[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ετσι μου ειπε ,αλλα εγω σου λεω προσωπική μόυ αποψη τις πολύ βασικές παρενθέσεις πχ για τό Κιλελέρ να τις ξερεις οχι για τιποτα άλλο,απλα για να μπορεσεις να κατανοήσεις τα γενικοτερο ιστορικό κλίμα καλύτερά...αλλα νταξει μωρε,τοσες επαναλήψεις που θα κάνουμε την ιστορια θελοντας και μη θα τις μάθουμε...στην τελική τι ψυχή εχει μια παρενθεσουλα? ? :P

ναι οκ..καταλαβα...απλως σκεφτομαι οτι θα εχω αλλα 5 μαθηματα για να κανω επαναληψεις...και ισως δεν μπορεσω να συγκρατησω αριθμους...γιατι μεχρι στιγμης δεν χρειαστηκε και ποτε...αν και με την αποστηθηση τα παω παρα πολυ καλα...με τους αριθμους γενικα εχω ενα μικρο προβλημα...τα κανω λιγο σαλατα...ουφφφ...εχω αγχωθει παρα πολυ ειναι η αληθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Βοηθήστε με λίγο να κάνω το πρόγραμμά μου (ιδιαίτερα οι παλιοί).
Μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία πρέπει να μάθω με το νι και με το σίγμα τις γραμματικές (αρχαίων/λατινικών), δηλαδή να μην υπάρχει κάποιο κενό από πρηγούμενες τάξεις. Έως τώρα έχω κάνει μια γερή επανάληψη εφ' όλης της ύλης στη γραμματική των αρχαίων. Έχω αφήσει μόνο τους αορίστους β' που κλίνονται κατά τα εις -μι (έβην, έδραν κλπ) και το είμι, φημί, κείμαι, κάθημαι, οίδα και το δέδοικα. Τη γραμματική των λατινικών δεν την άγγιξα ακόμη.

Θέλω να ξεκινήσω παράλληλα και τα άλλα μαθήματα της κατεύθυνσης. Εσείς τι προτείνετε; (κυρίως οι παλιοί) Μέχρι να ξεκινήσουν τα σχολεία πόση έκταση της ύλης πρέπει να καλύψω, πάνω κάτω; Εσείς πόση καλύψατε;
Γενικά, αν κάποιος ποστάρει ένα ενδεικτικό πρόγραμμα που ακολουθεί/ακολουθούσε ο ίδιος θα του ήμουν αιώνια υπόχρεος :P

Καλό είναι στη λογοτεχνία να βγάλεις τον Κρητικό και μετά να πιάσεις σιγά-σιγά το Όνειρο στο κύμα...
Γνωστό θα ήταν καλό να βγάλεις την εισαγωγή στον Σωκράτη και το Πλάτωνα και να τελειώσεις και το Πρωταγόρα!
Λατινικά ξεκίνα επανάληψη με τα ουσιαστικά,τα επίθετα,αντωνυμίες και μετά πιάσε τα ρήματα! Μόλις τελειώσεις την επανάληψη με αυτά τα βασικά μπορείς να ξεκινήσεις τα κείμενα των Λατινικών! Να δουλεύεις αρχικά ένα-ένα κείμενα και να βλέπεις τα καινούργια φαινόμενα γραμματικά και συντακτικά! Σιγά σιγά θα μπεις στο νόημα και μετά αν το θες μπορείς να πιάνεις 2 κείμενα την βδομάδα! Καλό είναι μέχρι το Σεπτέμβρη που θα ανοίξουν τα σχολεία να έχεις τελειώσει σίγουρα τα 6 -9 πρώτα κείμενα!
Στο άγνωστο δεν είναι τόσο σημαντικό να τρέξεις συντακτικό και γραμματική, διότι μπορείς κάθε βδομάδα π.χ να δουλεύεις 2 άγνωστα και ταυτόχρονα να πιάνεις και κάτι ακόμα (π.χ. 1η βδομάδα: α' και β' κλίση ουσιαστικών).
Στην έκθεση μπορείς να πιάνεις ένα θέμα κάθε βδομάδα (ίσως κάποια παρόμοια θέματα να τα δουλέψεις μαζί)....επιπλέον, μπορείς στο θέμα αυτό να γράφεις και ένα διαγώνισμα από κάποιο βοήθημα ή από το ίντερνετ.....
Αυτά από εμένα! Συμβουλέψου και κάποιον ακόμα :redface:

