[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Στη Βιολογία (γενικής) κάποιες εικόνες που αναφέρουν πληροφορίες οι οποίες δεν υπάρχουν στο κείμενο (π.χ η εικόνα 1.2β στην σελ.12 που περιγράφει αναλυτικά τη μετάδοση της αμοιβαδοειδούς δυσεντερίας από την ιστολυτική αμοιβάδα) είναι εντός ύλης ή είναι απλά για να μας βοηθήσουν στο διάβασμα; Δηλαδή μπορεί να μας ρωτήσουν να περιγράψουμε το πως κολλάει ένας άνθρωπος αμοιβαδοειδή δυσεντερία αναλυτικά επειδή το έχει στην εικόνα ή τζάμπα αγχώνομαι; :P

Εγώ αυτά τα πρόσεχα απεξω απεξω στα διαγωνίσματα και στο τέλος μόνο που είχα περισσότερο χρόνο τα κατανόησα, όχι ότι τα έμαθα απ'έξω.. Βέβαια στους κύκλους του αζώτου και του άνθρακα βοηθάνε παρα πολύ, διάβασε τους καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Το μάθημα επιλογής που θέλεις,το δηλώνεις το Φεβρουάριο.

το φεβρουαριο που μας περασε ή αυτον που ακολουθει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αν θέλετε καλό βαθμό, μόνο που μπαίνετε στη συζήτηση για το αν χρειάζονται οι λαγαριθμοι το χάσατε. Φιλικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
μακαρι να ηταν μονο οι λογάριθμοι σημαντικού ...

Ναι, στην αναλυση χρειαζονται οι λογαριθμοι. Στους μιγαδικους ειπα οτι μαλλον οχι.

νομιζω οτι οι λογαριθμοι δεν οριζοναι στους μιγαδικούς, πάντως στην αναλυση οι 6 απο τις 10 ασκήσεις που εχω λύση (ειμαι στο κεφαλαιο 1-1) ειχαν μέσα λογάριθμους


++ ειναι υλη β λυκείου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ αυτά τα πρόσεχα απεξω απεξω στα διαγωνίσματα και στο τέλος μόνο που είχα περισσότερο χρόνο τα κατανόησα, όχι ότι τα έμαθα απ'έξω.. Βέβαια στους κύκλους του αζώτου και του άνθρακα βοηθάνε παρα πολύ, διάβασε τους καλά..

Έγινε, ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikosagt

Νεοφερμένος

Ο Nikosagt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
κάνετε αεππ τωρα τ καλοκαιρι η μονο φυσικα μαθηματικα?? εμεις αρχισαμε την πεμτη και εχουμε 6 ωρες μαθ( 4αναλυση+2μιγαδικους)και 5 φυσικη την βδομαδα!ΘΑ κανουμε μεχρι 12 αυγουστου και μετα πάλι αρχες σεπτεμβρη.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
κάνετε αεππ τωρα τ καλοκαιρι η μονο φυσικα μαθηματικα?? εμεις αρχισαμε την πεμτη και εχουμε 6 ωρες μαθ( 4αναλυση+2μιγαδικους)και 5 φυσικη την βδομαδα!ΘΑ κανουμε μεχρι 12 αυγουστου και μετα πάλι αρχες σεπτεμβρη.!

αεππ τι σκεφτεσαι να διαβασεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
κάνετε αεππ τωρα τ καλοκαιρι η μονο φυσικα μαθηματικα?? εμεις αρχισαμε την πεμτη και εχουμε 6 ωρες μαθ( 4αναλυση+2μιγαδικους)και 5 φυσικη την βδομαδα!ΘΑ κανουμε μεχρι 12 αυγουστου και μετα πάλι αρχες σεπτεμβρη.!
εγω εχω ξεκινησει και αεππ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πάντως παιδιά εγώ στις βιολογίες (γεν και κατ) κάποιες απαντήσεις τις έγραψα με δικά μου λόγια και δε μου έκοψαν τίποτα :) :)

Είναι ανάλογα με τον βαθμολογητή που θα πέσεις..........

