[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μια χαρά...άρχισαν και τα καλοκαιρινά τώρα... Αντε να μπαίνουμε σε ένα ρυθμό σιγά σιγά!

Πολυ καλα μεχρι τωρα! Κανουμε καποιες μικροεπαναληψεις στη υλη της Β Λυκειου αλλα κυριως προχωραμε στην υλη της Γ..εχουμε γραψει και τεστ σε καποια μαθηματα! Προσωπικα διαβαζω αρκετα καλα αλλα δεν στερουμαι καθολου τις βολτες.ειναι υπερβολικο το καλοκαιρι να διαβαζουμε ολη μερα:P
Στις 11 ιουλιου τελειωνω και αρχιζουμε στις 18 Αυγουστου!:)
εσυ πως τα πας?:)

Καλά και εγώ, έχω στρωθεί αλλά δεν τα δίνω και όλα ακόμη, γιατί θα κουραστώ.:)

Παιδια συγνωμη ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει... θα σταματησετε τωρα, στις αρχες Ιουλη τα μαθηματα θα κατσετε 1 μηνα και βαλε και μετα θα ξαναρχισετε?

Εγώ τελειώνω τέλη Ιουλίου, γράφω μέχρι 8 Αυγούστου διαγωνίσματα και μετά αρχίζω αρχές Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Ναι, γιατί?:P
Και εμείς έτσι λειτουργήσαμε πέρσυ.

Εγω δεν εκανα ετσι γι' αυτο ρωταω :P
Ξεκινησα 3 Ιουλιου, σταματησα για μια εβδομαδα γυρω στο 15 αυγουστο και μετα συνεχισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδια συγνωμη ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει... θα σταματησετε τωρα, στις αρχες Ιουλη τα μαθηματα θα κατσετε 1 μηνα και βαλε και μετα θα ξαναρχισετε?

Μπα θα καθίσω περίπου 25 μέρες αλλά όχι συνεχόμενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Στην εκθεση πως διαβαζετε την θεωρια ;

Απ'το βοηθημα του φροντιστηριου. Τη διαβαζω αρκετες φορες για να τη καταλαβω και μετα κανω ασκησεις. Τους τροπους πειθους εχουμε κανει μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Την μαθαινεις παπαγαλια ή τη διαβαζεις μεχρι να την κατανοησεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Την μαθαινεις παπαγαλια ή τη διαβαζεις μεχρι να την κατανοησεις ;

Η παπαγαλια στην εκθεση δεν βοηθαει(μονο σε κατι ωραιες εκφρασεις για την εκθεση). Διαβαζω πολλες φορες και υπογραμμιζω τα σημαντικοτερα πραγματα απ'τη θεωρια. Αυτο το κανω ομως και στα σχεδιαγραμματα των εκθεσεων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καλησπερα παιδες....πως παει το διαβασμα.... η βιολογια κατευθυνσης αν και ειναι ενδιαφερον θελει τρελο διαβασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Προσωπικά κάνω ιδιαίτερα στην έκθεση και νομίζω είναι η πιο σωστή επιλογή που έκανα μέχρι τώρα. Δία θεέ έχεις δίκιο! Το μάθημα είναι αποκλειστικά προσαρμοσμένο στις ανάγκες μου και η ύλη προχωράει με τους δικούς μου ρυθμούς. Στο τετράδιο σημειώνω την θεωρία και μετά τα διαβάζω από εκεί και γράφω εντελώς τυπικά τις απαντήσεις σύμφωνα με αυτά που σημειώνω στο τετράδιο που ταυτίζονται σε μεγάλο βαθμό με το σχολικό, αλλά είναι οργανωμένα έτσι ώστε να τα κατανοώ και να μην μπορεί κανένας να κόψει ούτε μόριο. Έχω βέβαια και βιβλιαράκι με ασκήσεις, θεματικούς κύκλους και θεωρία.

Οποίος είπε ότι στην έκθεση αυτοσχέδιαζεις, κάνε τον σταυρό σου και δεν χρειάζεται διάβασμα κάνει τεράστιο λάθος. Είναι λογικό να υπάρχει μια υποκειμενικότητα, γιατί έτσι είναι η φύση του μαθήματος, αλλά νομίζω όλοι με πολλή εξάσκηση σε θεωρία, περίληψη και παράγραφο μπορούν να πάρουν αν όχι ένα 17, ένα 16. Το κάτι παραπάνω εξαρτάται από την έκθεση που κατά την γνώμη μου μια άριστη ή μέτρια τέλος πάντων προσεγγίζει το 32. Πάντως με τρομερή εξάσκηση καταφέρνεις σε όλα το άριστο, ιδιαίτερα σε αυτά που είναι πιο στάνταρ (αν εξαιρέσουμε την έκθεση δηλαδή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math57

Νεοφερμένος

Ο math57 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω για ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ... Παιδιά κάνετε μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolisdc

