Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δηλαδη θα παρουμε μια γευση απο τι εστι φυσικη; :D

Κάπως έτσι. Για παράδειγμα, η ταχύτητα είναι η πρώτη παράγωγος της απομάκρυνσης και η επιτάχυνση είναι η πρώτη παράγωγος της ταχύτητας.
Αργότερα, όταν μάθεις το σχετικό τυπολόγιο, θα δεις ότι παραγωγίζοντας την εξίσωση της απομάκρυνσης, θα βγάζεις ως αποτέλεσμα την εξίσωση της ταχύτητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Κάπως έτσι. Για παράδειγμα, η ταχύτητα είναι η πρώτη παράγωγος της απομάκρυνσης και η επιτάχυνση είναι η πρώτη παράγωγος της ταχύτητας.
Αργότερα, όταν μάθεις το σχετικό τυπολόγιο, θα δεις ότι παραγωγίζοντας την εξίσωση της απομάκρυνσης, θα βγάζεις ως αποτέλεσμα την εξίσωση της ταχύτητας...

Αντε να δουμε,εχω παρει μαθηματικα γενικης οποτε θα δουμε τι παιζει με τους παραγωγους σχετικα νωρις σε σχεση με τα μαθηματικα κατευθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Μου φταινε σχεδον ολα αυτη τη στιγμη! Φυσικη εκει που την αγαπουσα δεν θελω να την βλεπω πλεον! Μαθηματικα νταξ..μαθηματικα ειναι αυτα αλλα πολυ ενδιαφεροντα! :P To μαθημα που βαριεμαι περισσοτερο ειναι η εκθεση μεχρι στιγμης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Τα μαθηματικα ειναι πολυ ωραια φετος,επισης και η φυσικη στο λυκειο μαθηματικα ειναι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σημερα κανω τραγικα λαθη στις πραξεις...ουτε στο δημοτικο δεν λενε 2*4=4:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
... και η φυσικη στο λυκειο μαθηματικα ειναι..
Μην κάνεις το λάθος και συνεχίσεις να το πιστεύεις αυτό. Πολλοί που θεώρησαν τη Φυσική σαν μια τυποποιημένη μεθοδολογία και εφαρμογή τύπων, έχασαν. Η Φυσική πρώτα από όλα είναι κατανόηση του φαινομένου που μελετάς και διαίσθηση του τι ακριβώς συμβαίνει. Τα μαθηματικά έρχονται μετά σαν εργαλείο εφαρμογής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΔίαΚο εισαι λάθος κολλητε , η φυσικη της Γ ειναι πολυ μαθηματικοποιημενη και εγω προσωπικα την αντιμετωπιζα μαθηματικα και ολα κατεληξαν καλα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Κακος τροπος διδασκαλιας?

Κακιστος, για μενα. Απ το τμημα μου σταματησαμε 3 παιδια την φυσικη να φανταστεις.

Αντε να δουμε,εχω παρει μαθηματικα γενικης οποτε θα δουμε τι παιζει με τους παραγωγους σχετικα νωρις σε σχεση με τα μαθηματικα κατευθυνσης.

Εμενα, μεχρι στιγμης, οι παραγωγοι ευκολοι μου φαινονται. Σαν τα ορια ειναι περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οοο

Νεοφερμένος

Ο οοο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εεεεε βασικα οχι αυτο που λες ειναι ο ορισμος της παραγωγου ! τα ωραια αλλα και δυσκολα ειναι οταν μαθετε τους κανονες παραγωγησης ειδικα στα μαθηματικα κατευθυνσης ! γενικοτερα η παραγωγος δεν εχει σχεση με τα ορια.. απλα τα ορια τα χρησιμοποιουμε για να την ορισουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εεεεε βασικα οχι αυτο που λες ειναι ο ορισμος της παραγωγου ! τα ωραια αλλα και δυσκολα ειναι οταν μαθετε τους κανονες παραγωγησης ειδικα στα μαθηματικα κατευθυνσης ! γενικοτερα η παραγωγος δεν εχει σχεση με τα ορια.. απλα τα ορια τα χρησιμοποιουμε για να την ορισουμε

