Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιάάάά!!! Σήμερα έγραψα το πρώτο διαγώνισμα στην έκθεση με τον καθηγητή που σας έχω αναφέρει τόσες φορές!!! Δεν έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημένος και αν δεν έχω πάει όντως καλά, θα έχει κάτι να μου χτυπάει αν του πω κάτι για την κακή βαθμολόγησή του.!!! Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, γιατί είναι ικανός να μου πει ότι έχω γράψει 50/100 και να με αποθαρρύνει εντελώς. Και όταν μου το κάνουν αυτό, δεν έχω όρεξη για τίποτα και πολύ πιθανόν ούτε και για διάβασμα και θα θέλω να τα παρατήσω πάλι!!! Τι να κάνω; Δεν λέω ότι έγραψα και 99/100, αλλά αυτός αναφορικά με αυτό που έγραψα θα μου αφαιρέσει 20 μόρια.. Οπότε αν έχω γράψει 85-90 θα μου βάλει πάλι 65-70 και θα στεναχωρηθώ! Τι μου προτείνετε να κάνω;

Μην σκας βρε και μην απογοητευεσαι.Σημασια δεν εχει να γραψεις 20 στο διαγωνισμα του καθηγητη αλλα στις πανελλαδικες.Αν νομιζεις πως απο καθε διαγωνισμα και λαθος που κανεις τελικα διορθωνεις 1 ατελεια τοτε δεν υπαρχει προβλημα.Τα λαθη ειναι απο τους καλυτερους τροπους μαθησεως.Αν κανεις λαθος ενα πραγμα . ειδικα σε διαγωνισμα, δεν το ξεχνας ποτε μετα.Εγω ακομα θυμαμαι τα δικα μου στη φυσικη...
Και μην ευχεσαι να γραφεις στο φροντιστηριο παντα 20.Θα πρεπει να σε προετοιμαζουν για τα δυσκολα.Εγω στη φυσικη ΠΟΤΕ δεν εγραψα πανω απο 18 και μαλιστα μια φορα ειχα γραψει και 7.5 στο φροντιστηριο 3 μηνες πριν τις εξετασεις.Στις εξετασεις ομως εγραψα 19.5.Γι αυτο σου λεω , μην κοιτας το βαθμο που θα σου βαλει αλλα αν μαθαινεις πραγματα απο αυτον και διορθωνεις τον τροπο σκεψης και γραφης σου.Καλη επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μην σκας βρε και μην απογοητευεσαι.Σημασια δεν εχει να γραψεις 20 στο διαγωνισμα του καθηγητη αλλα στις πανελλαδικες.Αν νομιζεις πως απο καθε διαγωνισμα και λαθος που κανεις τελικα διορθωνεις 1 ατελεια τοτε δεν υπαρχει προβλημα.Τα λαθη ειναι απο τους καλυτερους τροπους μαθησεως.Αν κανεις λαθος ενα πραγμα . ειδικα σε διαγωνισμα, δεν το ξεχνας ποτε μετα.Εγω ακομα θυμαμαι τα δικα μου στη φυσικη...
Και μην ευχεσαι να γραφεις στο φροντιστηριο παντα 20.Θα πρεπει να σε προετοιμαζουν για τα δυσκολα.Εγω στη φυσικη ΠΟΤΕ δεν εγραψα πανω απο 18 και μαλιστα μια φορα ειχα γραψει και 7.5 στο φροντιστηριο 3 μηνες πριν τις εξετασεις.Στις εξετασεις ομως εγραψα 19.5.Γι αυτο σου λεω , μην κοιτας το βαθμο που θα σου βαλει αλλα αν μαθαινεις πραγματα απο αυτον και διορθωνεις τον τροπο σκεψης και γραφης σου.Καλη επιτυχια!!!


Μακάρι να είναι όπως τα λες! Σ'ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις! Καλή επιτυχία και εσύ σε ό,τι κάνεις!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Στη Βιολογία της κατεύθυνσης που βρίσκεστε;
Έχω τελειώσει το 1ο, και από αύριο μπαίνω στο 2ο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Έχω τελειώσει το 1ο, και από αύριο μπαίνω στο 2ο..!

