Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Παιδιά μία ερώτηση. Στην Χημεία πρέπει να μαθουμε και τις αποδείξεις της Ka Kb και γενικα καθε τυπο που βγαινει στην Ανοργανη;

Η μόνη απόδειξη που πρέπει να ξες είναι σελίδα 111 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Σίγουρα, αλλά αν θέλουν να το κάνουν θα το κάνουν. Αν θέλουν να μας χαντακώσουν θα το κάνουν...
Δείτε επαναληπτικές 2013 το Α3 είναι πραγματικά τρελό και δύσκολο

https://www.kelafas.gr/themata.html?filename=2013/epanaliptikes/anef_epan_2013_e.pdf
χμμμμμμ δεν ειναι τόσο τρελο απλα πρέπει να έχεις δει και κάποιες παρόμοιες για να έχεις μια ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εχω ενα προαίσθημα παντως ότι κάπου θα πεσει χαντάκωμα:P. Τωρα το που αναμενεται να το δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εχω ενα προαίσθημα παντως ότι κάπου θα πεσει χαντάκωμα:P. Τωρα το που αναμενεται να το δούμε...

Πάντως εγώ έχω ένα φόβο για αυριο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
χμμμμμμ δεν ειναι τόσο τρελο απλα πρέπει να έχεις δει και κάποιες παρόμοιες για να έχεις μια ιδέα...

Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω κάνει τόσο ακραίες ασκήσεις για συμπλήρωση κενών..
Όταν είδα την απάντηση έπαθα λίγο πλάκα...
Σίγουρα βγαίνει αν κάτσεις να την λύσεις αλλά είναι πολύ πιο δύσκολο από ότι πέφτει στις κανονικές

Πάντως εγώ έχω ένα φόβο για αυριο... :P

Μου φαίνεται θα με αγχώσεται για αυτό το μάθημα τώρα και μόνο για τέτοια δεν είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Πάντως εγώ έχω ένα φόβο για αυριο... :P
Αλλα αν αύριο δεις ότι δεν επεσε τίποτα περίεργο, ξέρεις τι να περιμένεις την Tuesday:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Σίγουρα, αλλά αν θέλουν να το κάνουν θα το κάνουν. Αν θέλουν να μας χαντακώσουν θα το κάνουν...
Δείτε επαναληπτικές 2013 το Α3 είναι πραγματικά τρελό και δύσκολο

https://www.kelafas.gr/themata.html?filename=2013/epanaliptikes/anef_epan_2013_e.pdf
Και το 4ο θέμα παλούκι είναι.Ελπίζω να μη βάλουν τέτοια αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά.Αν κάποιος έχει επιπλέον 7% ή 10% των τελικών μορίων του λόγω αθλητικής διάκρισης,πότε ξέρει αν αυτά προσαυξήθηκαν με αυτά που έγραψε;Για να μπει στην ''Χ'' σχολή,τι προϋποθέσεις υπάρχουν;

Από τη στιγμή που έχει σταλεί χαρτί από το Υπουργείο στον μαθητή,με το οποίο αναγνωρίζει τη διάκριση,δεν παίρνει και τα μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Παιδιά μη με αγχώνετε!Έκανα βλακειούλες στο ΑΟΔΕ οπότε αύριο ΠΡΕΠΕΙ να γράψω!Μια χαρά θα είναι τα θέματα φυσιολογικά όπως ήταν μέχρι τώρα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά.Αν κάποιος έχει επιπλέον 7% ή 10% των τελικών μορίων του λόγω αθλητικής διάκρισης,πότε ξέρει αν αυτά προσαυξήθηκαν με αυτά που έγραψε;Για να μπει στην ''Χ'' σχολή,τι προϋποθέσεις υπάρχουν;

Από τη στιγμή που έχει σταλεί χαρτί από το Υπουργείο στον μαθητή,με το οποίο αναγνωρίζει τη διάκριση,δεν παίρνει και τα μόρια;

Συνηθως μετα το πρωτο εξαμηνο. Δηλαδη θα περασεις στην Χ σχολη. Ιανουαριο προς Φεβρουαριο (οταν θα βγει η εγκυκλιος) θα ξαναμπεις στο μηχανογραφικο σου με τον κωδικο για να δεις που περνας με τα εξτρα μορια. Αν ειναι ευχαριστημενος στην Χ σχολη απλα την αλλη την γραφεις στα @@ σου. Αλλιως ξεγραφεσαι απο την Χ και πας στην Υ, χανοντας ενα εξαμηνο βεβαια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Συνηθως μετα το πρωτο εξαμηνο. Δηλαδη θα περασεις στην Χ σχολη. Ιανουαριο προς Φεβρουαριο (οταν θα βγει η εγκυκλιος) θα ξαναμπεις στο μηχανογραφικο σου με τον κωδικο για να δεις που περνας με τα εξτρα μορια. Αν ειναι ευχαριστημενος στην Χ σχολη απλα την αλλη την γραφεις στα @@ σου. Αλλιως ξεγραφεσαι απο την Χ και πας στην Υ, χανοντας ενα εξαμηνο βεβαια :mad:

Ωραία,ευχαριστώ πολύ!!

