Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BLS

Νεοφερμένος

Η BLS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
To κακό είναι ότι αυτές οι προκαταλήψεις διαδίδονται ακόμα και από συμμαθητές μας!
Η νέα γενιά που υποτίθεται ότι θα ήταν πιο ξύπνια και θα ξεπερνούσε τα στερεότυπα του παρελθόντος συνεχίζει να τα διαιωνίζει.
Ε τι περιμένεις άλλωστε από μία νεολαία στην οποία οι μισοί πηγαίνουν ιατρική για τη μόστρα και για να λένε ότι κατάφεραν κάτι.

έτσι μπράβο γτ δεν γίνεται πάντα οι 17χρονοι μαθητές που καλούνται να επιλέξουν να είναι πάντα οι "καημένοι" ας παραδεχτούμε ότι έχουμε μερίδιο ευθύνης σε όλο αυτό το παιχνίδι. Γιατί ουκ ολίγες φορές έχουμε ακούσει άτομα να λένε "πάω στρατό γτ θα έχω κάθε μήνα τα λεφτά μου" και όχι γτ μου αρέσει, πιστεύω σε αυτό που γίνεται εκεί μέσα κτλ κτλ ή "πάω ιατρική γτ εε τί να κάνουμε αρίστευσα στις πανελλήνιες έπιασα 19 χιλιάρικα και πρέπει να παώ ιατρική(ή νομική αν πάρεις το άλλο πεδίο)"
Το πανεπιστήμιο δεν είναι για την πλάκα μας άσχετα που όλοι απολαμβάνουν τη φοιτητική ζωή τους.Και την απολαμβάνουν όχι μόνο όσοι κάθονται και τα ξύνουν αλλά και αυτοί που έχουν ακόμα το στόχο τους μπροστά στα μάτια τους και αναλαμβάνουν τις υποχρεώσεις τους.Όσοι μπήκαν σε σχολές χωρίς να το καλοσκεφτούν πρώτα κάποια στιγμή τα βρίσκουν σκούρα...
Σε δυο βδομάδες που θα κάνετε μηχανογραφικό διαλέξτε για τον εαυτό σας και μόνο πώς θέλετε να είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μόνο εγώ νιώθω ότι αύριο στο ΑΟΔΕ θα πάθω μπλακαουτ και θα τα ξεχάσω όλα; :/:

Δεν εισαι η μονη, πιστεψε με :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδιά στο ΑΟΔΕ τα κομμάτια που πέσανε στον ΟΕΦΕ τα διαβάσατε καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πάω να κάνω μια ανάγνωση και την επικοινωνία και μετά κοιτάζω τα πιο "sos" και αυτά που μπορεί να μην τα θυμάμαι καλά ή με δυσκολεύουν...

Δεν βγαίνει το ΑΟΔΕ (με την έννοια ότι πάντα θα ξεχνάω και μια λεπτομέρεια) Πωωω... Χίλιες φορές να έγραφα πάλι μαθηματικα παρά αυτή τη..βλακεια

Εγώ μόνο μια ανάγνωση τα κάνω, δεν μπορώ πάλι να τα λέω απέξω...το έκανα άπειρες φορές..Ότι είναι να γίνει ας γίνει...

Μόνο εγώ νιώθω ότι αύριο στο ΑΟΔΕ θα πάθω μπλακαουτ και θα τα ξεχάσω όλα; :/:

Και εμένα με πιάνει λίγο πανικός με αυτό το θέμα αλλά κυρίως μην τυχόν επειδή δεν θα τα κάνω κανονική επανάληψη ξεχάσω κάτι...

Αν μας ζητηθεί κινημα ανθρωπίνων σχέσεων στο ΑΟΔΕ σελ 58 πρέπει να γράψουμε και την τελευταία παράγραφο; μου φαίνεται λίγο άκυρη.

Καλύτερα γράψε την, αν πέσει, για σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν εισαι η μονη, πιστεψε με :P

Πάω να κάνω μια ανάγνωση και την επικοινωνία και μετά κοιτάζω τα πιο "sos" και αυτά που μπορεί να μην τα θυμάμαι καλά ή με δυσκολεύουν...



Εγώ μόνο μια ανάγνωση τα κάνω, δεν μπορώ πάλι να τα λέω απέξω...το έκανα άπειρες φορές..Ότι είναι να γίνει ας γίνει...



Και εμένα με πιάνει λίγο πανικός με αυτό το θέμα αλλά κυρίως μην τυχόν επειδή δεν θα τα κάνω κανονική επανάληψη ξεχάσω κάτι...



Καλύτερα γράψε την, αν πέσει, για σιγουριά.

Εντάξει..Νιώθω κάπως καλύτερα τώρα! :P
Είμαι στο τρίτο κεφάλαιο και έχω διαβάσει και το μισό πρώτο αλλά δεν προχωράει το πράγμα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μου εχουν μεινει ακομα κρητικος βιζυηνος ονειρο και πολυδουρη...να σω ποτε θα βγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
βαριεμαιιιιιι να διαβασω λογοτεχνια!! τα εχω τελειωσει ολα εκτος απο βιζυηνο και παπαδιαμαντη που εχω κοιταξει μονο τα γνωρισματα της γραφης, για το αφηγηματικο υλικο και τα συναφη :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μου εχουν μεινει ακομα κρητικος βιζυηνος ονειρο και πολυδουρη...να σω ποτε θα βγουν

Η Πολυδούρη ειναι εκτός. :worry:



