[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι καλό να επιμένει τόσο πολύ στη θεωρία και να τα θελει λέξη προς λέξη! Δεν θα σου κόψουν τίποτα αν πεις κάτι με δικά σου λόγια. Καλό είναι να κάνεις θεωρία, αλλά το σημαντικότερο είναι να κάνεις εξάσκηση στην έκθεση και να διαβάζεις ιδέες και σημειώσεις. Όχι παπαγαλία φυσικά, αλλά κάνοντας αναγνώσεις, κάτι θα σου μείνει στο μυαλό. Καθηγητής είναι,κάτι θα ξέρει, αλλά το σημαντικό είναι να νιώθεις εσύ καλά με τον καθηγητή και με το σύστημα που ακολουθεί. Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα λίγα μαθήματα ακόμα να δω αν θα αλλάξει κάτι, αλλά αν συνεχιζε έτσι, θα άλλαζα. Δεν γίνεται να σου χαλάει τη ψυχολογία συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
ο δικός μου επιμένει πολυ στο να κάνουμε θεωρία του τύπου γλωσσα του κειμένου, μακροπερίοδος λόγος και γιατί χρησιμοποιείται και αλλα τετοια και με βαζει να τα μαθαίνει απ'έξω.. με απλή λογική μπορω να τα ερμηνευσω αλλα αυτος θελει οπως τα λεει στο βιβλιο.. κανει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ λεπτομέρειες που κατα την ταπεινή μου άποψη ΔΕΝ είναι αναγκαίες......

Φιλε η εκθεση πρεπει να ειναι το τελευταιο που θα σε απασχολει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
έχω κάνει ήδη 5 μαθήματα... Και στα 5 ακολουθούσε την ίδια τακτική. Είναι εθισμένος στο να βρίσκει λάθη στον μαθητή .... Χωρις υπερβολές... Θα πάω για ακόμη μια φορά, το πολύ δύο και αν δω πως αλλαζει ρώτα πλεύσης ίσως να το ξανα σκεφτώ. Κάθε φορά που επιστρέφω σπίτι απο το μάθημά του είμαι χάλια. Μου προκαλεί απέχθεια να διαβάσω για το μάθημα του, ενώ πέρυσι διαβαζα με πολλή ευχαρίστηση την έκθεση και ό,τι αυτο συνεπαγεται!

Φιλιππε ακριβως την ίδια άποψη έχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εγώ είχα παρόμοιο θεμα με μια καθηγήτρια πέρσι και μετα απο 4 μαθηματα είχα φύγει, δεν ξαναπατησα εκεί :P

Καλα, εννοείται οτι η εκθεση ειναι περίεργο μάθημα αλλα πρέπει να ξέρει αν θα συνεχίσει με τον ίδιο καθηγητή το χειμώνα, θα ειναι αργά μετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Στις 27/6 ξεκινησα θερινα. Ημουν θετικη κατευθυνση και πηγα τεχνολογικη Α με μαθημα επιλογης Φυσικη Κατ. Αντε να δουμε τι θα γινει... Καλη επιτυχια σε ολους μας!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία111

Νεοφερμένος

Η Μαρία111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας!Και εγω 3η φετος..θεωρητικη κατευθυνση..!το περιεργο ειναι πως το μαθημα που μοιαζει να με απειλει ειναι τα λατινικα ενω στα αλλα το 'χω..!ας βοηθησει καποιος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Γεια σας!Και εγω 3η φετος..θεωρητικη κατευθυνση..!το περιεργο ειναι πως το μαθημα που μοιαζει να με απειλει ειναι τα λατινικα ενω στα αλλα το 'χω..!ας βοηθησει καποιος..
γεια σου:) τι ακριβως σε δυσκολευει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
εγω επειδη δε δινω θα σας ερχομαι πού και πού να σας εμψυχωνω...

παμε γερα και μη μασατε! ~ :clapup::clapup::clapup:

(τωρα θα σας κανω τον καλουλη γιατι αν δε με παρουν ολλανδια θα κανω τουρ σε ολη την ελλαδα οποτε θα αναγκαστειτε να ανοιξετε τα σπιτια σας να με φιλοξενησετε:redface::redface:)

καλημερες σε ολους!


Και γιατί δεν δίνεις εσύ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimsket97

Νεοφερμένος

Η Dimsket97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια :) καληη αρχη (αν και λιγο αργα :P ) σε ολους μας!! Υπομονηη γιατι μας χρειαζεται... Ελπιζω του χρονου τετοιο καιρο να χαιρομαστε για τις επιδοσεις μας!! Και φυσικα καθολου αγχος ( και τ λεω εγω αυτο που με εχει καταβαλει το αγχος :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Άγγελε άλλαξε τον τον μαλάκα. Αν δεν σε βοηθάει και σε αγχώνει να πάει να ... Άντε και στο διάολο γιατί πολύ μας τα έχουν πρήξει.

Το λέω εγώ που έχω αλλάξει ήδη 2-3. Δεν μας κάνεις φίλε μου? ΑΛΛΟΣ! Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.