εχεις δικιο. Και εγω στο ΑΟΔΕ με δικα μουλογια τα εγραψα καποια και τσακωσα ενα 15αρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Αν θέλετε καλό βαθμό, μόνο που μπαίνετε στη συζήτηση για το αν χρειάζονται οι λαγαριθμοι το χάσατε. Φιλικά. :)

Στους μιγαδικους αναφερομαστε, οχι γενικα στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikosagt

Νεοφερμένος

Ο Nikosagt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
αεππ τι σκεφτεσαι να διαβασεις;;
βασικά δεν ξέρω αν θα μπορώ να το διαβάσω μόνος μου κια να κατανοησω σωστά όσα χρειαζοτναι γιατι ειδα το βιβλιο και γίνεται λίγο ενας κακος χαμος! ο κολλητος μου που εδινε φετος μου λεει να αρχισω τώρα το καλοκαιρι!και μάλλον βαδιζω και γω προς αυτη την κατευθυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
πανελληνιες η φυσικη κατευθυνσης ηταν δυσκολη;;; εχω ακουσει και για μονοψηφιους βαθμους αλλα και για ΑΡΙΣΤΑ!!!
εσας στα σχολεια σας πως τα πηγαν οι της 3ης λυκειου;;;;
τι βαθμους εγραψαν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
πανελληνιες η φυσικη κατευθυνσης ηταν δυσκολη;;; εχω ακουσει και για μονοψηφιους βαθμους αλλα και για ΑΡΙΣΤΑ!!!
εσας στα σχολεια σας πως τα πηγαν οι της 3ης λυκειου;;;;
τι βαθμους εγραψαν;;
Στις πανελλήνιες φέτος τα θέματα ήταν πιο εύκολα από τα περσινά αλλά αρκετά χρονοβόρα και οι βαθμοί πολύ καλύτεροι..στο σχολείο μου παιδιά που είχαν δουλέψει όλη τη χρονιά έγραψαν αρκετά καλά (15-18, ακόμα και 20 είχαμε)..βέβαια όλα εξαρτώνται από τη στιγμή που γράφεις και τη συγκέντρωση και τη ψυχραιμία που μπορείς να διατηρήσεις..φέτος όμως γενικά τα αποτελέσματα είναι πολύ καλύτερα..γενικά τα εύκολα θέματα ευνοούν και μαθητές μέτριους και κάτω του μετρίου ακόμα ενώ οι καλοί μπορούν να την πατήσουν στα απλά (το έπαθα :P )..να φανταστείς υπήρξαν άτομα στο σχολείο μου που δεν ασχολήθηκαν όλη τη χρονιά και δεν ήξεραν τίποτα όπως είπαν και όμως έγραψαν 9-11 :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Παιδιά help!!! Στη λογοτεχνία κατεύθυνσης από ποιο κείμενο έχετε ξεκινήσει την προετοιμασία σας; :spasiklas:

ειπαμε καποια πραγματα απ'την εισαγωγη(ρευματα,σχολες) και μπηκαμε Κρητικο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cybelle

Νεοφερμένος

Η Cybelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ mary_lou !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Από τον Κρητικό.... Σταθερή αξία... Χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εσεις οι της θεωρητικης ολο ακουω για κριτικους προσφυγικα και πρωταγορες...
Πεφτουν ποτε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εσεις οι της θεωρητικης ολο ακουω για κριτικους προσφυγικα και πρωταγορες...
Πεφτουν ποτε?:P
Τι λες μωρέ;
Αν θυμάμαι καλά ο Κρητικός είχε μπει 2 χρονιές συνεχόμενες.
Πέρσυ σίγουρα,νομίζω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ε καλα ρωταω...δεν σημαινει οτι ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top