ναι οκ..καταλαβα...απλως σκεφτομαι οτι θα εχω αλλα 5 μαθηματα για να κανω επαναληψεις...και ισως δεν μπορεσω να συγκρατησω αριθμους...γιατι μεχρι στιγμης δεν χρειαστηκε και ποτε...αν και με την αποστηθηση τα παω παρα πολυ καλα...με τους αριθμους γενικα εχω ενα μικρο προβλημα...τα κανω λιγο σαλατα...ουφφφ...εχω αγχωθει παρα πολυ ειναι η αληθεια...

Δεν είσαι η μόνη............. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Βοηθήστε με λίγο να κάνω το πρόγραμμά μου (ιδιαίτερα οι παλιοί).
Μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία πρέπει να μάθω με το νι και με το σίγμα τις γραμματικές (αρχαίων/λατινικών), δηλαδή να μην υπάρχει κάποιο κενό από πρηγούμενες τάξεις. Έως τώρα έχω κάνει μια γερή επανάληψη εφ' όλης της ύλης στη γραμματική των αρχαίων. Έχω αφήσει μόνο τους αορίστους β' που κλίνονται κατά τα εις -μι (έβην, έδραν κλπ) και το είμι, φημί, κείμαι, κάθημαι, οίδα και το δέδοικα. Τη γραμματική των λατινικών δεν την άγγιξα ακόμη.

Θέλω να ξεκινήσω παράλληλα και τα άλλα μαθήματα της κατεύθυνσης. Εσείς τι προτείνετε; (κυρίως οι παλιοί) Μέχρι να ξεκινήσουν τα σχολεία πόση έκταση της ύλης πρέπει να καλύψω, πάνω κάτω; Εσείς πόση καλύψατε;
Γενικά, αν κάποιος ποστάρει ένα ενδεικτικό πρόγραμμα που ακολουθεί/ακολουθούσε ο ίδιος θα του ήμουν αιώνια υπόχρεος :P

Νομιζω οτι η Laou_95 σου εβαλε πολλα να διαβασεις :P
Κανε παιδι μου το δικο σου προγραμμα και ασε μας εμας :P :P (Μην πας ομως και με ρυθμους χελωνας...)
Λοιπον αφου ξεκινησες τη γραμματικη και το συντακτικο τελειωσε τα και στα αρχαια και στα λατινικα.Τον Πρωταγορα δεν ειναι αναγκη να τον εχεις τελειωσει ολο μεχρι ν' ανοιξουν τα σχολεια, εγω ημουν στην 6-7 ενοτητα δηλαδη προς το τελος... Ιστορια καλο θα ηταν να εχεις ξεκινησει το δευτερο κεφαλαιο με το που μπειτε στις ταξεις και λατινικα δεν χρειαζεται να κανεις 2 κειμενα την εβδομαδα! Προσπαθησε να εχεις κανει γυρω στα 10 κειμενα μεχρι το Σεπτεμβρη και θα εισαι ενταξει, η υλη ειναι μικρη. Εγω το καλοκαιρι δεν εκανα λογοτεχνια και δεν επαθα τιποτα :P Την τελειωσα αρχες Μαρτη, αν και θα μπορουσα νωριτερα αλλα λογω καποιων φυσικων καταστροφων (σεισμων) ηταν δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βοηθήστε με λίγο να κάνω το πρόγραμμά μου (ιδιαίτερα οι παλιοί).
Μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία πρέπει να μάθω με το νι και με το σίγμα τις γραμματικές (αρχαίων/λατινικών), δηλαδή να μην υπάρχει κάποιο κενό από πρηγούμενες τάξεις. Έως τώρα έχω κάνει μια γερή επανάληψη εφ' όλης της ύλης στη γραμματική των αρχαίων. Έχω αφήσει μόνο τους αορίστους β' που κλίνονται κατά τα εις -μι (έβην, έδραν κλπ) και το είμι, φημί, κείμαι, κάθημαι, οίδα και το δέδοικα. Τη γραμματική των λατινικών δεν την άγγιξα ακόμη.

