Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω μία απορία εδώ και 3 χρόνια αλλά δεν έτυχε να ρωτήσω κανέναν και το θυμήθηκα τώρα.....
Έστω ένα τμήμα που παίρνει 180 άτομα και στην 180η θέση υπάρχουν 2 άτομα με τα ίδια μόρια,τι γίνεται τότε? παίρνουν 181?:confused:

Σε περίπτωση ισοβαθμίας με τον τελευταίο εισαγόμενο στο τμήμα, προηγείται 1) αυτός που έχει μεγαλύτερο Γενικό Βαθμό Πρόσβασης, αν υπάρχει ισοβαθμία και στον ΓΒΠ προηγείται 2) αυτός που έχει μεγαλύτερο άθροισμα βαθμών στα δύο μαθήματα αυξημένης βαρύτητας, αν υπάρχει και πάλι ισοβαθμία εισάγονται όλοι οι ισοβαθμούντες. Στην περίπτωση των Στρατιωτικών και Αστυνομικών Σχολών αν ισοβαθμούν στα δύο προηγούμενα κριτήρια προηγείται 3) αυτός που δήλωσε τη σχολή με προγενέστερη προτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Οσοι εχετε οριστικοποιησει το μηχανογραφικο , τι σας βγαζει οταν ξαναμπαινετε στη σελιδα; Εγω πατησα οριστικοποιηση αλλα δεν εβγαλε αριθμο πρωτοκολλου και τωρα που ξαναμπαινω δεν εχει αποθηκευμενες τις επιλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Οσοι εχετε οριστικοποιησει το μηχανογραφικο , τι σας βγαζει οταν ξαναμπαινετε στη σελιδα; Εγω πατησα οριστικοποιηση αλλα δεν εβγαλε αριθμο πρωτοκολλου και τωρα που ξαναμπαινω δεν εχει αποθηκευμενες τις επιλογες.

Βγάζει το μηχανογραφικό σε pdf, το οποίο μπορείς να εκτυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Οριστικοποιήθηκε! :clapup: καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Είναι δυνατή και άμεση η αναίρεση της οριστικοποίησης του μηχανογραφικού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δυνατή ναι, άμεση δε γνωρίζω. Απευθύνσου το συντομότερο στο σχολείο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Είναι δυνατή και άμεση η αναίρεση της οριστικοποίησης του μηχανογραφικού;
Μόνον από το λύκειο και μόνον την Παρασκευή 17/7 το πρωί.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δία, τώρα που το σκέφτομαι όμως τα σχολεία μία μέρα τη βδομάδα δεν είναι ανοικτά πλέον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δία, τώρα που το σκέφτομαι όμως τα σχολεία μία μέρα τη βδομάδα δεν είναι ανοικτά πλέον;
Ναι, αλλά για τα μηχανογραφικά (το γράφει στη σελίδα της κυρίας Μινεντού) ήταν/θα είναι ανοικτά επιπλέον 14/7 και 17/7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση ένας φίλος μου δήλωσε στο μηχανογραφικό βιολογικό που υπάρχει και στα 2 πεδία.. Όμως στο 3 έχει πιο πολλά μόρια.. Ουσιαστικά το βιολογικό δηλώνεται στο πεδίο που έχει αυτός τα πιο πολλά μόρια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση ένας φίλος μου δήλωσε στο μηχανογραφικό βιολογικό που υπάρχει και στα 2 πεδία.. Όμως στο 3 έχει πιο πολλά μόρια.. Ουσιαστικά το βιολογικό δηλώνεται στο πεδίο που έχει αυτός τα πιο πολλά μόρια ?
Σε όποιο πεδίο και να το έχει δηλώσει, θα μετρήσει για το πεδίο στο οποίο έχει τα περισσότερα μόρια. (Αρκεί βέβαια να έχει δηλώσει αυτό το πεδίο).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Σε όποιο πεδίο και να το έχει δηλώσει, θα μετρήσει για το πεδίο στο οποίο έχει τα περισσότερα μόρια. (Αρκεί βέβαια να έχει δηλώσει αυτό το πεδίο).


Ευχαριστώ πολύ δια.. Έχει βάλει 2-3 πεδίο και έχει παραπάνω στο 3 άρα θα μετρήσουν του 3 πεδίου τα μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Οριστικοποιηθηκε!! Καλη μας τυχη,να περασουμε ολοι εκει που θελουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Οριστικοποιηθηκε!! Καλη μας τυχη,να περασουμε ολοι εκει που θελουμε :D

Καλή επιτυχία...που θέλεις να περάσεις....? Εγώ μάλλον πιάνω νηπιαγωγός κρήτη..! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καλή επιτυχία...που θέλεις να περάσεις....? Εγώ μάλλον πιάνω νηπιαγωγός κρήτη..! :clapup:
Χημικο θέλω, αλλα μάλλον Γεωπονία θα περάσω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Χημικο θέλω, αλλα μάλλον Γεωπονία θα περάσω! :)

Δεν πειράζει....μια χαρά....αθήνα πιάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Οριστικοποίηση κι από εμένα!Πάντως παιδιά είναι περίεργο συναίσθημα,να ξέρεις ότι δεν περνάς στη σχολή που στόχευες,αλλά να αισθάνεσαι μια ευχαρίστηση,μετά την οριστικοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leff

Νεοφερμένος

Ο Leff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Οριστικοποίηση κι από εμένα!Πάντως παιδιά είναι περίεργο συναίσθημα,να ξέρεις ότι δεν περνάς στη σχολή που στόχευες,αλλά να αισθάνεσαι μια ευχαρίστηση,μετά την οριστικοποίηση.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα :clapup::clapup:
Και εγώ δεν πιάνω με τίποτα τη σχολή που ήθελα φέτος.Ωστόσο αγνοούσα σχολές,οι οποίες τελικά με ενδιαφέρουν περισσότερο από το "όνειρο" που είχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα :clapup::clapup:
Και εγώ δεν πιάνω με τίποτα τη σχολή που ήθελα φέτος.Ωστόσο αγνοούσα σχολές,οι οποίες τελικά με ενδιαφέρουν περισσότερο από το "όνειρο" που είχα!
Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος Leff! Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να αισθανόμουν τέτοια χαρά με τη σχολή που περνάω.Σίγουρα μου αρέσει πολύ,αλλά όχι όσο η 1η επιλογή.Καλή αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leff

Νεοφερμένος

Ο Leff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος Leff! Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να αισθανόμουν τέτοια χαρά με τη σχολή που περνάω.Σίγουρα μου αρέσει πολύ,αλλά όχι όσο η 1η επιλογή.Καλή αρχή!

Καλή αρχή και σε εσένα και εύχομαι τα καλύτερα.Και μην ξεχνάς "κάθε εμπόδιο για καλό" !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top