Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ξέρω ποιες είναι οι δυνατότητες μου δεν είμαι φαντασμένη :P Βάζω τους στόχους μου σύμφωνα με τις δυνατότητες μου , τους βαθμούς μου στα αντίστοιχα μαθήματα τις θεωρητικής( γραπτά, προφορικά και γενική βαθμολογία) καθώς και από τις εκτιμήσεις των καθηγητών μου... Απλά ίσως μου συμβαίνει τώρα επειδή τελειώνει το καλοκαίρι!!!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγω λοιπόν έχοντας περάσει ένα από τα χειρότερα καλοκαιρια της ζωης μου (λόγω σκεψης εαν θα δωσω πανελληνιες ή όχι) πήρα τελικά την απόφαση να δώσω και από Δευτέρα (ή μέσα στην εβδ) ξεκινάω μαθήματα :D Αχ αντε να μας δουμε :hehe:

Ήταν εσύ που δεν θα έδινες και θα μας δούλευες μέχρι να δώσουμε πανελλήνιες :whistle:

Όοοοοοχιιιι...Θα δώσεις τώρα και θα πεις και ενα τραγούδι. Να δεις την γλύκα απο Σεπτέμβρη :hehe:

Καλή αρχή πάντως και μακάρι να γράψουμε και εμείς του χρόνου στο θέμα "[2015] Πόσα μόρια βγάλατε και σε ποια σχολή περάσατε; ":D

Στο καλό, συγκινήθηκα :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σε βλεπω τασο κατα τον φλεβαρη να βριζεις για την χειροτερη αποφαση που εχεις παρει μεχρι τωρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάτι....Είμαι θεωρητική κατεύθυνση και έχω βάλει πολλούς υψηλούς στόχους για τον εαυτό μου!!!! Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν έχω καθόλου όρεξη να διαβάσω ενώ θέλω παρα πολύ.....Άκουγα συνέχεια οτι ολοι στη τριτη λυκειού το παίρνουν αποφαση και διαβάζουν μανιωδώς!!! Συμβαίνει μόνο σε μένα αυτο;;;

Μηπως κουραστηκες υπερβολικα το φετινο καλοκαιρι και τωρα δεν εχεις δυναμεις? :hmm:

Μάλιστα...
Έχω κι εγώ από τα ελληνικά γράμματα, μόνο για την πεζογραφία, όμως. Θέλω να πάρω κι ένα για την ποίηση :P

Σκέφτηκα ότι το βοήθημα των αδελφών Μπουκόρου δεν το χρησιμοποιούν πολλοί, οπότε δε θα είναι παρόμοια με άλλων παιδιών η απάντησή μου (από την ίδια οπτική γωνία). Επίσης, έχω ρωτήσει αρκετούς οι οποίοι λένε ότι οι αναλύσεις των αδελφών Μπουκόρου είναι πληρέστερες με πολλές λεπτομέρειες (που μερικές φορές κουράζουν κιόλας).

Δεν ξέρω τι να κάνω :(

Μην το πολυκουραζεις, δεν ειναι και αποφαση ζωης :P Εγω σου ξαναπροτεινω το μεταιχμιο. Ξεκινα με αυτο και, αν δεις πως δεν σε καλυπτει, συμβουλεψου καθηγητες σου (κι εμενα καθηγητρια μου το ειχε προτεινει και ειχε πολυ δικιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ήταν εσύ που δεν θα έδινες και θα μας δούλευες μέχρι να δώσουμε πανελλήνιες :whistle:

Όοοοοοχιιιι...Θα δώσεις τώρα και θα πεις και ενα τραγούδι. Να δεις την γλύκα απο Σεπτέμβρη :hehe:

Καλή αρχή πάντως και μακάρι να γράψουμε και εμείς του χρόνου στο θέμα "[2015] Πόσα μόρια βγάλατε και σε ποια σχολή περάσατε; ":D

Στο καλό, συγκινήθηκα :'(
χαχχαχαχαχχαχαχαχα δε θα σας δουλευα ποτε :P ισα ισα θα σας εκανα συμπαρασταση και θα σας ενθαρρυνα :P δεν ειμαι ανθρωπος που θα κοροιδεψει :P Οποτε παμε ολοι μαζι δυναμικα! :D
Σε βλεπω τασο κατα τον φλεβαρη να βριζεις για την χειροτερη αποφαση που εχεις παρει μεχρι τωρα:P
χαχαχαχ λες; Δε νομιζω :P τα μαθηματα φετος τα θεωρω πολυ ενδιαφεροντα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Σε ενα χρονο επιτελους και εμεις φοιτητες!! :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολαμπας 03