Θέλω να ξεκινήσω παράλληλα και τα άλλα μαθήματα της κατεύθυνσης. Εσείς τι προτείνετε; (κυρίως οι παλιοί) Μέχρι να ξεκινήσουν τα σχολεία πόση έκταση της ύλης πρέπει να καλύψω, πάνω κάτω; Εσείς πόση καλύψατε;
Γενικά, αν κάποιος ποστάρει ένα ενδεικτικό πρόγραμμα που ακολουθεί/ακολουθούσε ο ίδιος θα του ήμουν αιώνια υπόχρεος :P

Στην Ιστορια απλα κανε σιγουρα το Αγροτικο,Κειμενα ο Κρητικος πρεπει να φυγει,Λατινικα αρχισε παραλληλα να κανεις μεταφρασεις και λεξιλογιο εστω 21-30 να το εχεις τελειωσει!! Τωρα επειδη διαβαζεις μονος σου,Βιολογια και Γλωσσα αφησε τες για Σεπτεμβρη και Αρχαια συνεχισε ετσι,αν σιγουρα ξερεις ολη τη γραμματικη θα αφοσιωθεις στο Συντακτικο απο Σεπτεμβρη!! Ομως,πρεπει να αρχισεις να μαθαινεις την εισαγωγη του Πρωταγορα και του Πλατωνα και σιγα σιγα να αρχισεις Πρωταγορα,ειναι ευκολος κατανοητος !!!! Θα μπορουσα να σου κανω ενα προγραμμα με αυτα που εκανα εγω!!! Αλλα ειναι ενα 4ωρο διαβασμα τη μερα χωρις τη Βιολογια..αν θες μου λες!!Γλωσσα βεβαια googlaρε κανενα διαγωνισμα να παιρνεις μια ιδεα ή τιποτα Πανελληνιων να βλεπεις σιγα σιγα πως ειναι!! Το θεμα ειναι ποιος θα στα ελεγχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia_g

Νεοφερμένος

Η georgia_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καμια γνωμη για χημεια κατευθηνση?με ανησυχρι οτι θα δυσκολευτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καμια γνωμη για χημεια κατευθηνση?με ανησυχρι οτι θα δυσκολευτω...

Που βρισκεσαι στην υλη; Υπαρχει κατι μεχρι στιγμης που δεν εχεις καταλαβει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κάτι μου ήρθε στο μυαλό τώρα. Αυτοί που θα δώσουν προφορικά πανελλήνιες, στα αρχαία στους τύπους της γραμματικής θα τους ρωτάνε τι τόνο και τι πνεύμα παίρνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Charis97

Νεοφερμένος

Ο Charis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια..
Να σας ρωτησω...Την βιολογια κατευθυνσης πρεπει να μαθαινεις την καθε λεξη καταλεξη; Απο Σεπτεμβριο θα ξεκινησω ιδιαιτερα και θελω να βγαλω ενα κομματι της υλης απο τωρα...Σε ποσο καιρο βγαινει η υλη; Με καθημερινο διαβασμα;
Τελος,πιο βοηθημα μου προτεινετε;

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΤ: 1ο κεφάλαιο τόόόόσο ΓΑΜΑΤΟ με τόσο χάλια πράξεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα δεν άρεσε το πρώτο κεφάλαιο της χημείας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα δεν άρεσε το πρώτο κεφάλαιο της χημείας; :P

Και εγώ έτσι πίστευα στην αρχή, αλλά μόλις μου τα εξήγησε ο καθηγητής και τα κατάλαβα, τα λάτρεψα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και εγώ το είχα καταλάβει το κεφάλαιο αλλά το βαριόμουν απίστευτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilas

Νεοφερμένος

Ο Vilas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΤ: 1ο κεφάλαιο τόόόόσο ΓΑΜΑΤΟ με τόσο χάλια πράξεις... :P

