[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κοιτα,εγω προσωπικα δεν την πα-λευ-ω! για την ακριβεια αναρωτιεμαι τον λογο που πηγα θεωρητικη ... αν ηξερα τι με περιμενε θα πηγαινα ασυζητητι τεχνολογικη!! :cry_x:

Και γιατί δεν αλλάζεις κατεύθυνση; Συμπλήρωσε όλα τα κενά της β λυκείου το υπόλοιπο καλοκαίρι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κοιτα,εγω προσωπικα δεν την πα-λευ-ω! για την ακριβεια αναρωτιεμαι τον λογο που πηγα θεωρητικη ... αν ηξερα τι με περιμενε θα πηγαινα ασυζητητι τεχνολογικη!! :cry_x:
Χεχε κι εγώ το έλεγα δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές! Τι σε δυσκολεύει περισσότερο;

Και γιατί δεν αλλάζεις κατεύθυνση; Συμπλήρωσε όλα τα κενά της β λυκείου το υπόλοιπο καλοκαίρι. :P
Συμφωνώ! Αλλά μη χαλάσει το καλοκαίρι της, ας αρχίσει από Σεπτέμβριο :/:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Συμφωνώ! Αλλά μη χαλάσει το καλοκαίρι της, ας αρχίσει από Σεπτέμβριο :/:
:P

Μωρέ ας αρχίσει από όποιο μήνα θέλει, εμένα δεν με κόφτει και τόσο να σου πω την αλήθεια. Δική της υπόθεση είναι, όποτε θέλει και αν θέλει θα αρχίσει, απλά για να κατανοήσει την ύλη της β το είπα. Διότι μετά θα έχει να κάνει τα διπλά και θα της είναι πολύ κουραστικό και δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Θα ήθελα και άλλες απόψεις πάνω στο θέμα των τιμών, κυρίως από παιδιά θετικής-τεχνολογικής.

Εμένα πάντως η κοπέλα που μου κάνει ιδιαίτερα παίρνει 6€ την ώρα. Μου φαίνεται υπερβολικό 20€ την ώρα. Άμα ψάξεις θα βρεις και άτομα που θα μπορούν να σε βοηθήσουν με λιγότερα χρήματα.

Καλά 6 ευρώ την ώρα το θεωρώ κατάντια για τον καθηγητή. :P Κοίτα γίνεται να βρω και καθηγητές με πολύ χαμηλές τιμές, αλλά δεν θα τους γνωρίζω από κάπου και δεν θα ξέρω αν μπορώ να τους εμπιστευτώ, γιατί πρόκειται για προετοιμασία γ λυκείου και δεν θέλω να το διακινδυνέψω.

Εγω το λιγοτερο που πληρωσα περυσι ηταν 13 ευρω στην κυρια που μου εκανε ιστορια και 12 στην κοπελα που μου εκανε βιολογια.Τα αλλα 15. Παιδια, συνελθετε.Οσο καλο μαθημα κι αν κανει καποιος, δεν μοιραζει χρυσο στο μαθημα του για ν' αξιζει 20+ ευρω την ωρα.

Εσύ ήσουν θεωρητική, οπότε ίσως οι τιμές είναι διαφορετικές. Για την βιολογία η τιμή είναι αναμενόμενη γιατί πρόκειται για μάθημα γενικής.

Λοιπόν, συγκεκριμένα παραθέτω τις τιμές για 1,5 ώρα:

Έκθεση-35
Χημεία κατ-35
Βιολογία κατ-40
Φυσική κατ-30
Μαθηματικά κατ-απροσδιόριστο, αλλά ένας μέχρι τώρα μου ζήτησε 40 :P

Πρόκειται για καθηγητές που δουλεύουν αρκετά χρόνια μόνο σε φροντιστήριο και ιδιαίτερα, έχουν ξανάπροετοιμάσει γ λυκείου, έχουν δηλαδή μια κάποια πείρα, αλλά δεν είναι 500ετών και είναι μέτριοι προς καλοί.