Νεοφερμένος

Ο Νικολαμπας 03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδια,καποιο καλο βοηθημα για Φυσικη Γ λυκειου κατευθυνσης με συνδυαστικα προβληματα και οχι διαχωρισμο ασκησεων σε υποκατηγοριες( Αυτο δεν ειναι Φυσικη,αυτο ειναι παπαγαλια)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
filomathis ούτε ένας χρόνος έμεινε...Συγκεκριμένα εννιά μήνες έχουν απομείνει!!! Μακάρι να τελειώσουμε και να τα έχουμε καταφέρει!!!:) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Παιδια,καποιο καλο βοηθημα για Φυσικη Γ λυκειου κατευθυνσης με συνδυαστικα προβληματα και οχι διαχωρισμο ασκησεων σε υποκατηγοριες( Αυτο δεν ειναι Φυσικη,αυτο ειναι παπαγαλια)??

Το βοήθημα των Μαθιουδάκη/Παναγιωτακόπουλο έχει στο τέλος κάθε κεφαλαίου συνδυαστικά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Παιδιά...που χάνεστε? Διαβάζετε? :confused:
Εμείς εδώ είμαστε, δεν χανόμαστε απλά δεν γράφουμε. Εγώ όχι ακόμα αλλά πρέπει να αρχίσω και δεν έχω καμία απολύτως όρεξη. :hehe:

Σε ενα χρονο επιτελους και εμεις φοιτητες!! :D :clapup:
Επιτέλους, να δούμε και μεις την γλύκα της φοιτητικής ζωής. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παιδια ειπαμε ξεκιναω κι εγω τωρα μη με αγχωνετε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν το ξέρω το βοήθημα και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.Αν νιώθεις ότι με αυτό θα αποδώσεις καλύτερα οκ.
Πάντως θα σου ξανασυνιστούσα να διαβάζεις όποτε τελειώνεις ένα κείμενο και σημειώσεις από το internet. Εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ καθώς βρήκα πολλά εξτρά πράγματα που δεν υπήρχαν στα βοηθητικά και μπορώ να πω ότι κατάλαβα καλύτερα κάποια κείμενα. Επίσης αν έχετε καλή καθηγήτρια να προσέχεις στο μάθημα της στο σχολείο καιι να κρατάς σημειώσεις . Η δικιά μας μας ανέλυε τα πάντα.
Γενικά προσπάθησε να το νιώθεις το κάθε κείμενο και να εμβαθύνεις την πρώτη φορά που το μελετάς.Θα σου βγουν μετά ευκολότερα οι επαναλήψεις.


Υ,Γ Χαλάρωσε και μην ανησυχείς τόσο για την λογοτεχνία. ;) Μια χαρά θα τα πας αν διαβάσεις σωστά.
Καλά το internet είναι πολύτιμος βοηθός και συνοδοιπόρος σε κάθε περίοδος της ζωής μου, συνεπώς και σε αυτή :P
Στα δύο χρόνια που είμαι στο λύκειο, το επίπεδο των φιλολόγων είναι πάρα πολύ καλό (ιδίως αυτών που κάνουν μαθήματα στη Γ'), οπότε είμαι σίγουρος ότι θα αποκομίσω πολύ υλικό και από το σχολείο ;)

Αγχώνομαι για τη λογοτεχνία, επειδή ποτέ δε θεώρησα ότι πρέπει να διαβάζω αναλύσεις και να κρατώ σημειώσεις, αφού μέχρι τώρα το μάθημα ήταν πολύ χαλαρό και "σίγουρος βαθμός" αν προσέχεις λιγάκι στο μάθημα και είσαι σε θέση να γράφεις "όμορφα και ωραία" :P Φέτος αλλάζει εντελώς το σκηνικό, αφού πρέπει να προετοιμαστώ για παν ενδεχόμενο και να εξασκηθώ στην ανάλυση ενός κειμένου, όπως και να αναδείξω το συγγραφικό μου ταλέντο :P

