Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Λοιπον παιδιααα, ας γνωριστουμε. Φετος εδινα πανελληνιες και περασα χημικο θεσσαλονικης. Θα σας κανω λιγη παρεουλα φετος.Θα σας δινω καποιες χρυσες συμβουλες για φετος (αφου δεν τους ακολουθησα εγω ας τους ακολουθησετε τουλαχιστον εσεις)
1.)Βγαλτε τον υπολογιστη απο το δωματιο (ακομα και ενα απλο check των Mail facebook ischool etc) σας αποσυντονιζει
2.)Βαλτε ΣΤΟΧΟ.Η λογικη ας γραψω και οπου περασω δεν οδηγει πουθενα. Αν βλεπεις το στοχο σου παλευεις πιο δυνατα για να τον πετυχεις
3.)Μην ακουτε καθε φυτακι (υπαρχουν παντα) να διατυμπανιζει οτι εβγαλε την υλη ιανουαριο και να διαδιδει ποσο γαματος ειναι και ποσες ασκησεις λυνει τη μερα (ειτε τρολλαρει ειτε λεει αληθεια σας κανει κακο)
4.)Να κοιμαστε αρκετα ( με 3-4 ωρες υπνο τη μερα απλα καλυτερα μην πας να γραψεις καθολου)
5.) Να ακουτε το σωμα σας.Το ματι κλεινει,ζαλιζεστε και διαβαζετε μιση ωρα την ιδια σειρα? ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ!!!!
6.)Και μην απογοητευεστε.....
(συμφωνα με τη μαμα και τα καρυδια κανουν καλο..τι να πω εγω οσα κι αν εφαγα οι τελευταιες ασκησεις του Μπαρλα δεν εβγαιναν)

(αν θελετε ο,τιδηποτε μπορειτε να μου στειλετε πμ)

Καληνυχτα, παω να διαβασω αναλυτικη χημεια
hey :) οι συμβουλές είναι πολύ λογικές και προσπαθώ πάνω σε αυτές κ εγώ να πορεύομαι! Πολλά συγχαρητήρια για την επιτυχία σου κιόλας!! Πώς σου φαίνεται το χημικό; είσαι ικανοποιημένη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Λοιπον παιδιααα, ας γνωριστουμε. Φετος εδινα πανελληνιες και περασα χημικο θεσσαλονικης. Θα σας κανω λιγη παρεουλα φετος.Θα σας δινω καποιες χρυσες συμβουλες για φετος (αφου δεν τους ακολουθησα εγω ας τους ακολουθησετε τουλαχιστον εσεις)
1.)Βγαλτε τον υπολογιστη απο το δωματιο (ακομα και ενα απλο check των Mail facebook ischool etc) σας αποσυντονιζει
2.)Βαλτε ΣΤΟΧΟ.Η λογικη ας γραψω και οπου περασω δεν οδηγει πουθενα. Αν βλεπεις το στοχο σου παλευεις πιο δυνατα για να τον πετυχεις
3.)Μην ακουτε καθε φυτακι (υπαρχουν παντα) να διατυμπανιζει οτι εβγαλε την υλη ιανουαριο και να διαδιδει ποσο γαματος ειναι και ποσες ασκησεις λυνει τη μερα (ειτε τρολλαρει ειτε λεει αληθεια σας κανει κακο)
4.)Να κοιμαστε αρκετα ( με 3-4 ωρες υπνο τη μερα απλα καλυτερα μην πας να γραψεις καθολου)
5.) Να ακουτε το σωμα σας.Το ματι κλεινει,ζαλιζεστε και διαβαζετε μιση ωρα την ιδια σειρα? ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ!!!!
6.)Και μην απογοητευεστε.....
(συμφωνα με τη μαμα και τα καρυδια κανουν καλο..τι να πω εγω οσα κι αν εφαγα οι τελευταιες ασκησεις του Μπαρλα δεν εβγαιναν)

(αν θελετε ο,τιδηποτε μπορειτε να μου στειλετε πμ)