Το ερώτημα είναι αν οι τιμές ξεφεύγουν πολύ από το φυσιολογικό. 5 ευρώ πάνω κάτω δεν κάνουν φοβερή διαφορά. Δεν έχω ξανακάνει ιδιαίτερα γι'αυτό θέλω την άποψη σας. (Μόνο στα γαλλικά έκανα μέχρι τώρα και για προετοιμασία Dalf C1 ήταν 25 ευρώ την ώρα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλά 6 ευρώ την ώρα το θεωρώ κατάντια για τον καθηγητή. :P Κοίτα γίνεται να βρω και καθηγητές με πολύ χαμηλές τιμές, αλλά δεν θα τους γνωρίζω από κάπου και δεν θα ξέρω αν μπορώ να τους εμπιστευτώ, γιατί πρόκειται για προετοιμασία γ λυκείου και δεν θέλω να το διακινδυνέψω

Εν καιρό κρίσης δεν είναι κατάντια. Ο άλλος μπορεί να μην έχει να δώσει αυτά τα 30-40Ε ξέρω γω παρατραβηγμένο είναι. Αλλά και στο κάτω κάτω αν δεν έχει να τα δώσει ο άλλος θα πήγαινε αλλού άρα είναι θέμα του καθενός για το που θα πάει να βοηθηθεί. Μπορεί κάποιος με τα λεφτά που δίνει να τα πάει καλά όπως και να χει και χάλια επίσης. Το ποσό ανά ώρας δεν είναι τόσο το θέμα αλλά αν θα αξιοποιήσει την ώρα και τα λεφτά που δίνουν οι γονείς του ώστε να προοδεύσει. Εγώ πάντως δεν θα έγινα τόσα λεφτά για τη μια ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μωρέ ας αρχίσει από όποιο μήνα θέλει, εμένα δεν με κόφτει και τόσο να σου πω την αλήθεια. Δική της υπόθεση είναι, όποτε θέλει και αν θέλει θα αρχίσει, απλά για να κατανοήσει την ύλη της β το είπα. Διότι μετά θα έχει να κάνει τα διπλά και θα της είναι πολύ κουραστικό και δύσκολο.
Α. Δεν κατάλαβες μάλλον ότι μίλησα ειρωνικά γιατί σε ένα καλοκαίρι να αλλάξεις κατεύθυνση είναι ανέφικτο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Α. Δεν κατάλαβες μάλλον ότι μίλησα ειρωνικά γιατί σε ένα καλοκαίρι να αλλάξεις κατεύθυνση είναι ανέφικτο. :whistle:

Όντως δεν το κατάλαβα, πάντως αν το θέλεις πολύ αλλάζεις από κατεύθυνση μέχρι τον κόσμο σε ένα καλοκαίρι. Θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
απο β λυκειου τι γνωσεις χρειαζονται για τα μαθηματικα κατευθυνσης και μαθηματικα γενικης;;

θετικη ή τεχνολογικη ησουν;
Αρχικά, χρειάζεται να ξέρεις ιδιότητες δυναμεων, ριζων, λογαριθμων κτλ ΤΕΛΕΙΑ.Θυμαμαι παιδιά που κολλουσαν σε πράξεις, επειδή δεν ήξεραν τις ιδιότητες :confused: (ναι, ίσως σας φαίνεται περίεργο,αλλα υπήρχαν και αυτοι)

Μαθηματικα κατευθυνσης:
-για τους μιγαδικους, να μπορείς να αναγνωρίσεις αν η εξίσωση παριστάνει κυκλο,έλλειψη ή υπερβολη. Επισης, να μπορείς να βρίσκεις την απόσταση σημείου απο ευθεία.
-συναρτησεις: νομίζω το πεδίο ορισμού διδάσκεται στην α λυκειου, δεν θυμάμαι αν το διδασκομαστε εκ νέου στη γ, αλλα αν οχι, να μπορείς να βρίσκεις το πεδίο ορισμού
-όρια: να μην κανεις λάθη στις πράξεις, να ξέρεις να παραγοντοποιεις φυσικά, και ταυτότητες
Τα υπόλοιπα, ολοκληρώματα, θεωρήματα κτλ δεν νομίζω να απαιτούν κατι απο την ύλη της Β.

Μαθηματικα γενικής: πεδίο ορισμού, αν θυμάσαι έστω και τα βασικά απο τις πιθανότητες στην α λυκειου, θα ειναι καλό για εσένα. Η στατιστική θα ειναι το μοναδικό κεφάλαιο που δεν θα έχεις διδαχθεί σε άλλες ταξεις. Το πρώτο κεφάλαιο της γενικής ειναι απλό, αν σκεφτείς οτι ειναι μια πολυ πιο απλή μορφή απο αυτα που μαθαίνεις στην κατευθυνση και οι πιθανότητες δεν ειναι δύσκολες. Κατα τη γνώμη μου, η στατιστική μπορει να εχει λιγο "περίεργες" ασκησεις.

