Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ερώτηση:
Ξέρουμε μετά από πόσες μέρες μετά το πέρας των πανελλαδικών θα ανακοινωθούν οι βαθμοί μας ;
Ή τουλάχιστον μετά από πόσες μέρες γίνεται συνήθως;

πιστευω τελος ιουνιου αν βιαστουν-αρχες ιουλιου.
αλλα οκ περνανε, θα κατσεις να ξεκουραστεις, να βγεις, να διασκεδασεις, να πας παραλια (θα εχεις και ενδοσχολικες:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ο βιζυηνος και το ονειρο ποσες ωρες σας πηραν στην επαναληψη;

Ο Βιζυηνός μου πήρε 3:30 ώρες και τώρα διαβάζω το όνειρο στο κύμα! Οι σηκειώσεις για αυτά είναι πάρα πολλές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ξέρετε ποτε βγαίνουν οι βαθμολογίες από ειδικά μαθήματα όπως το σχέδιο;

Δεν μπορω άλλο το ΑΟΔΕ :( Μου φαίνεται ότι μόλις γυρίσω την Τετάρτη θα σκίσω της σελίδες μια μια να το ευχαριστηθω :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ξέρετε ποτε βγαίνουν οι βαθμολογίες από ειδικά μαθήματα όπως το σχέδιο;

Δεν μπορω άλλο το ΑΟΔΕ :( Μου φαίνεται ότι μόλις γυρίσω την Τετάρτη θα σκίσω της σελίδες μια μια να το ευχαριστηθω :devil:

τα ειδικα βγαινουν πιο γρηγορα, ειχα τσεκαρει τις ημερομηνιες περισυ (ημερομηνιες ειδικων-ημερομηνιες βαθμων στα μεσα) και ειχαν κανει περιπου 10 μερες να βγουν απο το τελευταιο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
2-3 ώρες το καθένα.Κ εγω είχα αρκετές σημειώσεις .

@stavch οταν είπα ωρα για Καβάφη εννοούσα ωρα να διαβάσω Καβάφη :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Και το μηχανογραφικό μας μέχρι πότε μπορούμε να το συμπληρώσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jordipap

Νεοφερμένος

Ο jordipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια αν θελουν να παν με την λογικη των αντισοσ αυριο πιστευω πως ο κεμαλ θα ηταν ενα καλο θεμα μιας και δεν το υπολογιζει κανενας...παντως η φωνη της λογικης λεει πεζο κειμενο....τωρα ποιο...θα δουμε αυριο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
μονο εγω νιωθω το διαβασμα σαν αγγαρεια πια ? να δω πως θα συγκεντρωθω οταν θα γραφουμε ιστορια :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Και το μηχανογραφικό μας μέχρι πότε μπορούμε να το συμπληρώσουμε;

λογικα θα δωσουν περιθωριο και σε εμας με τα ειδικα. οποτε αν υπολογισεις οτι το τελευταιο ειδικο ειναι 30 ιουνιου, πες εχουμε αποτελεσματα 10 ιουλιου, ε να μην δωσουν εστω μεχρι 15 ιουλιου-20 ιουλιου,
ολα αυτα κατα προσεγγιση ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδια αν θελουν να παν με την λογικη των αντισοσ αυριο πιστευω πως ο κεμαλ θα ηταν ενα καλο θεμα μιας και δεν το υπολογιζει κανενας...παντως η φωνη της λογικης λεει πεζο κειμενο....τωρα ποιο...θα δουμε αυριο ;)

Και επίσης μιας και επαναλαμβανουν τα θεματα ( το θέμα τη έκθεσης παρόμοιο με του 07 και τα θέματα στα αρχαία ίδια με του 09 ), οπότε γιατι να μην επαναλάβουν ξανα τα θέματα του 10 ή οποιασδήποτε χρονιάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
... τα θέματα ήταν φροντιστηριακά ....
Την έκφραση αυτή την ακούω πολλά χρόνια και δεν την έχω ακόμα καταλάβει. Παρακαλώ όποιον μπορεί να μου εξηγήσει τι σημαίνει ο όρος "φροντιστηριακά θέματα" και σε τι αυτά διαφέρουν από τα "άλλα". Επίσης αν κάποιο θέμα δεν είναι "φροντιστηριακό", τι είναι; "σχολικό";


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Κι εγώ θα θελα αλλά δεν είναι καν στην ύλη..:D
Καλύτερα γιατί πρώτον είναι η τελειότατη έκφραση ερωτικών αισθημάτων και θα το είχα σιχαθεί τόσες φορές που θα το διαβαζα και δεύτερον αν το daydreaming μου διαβάζοντας κεμάλ ήταν μεγάλο τότε διαβάζοντας πολυδούρη θα ήταν τεράστιο και δε θα συμμαζευόμουν να κάνω διάβασμα της προκοπής..:inlove:

