[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σημερα δεν διαβασα καθολου και αγχωθηκα ωχχχ

Χαχα, σαν και εμένα που γεμίζω τύψεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
παιδια χαλαρωστε. Καλοκαιρι ειναι! :Dχαρειτε οσο μπορειτε τωρα γιατι το χειμωνα θα παρακαλαμε ολοι μας να εχουμε ελευθερες μερες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
παιδια χαλαρωστε. Καλοκαιρι ειναι! :Dχαρειτε οσο μπορειτε τωρα γιατι το χειμωνα θα παρακαλαμε ολοι μας να εχουμε ελευθερες μερες!

Ναι ρε παιδιά, χαλαρά. :P Εγώ από Αύγουστο το βλέπω να ξεκινήσω προετοιμασία, τώρα απλά καμία επανάληψη στην γραμματική. Δεν μας βιάζει κανείς, ή μήπως δεν είναι έτσι; Τόσο δύσκολη είναι η θεωρητική; :eek: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για θεωρητική δεν άλλαξε τίποτα στην εξεταστέα ύλη.
Ούτε και στη βιολογία και στην έκθεση που είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ανακοινώθηκε η εξεταστέα ύλη για το 2014-2015.
Η ύλη των μαθημάτων της Τεχνολογικής 2, των Μαθηματικών Γενικής, της Έκθεσης και του ΑΟΘ μένει απαράλακτη. (ούτε μια σελίδα ΑΟΔΕ δεν έκοψαν τα τσογλάνια:P)
Εικάζω ότι δεν υπάρχουν αλλάγες ούτε στα υπόλοιπα μαθήματα Θετικής/Γενικής Παιδείας, αλλά δεν τα κοίταξα για πω με σιγουριά.

Ως μέτρο σύγκρισης, η ύλη του 2013-2014 υπάρχει εδώ.

Προσωπικά δεν έχω βρει κάτι επίσημο στη σελίδα του υπουργείου παιδείας...ούτε στην εκπαιδευτική κλίμακα!!!!! :/:
Μόνο αυτό βλέπω..... αλλά είστε σίγουρος πως ισχύει? Μόνο το alfavita το έχει αναρτήσει! :confused:
Πάντως,αν είναι αυτή η ύλη θα είμαι πολύ χαρούμενη :D :P
Θα έχω να δουλέψω από το μηδέν το " Δαρείος " και το " Ο Ελεγκτής" :hmm: (Μισώ τον Ιωάννου) :worry:
Τι λέτε οι υπόλοιποι????????

Για θεωρητική δεν άλλαξε τίποτα στην εξεταστέα ύλη.
Ούτε και στη βιολογία και στην έκθεση που είδα.

Όντως δεν άλλαξε κάτι από πέρσι!
Και εγώ το κοίταξα!!!!!!!!!!!!
Άντε....τώρα με σιγουριά ξεκινάτε διάβασμα αν είναι! :book:

Μόλις κοίταξα αυτά που προανέφερα...............................
Μεγάλα είναι εε? :P
https://ebooks.edu.gr/modules/ebook/show.php/DSGL-C132/635/4086,18621/
Χαχαχα...χαίρομαι που είναι εκτός η Πολυδούρη πάντως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λογικά είναι επίσημο, αφού λέει "Εφημερίς της Κυβερνήσεως" και έχει υπογραφή υφυπουργού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
λοιπον ως ΄΄παλια΄΄ αποφασισα να γραψω και εγω την δικη μου γνωμη για ολη αυτη την διαδικασια..που δειχνει ποσο αναξιοκρατικο ειναι το συστημα και πως μια αποτυχια στις λιγες ωρες που διαγωνιζομαστε μπορει να μας στοιχησει πολλα.εγω ανηκω στην κατευθυνση της θεωρητικης.θυμαμαι περσυ που ξεκινησαμε την προετοιμασια ποσο αγχος ειχα.ξεκινησαμε 1η Ιουλιου και σταματησαμε 10 αυγουστου.την πρωτη μερα αγχος πανικο τρομος..η υλη απο την πρωτη μερα τεραστια..0ι μερες περασαν τελικα και ηρθε η 10η Αυγουστου μπορω να πω οτι μεχρι να ξανακανουμε μαθημα στο φροντιστηριο δεν διαβασα τιποτα.μετα οκαιρος περασε πραγματικα πολυ γρηγορα.μπορω να πω οτι το διαβασμα μου δεν ξεπερασε τις 7 το καλοκαιρι και τις 9,30 το χειμωνα μεχρι τα χριστουγεννα τουλαχιστον.μετα τα χριστουγεννα ειχε βγει παραπανω απο την μιση υλη και τιπτα δεν φαινοταν δυσκολο πλεον.ειχε φυγει το αγχος.ειχε μεινει μονο οσο χρειαζοταν.ηρθε το πασχα πλεον ολα ηταν κοντα.μετραγα τις μερες αντιστροφα.οι επαναληχεισ ειχαν βγει(εκτος απο τα κειμενα φυσικα..καταραμενα με βασανισατε μεχρι το τελος και σας μισω) και μεταα ηρθε η μερα των πανελληνιων.1η μερα πανικος εκθεση.τελικα παιρνεισ τα θεματα και καθεσαι 2 λεπτα και σκεφτεσαι ολα αυτα που εχεισ περασει ολη την χρονια και γενικα ολη η ζωη σου ως μαθητης.τελικα δεν ειναι τοσο τραγικα.απλα πρεπει να μεινεισ ψυχραιμος


