[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ποιο φοβο καλε? Βρε, συνελθετε. Οι πανελληνιες ειναι ως γνωστον εξετασεις αυξημενης δυσκολιας.Θελει πολυ διαβασμα για να μπορεσεις να ανταποκριθεις αλλα ειναι αδυνατον να καθορισεις το διαβασμα σου αναλογα με τις... "προβλεψεις" σου, αν δηλαδη θα πεσουν ευκολα ή δυσκολα θεματα τη χρονια που δινεις.
I know ... καλα μην φανταστεις ,ψιλοχαλαρα προς το παρον το παω τελικα αλλα λεμε τωρα:studying::beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Αυτη η εκθεση ποσο βαρετη ρε πουστη μου ... εχω εκθεση και περιληψη και βαριεμαι να τα κανω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
I know ... καλα μην φανταστεις ,ψιλοχαλαρα προς το παρον το παω τελικα αλλα λεμε τωρα:studying::beer:

Μα ετσι πρεπει... οχι υπερβολες παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτη η εκθεση ποσο βαρετη ρε πουστη μου ... εχω εκθεση και περιληψη και βαριεμαι να τα κανω!!

να 'ξερες ποσες φορες ακομη θα το πεις αυτο μεσα στη χρονια..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexBliss

Νεοφερμένος

Η AlexBliss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ρε παιδια, θελω μια συμβουλη...ειμαι θετικη και στοχευω σε 2ο-4ο πεδιο σε κατι τυπου Χημικο, Χημικων Μηχανικων, Γεωλογιας, Γεωπονικό ή κατι τετοιο τελος παντων. Για μαθημα επιλογης να παρω βιολογια γεν η μαθηματικα με ΑΟΘ; Ξερω πως εχουν τα πραγματα και με τα δυο και οτι τα 7 μαθηματα ριχνουν τα βαρυτητας αλλα μηπως τελικα δεν αξιζει; Οι σχολες που με ενδιαφερουν εχουν το πολυ 17.000 μορια και ειμαι αρκετα καλη μαθητρια (προς το παρον δλδ :whistle: ) Αν εχετε γνωστους που ειχαν παρομοιο διλλημα let me know :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ενα σου λεω,στο πρωτο διαγωνισμα εφ'ολης ιστορια (εφιαλτικες μερες) η φωνη μου εκλεισε τελειως!:P
Υπέροχα :P
Το καλό είναι ότι θα πίνω αρκετό νερό (τουλάχιστον 1-1,5 λίτρο), κάτι που δυστυχώς δεν κάνω τώρα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
να 'ξερες ποσες φορες ακομη θα το πεις αυτο μεσα στη χρονια..:P:P
Ειναι το πιο βαρετο μαθημα.... πολυ απλα δεν εχω ορεξη να σκεφτω για την εκθεση...
Σε αντιθεση με την βιολογια που θα την αγαπησω αυτο θα το μισισω ...χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ρε παιδια, θελω μια συμβουλη...ειμαι θετικη και στοχευω σε 2ο-4ο πεδιο σε κατι τυπου Χημικο, Χημικων Μηχανικων, Γεωλογιας, Γεωπονικό ή κατι τετοιο τελος παντων. Για μαθημα επιλογης να παρω βιολογια γεν η μαθηματικα με ΑΟΘ; Ξερω πως εχουν τα πραγματα και με τα δυο και οτι τα 7 μαθηματα ριχνουν τα βαρυτητας αλλα μηπως τελικα δεν αξιζει; Οι σχολες που με ενδιαφερουν εχουν το πολυ 17.000 μορια και ειμαι αρκετα καλη μαθητρια (προς το παρον δλδ :whistle: ) Αν εχετε γνωστους που ειχαν παρομοιο διλλημα let me know :worry:
Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις και ΑΟΘ θα ταλαιπωρηθείς τζάμπα αν δεν θέλεις οικονομικά.Εφόσον είσαι καλή δεν θα έχεις πρόβλημα όποιο μάθημα και να πάρεις(εκτός ιστορίας).Για μένα αν είσαι καλή το 95-100 στα μαθηματικά γενικής είναι πιο εύκολο από ότι στη βιολογία γενικής.Δηλαδή έβλεπα φέτος υπήρχαν πολλοί που γράψανε τόσο μαθηματικά και βιολογία όλοι είχαν χάσει δεξιά-αριστερά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Ειναι το πιο βαρετο μαθημα.... πολυ απλα δεν εχω ορεξη να σκεφτω για την εκθεση...
Σε αντιθεση με την βιολογια που θα την αγαπησω αυτο θα το μισισω ...χαχα