Αλήθεια δεν είναι στην ύλη?? Πάντως άκουγα πέρσι από τα περισσότερα παιδιά της θεωρητικής ότι δεν τους άρεσε .Άλλ(ες) πάλι όχι μόνο άρεσε, βούρκωναν κιόλας όταν το διάβαζαν στην τάξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δηλαδή πρώτα βγαίνουν οι βαθμολογίες όλων των μαθημάτων και μετά των ειδικών; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Την έκφραση αυτή την ακούω πολλά χρόνια και δεν την έχω ακόμα καταλάβει. Παρακαλώ όποιον μπορεί να μου εξηγήσει τι σημαίνει ο όρος "φροντιστηριακά θέματα" και σε τι αυτά διαφέρουν από τα "άλλα". Επίσης αν κάποιο θέμα δεν είναι "φροντιστηριακό", τι είναι; "σχολικό";


Σημαίνει πάντως με λίγα λόγια πως αν δεν έχεις κανει καθόλου φροντιστήριο-ιδιαίτερα και εξαρτάσαι μόνο απο το σχολείο και σου πεσει το αντιστοιχο θέμα όπως αυτό στα μαθ. κατ, απλα τη μαμησες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν βγαίνει το ΑΟΔΕ (με την έννοια ότι πάντα θα ξεχνάω και μια λεπτομέρεια) Πωωω... Χίλιες φορές να έγραφα πάλι μαθηματικα παρά αυτή τη..βλακεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ο βιζυηνος και το ονειρο ποσες ωρες σας πηραν στην επαναληψη;

Με 3 ώρες το καθένα, είσαι κομπλέ. (Αρκεί όλη τη χρονιά να το είχες διαβάσει τέλεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLS

Νεοφερμένος

Η BLS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Στη μέση των πανελληνίων αποφάσισαν να μου κόψουν τα φτερά για τη σχολή μου. Όταν λέω σε κάποιον ότι θέλω βιολογία, με κοιτάζουν με μισό μάτι και μου λένε ότι θα καταλήξω καθηγήτρια. Θέλουν να <<με παρκάρουν>> στην ιατρική. Και το κακό είναι ότι έχω και εγώ αμφιβολίες για τη ρημάδα την επαγγελματική αποκατάσταση...


