Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Blueflower

Νεοφερμένος

Η Blueflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα και από έμενα :)
Καλό μήνα σε όλους και ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
Είμαι και εγώ 'παθούσα' η αλλιώς μαθήτρια της Γ'λυκειου

Έχω επιλέξει θεωρητική κατεύθυνση :clapup:( όπως λέει και το τραγούδι : παιδι(α) του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη :music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολαμπας 03

Νεοφερμένος

Ο Νικολαμπας 03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εχω να μαθω τις τελευταιες σελιδες του 2ου κεφαλαιου στη Βιολογια Κατευθυνσης για αυριο....Εδω μιλαμε για μεγαλο παλουκι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Εχω να μαθω τις τελευταιες σελιδες του 2ου κεφαλαιου στη Βιολογια Κατευθυνσης για αυριο....Εδω μιλαμε για μεγαλο παλουκι!!!

χαχαχα σε νιωθω...Η γονιδιακη ρυθμιση και το οπερονιο ειναι απο τα πιο δυσκολα κομματια απο ολο το βιβλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Και εγώ ως απόφοιτος ξεκινάω αύριο ...keep calm παίδες δεν είναι τελικά αυτό που φαίνεται να είναι οι πανελλήνιες.Θα το διαπιστώσετε στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ξεκίνησα σημερα εγω την κυριακη γραφω μαθηματικα κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σήμερα ξεκίνησα με αρχαία κατ. :hehe: Εύκολα μου φαίνονται, βασικά λίγη εισαγωγή έκανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Και εγώ ως απόφοιτος ξεκινάω αύριο ...keep calm παίδες δεν είναι τελικά αυτό που φαίνεται να είναι οι πανελλήνιες.Θα το διαπιστώσετε στο τέλος.

Θα είσαι σε φροντιστήριο; Κι εγώ απόφοιτος είμαι αλλά ξεκινάω από την άλλη εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Θα είσαι σε φροντιστήριο; Κι εγώ απόφοιτος είμαι αλλά ξεκινάω από την άλλη εβδομάδα.

Όχι, ιδιαίτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Σήμερα νομίζω ότι όλοι μας μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!! :) Καλή επιτυχία σε όλους μας και ελπίζω να τα καταφέρουμε...Βέβαια αυτό απαιτεί πολλές αντοχές και πολλά ξενύχτια...Όπως και να έχει πρέπει όμως να προσπαθήσουμε για την δική μας μελλοντική ευχαρίστηση :) :D Καλή μας επιτυχία και πάλι και όχι άγχος !!! Να ρωτήσω και κάτι παρεπιπτόντως;;; Εσείς προτιμάτε να διαβάζετε βράδυ ή πρωί ;;;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Παρόλο που το DNA ανιχνεύθηκε στον πυρήνα των κυττάρων το 1869
Παρόλο που το DNA ανιχνεύθηκε στον πυρήνα των κυττάρων το 1869

Έως και το 1944 δεν ήταν γνωστό ότι αποτελεί το γενετικό υλικό των οργανισμών.
Έως και το 1944 δεν ήταν γνωστό ότι αποτελεί το γενετικό υλικό των οργανισμών.

Οι επιστήμονες πίστευαν ότι τα μόρια που μεταφέρουν το γενετικό υλικό είναι οι πρωτεΐνες,
Οι επιστήμονες πίστευαν ότι τα μόρια που μεταφέρουν το γενετικό υλικό είναι οι πρωτεΐνες,

που παρουσιάζουν μεγαλύτερη ποικιλομορφία
που παρουσιάζουν μεγαλύτερη ποικιλομορφία

Επειδή είναι αποτέλεσμα συνδυασμού 20 διαφορετικών αμινοξέων,
Επειδή είναι αποτέλεσμα συνδυασμού 20 διαφορετικών αμινοξέων,

ενώ το DNA είναι συνδυασμός 4 μόνο νουκλεοτιδίων.
ενώ το DNA είναι συνδυασμός 4 μόνο νουκλεοτιδίων.



Παρόλο που το DNA ανιχνεύθηκε στον πυρήνα των κυττάρων το 1869, Έως και το 1944 δεν ήταν γνωστό ότι αποτελεί το γενετικό υλικό των οργανισμών. Οι επιστήμονες πίστευαν ότι τα μόρια που μεταφέρουν το γενετικό υλικό είναι οι πρωτεΐνες, που παρουσιάζουν μεγαλύτερη ποικιλομορφία, επειδή είναι αποτέλεσμα συνδυασμού 20 διαφορετικών αμινοξέων, ενώ το DNA είναι συνδυασμός 4 μόνο νουκλεοτιδίων.