Δυστυχως στην εκθεση πρεπει και να το 'χεις... Διαβαστε καλα τα βοηθηματα σας, προσσπαθηστε να κανετε και καποιες σκεψεις πανω στα θεμα, εξασκηθειτε στο να γραφετε και μη σας νοιαζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αφού δεν θέλεις οικονομικές σχολές (5ο πεδίο) μπορείς να επιλέξεις μεταξύ μαθηματικών (μόνο, χωρίς αοθ) και βιολογίας. Το να πάρεις αοθ θα σου ανοίξει το 5ο πεδίο, χωρίς πραγματικά να το θέλεις, και θα προσθέσει ένα επιπλέον μάθημα στην ήδη δύσκολη κατεύθυνσή σου. Η επιλογή μεταξύ μαθηματικών και βιολογίας δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα (δεν ανοίγει επιπλέον πεδίο, τα πεδία 2,3,4 είναι ήδη ανοιχτά λόγω θετικής), άρα μπορείς να επιλέξεις αυτό που σου είναι ευκολότερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε παιδια, θελω μια συμβουλη...ειμαι θετικη και στοχευω σε 2ο-4ο πεδιο σε κατι τυπου Χημικο, Χημικων Μηχανικων, Γεωλογιας, Γεωπονικό ή κατι τετοιο τελος παντων. Για μαθημα επιλογης να παρω βιολογια γεν η μαθηματικα με ΑΟΘ; Ξερω πως εχουν τα πραγματα και με τα δυο και οτι τα 7 μαθηματα ριχνουν τα βαρυτητας αλλα μηπως τελικα δεν αξιζει; Οι σχολες που με ενδιαφερουν εχουν το πολυ 17.000 μορια και ειμαι αρκετα καλη μαθητρια (προς το παρον δλδ :whistle: ) Αν εχετε γνωστους που ειχαν παρομοιο διλλημα let me know :worry:

Οι πιο δύσκολες ασκήσεις ΑΟΘ λύνονται πάρα πολύ εύκολα, άμα έχεις κατανοήσει καλά την έννοια της Ευθείας, από τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης της Β'.

Καταρχήν, για να υπολογίζεις τα μόρια σου ανά πεδίο χρειάζεσαι τα εξής: ΓΒΠ (ΜΟ των 6/7 βασικών μαθημάτων) και τους βαθμούς των δύο μαθημάτων βαρύτητας (Μαθηματικά και Φυσική για εσένα). Τα μόρια που θα πάρεις από τα μαθήματα βαρύτητας είναι το ίδιο, είτε δώσεις ΑΟΘ είτε όχι.
Ο τρόπος που το ΑΟΘ αυξάνει (ή μειώνει) τη βαθμολογία σου είναι μέσω του ΓΒΠ. Αν υποθέσουμε ότι γράφεις ΜΟ 18 στα έξι μαθήματα και 20 στο ΑΟΘ, τότε κερδίζεις μόρια. Αν έχεις ΜΟ 18 και γράψεις 16 στο ΑΟΘ, χάνεις μόρια. Όσο η βαθμολογία σου στο ΑΟΘ είναι μεγαλύτερη από το ΜΟ των άλλων 6 μαθημάτων, είσαι κερδισμένος.

Από την προσωπική μου εμπειρία, το άγχος και η πίεση των τελευταίων δύο ημερών δεν αξίζουν τα επιπλέον μόρια που δίνει. Σου μαθαίνει αρκετά βασικά πράγματα για τον τρόπο λειτουργίας του οικονομικού συστήματος και της αγοράς, δεν μετανιώνω που το επέλεξα ως μάθημα Επιλογής... Απλώς, προς το τέλος, άρχισα να πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να το δώσω ενδοσχολικά.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexBliss

