[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Πες τα πες τα...

Κατεβάζω καντήλια κάθε φορά που πρέπει να το μάθω. Νομίζω πως θα αποκτήσω ψυχολογικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Κατεβάζω καντήλια κάθε φορά που πρέπει να το μάθω. Νομίζω πως θα αποκτήσω ψυχολογικά :P

Tο 1κεφαλαιο του ΑΟΔΕ σε δυσκολευει?Αν σε δυσκολευει να το γραφεις πολλες φορες στο χαρτι το κομματι που θες να μαθεις και ετσι θα το μαθεις.Ετσι εκανα εγω και εγραψα 18 ενω ο φροντιστης ελεγε οτι δεν θα γραψω τιποτα.Καλη δυναμη και στα υπολοιπα μαθηματα:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Tο 1κεφαλαιο του ΑΟΔΕ σε δυσκολευει?Αν σε δυσκολευει να το γραφεις πολλες φορες στο χαρτι το κομματι που θες να μαθεις και ετσι θα το μαθεις.Ετσι εκανα εγω και εγραψα 18 ενω ο φροντιστης ελεγε οτι δεν θα γραψω τιποτα.Καλη δυναμη και στα υπολοιπα μαθηματα:).

Με δυσκολεύουν οι επιχειρησιακές λειτουργίες πιο πολύ. Τελευταία ξεκίνησα να το γράφω, βοηθάει περισσότερο. Βρήκα στο youtube και κάτι βιντεάκια που ανεβάζει ένας τύπος ο οποίος διαβάζει το ΑΟΔΕ, και τα ακούω πριν κοιμηθώ.:P
Πάντως, ενώ την Βιολογία Γεν. την μαθαίνω εύκολα, στο ΑΟΔΕ δυσκολεύομαι.

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Η ύλη για το 2014 - 2015 έχει ήδη βγει!
Ορίστε το λινκ: https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2014/140722_exetastea_uli_gel_g.pdf

Eμας περυσι ειχε αργησει αρκετα η υλη...νομιζω οτι ειχε βγει μετα τον δεκαπενταυγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Με δυσκολεύουν οι επιχειρησιακές λειτουργίες πιο πολύ. Τελευταία ξεκίνησα να το γράφω, βοηθάει περισσότερο. Βρήκα στο youtube και κάτι βιντεάκια που ανεβάζει ένας τύπος ο οποίος διαβάζει το ΑΟΔΕ, και τα ακούω πριν κοιμηθώ.:P
Πάντως, ενώ την Βιολογία Γεν. την μαθαίνω εύκολα, στο ΑΟΔΕ δυσκολεύομαι.

Ευχαριστώ πολύ!

ΟΚ να σε ρωτησω κατι πως λεγετε εκεινος που ανεβαζει τα βιντεακια στο youtube?Τι σχολη στοχευεις αληθεια;)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Γιατι οι περισσοτεροι βιαζονται να τελιωσουν την υλη και να κανουν πολλες επαναληψεις;(!)Το θεμα ειναι να τα κατανοησεις αυτα που μαθαινεις και μετα να κανεις μια επαναληψη για να τα θυμηθεις ολα,το να βγαζει κανεις την υλη γρηγορα για να κανει μετα επαναληψεις μου φαινετε ασκοπο και πιεστικο :P

Υ.Σ Μιλαω γενικα χωρις να θελω να θιξω κανεναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Eμας περυσι ειχε αργησει αρκετα η υλη...νομιζω οτι ειχε βγει μετα τον δεκαπενταυγουστο.
20 Σεπτεμβρίου βγήκε η ύλη σας νομίζω :P (πάντως σίγουρα είχαν ξεκινήσει τα schools)
Εμάς φέτος 17 Ιουλίου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
20 Σεπτεμβρίου βγήκε η ύλη σας νομίζω :P (πάντως σίγουρα είχαν ξεκινήσει τα schools)
Εμάς φέτος 17 Ιουλίου :hehe:
Νωρίς βγήκε.Εγώ είχα το άγχος πέρσι μήπως βγουν εκτός ύλης όσα διαβάζω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Κατεβάζω καντήλια κάθε φορά που πρέπει να το μάθω. Νομίζω πως θα αποκτήσω ψυχολογικά :P

αυτό ακριβώς μου έλεγε και ένας φίλος μου. ότι φοβάται ότι έχει αποκτήσει τραύματα που θα τον ακολουθούν σε μια ζωή εξετίας του βιβλίου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ παντως επειδή δεν έχω τι να κάνω διαβάζω μαθκατ :P βεβαια εγω αρχισα απο την αναλυση πρωτα και αυριο θα τελειωσω το πρωτο κεφάλαιο. Εχω να πω οτι τα μαθηματικα φετος ειναι ΤΕ-ΛΕΙ-Α *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Κατεβάζω καντήλια κάθε φορά που πρέπει να το μάθω. Νομίζω πως θα αποκτήσω ψυχολογικά :P
Λοιπόν τώρα που έχεις χρόνο μπορείς να το γράφεις θα σε βοηθάει.Σιγά σιγά θα το μαθαίνεις πιο εύκολα από ό,τι στην αρχή,επειδή συνηθίζεις.Να δεις τι ωραίο συναίσθημα είναι να το καις αφού έχουν τελειώσει όλα:)
Εγώ παντως επειδή δεν έχω τι να κάνω διαβάζω μαθκατ :P βεβαια εγω αρχισα απο την αναλυση πρωτα και αυριο θα τελειωσω το πρωτο κεφάλαιο. Εχω να πω οτι τα μαθηματικα φετος ειναι ΤΕ-ΛΕΙ-Α *.*
Έλα ξεκινήσατε από το πρώτο κεφάλαιο και σου φαίνονται τέλεια;Το πρώτο κεφάλαιο της ανάλυσης μπορώ να πω δεν μου είχε φανεί ιδιαίτερα ενδιαφέρον.Τα ωραία ξεκινούν από τις παραγώγους και μετά σχετικά με την ανάλυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Εγώ παντως επειδή δεν έχω τι να κάνω διαβάζω μαθκατ :P βεβαια εγω αρχισα απο την αναλυση πρωτα και αυριο θα τελειωσω το πρωτο κεφάλαιο. Εχω να πω οτι τα μαθηματικα φετος ειναι ΤΕ-ΛΕΙ-Α *.*

