[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Σαν αυτες που κανουμε στην ταξη. Πιστευω οτι μπορουν να μπουν παντου. Ειτε 1ο, ειτε 2ο, ειτε 3ο, ειτε 4ο. Συνηθως, ομως, μπαινουν μεχρι 2ο.
Δυσκολευεσαι ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S0fiaa

Νεοφερμένος

Η S0fiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μου φαινεται δυσκολη....βασικα στις ασκησεις παιδευομαι...ειναι απλη εφαρμογη τυπων και θεωρια ή εχει και κριτικη σκεψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι και εμένα με παραξενεύει λίγο η τακτική των φροντιστηρίων στις μεγαλουπόλεις, το να ξεκινούν, δηλαδή, τα παιδιά τα μαθήματα αμέσως μετά το τέλος των ενδοσχολικών της Β . . . .
Μάλλον πρόκειται για ...τοπικό έθιμο κάθε περιοχής. Στη Θεσσαλονίκη (από όσο ξέρω) η προετοιμασία αρχίζει τον Αύγουστο. Στην Αθήνα τα μαθήματα γίνονται τον Ιούλιο και τον Αύγουστο κλείνουν τα πάντα, οπότε δεν βρίσκεις ούτε καθηγητές, ούτε φροντιστήριο να λειτουργεί, ούτε και ανοικτό βιβλιοπωλείο. Μη σε παραξενεύει, κάθε περίπτωση έχει και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Ο Αθηναίος θα σου πει ότι καλύτερα να κάνω μαθήματα τον Ιούλιο που είμαι ακόμα "ζεστός", να ξεκουραστώ τον Αύγουστο και από το Σεπτέμβριο να μπω στο λούκι για τα καλά.
Χαχα αν μπορεί και μετράει τις λέξεις και στις 500 εκθέσεις που διορθώνει (κατ´ ελάχιστο) τη μέρα στο βαθμολογικό . . .
Μάλλον σου ξέφυγε ένα μηδενικό....


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγά που διορθώνουν 50 την ημέρα, απ´ ότι μου λένε, κατεβάζουν πολλά γραπτά τη μέρα, τώρα δεν ξέρω ίσως ο αριθμός να ήταν υπερβολικός όντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Χαχα αν μπορεί και μετράει τις λέξεις και στις 500 εκθέσεις που διορθώνει (κατ´ ελάχιστο) τη μέρα στο βαθμολογικό, τι να πω, υποκλίνομαι :P

Edit: εδώ πολλοί δεν διαβάζουν καν ολόκληρη την έκθεση αναλυτικά, σιγά μη μετράνε και τις λέξεις. Δεν θα τελείωναν ποτέ. Αν υπάρχει προβλημα με τις λέξεις, φαίνεται χωρίς μέτρημα για έναν βαθμολογητή ;)
Εμάς η μία φιλόλογος που ρώτησα είπε διόρθωσε 150 γραπτά έκθεσης και ενώ αρχικά της έπαιρναν 40 λεπτά το γραπτό μετά έφτασε στα 15 λεπτά ανά γραπτό,οπότε μπορώ να φανταστώ καθώς προχωρούσε πως διόρθωνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
επιτελους τελιωσε !!!
καλο καλοκαιρι και καλη ξεκουραση
θα την χρειαστουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εμάς η μία φιλόλογος που ρώτησα είπε διόρθωσε 150 γραπτά έκθεσης και ενώ αρχικά της έπαιρναν 40 λεπτά το γραπτό μετά έφτασε στα 15 λεπτά ανά γραπτό,οπότε μπορώ να φανταστώ καθώς προχωρούσε πως διόρθωνε...

Απαπα προχειροδουλειά γίνεται λοιπόν.. Εμένα πάντως οι βαθμολογητές μου έβαλαν και οι δύο τον ίδιο βαθμό! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ρε guys :P Ο κάθε βαθμολογητής διορθώνει μέχρι 200 γραπτά και κατ'εξαίρεση μπορεί να διορθώσει μέχρι 300 (πχ αν δεν υπάρχει άλλος "ελεύθερος":P).
Btw, για τη διόρθωση του κάθε γραπτού οι καθηγητές αμοίβονται με 2,10€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Ρε guys :P Ο κάθε βαθμολογητής διορθώνει μέχρι 200 γραπτά και κατ'εξαίρεση μπορεί να διορθώσει μέχρι 300 (πχ αν δεν υπάρχει άλλος "ελεύθερος":P).
Btw, για τη διόρθωση του κάθε γραπτού οι καθηγητές αμοίβονται με 2,10€.

