[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Συμβουλή: Αν είστε θεωρητική και δεν τα πάτε καλά με τις θετικές επιστήμες ΠΑΡΤΕ ΒΙΟΛΟΓΙΑ. Πολλοί την πάτησαν φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Δεν διαβαζω με μουσικη,αν και την ησυχια φροντιζουν να την χαλανε οι γειτονες :-P ενταξει, τελικα την έμαθα αλλα μου πηρε πολυ ωρα σε σχεση με οτι μαθαίνω την ιστορια για παράδειγμά :hmm:
Ποιες σελίδες είχατε και πόσο σου πήραν;Εγώ από ότι άκουγα τους φίλους μου που πήγαιναν θεωρητική έκαναν 1-1μιση ώρα τη σελίδα και μου φαινόταν αρκετό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Και παλι την φοβαμαι. ..η αδερφη μου που έδωσε φετος ηταν θετικη με μαθημα επιλογης την φυσικη (που ειναι αστερι στην φυσικη )και απο απροσεξια έχασε τεσσερα μορια απο εναν τυπο της Α λυκειου ...οποτε αν το σκεφτομουν μια φορα τωρα δεν το σκέφτομαι καμια :blink:

Ε μη σε πάρω στο λαιμό μου τότε. Τι να σου πω, έχεις χρόνο ακόμη να αποφασίσεις τι θα διαλέξεις. Αν δε μπορείς Βιολογία, πάρε Μαθ. Πρέπει να διαλέξεις κάτι. Βασικά, μια που είσαι Θεωρητική, η Ιστορία είναι μία λύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ε μη σε πάρω στο λαιμό μου τότε. Τι να σου πω, έχεις χρόνο ακόμη να αποφασίσεις τι θα διαλέξεις. Αν δε μπορείς Βιολογία, πάρε Μαθ. Πρέπει να διαλέξεις κάτι. Βασικά, μια που είσαι Θεωρητική, η Ιστορία είναι μία λύση...
Δεν είναι λύση η ιστορία γενικής είναι αυτοκτονία.Είναι ένα αρκετά κακογραμμένο και δυσκολονόητο βιβλίο με κανέναν σαφή ορισμό ή γεγονός με μια τεράστια ύλη μεγαλύτερη και από την ιστορία κατεύθυνσης αν δεν κάνω λάθος.Για τη θεωρητική το καλύτερο είναι η βιολογία εκτός αν κάποιος είναι σίγουρος ότι μπορεί στα μαθηματικά(που δεν παρουσιάζουν τρομερή δυσκολία με εξαίρεση τα περσινά θέματα) και στη φυσική(πολλές πράξεις αλλά όχι κάτι τρομερά δύσκολο με καλή προετοιμασία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
δεν μπορω την εισαγωγη των Αρχαιων!
Εχει αρχισει κανεις να διαβαζει τα πρωτα μαθηματα του 1ου κεφ.? εχω μαθει τα 2 πρωτα και μου φαινονται αρκετα ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Βιολογια γενικης και κατευθυνσης,περα απο οσα μας βαζουν στο φροντιστηριο, λετε να ειναι καλο να διαβαζουμε και μονοι μας τα παρακατω? Οχι για κανεναν αλλο λογο,απλα για να υπαρχει μια "σιγουρια" οσο γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Βιολογια γενικης και κατευθυνσης,περα απο οσα μας βαζουν στο φροντιστηριο, λετε να ειναι καλο να διαβαζουμε και μονοι μας τα παρακατω? Οχι για κανεναν αλλο λογο,απλα για να υπαρχει μια "σιγουρια" οσο γινεται...

Τωρα το καλοκαιρι μην πεσεις με τα μουτρα. Διαβασε μεχρι να νιωσεις εσυ ευχαριστημενη και σιγουρη. Θα ελεγα να μην διαβασεις τα παρακατω, ειδικα στην βιολογια κατ που ειναι μαθημα βαρυτητας, γιατι μπορει να μαθεις κατι λαθος και να σου μεινει ετσι. Εγω τουλαχιστον δε θα το επιχειρησω. Τον χειμωνα που θα εχεις εξοικειωθει με τα μαθηματα καντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Βιολογια γενικης και κατευθυνσης,περα απο οσα μας βαζουν στο φροντιστηριο, λετε να ειναι καλο να διαβαζουμε και μονοι μας τα παρακατω? Οχι για κανεναν αλλο λογο,απλα για να υπαρχει μια "σιγουρια" οσο γινεται...
Όταν τελειώσεις τα καλοκαιρινά ίσως αν μπορείς να βγάλεις τη βιολογία γενικής τη θεωρία δεν θα σου έκανε κακό και ό,τι έχει από ασκήσεις θα σου τα δείξουν.Κατεύθυνσης θα έλεγα καλύτερα όχι γιατί έχει περισσότερα πράγματα που πρέπει να σου δείξουν αλλά κάποιος που ήταν θετική θα έχει καλύτερη άποψη από εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ποιες σελίδες είχατε και πόσο σου πήραν;Εγώ από ότι άκουγα τους φίλους μου που πήγαιναν θεωρητική έκαναν 1-1μιση ώρα τη σελίδα και μου φαινόταν αρκετό

Και εμενα στην βιολογια γυρω στην μια ωρα την σελιδα(2 σελιδες ), αλλα μαλλον το πρόβλημά μου ειναι στην αποσπαση προσοχης που έχω. ..διαβαζω και μπορει να μου πετάγονται εκατό αλλα πράγματά στο μυαλο και δεν καταλαβαίνω τι διαβαζω! !