Α,και φυσικα, να ξέρεις να κανεις το πινακακι με τα πρόσημα!!!!
Οποίος θέλει ας με συμπληρώσει αν ξέχασα κατι :P Εγω ήμουν τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εν καιρό κρίσης δεν είναι κατάντια. Ο άλλος μπορεί να μην έχει να δώσει αυτά τα 30-40Ε ξέρω γω παρατραβηγμένο είναι. Αλλά και στο κάτω κάτω αν δεν έχει να τα δώσει ο άλλος θα πήγαινε αλλού άρα είναι θέμα του καθενός για το που θα πάει να βοηθηθεί. Μπορεί κάποιος με τα λεφτά που δίνει να τα πάει καλά όπως και να χει και χάλια επίσης. Το ποσό ανά ώρας δεν είναι τόσο το θέμα αλλά αν θα αξιοποιήσει την ώρα και τα λεφτά που δίνουν οι γονείς του ώστε να προοδεύσει. Εγώ πάντως δεν θα έγινα τόσα λεφτά για την μια ώρα.
Κάποιος που δεν έχει να δώσει λεφτά καταρχάς δεν ψάχνει για ιδιαίτερα, αλλά βολεύεται σε φροντιστήριο.

Για το τελευταίο που λες συμφωνώ και γνωρίζω πως δεν θα με βάλει ο καθηγητής στο πανεπιστήμιο και το ιδιαίτερο του, αλλά η προσωπική μου προσπάθεια. Ωστόσο δεν γίνεται να μας δουλεύουν με τις υψηλές τιμές που ζητάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κάποιος που δεν έχει να δώσει λεφτά καταρχάς δεν ψάχνει για ιδιαίτερα, αλλά βολεύεται σε φροντιστήριο.

Για το τελευταίο που λες συμφωνώ και γνωρίζω πως δεν θα με βάλει ο καθηγητής στο πανεπιστήμιο και το ιδιαίτερο του, αλλά η προσωπική μου προσπάθεια. Ωστόσο δεν γίνεται να μας δουλεύουν με τις υψηλές τιμές που ζητάνε.

Καλά ναι, υπάρχουν και φροντιστήριο αλλά ίσως να ναι καλύτερα αν κάνει μόνος του για να τα καταλαβαίνει πιο καλά. Δεν ξέρω και από πρώτο χέρι γιατί για τα μαθήματα της κατεύθυνσης μόνο ιδιαίτερα κάνω και όχι φροντιστήριο. Πιστεύω έχει κάποια διαφορά. Ας πούμε όταν κάνεις μόνος σου δεν έχεις θέμα αν τα άλλα παιδιά είναι λίγο πίσω και πρέπει να συμβαδίσεις μαζί τους, ενώ μόνος προχωράς γρηγορότερα. Αν και μπορεί σε μερικά φροντιστήρια να είναι με τμήματα επιπέδου. :worry:

Εννοείται πως όχι, γνωρίζουν και την οικονομική κατάσταση του καθενός λίγο πολύ, δεν τρέχουν σε όλους το χρήμα από τα μπατζάκια. Απλά αφού βρήκαν την ευκαιρία το εκμεταλλεύονται και ζητάνε όσα γουστάρουν.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Anyway. Η επιτυχία ΚΑΤΑΚΤΑΤΑΙ ΡΕ δεν εξαγοράζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εσύ ήσουν θεωρητική, οπότε ίσως οι τιμές είναι διαφορετικές. Για την βιολογία η τιμή είναι αναμενόμενη γιατί πρόκειται για μάθημα γενικής.

Λοιπόν, συγκεκριμένα παραθέτω τις τιμές για 1,5 ώρα:

Έκθεση-35
Χημεία κατ-35
Βιολογία κατ-40
Φυσική κατ-30
Μαθηματικά κατ-απροσδιόριστο, αλλά ένας μέχρι τώρα μου ζήτησε 40 :P

Πρόκειται για καθηγητές που δουλεύουν αρκετά χρόνια μόνο σε φροντιστήριο και ιδιαίτερα, έχουν ξανάπροετοιμάσει γ λυκείου, έχουν δηλαδή μια κάποια πείρα, αλλά δεν είναι 500ετών και είναι μέτριοι προς καλοί.

Το ερώτημα είναι αν οι τιμές ξεφεύγουν πολύ από το φυσιολογικό. 5 ευρώ πάνω κάτω δεν κάνουν φοβερή διαφορά. Δεν έχω ξανακάνει ιδιαίτερα γι'αυτό θέλω την άποψη σας. (Μόνο στα γαλλικά έκανα μέχρι τώρα και για προετοιμασία Dalf C1 ήταν 25 ευρώ την ώρα.)

Το οτι ημουν θεωρητικη δεν αλλαζει κατι. Οι τιμες που ανεφερες ειναι υπερβολικες. Η ποιοτητα του μαθηματος δεν καθοριζεται απο το ποσα χρηματα πιστευει οτι αξιζει ο καθε καθηγητης.