Παρόλο που το DNA ανιχνεύθηκε στον πυρήνα των κυττάρων το 1869, Έως και το 1944 δεν ήταν γνωστό ότι αποτελεί το γενετικό υλικό των οργανισμών. Οι επιστήμονες πίστευαν ότι τα μόρια που μεταφέρουν το γενετικό υλικό είναι οι πρωτεΐνες, που παρουσιάζουν μεγαλύτερη ποικιλομορφία, επειδή είναι αποτέλεσμα συνδυασμού 20 διαφορετικών αμινοξέων, ενώ το DNA είναι συνδυασμός 4 μόνο νουκλεοτιδίων.


Tι μου θυμίσατε...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Σήμερα νομίζω ότι όλοι μας μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!! :) Καλή επιτυχία σε όλους μας και ελπίζω να τα καταφέρουμε...Βέβαια αυτό απαιτεί πολλές αντοχές και πολλά ξενύχτια...Όπως και να έχει πρέπει όμως να προσπαθήσουμε για την δική μας μελλοντική ευχαρίστηση :) :D Καλή μας επιτυχία και πάλι και όχι άγχος !!! Να ρωτήσω και κάτι παρεπιπτόντως;;; Εσείς προτιμάτε να διαβάζετε βράδυ ή πρωί ;;;; :)

Τα ξενυχτια δεν βοηθουν.Το πολυ μεχρι τις 1 - 1.30 καλο ειναι να εισαι στο κρεβατι.

Απο την εμπειρια μου , σαν το διαβασμα το πρωινο δεν εχει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σήμερα νομίζω ότι όλοι μας μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!! :) Καλή επιτυχία σε όλους μας και ελπίζω να τα καταφέρουμε...Βέβαια αυτό απαιτεί πολλές αντοχές και πολλά ξενύχτια...Όπως και να έχει πρέπει όμως να προσπαθήσουμε για την δική μας μελλοντική ευχαρίστηση :) :D Καλή μας επιτυχία και πάλι και όχι άγχος !!! Να ρωτήσω και κάτι παρεπιπτόντως;;; Εσείς προτιμάτε να διαβάζετε βράδυ ή πρωί ;;;; :)
Για μενα το καλυτερο ειναι να διαβαζει κανεις πρωι. Ειναι ξεκουραστος και αφομοιωνει καλυτερα. Για καποιον μπορει να ισχυει το αντιθετο. Οπως και να χει, ο,τι βολευεται ο καθενας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σήμερα νομίζω ότι όλοι μας μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!! :) Καλή επιτυχία σε όλους μας και ελπίζω να τα καταφέρουμε...Βέβαια αυτό απαιτεί πολλές αντοχές και πολλά ξενύχτια...Όπως και να έχει πρέπει όμως να προσπαθήσουμε για την δική μας μελλοντική ευχαρίστηση :) :D Καλή μας επιτυχία και πάλι και όχι άγχος !!! Να ρωτήσω και κάτι παρεπιπτόντως;;; Εσείς προτιμάτε να διαβάζετε βράδυ ή πρωί ;;;; :)

το πρωι, εισαι και πιο ξεκουραστος κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Τα ξενυχτια δεν βοηθουν.Το πολυ μεχρι τις 1 - 1.30 καλο ειναι να εισαι στο κρεβατι.

Απο την εμπειρια μου , σαν το διαβασμα το πρωινο δεν εχει....

