Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πανελλήνιες : το πιο άδικο σύστημα αξιολόγησης με διαφορά...κόποι μιας χρονιάς που μπορεί να πάνε χαμένοι για μια χ,y απροσεξία...ή μπορεί να επιβραβευτούν φυσικά...παιδιά που πεθαίνουν από την αγωνία και το άγχος και άλλα παιδιά που πεθαίνουν στην πραγματικότητα λόγω αυτής της ψυχοφθόρας διαδικασίας...
Και κλασσικά τα θέματα κυμαίνονται ανάλογα με τις ''στύσεις'' του υπουργείου...
Όταν πέρσι και πρόπερσι we had been fingered και φέτος σου βάζουν θέματα βατά και κλιμακωτά , προκειμένου να γράψουν όλοι από κάτι (και αυτό είναι το λογικό) το λιγότερο που μπορείς να αισθανθείς είναι αηδία...

Καλή συνέχεια στους υποψήφιους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πανελλήνιες : το πιο άδικο σύστημα αξιολόγησης με διαφορά...κόποι μιας χρονιάς που μπορεί να πάνε χαμένοι για μια χ,y απροσεξία...ή μπορεί να επιβραβευτούν φυσικά...παιδιά που πεθαίνουν από την αγωνία και το άγχος και άλλα παιδιά που πεθαίνουν στην πραγματικότητα λόγω αυτής της ψυχοφθόρας διαδικασίας...
Και κλασσικά τα θέματα κυμαίνονται ανάλογα με τις ''στύσεις'' του υπουργείου...
Όταν πέρσι και πρόπερσι we had been fingered και φέτος σου βάζουν θέματα βατά και κλιμακωτά , προκειμένου να γράψουν όλοι από κάτι (και αυτό είναι το λογικό) το λιγότερο που μπορείς να αισθανθείς είναι αηδία...

Καλή συνέχεια στους υποψήφιους!

Έχεις απόλυτο δίκιο και μετά σου λένε οτι είμαστε και ευρωπαϊκή χώρα! Σε ολόκληρη την Ευρώπη ο καθένα πηγαίνει στο πανεπιστημιο της αρεσκείας του ή μαθαινει κάποια τέχνη ή δουλεύει στο εργοστάσιο! Δυστυχώς εδώ δεν πρόκειτε να αλλάξει κάτι ποτέ νομίζω και ποτέ δεν θα καταργηθούν οι πανελλαδικές! Και βλέπεις οτι όλα τα παιδιά θέλουμε να τελειώσουμε πανεπηστημιο γιατί θα αποκτήσουμε κάποιο κύρος και καλά με ένα χαρτί παν/μίου, αλλά δεν μας διευκρινίζουμ οτι όλοι συο τέλος θα γίνουμε άνεργοι με πτυχία! Γενικά πιστεύω πως πρέπει να γίνει ένα ξεκαθάρισμα γιατί δεν μπορούν όλοι να απορροφηθούν και το μόνο που κάνουν μας γεμίζουν ελπίδες οτι κάποια στιγμή θα αλλάξει η κατάσταση στην οποία έχει επέλθεο η χώρα μας! Ως τότε όμως; Σου κόβονται τα φτερά σε οτι και να ονειρεύεσαι να γίνεις! Δυστυχώ αυτό είναι το σύστημα μας και η παιδεία μας μία στείρα γνώση, γιατί πολύ απλά έτσι μας βολεύει! Και αυτός που πετυχαίνει πρώτος είναι και το καλύτερο παπαγαλάκι που μπόρεσε και έκανε το βιβλίο copy paste στην κόλλα των πανελλαδικών! Υπάρχει το μάθημα έκφραση-έκθεση που δεν μπορείς να εκφράσεις τις ανησυχίες σου για το θέμα, αλλα να γράψεις βάση σχεδιαγράμματος γιατί αυτό θα αρέσει και θα βαθμολογιθεί καλύτερα απο τους εξεταστές! Αυτή είναι η παιδεία μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