Τα 5 ευρω κανουν τη διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
και η τεχνολογικη εχει ζορια,καμια κατευθυνση δεν ειναι ευκολη. Γιατι ομως το λες αυτο?ποιο μαθημα σε δυσκολευει?:hmm:

Εννοείται πως εχει ζορια, δεν είπα το αντίθετο άλλωστε, αλλα εγω ειμαι της πράξης και καθόλου της θεωριας
Δεν μαρεσει η αποστήθιση και γενικα ολα τα μαθήματά που περιστρέφονται γύρω απο αυτο, αντίθετα οσο ασχολούμουνα με μαθηματικόφυσικες τα πηγαινα πολυ καλυτερα αποτι τα πηγαινα στα αρχαια αντίστοιχα. ..και τωρα θα ρωτήσεις γιατι πήγες θεωρητικη και εγω θα σου απαντήσω έλα μου ντε :/:

Α. Δεν κατάλαβες μάλλον ότι μίλησα ειρωνικά γιατί σε ένα καλοκαίρι να αλλάξεις κατεύθυνση είναι ανέφικτο. :whistle:

Συμφωνώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται παπαγαλία.. :)
Προσπάθησε να μαθαίνεις ιστορία και αρχαία και να τα εκφράζεις με δικά σου λόγια!
Ούτε εγώ τα καταφέρνω με την αποστήθιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται παπαγαλία.. :)
Προσπάθησε να μαθαίνεις ιστορία και αρχαία και να τα εκφράζεις με δικά σου λόγια!
Ούτε εγώ τα καταφέρνω με την αποστήθιση.

ιστορια με δικα σου λογια???
αν δεν τα γραψεις ακριβως οπως τα λεει το βιβλιο κοβουν μοναδες
(αλλο το να αλλαξεις μια δυο λεξεις, δεν εννοω αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λοιπόν, συγκεκριμένα παραθέτω τις τιμές για 1,5 ώρα:

Έκθεση-35
Χημεία κατ-35
Βιολογία κατ-40
Φυσική κατ-30
Μαθηματικά κατ-απροσδιόριστο, αλλά ένας μέχρι τώρα μου ζήτησε 40 :P
Ρε είναι υπερβολικά υψηλές οι τιμές για τόση λίγη ώρα. Εμάς στην περιοχή ο πιο έμπειρος παίρνει 13-15 ευρώ την ώρα. Δηλαδή, που τους βρήκες. Το μήνα πόσο θα σου βγαίνει; Τα έχεις υπολογίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Από προσωπική εμπειρία δεν έχασα πολλές μονάδες.
Ήμουν -2 μονάδες από το αποτέλεσμα που περίμενα στην ιστορία.
Και εμένα μου έλεγε η καθηγήτρια παπαγαλία..αλλά δεν τα κατάφερα ποτέ!
Προτίμησα να χάσω 2-3 μονάδες παρά να μην γράψω τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ρε είναι υπερβολικά υψηλές οι τιμές για τόση λίγη ώρα. Εμάς στην περιοχή ο πιο έμπειρος παίρνει 13-15 ευρώ την ώρα. Δηλαδή, που τους βρήκες. Το μήνα πόσο θα σου βγαίνει; Τα έχεις υπολογίσει;

προφανως δεν τον/την ενδιαφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
προφανως δεν τον/την ενδιαφερει
Εντάξει είναι και τι μπορεί να δώσει ο καθένας. Αλλά σε τέτοιες περιόδους να δίνεις τόσα, ενώ γίνεται η ίδια προετοιμασία και φθηνότερα, είναι λιγάκι έως πολύ ανόητο (χωρίς να θέλω να παρεξηγηθεί κανείς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εντάξει είναι και τι μπορεί να δώσει ο καθένας. Αλλά σε τέτοιες περιόδους να δίνεις τόσα, ενώ γίνεται η ίδια προετοιμασία και φθηνότερα, είναι λιγάκι έως πολύ ανόητο (χωρίς να θέλω να παρεξηγηθεί κανείς).

Μη δισταζεις, ειναι οντως πολυ ανοητο :P
Εγω ειχα ενα συμμαθητη που εκανε 2 ωρες αρχαια και 2 ωρες εκθεση με την ιδια καθηγητρια και το καθε μαθημα ηταν 25 ευρω. Στο συνολο? 100 ευρω την εβδομαδα ΜΟΝΟ για αρχαια και εκθεση, φανταστειτε και για τα αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top