική και δεν ήμουν και ποτέ καλή μαθήτρια και μετά κενά που έχω άστα να πάνε. και εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ επειδή νομίζω ότι δεν θα περάσω φετός και θα πρέπει να ξαναδώσω του χρόνου αλλά δεν θέλω να το ξαναπεράσω το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορα!! κοίτα αν νιώθεις ότι έχεις πιεστεί πολύ, προσπάθησε απλά να ηρεμήσεις λίγο. να ξέρεις ότι οι περισσότεροι που δίνουν νιωθουν έτσι κάποιες στιγμές ακόμη και πολύ καλοί μαθητές οπότε ας το να περάσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top