Κι εμεις για να δουμε τα γραπτα μας μετα τις πανελληνιες πρεπει να δωσουμε 40 ευρω και βαλε (αυτο ειναι προαιρετικο) :rant:
Το οτι αμοιβονται με αυτο το ποσο δεν ειναι δικαιολογια. Δεν μας βγαινει το λαδι ολη τη χρονια για να χασουμε τσαμπα μοναδες απο εναν βαθμολογητη που βαριεται. Υποχρεωση του ειναι να δωσει την απαραιτητη προσοχη στο καθε γραπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα (κυρίως οι απόφοιτοι):
Απαντούν στα κείμενα των λατινικών της Γ' λυκείου οι εξής αντωνυμίες;;;
talis, talis, tale τέτοιος, τέτοια, τέτοιο (κλίνεται όπως τα τριτόκλιτα δικατάληκτα επίθετα)
tantus, tanta, tantum τόσος, τόση, τόσο (για μέγεθος και για ηλικία, κλίνεται όπως τα δευτερόκλιτα επίθετα)
tot (άκλιτη, μόνο στον πληθυντικό) τόσοι, τόσες, τόσα
īdem, eadem, ĭdem ο ίδιος, η ίδια, το ίδιο
alter, altera, alterum ο άλλος, η άλλη, το άλλο
Συγκεκριμένα για την alter, altera, alterum πώς κλίνεται; (αν τελικά απαντά)
Για την alter, altera, alterum, νομίζω ότι κλίνεται σαν τα συγκοπτόμενα, αλλά διατηρεί τη γενική/δοτική των αντωνυμιών. Πχ. το αρσενικό γένος θα γίνει έτσι:
alter
altrius
altri
altrum
-
altro

altri
altrorum
altris
altros
-
altris

Όχι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα (κυρίως οι απόφοιτοι):
Απαντούν στα κείμενα των λατινικών της Γ' λυκείου οι εξής αντωνυμίες;;;
talis, talis, tale τέτοιος, τέτοια, τέτοιο (κλίνεται όπως τα τριτόκλιτα δικατάληκτα επίθετα)
tantus, tanta, tantum τόσος, τόση, τόσο (για μέγεθος και για ηλικία, κλίνεται όπως τα δευτερόκλιτα επίθετα)
tot (άκλιτη, μόνο στον πληθυντικό) τόσοι, τόσες, τόσα
īdem, eadem, ĭdem ο ίδιος, η ίδια, το ίδιο
alter, altera, alterum ο άλλος, η άλλη, το άλλο
Συγκεκριμένα για την alter, altera, alterum πώς κλίνεται; (αν τελικά απαντά)
Για την alter, altera, alterum, νομίζω ότι κλίνεται σαν τα συγκοπτόμενα, αλλά διατηρεί τη γενική/δοτική των αντωνυμιών. Πχ. το αρσενικό γένος θα γίνει έτσι:
alter
altrius
altri
altrum
-
altro

altri
altrorum
altris
altros
-
altris

Όχι; :P

εμας ο καθηγητης μας εχει δωσει ενα φυλλαδιο με ολες τις αντωνυμιες που πρεπει να μαθουμε και αυτες δεν ειναι μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα (κυρίως οι απόφοιτοι):
Απαντούν στα κείμενα των λατινικών της Γ' λυκείου οι εξής αντωνυμίες;;;
talis, talis, tale τέτοιος, τέτοια, τέτοιο (κλίνεται όπως τα τριτόκλιτα δικατάληκτα επίθετα)
tantus, tanta, tantum τόσος, τόση, τόσο (για μέγεθος και για ηλικία, κλίνεται όπως τα δευτερόκλιτα επίθετα)
tot (άκλιτη, μόνο στον πληθυντικό) τόσοι, τόσες, τόσα
īdem, eadem, ĭdem ο ίδιος, η ίδια, το ίδιο
alter, altera, alterum ο άλλος, η άλλη, το άλλο
Συγκεκριμένα για την alter, altera, alterum πώς κλίνεται; (αν τελικά απαντά)
Για την alter, altera, alterum, νομίζω ότι κλίνεται σαν τα συγκοπτόμενα, αλλά διατηρεί τη γενική/δοτική των αντωνυμιών. Πχ. το αρσενικό γένος θα γίνει έτσι:
alter
altrius
altri
altrum
-
altro

altri
altrorum
altris
altros
-
altris

Όχι; :P

Λοιπόν από μνήμης θα σου απαντήσω γιατί δεν έχω τα βιβλία μου τώρα.