Ε μη σε πάρω στο λαιμό μου τότε. Τι να σου πω, έχεις χρόνο ακόμη να αποφασίσεις τι θα διαλέξεις. Αν δε μπορείς Βιολογία, πάρε Μαθ. Πρέπει να διαλέξεις κάτι. Βασικά, μια που είσαι Θεωρητική, η Ιστορία είναι μία λύση...

Θεωρητικη ειμαι, δεν ειμαι μαζοχα :P τελος παντων το σκέφτηκα καλα και κατεληξα στην βιολογια για τον λογο οτι μονο μια σχολη απο την θεωρητική μαρεσει και οι αλλες είναί στο 3ο πεδιο,οποτε ειναι μονόδρομος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Και εμενα στην βιολογια γυρω στην μια ωρα την σελιδα(2 σελιδες ), αλλα μαλλον το πρόβλημά μου ειναι στην αποσπαση προσοχης που έχω. ..διαβαζω και μπορει να μου πετάγονται εκατό αλλα πράγματά στο μυαλο και δεν καταλαβαίνω τι διαβαζω! !

Εαν κανεις αποστηθιση μια χαρα ειναι η ωρα. Κ εμενα τοσο μου παιρνει, ειδικα ιστορια και εισαγωγη αρχαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ε μη σε πάρω στο λαιμό μου τότε. Τι να σου πω, έχεις χρόνο ακόμη να αποφασίσεις τι θα διαλέξεις. Αν δε μπορείς Βιολογία, πάρε Μαθ. Πρέπει να διαλέξεις κάτι. Βασικά, μια που είσαι Θεωρητική, η Ιστορία είναι μία λύση...

Θεωρητικη ειμαι, δεν ειμαι μαζοχα :P τελος παντων το σκέφτηκα καλα και κατεληξα στην βιολογια για τον λογο οτι μονο μια σχολη απο την θεωρητική μαρεσει και οι αλλες είναί στο 3ο πεδιο,οποτε ειναι μονόδρομος ;)

Εαν κανεις αποστηθιση μια χαρα ειναι η ωρα. Κ εμενα τοσο μου παιρνει, ειδικα ιστορια και εισαγωγη αρχαια!

Παλι καλα γιατι προ στιγμην νομιζα οτι ημουν η μονη!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Θεωρητικη ειμαι, δεν ειμαι μαζοχα :P τελος παντων το σκέφτηκα καλα και κατεληξα στην βιολογια για τον λογο οτι μονο μια σχολη απο την θεωρητική μαρεσει και οι αλλες είναί στο 3ο πεδιο,οποτε ειναι μονόδρομος ;)



Παλι καλα γιατι προ στιγμην νομιζα οτι ημουν η μονη!!! :redface:


Μόνο η ψυχολογία σε ενδιαφέρει από το πρώτο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Με έχει πιάσει άγχος από τώρα...
Νομίζω οτι δεν πάω καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μόνο η ψυχολογία σε ενδιαφέρει από το πρώτο πεδίο;

Ναι, αλλα αν δεν περασω θα το σκεφτω καλυτερα γιατι στα επαγγέλματα του 3ου πεδίου εχουν μυστήρια ωραρια και δεν ξέρω κατα ποσο θα μου αρεσει αυτο :confused:

Με έχει πιάσει άγχος από τώρα...
Νομίζω οτι δεν πάω καλά:P

Τι σχολη θελεις να πέρασεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Κουτοανασφάλειες καλέ, δεν είναι τίποτα.
Θα μου περάσουν.

Εγώ δεν με βλέπω να περνάω του χρόνου..:P


Τι σχολη θελεις να πέρασεις??

Αρχιτεκτονική ΑΠΘ :clapup:
Καρδούλες πολλές στο σχέδιο:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Κουτοανασφάλειες καλέ, δεν είναι τίποτα.
Θα μου περάσουν.

Εγώ δεν με βλέπω να περνάω του χρόνου..:P




Αρχιτεκτονική ΑΠΘ :clapup:
Καρδούλες πολλές στο σχέδιο:redface::redface:
Άσε τις ανασφάλειες και δώστα όλα,ειδικά στο σχέδιο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Άσε τις ανασφάλειες και δώστα όλα,ειδικά στο σχέδιο :clapup:

Ναι αλλά δεν ξέρω τι με έχει πιάσει.Έχω να κάνω και μια εβδομάδα σχέδιο και δεν μπορωωωω....:redface:

Είναι παντως σχεδόν δώρο τα μόρια που σου δίνει και το γραμμικό και το ελεύθερο:D
Πώς πήγες?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν ξέρω τι με έχει πιάσει.Έχω να κάνω και μια εβδομάδα σχέδιο και δεν μπορωωωω....:redface:

Είναι παντως σχεδόν δώρο τα μόρια που σου δίνει και το γραμμικό και το ελεύθερο:D
Πώς πήγες?:D

Ελεύθερο πολυ καλά πιστεύω, γραμμικό όχι όσο καλά ήθελα, αλλά σε σχέση με άλλους ίσως λίγο καλύτερα. Δύσκολα έβγαινε τέλεια σε έξι ώρες, πολλοί αντιμετωπίσαμε προβλήματα... Γενικά, ήταν κουραστικές μέρες για εμένα που χρειάστηκε να ανεβω Θεσσαλονίκη :P
Να περιορίσετε το άγχος,δεν κάνει καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδιά για πείτε για πρόγραμμα πως διαβάζετε; Ας γράψει κάποιος σωστό πρόγραμμα διαβάσματος. (Τεχνολογική Κατεύθυνση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top