γνωμη μου:συστηματικο διαβασμα χωρις υπερβολες.και το βασικο οχι αγχος.4-5 ωρες διαβασμα την ημερα εισαι πολυ καλα.απλα καλο ειναι να μην αφηνεις κενα.


λοιπον προσωπικη εκτιμηση για καθε μαθημα.

εκθεση:ενα σχετικα ευκολο μαθημα.βασικα ποτε δεν εκατσα να παπαγαλησω ενα θεμα απ'εξω.μια καλη αναγνωση και συγκρατουσα λεοξεις κλειδια και 3 φορες διαβασμα συνολικα την θεωρεια.δεν μπορεις να κατσεις να μαθεις ολα τα θεματα απ΄'εξω.μπορω να πω παντνως πως εμενα αυτο το διαβασμα σε αυτο το μαθημα με δικαιωσε καθως εγραψα πολυ καλα.

βιολογια γ.π: ευκολο μαθημα επισης απλα πρεπει να κατανοησεις αυτα που διαβαζεις και δεν ειναι απαραιτητη η παπαγαλια σε αυτο το μαθημα.

αρχαια(το αγαπημενο μου.φυσικα ειρωνευομαι.ΤΑ ΜΙΣΩ): γνωστο.εχει μια εισαγωγη τεραστια με πολλα κομματια δυσκολα διατυπωμενα( ειδικα στον αριστοτελη) και τα σχολια παρα πολλα και ακαταλαβιστικα και η μεταφραση παλουκι (ειδικα η 20 ενοτητα πολιτικα).αγνωστο η υλη τεραστια.αλλα θελει καλο διαβασμα και καλες επαναληψεις γραμματικη και συντακτικο και το εχεις.


κειμενα(αγαπημενα .|. ):εδω κανεις το σταυρο σου και ελπιζεις να πεσεις σε καλο εξεταστη.να φανταστεις εμενα ο ενας μ εβαλε 90 αν θυμαμαι καλα και ο αλλος 39 με μεσ ορο τ 14,1 απο τον τριτο εξεταστη και ειχα ριξει πολυ διαβασμα..

λατινικα:ισως το πιο ευχαριστω μαθημα.εδω διαβασε καλα την γραμματικη και συντακτικο και να ξερεις πολυ καλα τις μεταφρασεις.παιρνεις τζαμπα 40 στα 100 δηλ. 8 στα 20.

ιστορια:ενα απο τα καλυτερο μαθημα.πολυ διαβασμα.αλλα ενα ενα μαθημα να το μαθαινεις καλα.και μετα να προχωρας ιδιαιτερη προσοχη στο τριτο κεφαλαιο δη.μικρασιασιατικο γιατι το θεωρω το πιο δυσκολο.


αυτα απο εμενα.καλη επιτυχια σε οσους θα δωσουν.και πραγματικα υπομονη....θα σας χρειαστει...ειναι δυσκολη χρονια αλλα το καλοκαιρι που ακολουθει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει..και καλη αρχη σε εμας τους φοιτητες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ναι ρε παιδιά, χαλαρά. :P Εγώ από Αύγουστο το βλέπω να ξεκινήσω προετοιμασία, τώρα απλά καμία επανάληψη στην γραμματική. Δεν μας βιάζει κανείς, ή μήπως δεν είναι έτσι; Τόσο δύσκολη είναι η θεωρητική; :eek: :hehe:
α τωρα μπαινεις θεωρητικη;πριν ησουν αλλη κατευθυνση;