talis = 25-27; ακούω αρκετούς τέτοιους χαιρετισμούς
tanto dolore est adfectus = ο Αίσωπος τόσο πολύ οργίστηκε (σε εκείνο με το δραπέτη δούλο μάλλον)
το tot το συναντάς σίγουρα 100% κάπου αλλά πρέπει μόνο να ξέρεις το είδος της (tot ac tantas dimicationes pro vestra salute; )
το idem το έχω μάθει άρα και αυτό το συναντάς σίγουρα

Άρα όλα αυτά τα μαθαίνεις

Το alter δεν το θυμάμαι, πιθανόν να υπάρχει κάπου αλλά η κλίση του είναι σωστή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λοιπόν από μνήμης θα σου απαντήσω γιατί δεν έχω τα βιβλία μου τώρα.

talis = 25-27; ακούω αρκετούς τέτοιους χαιρετισμούς
tanto dolore est adfectus = ο Αίσωπος τόσο πολύ οργίστηκε (σε εκείνο με το δραπέτη δούλο μάλλον)
το tot το συναντάς σίγουρα 100% κάπου αλλά πρέπει μόνο να ξέρεις το είδος της (tot ac tantas dimicationes pro vestra salute; )
το idem το έχω μάθει άρα και αυτό το συναντάς σίγουρα

Άρα όλα αυτά τα μαθαίνεις

Το alter δεν το θυμάμαι, πιθανόν να υπάρχει κάπου αλλά η κλίση του είναι σωστή ;)
Αααα, ευχαριστώ πολύ :D

Όσον αφορά το alter, σκέφτηκα ότι ίσως δεν κλίνεται ως συγκοπτόμενο, γιατί το θηλυκό και το ουδέτερο δε γίνεται altra, altrum, όπως πχ η αντωνυμία noster, nostra, nostrum. Μήπως τελικά είναι alter, γεν. alterius;:hmm:
Από την άλλη, σκέφτομαι και την αντωνυμία/το επίθετο altro, altra των ιταλικών:hmm:

edit: Στο Wictionary το κλείνει ως εξής, άρα σωστός ο (δεύτερος) συλλογισμός μου :P
(Και αφού είναι αντωνυμικό επίθετο έχει και κλητική [vocative case], λογικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
εμας ο καθηγητης μας εχει δωσει ενα φυλλαδιο με ολες τις αντωνυμιες που πρεπει να μαθουμε και αυτες δεν ειναι μεσα...

Θεωρητικόπουλα (κυρίως οι απόφοιτοι):
Απαντούν στα κείμενα των λατινικών της Γ' λυκείου οι εξής αντωνυμίες;;;
talis, talis, tale τέτοιος, τέτοια, τέτοιο (κλίνεται όπως τα τριτόκλιτα δικατάληκτα επίθετα)
tantus, tanta, tantum τόσος, τόση, τόσο (για μέγεθος και για ηλικία, κλίνεται όπως τα δευτερόκλιτα επίθετα)
tot (άκλιτη, μόνο στον πληθυντικό) τόσοι, τόσες, τόσα
īdem, eadem, ĭdem ο ίδιος, η ίδια, το ίδιο
alter, altera, alterum ο άλλος, η άλλη, το άλλο
Συγκεκριμένα για την alter, altera, alterum πώς κλίνεται; (αν τελικά απαντά)
Για την alter, altera, alterum, νομίζω ότι κλίνεται σαν τα συγκοπτόμενα, αλλά διατηρεί τη γενική/δοτική των αντωνυμιών. Πχ. το αρσενικό γένος θα γίνει έτσι:
alter
altrius
altri
altrum
-
altro

altri
altrorum
altris
altros
-
altris

Όχι; :P

Λοιπόν από μνήμης θα σου απαντήσω γιατί δεν έχω τα βιβλία μου τώρα.

talis = 25-27; ακούω αρκετούς τέτοιους χαιρετισμούς
tanto dolore est adfectus = ο Αίσωπος τόσο πολύ οργίστηκε (σε εκείνο με το δραπέτη δούλο μάλλον)
το tot το συναντάς σίγουρα 100% κάπου αλλά πρέπει μόνο να ξέρεις το είδος της (tot ac tantas dimicationes pro vestra salute; )
το idem το έχω μάθει άρα και αυτό το συναντάς σίγουρα

