[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
ποτε σταματας και ποτε ξαναρχιζεις μαθηματα; εγω τον πρωταγορα τον ειχα τελειωσει ολο ,δηλαδη ενοτητες και εισαγωγες οταν ξεκινησαμε το σχολειο και η υλη βγηκε τελη φεβρουαριου .. οσον αφορα την ιστορια ,επαναληψη μητηρ μαθησεως .. και παπαγαλια δυστυχως:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ποτε σταματας και ποτε ξαναρχιζεις μαθηματα; εγω τον πρωταγορα τον ειχα τελειωσει ολο ,δηλαδη ενοτητες και εισαγωγες οταν ξεκινησαμε το σχολειο και η υλη βγηκε τελη φεβρουαριου .. οσον αφορα την ιστορια ,επαναληψη μητηρ μαθησεως .. και παπαγαλια δυστυχως:/:
Τελειωνω 29/7 και ξεκιναω πάλι στις 2/9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι μην αγχωνεσαι .Η καλη δουλεια γινεται , οταν ξεκιναει το σχολειο. Τα καλοκαιρινα ειναι σαν μια εισαωγη ,για να εχεις μια ιδεα.Eπιπλεον εισαι μια χαρα στην υλη .Παντως μπορει να διαβαζεις και λιγο παρακατω μονη σου ,αν θες για να εισαι πιο χαλαρη οταν ξαναρχισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι μην αγχωνεσαι .Η καλη δουλεια γινεται , οταν ξεκιναει το σχολειο. Τα καλοκαιρινα ειναι σαν μια εισαωγη ,για να εχεις μια ιδεα.Eπιπλεον εισαι μια χαρα στην υλη .Παντως μπορει να διαβαζεις και λιγο παρακατω μονη σου ,αν θες για να εισαι πιο χαλαρη οταν ξαναρχισεις
Μα καλά οι Άλλοι πως πάνε τόσο γρήγορα με τσιπακι τους τα βάζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλο θέμα: Πιστεύετε πως έχοντας τελειώσει γεμάτα το πρώτο κεφάλαιο της ανάλυσης στα Μαθηματικά και έχοντας φτάσει μέχρι τις ηλεκτρικές ταλαντώσεις στην Φυσική, είμαι σε καλό σημείο; ΑΕΠΠ επίσης για όποιον κάνει, έχω τελειώσει κεφάλαια 1, 2 (εκτός δομής επανάληψης) και 7 (εκτός προγραμμάτων)

Στη φυσική είσαι μια χαρά!!! Στα μαθηματικά πού έχεις φτάσει δηλαδή;[/QUOTE]