Και αν ο μαθητής αγωνιστεί ξανά το καλοκαίρι και διακριθεί,αν πάρει 10%,ενώ πριν είχε 7%,αυτό θα υπολογισθεί μετά το πρώτο εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ωραία,ευχαριστώ πολύ!!

Και αν ο μαθητής αγωνιστεί ξανά το καλοκαίρι και διακριθεί,αν πάρει 10%,ενώ πριν είχε 7%,αυτό θα υπολογισθεί μετά το πρώτο εξάμηνο;
Αυτα σου τα λεω απο εμπειρια με μια φιλη μου που παει στιβο. Δεν βαζω και το χερι στην φωτια. Σε αυτο το ερωτημα δεν ξερω την απαντηση. Ενημερωσου καλυτερα απο το σχολειο σου. Εκει σιγουρα ξερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδιά μη με αγχώνετε!Έκανα βλακειούλες στο ΑΟΔΕ οπότε αύριο ΠΡΕΠΕΙ να γράψω!Μια χαρά θα είναι τα θέματα φυσιολογικά όπως ήταν μέχρι τώρα :pfff:
Μια άπ'τα ίδια κι εγω!Αν και το ΑΕΠΠ δεν είναι το δυνατό μου μάθημα αλλά θέλω σίγουρα να γράψω έναν αξιοπρεπή βαθμό..Κρίμα θα είναι..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι παιδιά.Αν κάποιος έχει επιπλέον 7% ή 10% των τελικών μορίων του λόγω αθλητικής διάκρισης,πότε ξέρει αν αυτά προσαυξήθηκαν με αυτά που έγραψε;Για να μπει στην ''Χ'' σχολή,τι προϋποθέσεις υπάρχουν;

Από τη στιγμή που έχει σταλεί χαρτί από το Υπουργείο στον μαθητή,με το οποίο αναγνωρίζει τη διάκριση,δεν παίρνει και τα μόρια;
Ο νεος νομος που ισχυει απο το 2013 απαιτει να εχεις γραψει το 90% της σχολης που θελεις για να ενεργοποιηθει αρχικα η μοριοδοτηση σου. Μετα πολαπλασιαζεται ο Γενικος βαθμος προσβασης σου με το ποσοστο και βγαινει ο τελικος βαθμος, με τον οποιο ομως δεν θα συναγωνιστεις τους υπολοιπους υποψηφιους, αλλα μονο αλλους αθλητες, στην ιδια σχολη που εχεις,με τα ποσοστα που εχουν και αυτοι με την ιδια διαδικασια που σου προανεφερα-αν φυσικα εχουν γραψει και αυτοι το 90% της βασης της σχολης-.Aυτο θα ισχυσει για καθε σχολη που θα δηλωσεις στο μηχανογραφικο σου,μονο αν δεν μπεις σε αυτη με τα αρχικα σου μορια, γιατι υπαρχει και η περιπτωση να μην χρειαστει η μοριοδοτηση. Επισης να ξερεις οτι λιγο πολυ ολες οι σχολες εχουν περιπου 1,2 θεσεις κενες για αθλητες με διακρισεις καθως και οτι ειναι σημαντικο να πιστωποιησεις την διακριση με το υπουργειο, για να την εχεις για φετος.
Απο τι άθλημα έχεις διακριθεί ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αυτα σου τα λεω απο εμπειρια με μια φιλη μου που παει στιβο. Δεν βαζω και το χερι στην φωτια. Σε αυτο το ερωτημα δεν ξερω την απαντηση. Ενημερωσου καλυτερα απο το σχολειο σου. Εκει σιγουρα ξερουν

Δεν αφορά εμένα,αλλά την κοπέλα μου,οπότε είπα να ρωτήσω εδώ για να μη βάλω την ίδια να ψάξει που δίνει εξετάσεις.Αρνείται να το ψάξει για να μην αγχωθεί παραπάνω.:redface:

Απο τι άθλημα έχεις διακριθεί ?

Για αρκετές διακρίσεις πρόκειται,πρώτες θέσεις σε αγωνίσματα κολύμβησης. (400 ελεύθερο,σκυτάλη και 200 ελεύθερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Ωραία,ευχαριστώ πολύ!!