Νεοφερμένος

Η AlexBliss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δηλαδη αυτο μου εχουν πει οτι παιρνοντας τα 7 μειωνονται οι συντελεστες για μαθηματικα και φυσικη κατευθυνσης δεν ισχυει; Μου ειχαν πει π.χ οτι για τη φυσικη για καθε βαθμο που χανω, με 6 μαθηματα χανω 200κατι μορια ενω με τα 7 χανω 190κατι μορια :confused: Τελος παντων δεν φοβαμαι τοσο για το ΑΟΘ γιατι αλλωστε σε διαβασμα ειναι πανω κατω σαν τη βιολογια (αν και προτιμω 100% να διαβαζω βιολογια ;p ) Αυτο που λιγο με τρομαζει ειναι τα μαθηματικα...ειμαι καλη αλλα γινει καμια βλακεια και μπλοκαρω τρεχα γυρευε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Δηλαδη αυτο μου εχουν πει οτι παιρνοντας τα 7 μειωνονται οι συντελεστες για μαθηματικα και φυσικη κατευθυνσης δεν ισχυει; Μου ειχαν πει π.χ οτι για τη φυσικη για καθε βαθμο που χανω, με 6 μαθηματα χανω 200κατι μορια ενω με τα 7 χανω 190κατι μορια :confused: Τελος παντων δεν φοβαμαι τοσο για το ΑΟΘ γιατι αλλωστε σε διαβασμα ειναι πανω κατω σαν τη βιολογια (αν και προτιμω 100% να διαβαζω βιολογια ;p ) Αυτο που λιγο με τρομαζει ειναι τα μαθηματικα...ειμαι καλη αλλα γινει καμια βλακεια και μπλοκαρω τρεχα γυρευε :(
Κοίτα μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ με τα μόρια δεν έχει νόημα να κάνεις υπολογισμούς με το πόσο χάνεις για το κάθε 1/100 σε κάθε μάθημα.Εγώ τουλάχιστον δεν το σκεφτόμουν και δεν μπήκα ποτέ σε τέτοια διαδικασία.Πήρα μαθηματικά μόνο χωρίς ΑΟΘ γιατί μου άρεσαν και δεν το μετάνιωσα.Θεωρώ όμως ότι ΑΟΘ και θετική χωρίς να θέλεις οικονομικά δεν συμφέρει καθόλου εφόσον είναι ήδη απαιτητικά οι βιολογία και χημεία.Μαθηματικά γενικής πάντως 100 καλές ασκήσεις να χεις λύσει δεν παίζει να σου βάλουν κάτι άλλο τόσο δύσκολο και να μην το γράψεις.Βιολογία τώρα λίγο για τις ενδοσχολικές που την είδα εύκολη σχετικά μου φάνηκε αλλά υπάρχει η πιθανότητα να ξεχάσεις κάτι να μην ξέρεις πιο κομμάτι ακριβώς ζητάει και άλλα τέτοια.Καλό θα ήταν αν ξέρεις να ρωτήσεις παιδιά που έχουν δώσει και τα 2 μαθήματα για να σου πουν τις γνώμες τους κι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexBliss

Νεοφερμένος

Η AlexBliss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κοίτα μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ με τα μόρια δεν έχει νόημα να κάνεις υπολογισμούς με το πόσο χάνεις για το κάθε 1/100 σε κάθε μάθημα.Εγώ τουλάχιστον δεν το σκεφτόμουν και δεν μπήκα ποτέ σε τέτοια διαδικασία.Πήρα μαθηματικά μόνο χωρίς ΑΟΘ γιατί μου άρεσαν και δεν το μετάνιωσα.Θεωρώ όμως ότι ΑΟΘ και θετική χωρίς να θέλεις οικονομικά δεν συμφέρει καθόλου εφόσον είναι ήδη απαιτητικά οι βιολογία και χημεία.Μαθηματικά γενικής πάντως 100 καλές ασκήσεις να χεις λύσει δεν παίζει να σου βάλουν κάτι άλλο τόσο δύσκολο και να μην το γράψεις.Βιολογία τώρα λίγο για τις ενδοσχολικές που την είδα εύκολη σχετικά μου φάνηκε αλλά υπάρχει η πιθανότητα να ξεχάσεις κάτι να μην ξέρεις πιο κομμάτι ακριβώς ζητάει και άλλα τέτοια.Καλό θα ήταν αν ξέρεις να ρωτήσεις παιδιά που έχουν δώσει και τα 2 μαθήματα για να σου πουν τις γνώμες τους κι αυτά.

Μμμ αυτο θα κανω μαλλον... αυτο που βαριεμαι ειναι να κανω καλοκαιρινη προετοιμασια και στα 3 οποτε θα πρεπει να επιλεξω συντομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δηλαδη αυτο μου εχουν πει οτι παιρνοντας τα 7 μειωνονται οι συντελεστες για μαθηματικα και φυσικη κατευθυνσης δεν ισχυει; Μου ειχαν πει π.χ οτι για τη φυσικη για καθε βαθμο που χανω, με 6 μαθηματα χανω 200κατι μορια ενω με τα 7 χανω 190κατι μορια :confused: Τελος παντων δεν φοβαμαι τοσο για το ΑΟΘ γιατι αλλωστε σε διαβασμα ειναι πανω κατω σαν τη βιολογια (αν και προτιμω 100% να διαβαζω βιολογια ;p ) Αυτο που λιγο με τρομαζει ειναι τα μαθηματικα...ειμαι καλη αλλα γινει καμια βλακεια και μπλοκαρω τρεχα γυρευε :(