Για θεωρητική δεν άλλαξε τίποτα στην εξεταστέα ύλη.
Ούτε και στη βιολογία και στην έκθεση που είδα.
δε λες παλι καλα!Μόλις τελείωσα τον Κρητικό και λέω αν βγει εκτός θα αρχίσω να βαράω κόσμο :P:redface:
Προσωπικά δεν έχω βρει κάτι επίσημο στη σελίδα του υπουργείου παιδείας...ούτε στην εκπαιδευτική κλίμακα!!!!! :/:
Μόνο αυτό βλέπω..... αλλά είστε σίγουρος πως ισχύει? Μόνο το alfavita το έχει αναρτήσει! :confused:
Πάντως,αν είναι αυτή η ύλη θα είμαι πολύ χαρούμενη :D :P
Θα έχω να δουλέψω από το μηδέν το " Δαρείος " και το " Ο Ελεγκτής" :hmm: (Μισώ τον Ιωάννου) :worry:
Τι λέτε οι υπόλοιποι????????



Όντως δεν άλλαξε κάτι από πέρσι!
Και εγώ το κοίταξα!!!!!!!!!!!!
Άντε....τώρα με σιγουριά ξεκινάτε διάβασμα αν είναι! :book:

Μόλις κοίταξα αυτά που προανέφερα...............................
Μεγάλα είναι εε? :P
https://ebooks.edu.gr/modules/ebook/show.php/DSGL-C132/635/4086,18621/
Χαχαχα...χαίρομαι που είναι εκτός η Πολυδούρη πάντως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :alljumpy:
και εγω στο edu δεν είδα κάτι αλλά τι περιμένεις; Ούτως η άλλως μέχρι τώρα πηγαίναμε σύμφνα με την περσινή ύλη ,μέχρι να βγεί επίσημη ανακοίνβση θα συνεχίσουμε έτσι

Λογικά είναι επίσημο, αφού λέει "Εφημερίς της Κυβερνήσεως" και έχει υπογραφή υφυπουργού :P
αφού έχει υπογραφή υφυπουργού ντάξει,τα πιάσαμε τα λεφτά μας :P
λοιπον ως ΄΄παλια΄΄ αποφασισα να γραψω και εγω την δικη μου γνωμη για ολη αυτη την διαδικασια..που δειχνει ποσο αναξιοκρατικο ειναι το συστημα και πως μια αποτυχια στις λιγες ωρες που διαγωνιζομαστε μπορει να μας στοιχησει πολλα.εγω ανηκω στην κατευθυνση της θεωρητικης.θυμαμαι περσυ που ξεκινησαμε την προετοιμασια ποσο αγχος ειχα.ξεκινησαμε 1η Ιουλιου και σταματησαμε 10 αυγουστου.την πρωτη μερα αγχος πανικο τρομος..η υλη απο την πρωτη μερα τεραστια..0ι μερες περασαν τελικα και ηρθε η 10η Αυγουστου μπορω να πω οτι μεχρι να ξανακανουμε μαθημα στο φροντιστηριο δεν διαβασα τιποτα.μετα οκαιρος περασε πραγματικα πολυ γρηγορα.μπορω να πω οτι το διαβασμα μου δεν ξεπερασε τις 7 το καλοκαιρι και τις 9,30 το χειμωνα μεχρι τα χριστουγεννα τουλαχιστον.μετα τα χριστουγεννα ειχε βγει παραπανω απο την μιση υλη και τιπτα δεν φαινοταν δυσκολο πλεον.ειχε φυγει το αγχος.ειχε μεινει μονο οσο χρειαζοταν.ηρθε το πασχα πλεον ολα ηταν κοντα.μετραγα τις μερες αντιστροφα.οι επαναληχεισ ειχαν βγει(εκτος απο τα κειμενα φυσικα..καταραμενα με βασανισατε μεχρι το τελος και σας μισω) και μεταα ηρθε η μερα των πανελληνιων.1η μερα πανικος εκθεση.τελικα παιρνεισ τα θεματα και καθεσαι 2 λεπτα και σκεφτεσαι ολα αυτα που εχεισ περασει ολη την χρονια και γενικα ολη η ζωη σου ως μαθητης.τελικα δεν ειναι τοσο τραγικα.απλα πρεπει να μεινεισ ψυχραιμος


γνωμη μου:συστηματικο διαβασμα χωρις υπερβολες.και το βασικο οχι αγχος.4-5 ωρες διαβασμα την ημερα εισαι πολυ καλα.απλα καλο ειναι να μην αφηνεις κενα.