Και αν ο μαθητής αγωνιστεί ξανά το καλοκαίρι και διακριθεί,αν πάρει 10%,ενώ πριν είχε 7%,αυτό θα υπολογισθεί μετά το πρώτο εξάμηνο;
Έχω την αίσθηση οτι και απο το πρώτο ήδη εξάμηνο μπορείς να μεταφερθείς σε μια άλλη σχολη λόγω της μοριοδότησης.Επίσης και φετινή διάκριση να πάρεις αυτή θα μετρήσει κανονικότερα, και θα εσύ θα κρατήσεις την διάκριση με το υψηλότερο ποσοστό(μετα απο αρκετες διακρίσεις,δεν θυμάμαι ποσες,το ποσοστό προσαυξάνεται κατα 1% για καθε αλλη διάκριση. Επειδή λογικά θα μου χρειαστεί φετος, θα σου στείλω μήνυμα αν μάθω κάτι παραπάνω ;)

Δεν αφορά εμένα,αλλά την κοπέλα μου,οπότε είπα να ρωτήσω εδώ για να μη βάλω την ίδια να ψάξει που δίνει εξετάσεις.Αρνείται να το ψάξει για να μην αγχωθεί παραπάνω.:redface:



Για αρκετές διακρίσεις πρόκειται,πρώτες θέσεις σε αγωνίσματα κολύμβησης. (400 ελεύθερο,σκυτάλη και 200 ελεύθερο)
Πες της να το ψάξει γιατι οι πρώτες θέσεις δίνουν 15% ποσοστό νομίζω το οποίο μπορεί και να προαυξηθεί.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση οτι και απο το πρώτο ήδη εξάμηνο μπορείς να μεταφερθείς σε μια άλλη σχολη λόγω της μοριοδότησης. Επειδή λογικά θα μου χρειαστεί φετος, θα σου στείλω μήνυμα αν μάθω κάτι παραπάνω ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ Ιάσονα!!Καλή επιτυχία και μακάρι να περάσεις στην πρώτη επιλογή,χωρίς να χρειαστεί να αγχωθείς με την μοριοδότηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Λίγη βοήθεια

Διαδικασίες και Συναρτήσεις:
i) Μέσα από μια Διαδικασία1, μπορείς να καλέσεις μια Διαδικασία2 ή μια Συνάρτηση. Μέσα από μια Συνάρτηση1, μπορείς να καλέσεις μια Συνάρτηση2 ή μια Διαδικασία?
ii) Η Συνάρτηση δεν μπορεί να Διαβάσει και να Γράψει. Υπάρχει κάποια άλλη λειτουργία που δεν μπορεί να επιτελέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ Ιάσονα!!Καλή επιτυχία και μακάρι να περάσεις στην πρώτη επιλογή,χωρίς να χρειαστεί να αγχωθείς με την μοριοδότηση!
τιποτα ;) Δεν υπάρχει αγχος για την μοριοδότηση, απλα κατα την διαρκεια της χρονιας, το ειχα ξεχάσει εσκεμμένα για να μην απαναπαυτω σε αυτη. Στην τελική η ενεργοποιήση της προυποθέτει και το 90% της σχολής, οποτε σκατούλες :P δεν θα οριοθετήσεις την προσπάθεια σου ισα ισα για να φτάσεις την βαση. Απλα φέτος θεωρώ οτι ειναι μεγάλο πλεονέκτημα αν τελικά αυξηθούν οι βασεις.

Αυτά απο μενα, αντε να δούμε τι θα γίνει αύριο με την ΑΕΠΠΑΡΑ!!!!!! :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Και το 4ο θέμα παλούκι είναι.Ελπίζω να μη βάλουν τέτοια αύριο.

Το έλυσα το 4ο δεν είναι τόσο τρομερό ντάξει..

Λίγη βοήθεια

Διαδικασίες και Συναρτήσεις:
i) Μέσα από μια Διαδικασία1, μπορείς να καλέσεις μια Διαδικασία2 ή μια Συνάρτηση. Μέσα από μια Συνάρτηση1, μπορείς να καλέσεις μια Συνάρτηση2 ή μια Διαδικασία?
ii) Η Συνάρτηση δεν μπορεί να Διαβάσει και να Γράψει. Υπάρχει κάποια άλλη λειτουργία που δεν μπορεί να επιτελέσει?


*Δεν μπορεί να επιστρέψει πολλές τιμές στο πρόγραμμα ή υποπρόγραμμα που την κάλεσε
* Μπορείς να εκχωρήσεις τιμή στην συνάρτηση μόνο μια φορά κατά την εκτέλεση της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top