2η επιλογή μου για σχολή (και μάλλον πρώτη μετά τη βλακεία που έκανα στα μαθηματικά..η 1η είναι η ιατρική) είναι η Βιολογία...και γω ακούω συχνά το "αα τι θες να γίνεις καθηγητάκος στο δημόσιο?" από παντού ή το "και που θα δουλέψεις..τι δλδ θα βγάζεις θεωρίες, θα δουλεύεις σε εργαστήρια και δεν θα πληρώνεσαι πίτουρο?" αλλά εδώ δείχνουν οι άνθρωποι πόσο καλά ενημερωμένοι και πόσο εκσυγχρονισμένοι είναι....δεν σ είπε κανείς ότι με την πρώτη θα βρεις δουλειά και με καλά λεφτά μάλιστα αλλά ποιος είναι σίγουρος σήμερα ότι αν περάσει σε οποιαδήποτε άλλη σχολή θα γίνει απευθείας επιτυχημένος επαγγελματίας? (εκτός από τις στρατιωτικές) και στην τελική δεν μπαίνεις σε μια σχολή για το επάγγελμα...από τη στιγμη που θα κάνεις μεταπτυχιακό και μπορείς να καταφύγεις σε οποιονδήποτε κλάδο ή σε κάτι που δεν μοιάζει σχεδόν καθόλου με αυτό που έκανες στη σχολή σ.Αυτά τα λένε σύμβουλοι επαγγελματικής αποκατάστασης και σε πολλά έχουν δίκιο.
Επιπλέον μην κάνεις το λάθος να πας ιατρική επειδή θα βγάλεις τα μόρια ή θα έχεις δουλειά(που στην Ελλάδα έχουμε ανέγους πτυχιούχους γιατρούς) αν δεν σου αρέσει πραγματικά.Είναι δύσκολη και κουραστική σχολή αλλά πολύ ενδιαφέρουσα γι αυτόν που ξέρει γιατί μπήκε και τι του αρέσει.(και ιδιαίτερα για αυτή τη σχολή που έχει πολλά χρόνια δουλειάς και διαβάσματος)
Για όνομα επιτέλους διαλέξτε αυτό που θέλετε να κάνετε!εμείς θα τα φάμε στη μάπα μετά μέσα στη σχολή όχι οι γονείς μας ούτε οι θειες οι καθηγητές ή οποιοσδήποτε άλλος.Μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου κόψει τα φτερά.Αν ακούς για βιολογία και χαμογελάς ξέρεις ότι το θέλεις.και για όλες τις σχολές.Ψάξε αυτό που σε αντιπροσωπεύει και πιστεύεις ότι θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις του και επέλεξέ το με τα χίλια!Και στο κάτω κάτω στο χέρι σου θα είναι αργότερα (πολύ) αν θα γίνει καθηγήτρια ή κάτι άλλο που θες!!
Οι θετικές επιστήμες έχουν ανοιχτά παράθυρα και καλό είναι να το ΄ψάξεις για να ξέρεις με τι έχεις να κάνεις.
(σόρρυ για το μακρινάρι αλλά έπρεπε να τα γράψω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
2η επιλογή μου για σχολή (και μάλλον πρώτη μετά τη βλακεία που έκανα στα μαθηματικά..η 1η είναι η ιατρική) είναι η Βιολογία...και γω ακούω συχνά το "αα τι θες να γίνεις καθηγητάκος στο δημόσιο?" από παντού ή το "και που θα δουλέψεις..τι δλδ θα βγάζεις θεωρίες, θα δουλεύεις σε εργαστήρια και δεν θα πληρώνεσαι πίτουρο?" αλλά εδώ δείχνουν οι άνθρωποι πόσο καλά ενημερωμένοι και πόσο εκσυγχρονισμένοι είναι....δεν σ είπε κανείς ότι με την πρώτη θα βρεις δουλειά και με καλά λεφτά μάλιστα αλλά ποιος είναι σίγουρος σήμερα ότι αν περάσει σε οποιαδήποτε άλλη σχολή θα γίνει απευθείας επιτυχημένος επαγγελματίας? (εκτός από τις στρατιωτικές) και στην τελική δεν μπαίνεις σε μια σχολή για το επάγγελμα...από τη στιγμη που θα κάνεις μεταπτυχιακό και μπορείς να καταφύγεις σε οποιονδήποτε κλάδο ή σε κάτι που δεν μοιάζει σχεδόν καθόλου με αυτό που έκανες στη σχολή σ.Αυτά τα λένε σύμβουλοι επαγγελματικής αποκατάστασης και σε πολλά έχουν δίκιο.
Επιπλέον μην κάνεις το λάθος να πας ιατρική επειδή θα βγάλεις τα μόρια ή θα έχεις δουλειά(που στην Ελλάδα έχουμε ανέγους πτυχιούχους γιατρούς) αν δεν σου αρέσει πραγματικά.Είναι δύσκολη και κουραστική σχολή αλλά πολύ ενδιαφέρουσα γι αυτόν που ξέρει γιατί μπήκε και τι του αρέσει.(και ιδιαίτερα για αυτή τη σχολή που έχει πολλά χρόνια δουλειάς και διαβάσματος)
Για όνομα επιτέλους διαλέξτε αυτό που θέλετε να κάνετε!εμείς θα τα φάμε στη μάπα μετά μέσα στη σχολή όχι οι γονείς μας ούτε οι θειες οι καθηγητές ή οποιοσδήποτε άλλος.Μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου κόψει τα φτερά.Αν ακούς για βιολογία και χαμογελάς ξέρεις ότι το θέλεις.και για όλες τις σχολές.Ψάξε αυτό που σε αντιπροσωπεύει και πιστεύεις ότι θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις του και επέλεξέ το με τα χίλια!Και στο κάτω κάτω στο χέρι σου θα είναι αργότερα (πολύ) αν θα γίνει καθηγήτρια ή κάτι άλλο που θες!!
Οι θετικές επιστήμες έχουν ανοιχτά παράθυρα και καλό είναι να το ΄ψάξεις για να ξέρεις με τι έχεις να κάνεις.
(σόρρυ για το μακρινάρι αλλά έπρεπε να τα γράψω )
Στη μέση των πανελληνίων αποφάσισαν να μου κόψουν τα φτερά για τη σχολή μου. Όταν λέω σε κάποιον ότι θέλω βιολογία, με κοιτάζουν με μισό μάτι και μου λένε ότι θα καταλήξω καθηγήτρια. Θέλουν να <<με παρκάρουν>> στην ιατρική. Και το κακό είναι ότι έχω και εγώ αμφιβολίες για τη ρημάδα την επαγγελματική αποκατάσταση...
To κακό είναι ότι αυτές οι προκαταλήψεις διαδίδονται ακόμα και από συμμαθητές μας!
Η νέα γενιά που υποτίθεται ότι θα ήταν πιο ξύπνια και θα ξεπερνούσε τα στερεότυπα του παρελθόντος συνεχίζει να τα διαιωνίζει.
Ε τι περιμένεις άλλωστε από μία νεολαία στην οποία οι μισοί πηγαίνουν ιατρική για τη μόστρα και για να λένε ότι κατάφεραν κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αν μας ζητηθεί κινημα ανθρωπίνων σχέσεων στο ΑΟΔΕ σελ 58 πρέπει να γράψουμε και την τελευταία παράγραφο; μου φαίνεται λίγο άκυρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μόνο εγώ νιώθω ότι αύριο στο ΑΟΔΕ θα πάθω μπλακαουτ και θα τα ξεχάσω όλα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top