Συμφωνώ:inlove: Σε αντίθεση με το περσινό αίσχος... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Συμφωνώ:inlove: Σε αντίθεση με το περσινό αίσχος... :P
Γιατί σε κανέναν εκτός από εμένα δεν άρεσαν τα μαθηματικά στη Β Λυκείου;Η Άλγεβρα ήταν πολύ ωραία και η κατεύθυνση το ίδιο.Οι ευθείες ήταν λίγο βαρετές αλλά εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Γιατί σε κανέναν εκτός από εμένα δεν άρεσαν τα μαθηματικά στη Β Λυκείου;Η Άλγεβρα ήταν πολύ ωραία και η κατεύθυνση το ίδιο.Οι ευθείες ήταν λίγο βαρετές αλλά εντάξει.


Η άλγεβρα ήταν πάρα πολύ ωραία! Η κατεύθυνση δεν άρεσε ούτε στη μαθηματικό του σχολείου μου που είναι τρελή με τα μαθηματικά :P Το χειρότερο κομμάτι της περσινής ύλης δεν ήταν κατά τη γνώμη μου τόσο η ευθεία, όσο οι κωνικές τομές. Μετά τον κύκλο είχα αρχίσει να τα παίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Η άλγεβρα ήταν πάρα πολύ ωραία! Η κατεύθυνση δεν άρεσε ούτε στη μαθηματικό του σχολείου μου που είναι τρελή με τα μαθηματικά :P Το χειρότερο κομμάτι της περσινής ύλης δεν ήταν κατά τη γνώμη μου τόσο η ευθεία, όσο οι κωνικές τομές. Μετά τον κύκλο είχα αρχίσει να τα παίζω...
Α δεν ξέρω.Εμένα αρχικά δεν μου άρεσαν καθόλου τα διανύσματα αλλά με τον καιρό τα συμπάθησα αρκετά.Τώρα κωνικές τομές μετά τον κύκλο οι περισσότεροι καθηγητές δεν έδιναν και ιδιαίτερη σημασία,έκαναν απλές ασκήσεις με σημεία τομής.Ειδικά με έλλειψη υπερβολή δεν είχε ασχοληθεί κανένας καθηγητής σοβαρά από τα σχολεία παιδιών που ήξερα.Οι ευθείες δεν λέω ότι ήταν άσχημες απλά ήταν στάνταρ τα πράγματα που έπρεπε να κάνεις τις περισσότερες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
20 Σεπτεμβρίου βγήκε η ύλη σας νομίζω :P (πάντως σίγουρα είχαν ξεκινήσει τα schools)
Εμάς φέτος 17 Ιουλίου :hehe:

20 αυγουστου ειχε βγει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Αυτό το ΑΟΔΕ έχει κάψει κόσμο... Τόσο κακογραμμένο είναι πια;
Υ.Γ. Θεωρητική ήμουν
Δεν εχεις ιδεα ποσο κακογραμμενο ειναι..περνας απο 40 κυματα για να το μαθεις..και αν το μαθεις..

Κατεβάζω καντήλια κάθε φορά που πρέπει να το μάθω. Νομίζω πως θα αποκτήσω ψυχολογικά :P
Και που να ξεκινησουν και τα βαρβατα κεφαλαια :P

Συμφωνώ:inlove: Σε αντίθεση με το περσινό αίσχος... :P
Τα περσινα μαθηματικα κατευθυνσης ηταν τουλαχιστον αθλια! Της γ λυκειου ειναι πιο ευχαριστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
what?????ποσες ωρες εκανες αρχαια την βδομαδα???εγω ακομα δεν εχω τελειωσει τον μυθο του πρωταγορα..
Και εγώ τα ίδια έχω κάνει... ένα δίωρο τη βδομάδα έκνα μάθημα.....
Πόσο μου τη σπάει ο Πρωταγόρας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εμενα τα φετινα μαθηματικα μου εχουν κεντρισει το ενδιαφερον και ό,τι διαβαζω ολο και πιο πολυ πορωνομαι :hehe: τα μαθκατ της β λυκ ηταν χαλια γιατι 1) δεν καναμε την υπερβολη που μ'αρεσε και 2) δεν καναμε θεωρια αριθμων που μ'αρεσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ε δε τα λες και χάλια τα μαθηματικά της Β'..απλά ήταν λίγο πιο βαρετά συγκριτικά με της Γ'..τα μθηματικά κατ. της Γ' δεν τελειώνουν ποτέ και θα το δείτε..γενικά τα μαθηματικά και οι ασκήσεις δεν τελειώνουν ποτέ αλλά η ύλη είναι τόσο μεγάλη και πρέπει να μην την αφήσεις λεπτό..αλλά έιναι όντως αρκετά ενδιαφέροντα..;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top