Καλή επιτυχία και σε σας τους θετικούς...Να φανταστώ έχετε λύσει ασκήσεις μέχρι σημείο παραλογισμού??? Τα χέρια σας είναι πρησμένα από το γράψιμο;;;; ;) :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και σε σας τους θετικούς...Να φανταστώ έχετε λύσει ασκήσεις μέχρι σημείο παραλογισμού??? Τα χέρια σας είναι πρησμένα από το γράψιμο;;;; ;) :P :)
Δεν τρελάθηκα ακόμα είναι ''νωρίς''!!!
Συν του ότι είμαι και αριστερόχειρας οπότε έχει μαυρίσει το χέρι:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Θες μήπως Δημουλά;

Δεν το έχω δουλέψει το κείμενο της ακόμα διότι το 2013 που έδινα δεν ήταν στην ύλη! Αλλά τα αντικλείδια θα τα ήθελα πολύ! :hmm: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δεν τρελάθηκα ακόμα είναι ''νωρίς''!!!
Συν του ότι είμαι και αριστερόχειρας οπότε έχει μαυρίσει το χέρι:/

Πόσο μα πόσο σε νιώθω (το δικό μου είναι μπλε!!!)
@soppap όταν λες προετοιμασία εννοείς...; Στείλε pm αν θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πωωωωωωω τα ίδια και εγώ. το καϊμένο το χεράκι :P



Δεν τρελάθηκα ακόμα είναι ''νωρίς''!!!
Συν του ότι είμαι και αριστερόχειρας οπότε έχει μαυρίσει το χέρι:/
πωωωωωωω τα ίδια και εγώ. Tο καϊμένο το χεράκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Έλα τώρα που πιάνει και δροσούλα θα διαβάζετε με περισσότερη όρεξη :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Έλα τώρα που πιάνει και δροσούλα θα διαβάζετε με περισσότερη όρεξη :whistle:
Σε 3 μηνες θα διαβαζουν τυλιγμενοι με μια κουβερτα, πινοντας ζεστη σοκολατα μετρωντας αντιστροφα τις μερες για τα Χριστουγεννα

Σας ζηλευω ρε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Σε 3 μηνες θα διαβαζουν τυλιγμενοι με μια κουβερτα, πινοντας ζεστη σοκολατα μετρωντας αντιστροφα τις μερες για τα Χριστουγεννα

Σας ζηλευω ρε :redface:
Τί να σου κάνει η σοκολάτα, τριπλός καφές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Τί να σου κάνει η σοκολάτα, τριπλός καφές :P
Και εγω πιστεύω οτι ο καφες θα ειναι η μόνη λύση για να αντεξουμε το διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Και εγω πιστεύω οτι ο καφες θα ειναι η μόνη λύση για να αντεξουμε το διαβασμα



Πλάκα κάνουμε Έλσα, μην μασάς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Για εμάς τους θετικοτεχνολογικούς ορίστε ένα βίντεο πάνω στα όρια. Προσωπικά με βοήθησε αρκετά να κατανοήσω την έννοια του ορίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Για εμάς τους θετικοτεχνολογικούς ορίστε ένα βίντεο πάνω στα όρια. Προσωπικά με βοήθησε αρκετά να κατανοήσω την έννοια του ορίου.
Ο τύπος που μιλάει στο βίντεο λέγεται Sal Khan και ξεκίνησε να κάνει αυτά τα βιντεακια το 2004 για να τα βλέπει η μικρή του ξαδέρφη.

Συνέχισε να τα κάνει γιατι είδε οτι βοηθούσαν πολλούς μαθητές και μάλιστα ίδρυσε τον εκπαιδευτικό οργανισμό Khan Academy (https://khanacademy.org), που εχει χιλιάδες βιντεακια για άπειρα θέματα δωρεάν.

Προσωπικά, περσυ με βοήθησε πολύ με την βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλο μηνα σε ολους και καλη αρχη , αρχιζει το δυσκολο παρτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia_g

Νεοφερμένος

Η georgia_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Στην βιολογια κατευθυνσης οι χρονολογιες δεν εξεταζονται ετσι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Στην βιολογια κατευθυνσης οι χρονολογιες δεν εξεταζονται ετσι???

Οχι εκπτωσεις, δεν το απαγορευει κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Στην βιολογια κατευθυνσης οι χρονολογιες δεν εξεταζονται ετσι???

Θεωρητικα οτι υπαρχει στο σχολικο βιβλιο , ακομα και τις εικονες με τα σχηματα, μπορουν να στα ζητησουν.Και αυτο ισχυει σε ΟΛΑ τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top