ναι,αυτο. ακόμα είστε στην αρχή μάλλον και κάνετε τον ορισμό
τα μαθηματικά είναι τέλεια, τα αγαπημένα μου ήταν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εεεεε βασικα οχι αυτο που λες ειναι ο ορισμος της παραγωγου ! τα ωραια αλλα και δυσκολα ειναι οταν μαθετε τους κανονες παραγωγησης ειδικα στα μαθηματικα κατευθυνσης ! γενικοτερα η παραγωγος δεν εχει σχεση με τα ορια.. απλα τα ορια τα χρησιμοποιουμε για να την ορισουμε
ναι,αυτο. ακόμα είστε στην αρχή μάλλον και κάνετε τον ορισμό
τα μαθηματικά είναι τέλεια, τα αγαπημένα μου ήταν :D

Εε πειτε το ετσι. Και νομιζα οτι κατι κανω λαθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Οι μερες δεν περνανε λεω εγω..διαβαζω ολο και πιο πολυ αλλα δεν με βλεπω καλα στην φυσικη
Νυσταζω και λεω οτι οι μερες περνανε αργα
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μη σας τύχει η εισαγωγή των αρχαίων κατεύθυνσης :P
Πραγματικά, βλέπω τα παιδιά της τεχνολογικής να μαθαίνουν ΑΟΔΕ και τα ζηλεύω :P

Ό,τι πιο άχρηστο, να μαθαίνεις για το θείο της μάνας του Πλάτωνα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Νυσταζω και λεω οτι οι μερες περνανε αργα :P

Και γω νυστάζω συνέχεια, δεν ξέρω τι να κάνω. Πέρσι δεν νύσταζα τόσο πολύ ακόμη και αν κοιμόμουν ελάχιστα. Φέτος παράγινε το κακό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Μη σας τύχει η εισαγωγή των αρχαίων κατεύθυνσης :P
Πραγματικά, βλέπω τα παιδιά της τεχνολογικής να μαθαίνουν ΑΟΔΕ και τα ζηλεύω :P

Ό,τι πιο άχρηστο, να μαθαίνεις για το θείο της μάνας του Πλάτωνα :hehe:

Όντως αυτό το κομμάτι είναι λίγο χαζό. Έχει όμως και άλλα πολύ ενδιαφέροντα :). Υπομονή μέχρι να φύγει η εισαγωγή του βίου το Πλάτωνα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
στη φυσικη κατευθυνσης στο σχολειο ολοι ειστε γατ ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ρε παιδιά μόνο εγώ νυστάζω όλη την ώρα και δεν βρίσκω χρόνο για να διαβάσω; Για να καταλάβετε, μετά το σχολείο έχω περίπου 2 ώρες μέχρι το ιδιαίτερο, μέχρι εκείνη την ώρα ψιλοδιαβάζω ό,τι μου έχει βάλει και μετά το τέλος του ιδιαίτερου θέλω απλά να κοιμηθώ μόνο, και δεν με νοιάζει τίποτα, ούτε αν έχω να διαβάσω για αύριο, απλά ξερένομαι στον ύπνο. :/: Δεν ξέρω τι να κάνω πάντως όπως και να χει δεν γίνεται να φτάσει Μάιος και εγώ να είμαι ως τότε σε τέτοια κατάσταση. Επίσης δεν καταλαβαίνω τον λόγο που νυστάζω όοοολη την ώρα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ρε παιδιά μόνο εγώ νυστάζω όλη την ώρα και δεν βρίσκω χρόνο για να διαβάσω; Για να καταλάβετε, μετά το σχολείο έχω περίπου 2 ώρες μέχρι το ιδιαίτερο, μέχρι εκείνη την ώρα ψιλοδιαβάζω ό,τι μου έχει βάλει και μετά το τέλος του ιδιαίτερου θέλω απλά να κοιμηθώ μόνο, και δεν με νοιάζει τίποτα, ούτε αν έχω να διαβάσω για αύριο, απλά ξερένομαι στον ύπνο. :/: Δεν ξέρω τι να κάνω πάντως όπως και να χει δεν γίνεται να φτάσει Μάιος και εγώ να είμαι ως τότε σε τέτοια κατάσταση. Επίσης δεν καταλαβαίνω τον λόγο που νυστάζω όοοολη την ώρα. :confused:
Ποσες ωρες κοιμασαι τα βραδια; θα φταιει κι η βαρεμαρα του σχολειου σιγουρα αλλα πρεπει να κοιμασαι ενα 6ωρο τουλαχιστον νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
6 ωρες ειναι λιγες, ο 7ωρος υπνος ειναι απαραιτητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
6 ωρες ειναι λιγες, ο 7ωρος υπνος ειναι απαραιτητος.
Ειναι, αλλα δεν μπορεις να τον εχεις παντα..το λιγοτερο 6 ωρες..αλλα απο κει και περα ο καθενας εχει τα ωραρια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top