Μη σε χαλάει όλα θα πάνε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Βρε παιδιά καλησπέρα σε όλους!!! Διάβασα όλο το θέμα των θερινων μαθημάτων και έχω και εγώ με την σειρά μου ένα πρόβλημα και θα ήθελα αν είναι δυνατόν να με βοηθήσετε με τις απαντήσεις σας να το υπερπηδήσω. Είμαι στην θεωρητική κατεύθυνση και κάνω θερινά μαθήματα.. Αρχαια, λατινικά, ιστορία, λογοτεχνία κάνω με έναν καθηγητή, ενώ εκθεση με έναν άλλον. Οι επιδόσεις μου είναι καλές γύρω στο 18,5 και έχω αρκετες ικανότητες, καθως διαβάζω. Ωστόσο, ο καθηγητής της έκθεσης κάθε φορά που πάω ενω βλεπει οτι τα κανω ολα καλα, με μειώνει του στυλ "επρεπε να ξεκινήσεις απο τον Μαρτιο για να προλάβεις, ποτ θα τα κανουμε όλα, δεν προλαβαίνουμε κλπ κλπ" Κάνω μια πολύ μεγάλη προσπάθεια και δεν αναγνωρίζει τίποτα.. και πραγματικά η προσπάθεια μου δεν είναι "του ποδιού"... Τι μου προτείνετε να κάνω;

Καλησπερα Αγγελε, αλλαξε καθηγητη. Η συμβουλη μου για να γραψεις καλα στο τελος ειναι να γραφεις πιστα ενα διαγωνισμα ΚΑΘΕ εβδομαδα. Θα το γραφεις αυστηρα με το χρονο (3 ωρες) και θα στο διορθωνει ο καθηγητης σου. Επομενως ορισε μια μερα της εβδομαδος και πρωινη ωρα (προτεινω Κυριακη 8:30-9 το πρωι). Θα το γραφεις εννοειται σπιτι του καθηγητη σου ωστε να συνηθιζεις σε ξενο περιβαλλον. Ειναι εξαλλου απαραιτητο για να πειθαρχησεις να γραφεις μεθοδευμενα (εγω σπιτι μου ή δεν εγραφα ή μου επαιρνε 100 ωρες). Προσωπικα μισουσα την εκθεση (παρ' οτι ημουν σχετικα καλος). Καθε Σαββατο βραδυ ημουν ψυχοπλακωμενος, γκρινια, χαμος, ενα χαλι σου λεω. Τελικα απεδωσαν οι καρποι, αφου εγραψα 89/100 (που και να μην εκανα γραμματικα λαθη:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κάτι άσχετο με τα θερινά μαθήματα αλλά σχετικό με τις πανελλήνιες. Εχετε αποφασίσει τι σχολές θα δηλώσετε; Εγώ ακόμη το έχω εντελώς στο φλου, ψάχνω και λίγο αλλά δεν έχω κατασταλάξει κάπου. Theoritikarians προς τα που στοχεύετε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Κάτι άσχετο με τα θερινά μαθήματα αλλά σχετικό με τις πανελλήνιες. Εχετε αποφασίσει τι σχολές θα δηλώσετε; Εγώ ακόμη το έχω εντελώς στο φλου, ψάχνω και λίγο αλλά δεν έχω κατασταλάξει κάπου. Theoritikarians προς τα που στοχεύετε; :hmm:

Κι εγω στην αρχη ετσι ημουν... ειχα επιλεξει την αγγλικη φιλολογια και προβληματιζομουν γιατι δενε βρισκα κατι αλλο να μου αρεσει... κοιτα, μην προβληματιζεσαι τοσο, θα το ψαξεις τοσο πολυ που σιγουρα θα βρεις κατι να σου αρεσει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Γουστάρω τσαμπουκά της aggressive :P

Πολύ σωστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S0fiaa

Νεοφερμένος

Η S0fiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
βρε παιδια εχει ξεκινησει κανενας την βιολογια γενικης? πιστευετε οτι χρειαζεται να μπει στο προγραμμα απο το καλοκαιρι? εγω λεω να περιμενω μεχρι σεπτεμβρη και σιγα σιγα να βγαλω την υλη της...στοχευω για 20 βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
βρε παιδια εχει ξεκινησει κανενας την βιολογια γενικης? πιστευετε οτι χρειαζεται να μπει στο προγραμμα απο το καλοκαιρι? εγω λεω να περιμενω μεχρι σεπτεμβρη και σιγα σιγα να βγαλω την υλη της...στοχευω για 20 βιολογια.

Εγω ξεκινησα απο τωρα..αναλογως το ατομο...πιστευω οτι βγαινει και απο σεπτεμβρη αν εχεις προγραμμα και συστιματικο διαβασμα
Εγω επειδη ειμαι απροσαρμοστος τα αρχισα απο τωρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γα@@@μενη εκθεση μου τρωει χρονο απ τα σοβαρα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
γα@@@μενη εκθεση μου τρωει χρονο απ τα σοβαρα μαθηματα

και μενα το ιδιο δυστυχως....αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να την παραμελησουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω βαριεμαι να την διαβασω...και να κανω τις εκθεσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S0fiaa

Νεοφερμένος

Η S0fiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα απο τωρα..αναλογως το ατομο...πιστευω οτι βγαινει και απο σεπτεμβρη αν εχεις προγραμμα και συστιματικο διαβασμα
Εγω επειδη ειμαι απροσαρμοστος τα αρχισα απο τωρα:P
συμφωνω αναλογως το ατομο...απλα επειδη θελω να δωσω βαση στα μαθηματικα και την φυσικη εχοντας καποια κενα, ειπα να να την ξεκινησω απο σεπτεμβρη χωρις να βιαζομαι μιας και θεωρειται ευκολο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top