Τελειώνουμε την Παρασκευή τις συνέπειες Bolzano (χωρίς να έχω κάνει μιγαδικούς φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γενικά, όσοι μαθητές της θεωρητικής πηγαίνετε με όπλο σας την παπαγαλία, ούτε 10 θα γράψετε. Να τα ξεκαθαρίζουμε από τώρα αυτά :hehe:
π.χ. στην ιστορία μερικές φορές οι ορισμοί δε δίνονται ξεκάθαρα μέσα στο βιβλίο, οπότε πρέπει να βρεις μόνο σου τον ορισμό. Είναι και οι πηγές που είναι το 50% του βαθμού. Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να συνδυάσεις πολλά χωρία του βιβλία με τις πληροφορίες της πηγής και να τις αποδώσεις με το δικό σου λόγο. Το ίδιο ισχύει και για τις εισαγωγές του γνωστού.
Επίσης, στο γνωστό και στα λατινικά δε μαθαίνουμε (ακόμη κι αν μάς πληρώνουν) τις μεταφράσεις απ' έξω. Όχι μόνο μπορεί να μπερδευτούμε στα διαγωνίσματα/εξετάσεις (μιας και σου λένε να μεταφράσεις συγκεκριμένο χωρίο, που δεν αρχίζει πάντοτε από την αρχή), αλλά χάνουμε πολύτιμη εξάσκηση για το άγνωστο. Αν προσπαθείς να βγάζεις μόνος τη μετάφραση (έστω κι αν δεν είναι τέλεια με την πρώτη), μπορείς να καταλάβεις πώς μεταφράζεται ένα αρχαίο κείμενο (με την έννοια ότι έχεις και τη μετάφραση δίπλα και μπορείς να δεις αμέσως τι λάθη κάνεις), οπότε αποκτάς εμπειρία για τη μετάφραση ενός άγνωστου κειμένου.
Όσο για λογοτεχνία/έκθεση, όπως έχουν πει και πολλά παιδιά μέχρι τώρα, δε χρειάζεται αποστήθιση αλλά καλή κατανόηση και σφαιρική προσέγγιση των ζητημάτων. Το θέμα εδώ είναι το brainstorming. Αν κατεβάζεις ιδέες, επιχειρήματα, κλπ εύκολα είσαι μια χαρά. Μην ξεχνάτε ότι η έκθεση δεν είναι τίποτε άλλο παρά η καταγραφή των σκέψεών μας στο χαρτί. Καλό είναι πριν μπει σε διαδικασία "εκτύπωσης" το μυαλό μας, να κάνουμε ένα πρόχειρο σχεδιασμό (το πρόχειρο είναι φίλος μας :D:D:D). Εγώ αυτό κατάλαβα φέτος :P Ελπίζω του χρόνου να πέσει θέμα που να είναι μέσα στα ενδιαφέροντά μας, ώστε να αποδώσουμε το μέγιστο. Η αλήθεια να λέγεται, ένα θέμα που δε σ'αρέσει, δεν μπορείς να το γράψεις εύκολα :P
Τέλος, για το δεύτερο μάθημα γενικής παιδείας (οι περισσότεροι επιλέγουν Βιολογία ή Μαθηματικά+ΑΟΘ για 5ο πεδίο). Εδώ έχουμε δύο περιπτώσεις. Η μεν βιολογία δεν είναι γεμάτη παπαγαλία, γιατί υπάρχουν και ασκήσεις που πρέπει να είσαι σε θέση να απαντήσεις. Οπότε και πάλι η κατανόηση της θεωρίας είναι σύμμαχός μας. Τα δε μαθηματικά είναι εύκολα, μιας και δε χρειάζονται την αποστήθιση της βιολογίας, αλλά και ύπουλα γιατί ίσως οι ασκήσεις είναι λιγάκι τσιμπημένες. Και στις δύο περιπτώσεις, πάντως, η ύλη είναι μικρή και βγαίνει αρκετά εύκολα. Κυρίως στα μαθηματικά, που γνωρίζουμε ήδη το μεγαλύτερο μέρος του κεφαλαίου των πιθανοτήτων.

Πάντως, σε καμία περίπτωση δε βασιζόμαστε στην παπαγαλία (ή πιο ορθά, στείρα αποστήθιση). Όσοι το κάνετε αυτό, δε θα σας βγει σε καλό σε καμία περίπτωση. Σκεφτείτε ότι αλλιώς θυμάσαι κάτι που παπαγάλισες κι αλλιώς κάτι που κατανόησες (προσωπικά, φέτος για τις εξετάσεις έμαθα την εισαγωγή των αρχαίων αφού την κατανόησα πρώτα, κι ακόμη θυμάμαι για το Γοργία, τους λογογράφους, την κριτική του Πλάτωνα, τα μέρη του ρητορικού λόγου κλπ. Αντίθετα, δε θυμάμαι τίποτα από την εισαγωγή των λατινικών, την οποία κυριολεκτικά την έμαθα παπαγαλία και πάτησα delete 2 μέρες μετά την εξέταση :P).

Όσα έγραψα είναι δική μου γνώμη και ακόμη βρίσκομαι στην αρχή της προετοιμασίας. Νομίζω, όμως, ότι μπορούν να επιβεβαιώσουν τα λεγόμενά μου οι απόφοιτοι :P

ΥΓ. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δώσω Μαθς γενικής αντί για βιολογία γενικής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Στη φυσική είσαι μια χαρά!!! Στα μαθηματικά πού έχεις φτάσει δηλαδή;


Τελειώνουμε την Παρασκευή τις συνέπειες Bolzano (χωρίς να έχω κάνει μιγαδικούς φυσικά)[/QUOTE]