Ήταν εσύ που δεν θα έδινες και θα μας δούλευες μέχρι να δώσουμε πανελλήνιες :whistle:

Σε βλεπω τασο κατα τον φλεβαρη να βριζεις για την χειροτερη αποφαση που εχεις παρει μεχρι τωρα:P
Αφήστε το μωρέ το παιδί!! Μόλις πήρε την απόφασή του τον πήρατε από τη μύτη :hehe:
Μην το πολυκουραζεις, δεν ειναι και αποφαση ζωης :P Εγω σου ξαναπροτεινω το μεταιχμιο. Ξεκινα με αυτο και, αν δεις πως δεν σε καλυπτει, συμβουλεψου καθηγητες σου (κι εμενα καθηγητρια μου το ειχε προτεινει και ειχε πολυ δικιο).
Χμμμμ, θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ εσένα και την Έμιλυ για τις συμβουλές σας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.


αυτο να θυμαστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδια ορεξη θελει και σκοπο,το αγχος δεν χωραει εκτος αυτου τι ειναι πανελλαδικες=εξετασεις δεν εχει κατι το δυσκολο απλα αυτα που ακουγαμε τοσα χρονια για τις πανελλαδικες μας εχουνε φοβισει,σιγα το πραγμα ;) :clapup:
Που θελετε να περασετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Παιδια ορεξη θελει και σκοπο,το αγχος δεν χωραει εκτος αυτου τι ειναι πανελλαδικες=εξετασεις δεν εχει κατι το δυσκολο απλα αυτα που ακουγαμε τοσα χρονια για τις πανελλαδικες μας εχουνε φοβισει,σιγα το πραγμα ;) :clapup:
Που θελετε να περασετε?

Έχεις απόλυτο δίκιο! Όρεξη και στόχος να υπάρχει! :D

Ναυτιλιακά ΠΑΠΕΙ, εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο! Όρεξη και στόχος να υπάρχει! :D

Ναυτιλιακά ΠΑΠΕΙ, εσύ;

Μηχανολογων μηχανικων!Τι ακριβως κανεις στα ναυτιλιακα δηλαδη με τι ακριβως ασχολειτε η σχολη που λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Εμείς εδώ είμαστε, δεν χανόμαστε απλά δεν γράφουμε. Εγώ όχι ακόμα αλλά πρέπει να αρχίσω και δεν έχω καμία απολύτως όρεξη. :hehe:


Επιτέλους, να δούμε και μεις την γλύκα της φοιτητικής ζωής. :D

Kι εγώ ξεκίνησα...και τι καταλαβαίνω! :P Όσο έχει ζέστη δεν είναι για διάβασμα! :P
Εεε...γλύκα έχει,αλλά έχει και διάβασμα :whistle:
Στα θετικά ευτυχώς μπαίνει το φοιτητικό πάσο ;) και το cu φοιτητικό! :clapup: +++++ άλλα πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Kι εγώ ξεκίνησα...και τι καταλαβαίνω! :P Όσο έχει ζέστη δεν είναι για διάβασμα! :P
Εεε...γλύκα έχει,αλλά έχει και διάβασμα :whistle:
Στα θετικά ευτυχώς μπαίνει το φοιτητικό πάσο ;) και το cu φοιτητικό! :clapup: +++++ άλλα πολλά!

Με την ζεστη δεν θα δεις προκοπή, το χεινωνα είναι πιο εύκολο να διαβάσεις. :P μωρέ μπορει να χει διαβασμα αλλα ασχολείσαι αποκλειστικά με ενα αντικείμενο που επιθυμεις εσυ, και αυτο σε κανει να θες να διαβάσεις και δεν το βλεπεις σαν αγγαρεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Με την ζεστη δεν θα δεις προκοπή, το χεινωνα είναι πιο εύκολο να διαβάσεις. :P μωρέ μπορει να χει διαβασμα αλλα ασχολείσαι αποκλειστικά με ενα αντικείμενο που επιθυμεις εσυ, και αυτο σε κανει να θες να διαβάσεις και δεν το βλεπεις σαν αγγαρεία.

Έχεις δίκαιο!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Θα μπω ξανά αργότερα...πάω για διάβασμα :book: Η εισαγωγή στο γνωστό με περιμένει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top