Αγαπημένο μάθημα η χημεία ^^ Κάτσε να δεις και οργανική :D The best
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_g

Νεοφερμένος

Η georgia_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Που βρισκεσαι στην υλη; Υπαρχει κατι μεχρι στιγμης που δεν εχεις καταλαβει;

Δεν εχω ξεκκινησει ακομα την αλλη βδομαδα ξεκκιναω...απλα ολοι λενε οτι ειναι τελειο μαθημα και ευκολο ενω εμενα στην δευτερα λυκειου δεν μου φανηκε και πολυ ευκολο...γιαυτο το λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλό είναι στη λογοτεχνία να βγάλεις τον Κρητικό και μετά να πιάσεις σιγά-σιγά το Όνειρο στο κύμα...
Γνωστό θα ήταν καλό να βγάλεις την εισαγωγή στον Σωκράτη και το Πλάτωνα και να τελειώσεις και το Πρωταγόρα!
Λατινικά ξεκίνα επανάληψη με τα ουσιαστικά,τα επίθετα,αντωνυμίες και μετά πιάσε τα ρήματα! Μόλις τελειώσεις την επανάληψη με αυτά τα βασικά μπορείς να ξεκινήσεις τα κείμενα των Λατινικών! Να δουλεύεις αρχικά ένα-ένα κείμενα και να βλέπεις τα καινούργια φαινόμενα γραμματικά και συντακτικά! Σιγά σιγά θα μπεις στο νόημα και μετά αν το θες μπορείς να πιάνεις 2 κείμενα την βδομάδα! Καλό είναι μέχρι το Σεπτέμβρη που θα ανοίξουν τα σχολεία να έχεις τελειώσει σίγουρα τα 6 -9 πρώτα κείμενα!
Στο άγνωστο δεν είναι τόσο σημαντικό να τρέξεις συντακτικό και γραμματική, διότι μπορείς κάθε βδομάδα π.χ να δουλεύεις 2 άγνωστα και ταυτόχρονα να πιάνεις και κάτι ακόμα (π.χ. 1η βδομάδα: α' και β' κλίση ουσιαστικών).
Στην έκθεση μπορείς να πιάνεις ένα θέμα κάθε βδομάδα (ίσως κάποια παρόμοια θέματα να τα δουλέψεις μαζί)....επιπλέον, μπορείς στο θέμα αυτό να γράφεις και ένα διαγώνισμα από κάποιο βοήθημα ή από το ίντερνετ.....
Αυτά από εμένα! Συμβουλέψου και κάποιον ακόμα :redface:

Νομιζω οτι η Laou_95 σου εβαλε πολλα να διαβασεις :P
Κανε παιδι μου το δικο σου προγραμμα και ασε μας εμας :P :P (Μην πας ομως και με ρυθμους χελωνας...)
Λοιπον αφου ξεκινησες τη γραμματικη και το συντακτικο τελειωσε τα και στα αρχαια και στα λατινικα.Τον Πρωταγορα δεν ειναι αναγκη να τον εχεις τελειωσει ολο μεχρι ν' ανοιξουν τα σχολεια, εγω ημουν στην 6-7 ενοτητα δηλαδη προς το τελος... Ιστορια καλο θα ηταν να εχεις ξεκινησει το δευτερο κεφαλαιο με το που μπειτε στις ταξεις και λατινικα δεν χρειαζεται να κανεις 2 κειμενα την εβδομαδα! Προσπαθησε να εχεις κανει γυρω στα 10 κειμενα μεχρι το Σεπτεμβρη και θα εισαι ενταξει, η υλη ειναι μικρη. Εγω το καλοκαιρι δεν εκανα λογοτεχνια και δεν επαθα τιποτα :P Την τελειωσα αρχες Μαρτη, αν και θα μπορουσα νωριτερα αλλα λογω καποιων φυσικων καταστροφων (σεισμων) ηταν δυσκολο