Τέλεια τότε!!! Μιγαδικούς όμως πότε θα κάνετε;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανονικά θα κάναμε το καλοκαίρι, αλλά πηγαίναμε σφαίρα στις συναρτήσεις οπότε μας είπε να το αφήσουμε και μόλις τελειώσει περίπου η παράδοση των μιγαδικών στο σχολείο, τότε θα τους αρχίσουμε ώστε να μην φάμε πολύ χρόνο στα απλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εχώ μινεί λίγο πίσω πάλι καλά που τις μέρες μετά από τον 15αυγουστο θα διαβάζω συστηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Κανονικά θα κάναμε το καλοκαίρι, αλλά πηγαίναμε σφαίρα στις συναρτήσεις οπότε μας είπε να το αφήσουμε και μόλις τελειώσει περίπου η παράδοση των μιγαδικών στο σχολείο, τότε θα τους αρχίσουμε ώστε να μην φάμε πολύ χρόνο στα απλά :)

Πολύ έξυπνο αυτό;) Οι μιγαδικοί είναι αστείοι!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ο καθηγητής μου που αναβαθμολογεί γραπτά και ξέρει στο βαθμολογικό του κέντρο πώς βαθμολογούν όλοι οι καθηγητές μου έχει πει ότι ορισμένοι είναι πραγματικά εκτός τόπου και χρόνου! Τυχαίνει να έχει βαθμολογήσει αυτός κι άλλος ένας συνάδελφός του μια περίληψη με απόκλιση μιας μονάδας (22/25 και 23/25) κι ο άλλος να της έχει βάλει 9/25!!! Απ' ότι κατάλαβα ο καθηγητής σου ανήκει σ' αυτή την κατηγορία!!! Οπότε, ΜΑΚΡΙΑ!!!! Όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά είναι κρίμα να διαλύεται η ψυχολογία σου σε κάθε μάθημα:( Για το λόγο αυτό πρέπει να επιμείνεις στους γονείς σου. Εξήγησέ τους ότι αυτή η χρονιά είναι διαφορετική από τις υπόλοιπες κι ότι πρέπει να αποδώσεις το μέγιστο που μπορείς. Σημασία δεν έχει λοιπόν ούτε η σχέση των γονιών σου μαζί του, ούτε και η πείρα του, από τη στιγμή που δεν μπορεί να σε καλύψει. Υπάρχει καθηγητής στο φροντιστήριό μου, ο οποίος είχε τρομερή φήμη κι εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω τίποτα! Έτσι, άλλαξα καθηγητή και ξαφνικά η όρεξή μου για το μάθημα και η απόδοσή μου αυξήθηκαν πολύ. Άρα, πρέπει να καταλάβουν ότι είναι ζωτικής σημασίας το γεγονός να έχεις καλή χημεία με τον καθηγητή σου και να μπορείς να τον εμπιστεύεσαι!


Ακριβώς αυτο! Αυτή την στιγμή που κανω μαθημα με αυτόν τον άνθρωπο η ψυχολογία μου ειναι στα ταρταρα! Άδυνατω να διαβάσω με χαρα κ όρεξη την εκθεση!!! Θεωρητικά ειναι ενας απο τους καλύτερους της πόλης μου αλλα εμένα δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο με τον τροπο που χειρίζεται τις βαθμολογιες! Όντως ανήκει σε αυτούς τους υστερικους καθηγητές που δεν υπολογίζουν τα παιδια και την ψυχολογία τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Ακριβώς αυτο! Αυτή την στιγμή που κανω μαθημα με αυτόν τον άνθρωπο η ψυχολογία μου ειναι στα ταρταρα! Άδυνατω να διαβάσω με χαρα κ όρεξη την εκθεση!!! Θεωρητικά ειναι ενας απο τους καλύτερους της πόλης μου αλλα εμένα δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο με τον τροπο που χειρίζεται τις βαθμολογιες! Όντως ανήκει σε αυτούς τους υστερικους καθηγητές που δεν υπολογίζουν τα παιδια και την ψυχολογία τους!!