Καληνυχτα, παω να διαβασω αναλυτικη χημεια

Έδινα και εγώ φέτος και αφήστε με να αντιπαρέλθω στη πρώτη συμβουλή ... Ο υπολογιστής φταίει στην αποτυχία? Δηλαδή με το κινητό δεν μπορεί να κάνει αυτο το "Check" που λες? Είχα φίλο που κατα τη διαρκεια των πανελληνιων αλλαξε 4 γκομενες , μιλούσε με άλλες 10 , ένα μηνα πριν κανόνιζε ραντεβού σε άλλες πόλεις και έγραψε 18.800 ... Μήπως των αποσυντόνιζαν? Έλα μην ακούω αηδίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

luffy_91

Νεοφερμένος

Ο luffy_91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέραααα!! Αν μπορεί να μου πει κάποιος μερικές πληροφορίες για τις Πανελλήνιες, δηλαδή τι θα αλλάξει με το Νέο Λύκειο,, διάβασα κάπου για παράδειγμα ότι οι επιλογές στο μηχανογραφικό θα είναι περιορισμένες. Αν μπορεί κάποιος και έχει χρόνο και όρεξη να μου πει γενικά κάποια πράγματα και να με κατατοπίσει... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καλο μηνα παιδια..παμε πιο δυνατα με τον νεο μηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλό μήνα, πανελληνιομάχοι!! Μη μασάτε, όλα καλά θα πάνε :D σκεφτείτε την φοιτητική ζωή που θα απολαμβάνετε σε κάμποσο καιρό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ρε παιδια ακουσα απο κατι συμμαθητεσ μου οτι στο φροντ τους, ειναι στα τελευταια μαθηματα του Προσφυγικου!!ειναι φυσιολογικο?εμεις μολις τελειωσαμε τα πολιτικα κομματα.. εσεις που βρισκεστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ρε παιδια ακουσα απο κατι συμμαθητεσ μου οτι στο φροντ τους, ειναι στα τελευταια μαθηματα του Προσφυγικου!!ειναι φυσιολογικο?εμεις μολις τελειωσαμε τα πολιτικα κομματα.. εσεις που βρισκεστε?

Και εμεις το δευτερο κεφαλαιο τελειωσαμε προχθες...Μην αγχωνεσαι...!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Tι κάνετε, πώς τα πάτε;; Τα χαιρετίσματά μου στα αγαπημένα μου μαθηματικά που μου έχουν λείψει :cry_x:
Λίγο έμεινε για τα Χριστούγεννα, θα χαλαρώσετε, υπομονή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδιά με ανησυχεί κάτι για το ΑΟΔΕ. Μαθαίνω ένα κομμάτι και την επόμενη μέρα το έχω ξεχάσει. Πρέπει να το ξανά διαβάσω για να το θυμηθώ. Η απορία μου απευθύνεται κυρίως σε όσους δώσανε Πανελλήνιες. Και εσείς έτσι ήσασταν; Τα μαθαίνατε και μετά από 1-2 μέρες τα ξεχνούσατε οπότε στο τέλος που τα κάνατε όλα φρεσκάρισμα σας ήρθαν στη μνήμη και γράψατε;
Πιστεύω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κατανοείς αυτό που διαβάζεις!Μην προσπαθείς να το μάθεις παπαγαλία γιατί έτσι είναι πολύ πιθανό να ξεχνάς κομμάτια και να μην μπορείς να αποδώσεις το νόημα!Έχεις ακόμα χρόνο, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι!Σίγουρα με τις επαναλήψεις που θα κάνεις αργότερα, τα πράγματα θα σου φαίνονται πολύ πιο εύκολα!Το ΑΟΔΕ είναι ένα μάθημα που μπορείς άνετα να γράψεις ένα πολύ καλό βαθμό.Φρόντισε να το κατανοήσεις και να το αγαπήσεις όσο το δυνατό περισσότερο!
Στο λέω εγώ που συνειδητοποίησα μια μέρα πριν δώσω ότι δεν του είχα δώσει τη σημασία που θα έπρεπε και τελικά έγραψα 15,7 και έχασα τη σχολή που ήθελα.
Έχεις καιρό ακόμα!Πάνω απ' όλα ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά!Don't worry! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρε παιδια ακουσα απο κατι συμμαθητεσ μου οτι στο φροντ τους, ειναι στα τελευταια μαθηματα του Προσφυγικου!!ειναι φυσιολογικο?εμεις μολις τελειωσαμε τα πολιτικα κομματα.. εσεις που βρισκεστε?
Ακριβώς, στο φροντιστήριο τους όπως είπες. Έχουν άλλο ρυθμό εκεί. Εσύ φρόντισε να μαθαίνεις αυτά που διαβάζεις όσο καλύτερα μπορείς με τους ρυθμούς του φροντιστηρίου σου. Η ύλη θα βγει, αν αυτό είναι που σε απασχολεί!