Στην Ιστορια απλα κανε σιγουρα το Αγροτικο,Κειμενα ο Κρητικος πρεπει να φυγει,Λατινικα αρχισε παραλληλα να κανεις μεταφρασεις και λεξιλογιο εστω 21-30 να το εχεις τελειωσει!! Τωρα επειδη διαβαζεις μονος σου,Βιολογια και Γλωσσα αφησε τες για Σεπτεμβρη και Αρχαια συνεχισε ετσι,αν σιγουρα ξερεις ολη τη γραμματικη θα αφοσιωθεις στο Συντακτικο απο Σεπτεμβρη!! Ομως,πρεπει να αρχισεις να μαθαινεις την εισαγωγη του Πρωταγορα και του Πλατωνα και σιγα σιγα να αρχισεις Πρωταγορα,ειναι ευκολος κατανοητος !!!! Θα μπορουσα να σου κανω ενα προγραμμα με αυτα που εκανα εγω!!! Αλλα ειναι ενα 4ωρο διαβασμα τη μερα χωρις τη Βιολογια..αν θες μου λες!!Γλωσσα βεβαια googlaρε κανενα διαγωνισμα να παιρνεις μια ιδεα ή τιποτα Πανελληνιων να βλεπεις σιγα σιγα πως ειναι!! Το θεμα ειναι ποιος θα στα ελεγχει..
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Πραγματικά με βοηθήσατε πολύ :D Ήθελα να μάθω τι πρέπει να βγάλω μέχρι το Σεπτέμβρη, γενικά :)
@Σπύρος: Θα κάνω μόνος μου ένα πρόγραμμα, προς το παρόν, κι αν δε μου βγει θα ρωτήσω ξανά. Ευχαριστώ πολύ πάντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Δεν εχω ξεκκινησει ακομα την αλλη βδομαδα ξεκκιναω...απλα ολοι λενε οτι ειναι τελειο μαθημα και ευκολο ενω εμενα στην δευτερα λυκειου δεν μου φανηκε και πολυ ευκολο...γιαυτο το λεω

Ωραιο μαθημα ειναι. Ωστοσο δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται για να γραψεις αριστα. Παρα πολλοι την πατανε στην χημεια. Να φανταστω σε ενδιαφερουν επιστημες υγειας, οποτε θα ειναι και βαρυτητας για εσενα. Καλο θα ειναι να ξεκινησεις συντομα για να προλαβεις να βγαλεις γερα την υλη. Για ο,τι περαιτερω συμβουλη/βοηθεια θες μπορεις να μου στειλεις π.μ οποτε θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ένα έχω να πω για τα Μαθ. Κατ. :

ΌΡΙΑ ΣΑΣ ΜΙΣΩ.
:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ένα έχω να πω για τα Μαθ. Κατ. :

ΌΡΙΑ ΣΑΣ ΜΙΣΩ.
:kill:
Δεν είναι δύσκολα τα όρια κι εγώ τα είχα δει πολύ άσχημα στην αρχή αλλά μετά τα συμπάθησα.Έχουν ενδιαφέρον γιατί βγαίνουν με διάφορα τεχνάσματα.Μετά που θα κάνετε και τους κανόνες De l'Hospital θα σου φανούν πολύ πιο εύκολα.Άσε που παίζουν και παντού,από τις πιο απλές ασκήσεις που ζητείται να βρεθεί σύνολο τιμών μέχρι κάποια πιο δύσκολη που θα σου ζητάει να βρεις ένα όριο μόνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Πραγματικά με βοηθήσατε πολύ :D Ήθελα να μάθω τι πρέπει να βγάλω μέχρι το Σεπτέμβρη, γενικά :)
@Σπύρος: Θα κάνω μόνος μου ένα πρόγραμμα, προς το παρόν, κι αν δε μου βγει θα ρωτήσω ξανά. Ευχαριστώ πολύ πάντως :D

Σωστα!! :) Παντως εκθεση βγαλε τις εννοιες σιγα σιγα και με τη θεωρια ασχολεισαι αργοτερα ειναι πανευκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Πανεύκολη? :P κοντεύω να τρελαθώ με την πειθώ και τους συλλογισμούς. Πότε δεν είμαι σίγουρη αν τα βρήκα σωστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top