Άρα όλα αυτά τα μαθαίνεις

Το alter δεν το θυμάμαι, πιθανόν να υπάρχει κάπου αλλά η κλίση του είναι σωστή ;)
Υπαρχει και το alter!!!Μη διαβαζετε τις αντωνυμιες που δε βρισκονται στα κειμενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αααα, ευχαριστώ πολύ :D

Όσον αφορά το alter, σκέφτηκα ότι ίσως δεν κλίνεται ως συγκοπτόμενο, γιατί το θηλυκό και το ουδέτερο δε γίνεται altra, altrum, όπως πχ η αντωνυμία noster, nostra, nostrum. Μήπως τελικά είναι alter, γεν. alterius;:hmm:
Από την άλλη, σκέφτομαι και την αντωνυμία/το επίθετο altro, altra των ιταλικών:hmm:

edit: Στο Wictionary το κλείνει ως εξής, άρα σωστός ο (δεύτερος) συλλογισμός μου :P

Ουπς συγγνώμη λάθος!
Δεν είδα ότι ήταν alter -era -erum! To πήρα σαν uter που κάνει utrius-utri...

edit: Πάντως εγώ δεν τη θυμάμαι αυτην την αντωνυμία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Ας μας πει κάποιος απο τη θεωρητική πως του φάνηκαν οι πανελλήνιες και δη στο μάθημα της λογοτεχνίας; Και ρωτάω κυρίως στη λογοτεχνία γιατί εκεί οι μαθητές γράφουν πιο χαμηλά και απο τα αρχαία. Τι φταίει και συμβαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Ας μας πει κάποιος απο τη θεωρητική πως του φάνηκαν οι πανελλήνιες και δη στο μάθημα της λογοτεχνίας; Και ρωτάω κυρίως στη λογοτεχνία γιατί εκεί οι μαθητές γράφουν πιο χαμηλά και απο τα αρχαία. Τι φταίει και συμβαίνει αυτό;

Καλησπερα και σε σενα ημουν και εγω θεωρητικη και μου ειχαν φανει μια χαρα αν και ειχα δωσει 2 φορες πριν απο 2 χρονια.Οσον αφορα τη λογοτεχνια και τα αρχαια.Στη λογοτεχνια οι βαθμολογητες ειναι καθαρα υποκειμενικοι και αυτο μπορει να σε ριξει δλδ εσυ να νομιζεις οτι τα εχεις φραψει ολα και ο βαθμολογητης να βρισκει το γραπτο ελλιπες.Οσον αφορα τα αρχαια ειναι συγκεκριμενα πραγματα δεν βαζεις και τοσο την κριση σου γιατι ειναι καθαρη παπαγαλια οτι ερωτηση και να βαλουν εχει συγκεκριμενο κομματι για ολους κατι που δεν συμβαινει με την λογοτεχνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Ας μας πει κάποιος απο τη θεωρητική πως του φάνηκαν οι πανελλήνιες και δη στο μάθημα της λογοτεχνίας; Και ρωτάω κυρίως στη λογοτεχνία γιατί εκεί οι μαθητές γράφουν πιο χαμηλά και απο τα αρχαία. Τι φταίει και συμβαίνει αυτό;

Στη λογοτεχνία βγήκα από την αίθουσα και λέω "μπορεί να βρήκα λάθη στα άλλα μαθήματα αλλά στη λογοτεχνία τα έχω όλα σωστά!" πράγμα που μου επιβεβαίωσε και η καθηγήτριά μου. Και μπαααααμ. 17 :/:
Ενώ ήταν όλες μου οι ασκήσεις παρα πολύ προσεγμένες μου έκοψαν 15 μόρια... Ποτέ δεν κατάλαβα τι έκανα λάθος...

Στα άλλα πάνω κάτω μπορείς να ξέρεις τι έχεις γράψει. Στην έκθεση παίζει κάτι ανάλογο με τη λογοτεχνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ωχ... κατάλαβα! Μπέρδεμα δηλαδή.... Όσο και αν προετοιμαστώ, όσα παράλληλα και αν κάνω, όσα βοηθήματα/σημειώσεις και αν διαβάσω το αποτέλεσμα είναι αβέβαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το ζητούσαν δεκαετίες και τελικά από το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016 προστίθεται τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.

Συγκεκριμένα:

Στο εδάφιο IV «ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ» στα Τμήματα των Πανεπιστημίων προστίθενται:
α) το Τμήμα ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ με έδρα τη Κοζάνη,
β) το Τμήμα ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.
Η εκπαιδευτική λειτουργία των ως άνω Τμημάτων αρχίζει από το ακαδημαϊκό έτος 2015 − 2016.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top