Tι κάνετε, πώς τα πάτε;; Τα χαιρετίσματά μου στα αγαπημένα μου μαθηματικά που μου έχουν λείψει :cry_x:
Λίγο έμεινε για τα Χριστούγεννα, θα χαλαρώσετε, υπομονή!!
Μια χαρά είναι τα μαθηματικά! Μας βασανίζουν ασύστολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγω μεχρι τωρα στα διαγωνισματα καλα τα παω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Διαγωνισματα οσα γραψαμε κομπλε και σαν αποτελεσματα και στο χρονο μου βγηκαν, απλα δεν εχουν τελειωμο και χρωσταμε παντα! Καθε βδομαδα ενα τουλαχιστον με αποτελεσματα να μην ξεμπερδεουμε. Απο βαθμο παραπονο δεν εχω κανενα, παλι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeloula

Νεοφερμένος

Η Nefeloula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά της θεωρητικής! Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ασκήσεις στα αρχαία για εξάσκηση όπως είναι και στις πανελλήνιες; Δηλαδή, να έχει εναν τύπο και να ζητά κάποιον άλλον; Αν ξέρετε απαντήστε μου σας παρακαλώ!

Δείτε εδώ μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε ρήμα και να πατήσεις πάνω στα πινακάκια (πανοραμική κλίση)
θα σε βοηθήσει κυρίως στον τονισμό των δίχρονων φωνηέντων
https://www.lexigram.gr/lex/arch/θεραπεύω#Hist2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
hey :) οι συμβουλές είναι πολύ λογικές και προσπαθώ πάνω σε αυτές κ εγώ να πορεύομαι! Πολλά συγχαρητήρια για την επιτυχία σου κιόλας!! Πώς σου φαίνεται το χημικό; είσαι ικανοποιημένη;
ωραια σχολη ειναι αν και ειναι ακομα νωρις για να καταλαβουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ασχετο με τα απο πανω...οι θετικαριοι ποσες ωρες διαβαζουν ε μαθηματικα και φυσικη?
Και οι υπολοιποι βασικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Σημερα το πρωι ακουσα οτι οι πανελληνιες θα αρχισουν 18 Μαιου γιατι πεφτει νωρις το Πασχα. :worry: Εχετε ακουσει τιποτα εσεις?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ασχετο με τα απο πανω...οι θετικαριοι ποσες ωρες διαβαζουν ε μαθηματικα και φυσικη?
Και οι υπολοιποι βασικα
εγώ σίγουρα 10-12 ώρες την εβδομάδα εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγώ σίγουρα 10-12 ώρες την εβδομάδα εσύ;

Περιπου 7-8 αλλα νομιζω οτι πρεπει περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σημερα το πρωι ακουσα οτι οι πανελληνιες θα αρχισουν 18 Μαιου γιατι πεφτει νωρις το Πασχα. :worry: Εχετε ακουσει τιποτα εσεις?:)
Από τώρα άρχισαν οι φήμες;Είναι πολύ νωρίς για να προσδιορίσουμε την ημερομηνία.Πάντως μεγάλο ρόλο θα παίξουν και οι εκλογές για τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.(Το πότε θα γίνουν δηλαδή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Περιπου 7-8 αλλα νομιζω οτι πρεπει περισσοτερο
δηλαδή αφιερώνεις τον περισσότερο χρόνο σου στα υπόλοιπα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top