Π******ς.
Για κάθε 1/100 μονάδα παρακάτω που γράφεις, χάνεις:
Μαθηματικά Κατεύθυνσης: 37 μόρια χωρίς ΑΟΘ, 34 με ΑΟΘ
Φυσική Κατεύθυνσης: 29 μόρια χωρίς ΑΟΘ, 26 με ΑΟΘ
Λοιπά Μαθήματα: 19 μόρια χωρίς ΑΟΘ, 16 με ΑΟΘ

Όπως βλέπεις, η διαφορά είναι 3, μόλις, μόρια. Και επαναλαμβάνω, το ΑΟΘ κάνει τη διαφορά στον ΓΒΠ. Οι συντελεστές βαρύτητας και τα μόρια που προκύπτουν από τα δύο μαθήματα βαρύτητας της κατεύθυνσης ΔΕΝ αλλάζουν με κανένα τρόπο.

Για να σου δώσω να καταλάβεις:
Για τον υπολογισμό των (τελικών) μορίων σου, το να γράψεις 15 Έκθεση και 20 Μαθηματικά είναι πολύ διαφορετικό από το να γράψεις 20 Έκθεση και 15 Μαθηματικά.
Για να εκτιμήσεις την αξία του ΑΟΘ δεν έχει καμία σημασία. Το ΑΟΘ επηρεάζει μόνο τον ΓΒΠ (ΜΟ των μαθημάτων), όπου και τα 6 άλλα μαθήματα έχουν την ίδια βαρύτητα. Όσο το άθροισμα των βαθμών στην Έκθεση και τα Μαθηματικά παραμένει σταθερό, δεν έχει σημασία πόσο έγραψες στο καθένα ξεχωριστά.


Για τα Μαθηματικά Γενικής, τα θέματα φέτος ήταν πολύ εύκολα. Πέρσυ ήταν παλούκια. Δεν μπορείς να ξέρεις τι θα συμβεί του χρόνου. Επομένως, το καλύτερο που έχει να κάνεις είναι να πιάσεις τον Μαθηματικό και τον Βιολόγο και να τους ζητήσεις να σε ενημερώσουν στην ύλη και το είδος των θεμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Μμμ αυτο θα κανω μαλλον... αυτο που βαριεμαι ειναι να κανω καλοκαιρινη προετοιμασια και στα 3 οποτε θα πρεπει να επιλεξω συντομα :P
Εμ κοίτα για μένα ξέχνα το ΑΟΘ αφού δε θες οικονομικά.Μαθηματικά γενικής προσωπικά ξεκίνησα απο Σεπτέμβρη.Αν τελικά επιλέξεις βιολογία πιστεύω 2 βδομάδες μέσα στο καλοκαίρι 3-4 ώρες τη μέρα βγαίνει χωρίς τις ασκήσεις και τα διαγράμματα βέβαια που αυτά πρέπει να στα δείξουν.Τώρα αν στο φροντ σου(αν πηγαίνεις) ξεκινάνε από τώρα το επιλογής ναι πρέπει να αποφασίσεις σύντομα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αυτή η εισαγωγή των Αρχαίων δε παλεύεται :P τη διαβάζω, τη ξαναδιαβάζω, πάντα όλο και κάτι θα ξεχνάω :kill:

Η Βιολογία (γενικής) πολύ πιο ωραία, απλή, ενδιαφέρουσα, κατανοητή, "νοικοκυρεμένη" :P (μέχρι στιγμής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Αυτή η εισαγωγή των Αρχαίων δε παλεύεται :P τη διαβάζω, τη ξαναδιαβάζω, πάντα όλο και κάτι θα ξεχνάω :kill:

Η Βιολογία (γενικής) πολύ πιο ωραία, απλή, ενδιαφέρουσα, κατανοητή, "νοικοκυρεμένη" :P (μέχρι στιγμής)

Επαναληψη μητηρ μαθησεως!! Στο τελος θα τη θυμασαι τελεια :)
Και μεχρι τελους ετσι θα ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αυτή η εισαγωγή των Αρχαίων δε παλεύεται :P τη διαβάζω, τη ξαναδιαβάζω, πάντα όλο και κάτι θα ξεχνάω :kill:

Η Βιολογία (γενικής) πολύ πιο ωραία, απλή, ενδιαφέρουσα, κατανοητή, "νοικοκυρεμένη" :P (μέχρι στιγμής)

Σιγα-σιγα θα τη μαθεις την εισαγωγη. Δεν ειναι δυνατον να την αποστηθισεις απο την πρωτη φορα τελεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω με φυσικη κατευθυνσης επαθα ενα...μικρο...σοκ ας πουμε! Μακραν το πιο απαισιο μαθημα ,κατα την αποψη μου παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top