Και εγώ είμαι υπέρ του πρωινού διαβάσματος απλά τώρα που θα αρχίσουν τα σχολεία δεν θα μπορώ σε τόσο μεγάλο βαθμό για αυτό αναγκαστικά πρέπει να αφιερώσω ώρες και το βράδυ!!! Βέβαια με την προϋπόθεση να έχω κοιμηθεί το μεσημέρι γιατί αλλιώς δεν είμαι καθόλου συγκεντρωμένη και δεν με βοηθάει καθόλου το μυαλό μου στην αποστήθιση!!!! :( Εσύ δηλαδή μέχρι της 1 :30 ήταν το μέγιστο σου;;;; :)

Για μενα το καλυτερο ειναι να διαβαζει κανεις πρωι. Ειναι ξεκουραστος και αφομοιωνει καλυτερα. Για καποιον μπορει να ισχυει το αντιθετο. Οπως και να χει, ο,τι βολευεται ο καθενας :)

Έτσι είναι πιο καλά!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι γιατί είναι μια δύσκολη χρονιά για εσάς λόγω της αλλαγής του συστήματος!!! :( :( :(

το πρωι, εισαι και πιο ξεκουραστος κιολας

pb13 και εσύ τρίτη λυκείου είσαι ή δευτέρα;;;;; :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Και εγώ είμαι υπέρ του πρωινού διαβάσματος απλά τώρα που θα αρχίσουν τα σχολεία δεν θα μπορώ σε τόσο μεγάλο βαθμό για αυτό αναγκαστικά πρέπει να αφιερώσω ώρες και το βράδυ!!! Βέβαια με την προϋπόθεση να έχω κοιμηθεί το μεσημέρι γιατί αλλιώς δεν είμαι καθόλου συγκεντρωμένη και δεν με βοηθάει καθόλου το μυαλό μου στην αποστήθιση!!!! :( Εσύ δηλαδή μέχρι της 1 :30 ήταν το μέγιστο σου;;;; :)



Έτσι είναι πιο καλά!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι γιατί είναι μια δύσκολη χρονιά για εσάς λόγω της αλλαγής του συστήματος!!! :( :( :(
Οχι καλε, ευτυχως εγω δεν ειμαι με το νεο συστημα. Τωρα δινω :) Ευχαριστω και ανταποδιδω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Οχι καλε, ευτυχως εγω δεν ειμαι με το νεο συστημα. Τωρα δινω :) Ευχαριστω και ανταποδιδω!!

Συγγνώμη μπερδεύτηκα γιατί έγραφε οτι είσαι μαθήτρια β λυκείου!!! Αλήθεια τι κατεύθυνση είσαι;;;; :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Και εγώ είμαι υπέρ του πρωινού διαβάσματος απλά τώρα που θα αρχίσουν τα σχολεία δεν θα μπορώ σε τόσο μεγάλο βαθμό για αυτό αναγκαστικά πρέπει να αφιερώσω ώρες και το βράδυ!!! Βέβαια με την προϋπόθεση να έχω κοιμηθεί το μεσημέρι γιατί αλλιώς δεν είμαι καθόλου συγκεντρωμένη και δεν με βοηθάει καθόλου το μυαλό μου στην αποστήθιση!!!! :( Εσύ δηλαδή μέχρι της 1 :30 ήταν το μέγιστο σου;;;; :)

Εε οταν εχεις σχολειο ειναι δυσκολο το πρωινο το διαβασμα.Μετα τον Μαρτη ομως που σιγα σιγα ολο και θα αραιωνεις απο το σχολειο τοτε θα καταλαβεις ποσο πολυτιμες ηταν οι ωρες του σχολειου.

Εγω γενικα δεν καθομουν μεχρι αργα.Ομως δεν κοιμομουν μεσημερια ποτε.Σπανια να με επερνε 1.30-2.00 και να διαβαζω ακομα.Βεβαια ειναι και το καθε ατομο ποσο χρονο χρειαζεται για να κατανοησει και να αποστηθισει κατι (γιατι κ εμεις της θετικης εχουμε αρκετη αποστηθιση).Αλλα προσπαθησε τουλαχιστον να κοιμασαι καθε μερα 6 ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συγγνώμη μπερδεύτηκα γιατί έγραφε οτι είσαι μαθήτρια β λυκείου!!! Αλήθεια τι κατεύθυνση είσαι;;;; :) :) :)

χαχα θα το αλλαξω επισημα στις 11 :P Θετικη ειμαι, εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
χαχα θα το αλλαξω επισημα στις 11 :P Θετικη ειμαι, εσυ?

χαχαχαχαχαχαχαχ!!!! εγώ είμαι θεωρητική!!! Για τι στοχεύεις;;; Αν επιτρέπετε βέβαια!!! :redface: :) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχ!!!! εγώ είμαι θεωρητική!!! Για τι στοχεύεις;;; Αν επιτρέπετε βέβαια!!! :redface: :) :redface:

Το παλευουμε για τις επιστημες υγειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top