Εμένα μου εχει μείνει Ελεγκτής, Δημουλά , Ιωάννου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εμενα μου εχει μεινει ελαχιστη υπομονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
βαριεμαιιιιιι να διαβασω λογοτεχνια!! τα εχω τελειωσει ολα εκτος απο βιζυηνο και παπαδιαμαντη που εχω κοιταξει μονο τα γνωρισματα της γραφης, για το αφηγηματικο υλικο και τα συναφη :worry:

Τα συγκεκριμένα τα εκανα χθες γιατι ήξερα οτι θα βαρεθω.:Ρ
Ιωάννου να δω με τι όρεξη θα κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jordipap

Νεοφερμένος

Ο jordipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ακριβως....πλεον με αυτα που εχουμε δει ουτε και στα λατινικα θα μπορεσουμε να αποκλεισουμε καποιο μαθημα...εκτος απο αυτα που επεσαν περσυ και στον οεφε...αλλα και παλι με μεγαλη επιφυλαξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Η Πολυδούρη ειναι εκτός. :worry:



Εμένα μου εχει μείνει Ελεγκτής, Δημουλά , Ιωάννου.
Την μπερδευω με τη δημουλα... αυτος ο ιωαννου εχει πολλα γνωρισματα και ποτε δεν τα θυμαμαιι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μου εχουν μεινει ακομα κρητικος βιζυηνος ονειρο και πολυδουρη...να σω ποτε θα βγουν

(σ.σ. Από την εξεταστεά ύλη 2013-2014 αφαιρέθηκαν τα κείμενα: Μαρία Πολυδούρη, «Μόνο γιατί με αγάπησες» ,Νίκος Εγγονόπουλος, «Ποίηση 1948» και Μανόλης Αναγνωστάκης, «Στο Νίκο Ε… 1949»)

Την μπερδευω με τη δημουλα... αυτος ο ιωαννου εχει πολλα γνωρισματα και ποτε δεν τα θυμαμαιι...

δημουλα.ΑΙΣΧΡΗ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
(σ.σ. Από την εξεταστεά ύλη 2013-2014 αφαιρέθηκαν τα κείμενα: Μαρία Πολυδούρη, «Μόνο γιατί με αγάπησες» ,Νίκος Εγγονόπουλος, «Ποίηση 1948» και Μανόλης Αναγνωστάκης, «Στο Νίκο Ε… 1949»)



δημουλα.ΑΙΣΧΡΗ!!
Δεν ειναι ομως δυσκολη...κατανοητη ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εντάξει..Νιώθω κάπως καλύτερα τώρα! :P
Είμαι στο τρίτο κεφάλαιο και έχω διαβάσει και το μισό πρώτο αλλά δεν προχωράει το πράγμα.. :P

Πάλεψε το, μπορεί να σου στοιχίσει..
Κάνε αυτό που κάνω εγώ, κάντο μια ανάγνωση όλο το βιβλίο και μετά πες τα μόνη σου ή γράψτα όπως βολεύεσαι μόνο τα κομμάτια που σε δυσκολεύουν ή νομίζεις πως δεν τα ξέρεις καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λατρεμένα αυτά τα Αντικλείδια.
Αν πέσουν να με θυμηθείτε. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάλεψε το, μπορεί να σου στοιχίσει..
Κάνε αυτό που κάνω εγώ, κάντο μια ανάγνωση όλο το βιβλίο και μετά πες τα μόνη σου ή γράψτα όπως βολεύεσαι μόνο τα κομμάτια που σε δυσκολεύουν ή νομίζεις πως δεν τα ξέρεις καλά...

Εγώ τα λέω στη μαμα μου :P Μου μένει το τρίτο κεφάλαιο ακόμα, μόλις βγει κι αυτό θα κανω επανάληψη όσα με δυσκολεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Σημαίνει πάντως με λίγα λόγια πως αν δεν έχεις κανει καθόλου φροντιστήριο-ιδιαίτερα και εξαρτάσαι μόνο απο το σχολείο και σου πεσει το αντιστοιχο θέμα όπως αυτό στα μαθ. κατ, απλα τη μαμησες ;)
Κάθε χρόνο υπάρχουν παιδιά που περνάνε και χωρίς φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγώ τα λέω στη μαμα μου :P Μου μένει το τρίτο κεφάλαιο ακόμα, μόλις βγει κι αυτό θα κανω επανάληψη όσα με δυσκολεύουν.

Ποτέ δεν έκανα κάτι τέτοιο..
Εγώ βγαίνω έξω όταν δεν είναι άδειο το σπίτι, πάω κάπου μόνος και τα λέω απέξω στον αέρα.
Τώρα που είμαι μόνος θα τα πω στο κρεβάτι μου :P

Μόλις τέλειωσα και το τρίτο κεφάλαιο εγώ και αρχίζω να ψάχνω σε τι πρέπει να εστιάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
To κακό είναι ότι αυτές οι προκαταλήψεις διαδίδονται ακόμα και από συμμαθητές μας!
Η νέα γενιά που υποτίθεται ότι θα ήταν πιο ξύπνια και θα ξεπερνούσε τα στερεότυπα του παρελθόντος συνεχίζει να τα διαιωνίζει.
Ε τι περιμένεις άλλωστε από μία νεολαία στην οποία οι μισοί πηγαίνουν ιατρική για τη μόστρα και για να λένε ότι κατάφεραν κάτι.
Uno!
Dos!
Tres!
Samba!
Di Janeiro!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top