λοιπον προσωπικη εκτιμηση για καθε μαθημα.

εκθεση:ενα σχετικα ευκολο μαθημα.βασικα ποτε δεν εκατσα να παπαγαλησω ενα θεμα απ'εξω.μια καλη αναγνωση και συγκρατουσα λεοξεις κλειδια και 3 φορες διαβασμα συνολικα την θεωρεια.δεν μπορεις να κατσεις να μαθεις ολα τα θεματα απ΄'εξω.μπορω να πω παντνως πως εμενα αυτο το διαβασμα σε αυτο το μαθημα με δικαιωσε καθως εγραψα πολυ καλα.

βιολογια γ.π: ευκολο μαθημα επισης απλα πρεπει να κατανοησεις αυτα που διαβαζεις και δεν ειναι απαραιτητη η παπαγαλια σε αυτο το μαθημα.

αρχαια(το αγαπημενο μου.φυσικα ειρωνευομαι.ΤΑ ΜΙΣΩ): γνωστο.εχει μια εισαγωγη τεραστια με πολλα κομματια δυσκολα διατυπωμενα( ειδικα στον αριστοτελη) και τα σχολια παρα πολλα και ακαταλαβιστικα και η μεταφραση παλουκι (ειδικα η 20 ενοτητα πολιτικα).αγνωστο η υλη τεραστια.αλλα θελει καλο διαβασμα και καλες επαναληψεις γραμματικη και συντακτικο και το εχεις.


κειμενα(αγαπημενα .|. ):εδω κανεις το σταυρο σου και ελπιζεις να πεσεις σε καλο εξεταστη.να φανταστεις εμενα ο ενας μ εβαλε 90 αν θυμαμαι καλα και ο αλλος 39 με μεσ ορο τ 14,1 απο τον τριτο εξεταστη και ειχα ριξει πολυ διαβασμα..

λατινικα:ισως το πιο ευχαριστω μαθημα.εδω διαβασε καλα την γραμματικη και συντακτικο και να ξερεις πολυ καλα τις μεταφρασεις.παιρνεις τζαμπα 40 στα 100 δηλ. 8 στα 20.

ιστορια:ενα απο τα καλυτερο μαθημα.πολυ διαβασμα.αλλα ενα ενα μαθημα να το μαθαινεις καλα.και μετα να προχωρας ιδιαιτερη προσοχη στο τριτο κεφαλαιο δη.μικρασιασιατικο γιατι το θεωρω το πιο δυσκολο.


αυτα απο εμενα.καλη επιτυχια σε οσους θα δωσουν.και πραγματικα υπομονη....θα σας χρειαστει...ειναι δυσκολη χρονια αλλα το καλοκαιρι που ακολουθει ειναι οτι καλυτερο υπαρχει..και καλη αρχη σε εμας τους φοιτητες.:D
ευχαριστούμε για τις συμβουλές :D :flowers::flowers::flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
πώς τα πάτε με την εισαγωγή στο γνωστό θεωρητικάριοι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
πώς τα πάτε με την εισαγωγή στο γνωστό θεωρητικάριοι; :P

η εισαγωγη ειναι πονοκεφαλος και τιποτα αλλο...η δικη του σωκρατη μου πηρε 1 ωρα να την μαθω...δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να μαθαινουμε ακομα και ασχετες λεπτομερειες...!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
α τωρα μπαινεις θεωρητικη;πριν ησουν αλλη κατευθυνση;

Θεωρητική ήμουν και πριν. 'Αλλη όρεξη δεν έχω να αλλάζω κατευθύνσεις μου έλειπε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
πώς τα πάτε με την εισαγωγή στο γνωστό θεωρητικάριοι; :P

Πονοκεφαλιασμα στο μεγιστο βαθμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akatanomasty

Νεοφερμένος

Η Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε παράλληλα κείμενα και εισαγωγή....την επόμενη εβδομάδα θα μπούμε στην 6η ενότητα στον Πρωταγόρα, αλλά την εισαγωγή δεν την έχουμε βγάλει όλη ακόμη....λέτε να είναι καλύτερα έτσι?


Λατινικά σε ποιο κείμενο είστε, γιατί εγώ είμαι στο 25 κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε παράλληλα κείμενα και εισαγωγή....την επόμενη εβδομάδα θα μπούμε στην 6η ενότητα στον Πρωταγόρα, αλλά την εισαγωγή δεν την έχουμε βγάλει όλη ακόμη....λέτε να είναι καλύτερα έτσι?