Τότε πρέπει οπωσδήποτε ν' αλλάξεις καθηγητή!!! Σίγουρα, δεν θα ήταν καλύτερος κάποιος που να βάζει πανεύκολα βαθμούς! Απλά χρειάζεται αντικειμενικότητα. Στην Α' λυκείου για παράδειγμα ο χειρότερός μου βαθμός ήταν 56/60 και συνήθως έπαιρνα 58/60!!! Φυσικά, οι βαθμοί ήταν πλασματικοί για έναν μαθητή που μόλις ξεκινούσε να γράφει έκθεση!!! Και τώρα παίρνω παρόμοιους βαθμούς, αλλά έχω γράψει πάρα πολλές εκθέσεις για να φτάσω σ' αυτό το επίπεδο!
Υ.Γ. Μήπως μένεις Τρίκαλα ή Αγρίνιο; Γιατί απ' ότι μου έχει πει ο καθηγητής μου είναι τα χειρότερα βαθμολογικά εκεί:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Επιτέλους έμαθα να κάνω σχήματα στη Φυσική μετά από 3 βδομάδες,κάτι είναι και αυτό.Γενικά με δυσκολεύει αρκετά περισσότερο από τα Μαθηματικά,δεν ξέρω γιατί.Παρατηρώ όμως ότι όσο περνούν οι μέρες βελτιώνομαι αισθητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Τότε πρέπει οπωσδήποτε ν' αλλάξεις καθηγητή!!! Σίγουρα, δεν θα ήταν καλύτερος κάποιος που να βάζει πανεύκολα βαθμούς! Απλά χρειάζεται αντικειμενικότητα. Στην Α' λυκείου για παράδειγμα ο χειρότερός μου βαθμός ήταν 56/60 και συνήθως έπαιρνα 58/60!!! Φυσικά, οι βαθμοί ήταν πλασματικοί για έναν μαθητή που μόλις ξεκινούσε να γράφει έκθεση!!! Και τώρα παίρνω παρόμοιους βαθμούς, αλλά έχω γράψει πάρα πολλές εκθέσεις για να φτάσω σ' αυτό το επίπεδο!
Υ.Γ. Μήπως μένεις Τρίκαλα ή Αγρίνιο; Γιατί απ' ότι μου έχει πει ο καθηγητής μου είναι τα χειρότερα βαθμολογικά εκεί:(

Οχι οχι βοιωτια μενω!!! Σειρα εχει να δωσω μια περικηψη σε καποιον αλλον φιλολογο για ν δω με τι βαθμο θα με αξιολογησει!!!:-) :clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Οχι οχι βοιωτια μενω!!! Σειρα εχει να δωσω μια περικηψη σε καποιον αλλον φιλολογο για ν δω με τι βαθμο θα με αξιολογησει!!!:-) :clapup::D

;) Εύχομαι να πάνε όλα καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιτέλους έμαθα να κάνω σχήματα στη Φυσική μετά από 3 βδομάδες,κάτι είναι και αυτό.Γενικά με δυσκολεύει αρκετά περισσότερο από τα Μαθηματικά,δεν ξέρω γιατί.Παρατηρώ όμως ότι όσο περνούν οι μέρες βελτιώνομαι αισθητά.

Το καλό σχήμα (και μεγάλο σχήμα) λύνει τις πιο δύσκολες ασκήσεις ;) ουσιαστικά έχεις την λύση μπροστά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είναι απαραίτητο να κάνεις φροντιστηριο στα κείμενα? Ή θα μπορούσα μόνο με προσωπικό μου διάβασμα να είμαι οκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Είναι απαραίτητο να κάνεις φροντιστηριο στα κείμενα? Ή θα μπορούσα μόνο με προσωπικό μου διάβασμα να είμαι οκ?
ισως το παραλληλο να σε δυσκολεψει λιγο κια γενικα επειδη ειναι λιγο διαφορετικη η λογικη του μαθηματος απο της γενικης. παντως μπορεις να ανταπεξελθεις και να γραψεις καλα .. παρε και ενα καλο βοηθημα και εισαι κομπλε;) και φυσικα πολυ προσοχη στο σχολειο οταν ξεκινησετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_lee

Νεοφερμένος

Η eleni_lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ισως το παραλληλο να σε δυσκολεψει λιγο κια γενικα επειδη ειναι λιγο διαφορετικη η λογικη του μαθηματος απο της γενικης. παντως μπορεις να ανταπεξελθεις και να γραψεις καλα .. παρε και ενα καλο βοηθημα και εισαι κομπλε;) και φυσικα πολυ προσοχη στο σχολειο οταν ξεκινησετε
Μάλλον αδικα αγχωνομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Είναι απαραίτητο να κάνεις φροντιστηριο στα κείμενα? Ή θα μπορούσα μόνο με προσωπικό μου διάβασμα να είμαι οκ?

Κατά την γνώμη μου δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα τα κείμενα....
Σου προτείνω τα βοηθήματα λογοτεχνίας του Σαββάλα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top