Νεοφερμένος

Ο manolisdc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
math57 τελείωσα φέτος και σου προτείνω ΑΟΔΕ να μην κάνεις κάποιο μάθημα εκτός άμα δεν μπορείς να το κατανοήσεις καθόλου. Καλό είναι να το διαβάζεις μόνος σου και να βρεις κάποιον δύσμηρο που να του το λες. Είναι ένα μάθημα που πιστεύω θα σε εκνευρίσει πολύ αλλά στο τέλος θα γράψεις πολύ καλά. Για το ΑΕΠΠ εγώ προσωπικά δεν έκανα κάποιο μάθημα και δεν έβρισκα ιδιαίτερες δυσκολίες (αν και στο αποτέλεσμα δεν φάνηκε πολύ,16.2 πηρα). Άρχισε και σε αυτό μόνος σου και αν έχεις πρόβλημα τότε ξεκίνα το, επειδή είναι αλήθεια πως κάποια παιδιά τα δυσκολεύει πολυ, όσο κι αν λέγεται πως είναι γελοίο μάθημα απο μερικούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math57

Νεοφερμένος

Ο math57 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
math57 τελείωσα φέτος και σου προτείνω ΑΟΔΕ να μην κάνεις κάποιο μάθημα εκτός άμα δεν μπορείς να το κατανοήσεις καθόλου. Καλό είναι να το διαβάζεις μόνος σου και να βρεις κάποιον δύσμηρο που να του το λες. Είναι ένα μάθημα που πιστεύω θα σε εκνευρίσει πολύ αλλά στο τέλος θα γράψεις πολύ καλά. Για το ΑΕΠΠ εγώ προσωπικά δεν έκανα κάποιο μάθημα και δεν έβρισκα ιδιαίτερες δυσκολίες (αν και στο αποτέλεσμα δεν φάνηκε πολύ,16.2 πηρα). Άρχισε και σε αυτό μόνος σου και αν έχεις πρόβλημα τότε ξεκίνα το, επειδή είναι αλήθεια πως κάποια παιδιά τα δυσκολεύει πολυ, όσο κι αν λέγεται πως είναι γελοίο μάθημα απο μερικούς

Ευχαριστώ πολύ :) Θα μου πρότεινες να τα διαβάσω από το σχολικό βοήθημα ή να χρησιμοποιήσω κάποιο βοήθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolisdc

Νεοφερμένος

Ο manolisdc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για το ΑΟΔΕ σίγουρα από το βιβλίο. Για το ΑΕΠΠ εγώ προσωπικά δούλεψα με το βιβλίο για θεωρία και για ασκήσεις από διάφορες ασκήσεις που έβρισκα σε διάφορα site και από τα παλιά θέματα των πανελληνίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπερα παιδες....πως παει το διαβασμα.... η βιολογια κατευθυνσης αν και ειναι ενδιαφερον θελει τρελο διαβασμα!!
Προσπαθουμε κι εμεις! Βιολογια κατ. εχω κανει μονο ενα 2ωρο και δεν προχωρησαμε πολυ...εσυ μεχρι που εχεις κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ :) Θα μου πρότεινες να τα διαβάσω από το σχολικό βοήθημα ή να χρησιμοποιήσω κάποιο βοήθημα?
ΑΟΔΕ οπωσδήποτε μόνο από σχολικό γιατί ό,τι σου ζητηθεί είναι με βάση το σχολικό και μόνο και ακόμα και αν το βοήθημα ανταποκρίνεται αρκετά στο βιβλίο μπορεί να πέσεις σε κάποιον που να μην τυ αρέσει και να σου κόβει.Τώρα ανάπτυξη εφαρμογών το σχολικό είναι πολύ κακό βιβλίο και δεν ανταποκρίνεται στις τωρινές απαιτήσεις του μαθήματος οπότε πάρε κάποιο βοήθημα θα έλεγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Προσπαθουμε κι εμεις! Βιολογια κατ. εχω κανει μονο ενα 2ωρο και δεν προχωρησαμε πολυ...εσυ μεχρι που εχεις κανει?
Σημερα τελιωσαμε το πρωτο κεφαλαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια εμεις καναμε πρωτο μαθημα βιολογια κατ (δεν προχωρησαμε σε υλη γ λυκειου και μας ειπε οτι στη θερινη προετοιμασια δεν θα προχωρησουμε αλλα θα βαλουμε γερες βασεις για τον σεπτεμβρη).μας εβαλε λοιπον στα βαθια οπως μας ειπε και δεν καταλαβα τιποτα........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πραγματικά αγχώνομαι αρκετά καθώς ο καιρός πλησιάζει. Έχοντας να καλύψω την ύλη των μαθηματικών και της ιστορίας κατεύθυνσης τουλάχιστον μια φορά πριν το ξεκίνημα του νέου σχολικού έτους πιστεύω πως θα λαλήσω στα μέσα της χρονιάς.
Και μια ερώτηση που απευθύνεται στους "θεωρητικούς".. Πόση ύλη έχετε καλύψει μέχρι στιγμής σε αρχαία, λατινικά και ιστορία; Και υπάρχουν παιδιά που ΔΕΝ κάνουν θερινή προετοιμασία και θα ξεκινήσουν από μέσα Αυγούστου / Σεπτέμβρη τα φροντιστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πραγματικά αγχώνομαι αρκετά καθώς ο καιρός πλησιάζει. Έχοντας να καλύψω την ύλη των μαθηματικών και της ιστορίας κατεύθυνσης τουλάχιστον μια φορά πριν το ξεκίνημα του νέου σχολικού έτους πιστεύω πως θα λαλήσω στα μέσα της χρονιάς.
Sorry,αλλά σκοπός είναι να βγει η ύλη νωρίτερα όχι να σας βγάλουν knock out πριν την έναρξη του σχολικού έτους.
To my mind βασικά.
:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top