Λατινικά σε ποιο κείμενο είστε, γιατί εγώ είμαι στο 25 κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι...

και εμεις το ιδιο αλλα ποτε φτασατε στην 6η ενοτητα??????????????????? ειμαι ακομα στην δευτερη....και στα λατινικα ειμαι στην 23....μηπως εγω πρεπει να αγχωνομαι?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε παράλληλα κείμενα και εισαγωγή....την επόμενη εβδομάδα θα μπούμε στην 6η ενότητα στον Πρωταγόρα, αλλά την εισαγωγή δεν την έχουμε βγάλει όλη ακόμη....λέτε να είναι καλύτερα έτσι?


Λατινικά σε ποιο κείμενο είστε, γιατί εγώ είμαι στο 25 κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι...

Εννοεις αγνωστο; καλε γιατι αγχωνεσαι απο τωρα; εγω σε λιγες μερες τελειωνω τα λατινικα της β κ απο τελη αυγουστου θα ξεκινησω τα κειμενα. Ε να κανω κ λιγες διακοπες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akatanomasty

Νεοφερμένος

Η Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Μωρέ είναι και 25 κείμενα...πότε θα βγουν αναρωτιέμαι.....
Όσο για το γνωστό, μάλλον καλύτερα που σιγά σιγά ξεμπλέκω με τις μεταφράσεις....αλλά από εισαγωγή δεν έχω διαβάσει ακόμα τη ζωή του Πλάτωνα, του Σωκράτη κτλ....είναι δύσκολα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν είναι δύσκολα τα όρια κι εγώ τα είχα δει πολύ άσχημα στην αρχή αλλά μετά τα συμπάθησα.Έχουν ενδιαφέρον γιατί βγαίνουν με διάφορα τεχνάσματα.Μετά που θα κάνετε και τους κανόνες De l'Hospital θα σου φανούν πολύ πιο εύκολα.Άσε που παίζουν και παντού,από τις πιο απλές ασκήσεις που ζητείται να βρεθεί σύνολο τιμών μέχρι κάποια πιο δύσκολη που θα σου ζητάει να βρεις ένα όριο μόνο του.

Εγώ ένα έχω να σου πω. ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙΣ L'HOPITAL ΘΑ ΤΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ!!!!

Μακάρι να είναι έτσι γιατί δεν με βλέπω καλά...:P


Άλλη μια εβδομάδα ακόμα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Μωρέ είναι και 25 κείμενα...πότε θα βγουν αναρωτιέμαι.....
Όσο για το γνωστό, μάλλον καλύτερα που σιγά σιγά ξεμπλέκω με τις μεταφράσεις....αλλά από εισαγωγή δεν έχω διαβάσει ακόμα τη ζωή του Πλάτωνα, του Σωκράτη κτλ....είναι δύσκολα??

Δεν ειναι δυσκολα, ο τροπος διατυπωσης ειναι καπως περιεργος αλλα σιγα σιγα το συνηθιζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μωρέ είναι και 25 κείμενα...πότε θα βγουν αναρωτιέμαι.....
Όσο για το γνωστό, μάλλον καλύτερα που σιγά σιγά ξεμπλέκω με τις μεταφράσεις....αλλά από εισαγωγή δεν έχω διαβάσει ακόμα τη ζωή του Πλάτωνα, του Σωκράτη κτλ....είναι δύσκολα??

τα κειμενα μεχρι τις αρχες φευβρουαριου βγαινουν πολυ ανετα.με τον ρυθμο μαλιστα που πας θα τα εχεις βγαλει νωριτερα.Οσο για την 6 ενοτητα ποτε προλαβες;;;;εμεις οταν τελειωσε το καλοκαιρινο τελειωσαμε τον πρωταγορα.η εισαγωγη μετα ειναι πιο δυσκολη αλλα να δεις οτι αυτη θα τη θυμασαι καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Εγω σταματησα τα μαθηματα αλλα από γνωστό καναμε μεχρι τη δική του Σωκράτη. Λατινικα μονο το 21:P αλλα καναμε αρκετη γραμματικη κ συντακτικο. Λογοτεχνία μεχρι τη τριτη ενοτητα του Κρητικού. Ιστορία μεχρι τον Α' Π.Π. βιολογια εως σελ. 14 και έκθεση μονο θεωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top