Η Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Χάσαμε μια μάχη αλλα όχι και τον πόλεμο. Πήγα με μηδέν αυτοπεποίθηση, πάγωσαν τα χέρια, ούτε που καταλάβαινα τι διάβαζα... Και τα Χα σκισει ολο το χρονο! Περαστικά μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Θέλω να πω σε όσα παιδιά είχαν μια ατυχία σε ένα μάθημα, να το αφήσουν πίσω και να συνεχίσουν στο επόμενο..Την προηγούμενη Τετάρτη που γράφαμε μαθηματικά γενικής, δεν τα είχα πάει όσο καλά ήθελα(έγραψα 17 ενώ πήγαινα για 20) και είχα βάλει τα κλάματα..:P Μου έλεγαν οι δικοί μου χαριτολογώντας 'γιατί κλαις, πέθανε κανένας?' και μου εξήγησαν ότι δεν έχει νόημα να στεναχωριέμαι γιατί δεν τα πήγα καλά σε ένα μάθημα..Πρώτον,μπορεί να αναπληρώσουμε τα μόρια σε ένα άλλο μάθημα που δεν περιμένουμε ότι θα γράψουμε καλά.Δεύτερον, ότι έγινε έγινε..δεν μπορείς να φέρεις πίσω το γραπτό σου..

Καλή συνέχεια να έχουμε παιδιά στα επόμενα μαθήματα, και να θυμάστε ότι η προσπάθεια που κάνατε όλη τη χρονιά είναι αυτή που μετράει και που θα θυμάστε...

Έρχεται και το καλοκαίρι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikripsy

Νεοφερμένος

Η Mikripsy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εμενα με έχει περιλάβει το άγχος πραγματικά!!
ο στόχος μου είναι διοίκηση επιχειρήσεων στο τει ηπείρου στην ηγουμενίτσα με 10482 έως τώρα δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για τι έχω γράψει εκτος βιολογίας που υπολογίζω πως έγραψα πάνω από την βάση...στην έκθεση,στα αρχαία και στα λατινικά με χίλια ζόρια να πιάσω την βάση το πολύ 8 και πολύ μου είναι (δυστυχώς δεν το έχω καθόλου με τα συγκεκριμένα μαθήματα) για αυτό και ρίχνω τις δυνάμεις μου στην βιολογία στη λογοτεχνία και στη ιστορία που εκεί είμαι πιο καλά,αλλα τώρα εγώ προσπαθώ να πιάσω με τα ζόρια τα χαμηλότερα δυνατά μόρια και λέτε ότι θα ανεβούν οι βάσεις?
έεεε όχι μετά το περσινό χαντάκωμα τώρα μας γελοιοποιούνε!!
τι θα κάνωωω ????? :( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Η αναγκαιότητα και σπουδαιοτητα των ομάδων στο ΑΟΔΕ απλά δεν μαθαινεται! :-P Μπήκε ΟΕΦΕ το συγκεκριμένο κομμάτι ή κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Η αναγκαιότητα και σπουδαιοτητα των ομάδων στο ΑΟΔΕ απλά δεν μαθαινεται! :-P Μπήκε ΟΕΦΕ το συγκεκριμένο κομμάτι ή κάνω λάθος;

Δεν μπήκε ολόκληρη στον Ο.Ε.Φ.Ε, ζήτησαν 2 παραγράφους νομίζω από την αναγκαιότητα και σπουδαιότητα των ομάδων..Τέλος πάντων,δεν υπάρχει πιθανότητα να μπει τέτοιο θέμα..αν μπει απλά δεν θα το γράψει κανένας..(όπως και η σπουδαιότητα της επικοινωνίας).Εγώ προσωπικά δεν το έχω διαβάσει.

Σου τα λέει αυτά, ένας άνθρωπος που έχει μάθει απέξω όλο το Α.Ο.Δ.Ε και δεν συμβιβάζεται με λιγότερο από 100 την Τετάρτη..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν μπήκε ολόκληρη στον Ο.Ε.Φ.Ε, ζήτησαν 2 παραγράφους νομίζω από την αναγκαιότητα και σπουδαιότητα των ομάδων..Τέλος πάντων,δεν υπάρχει πιθανότητα να μπει τέτοιο θέμα..αν μπει απλά δεν θα το γράψει κανένας..(όπως και η σπουδαιότητα της επικοινωνίας).Εγώ προσωπικά δεν το έχω διαβάσει.

Σου τα λέει αυτά, ένας άνθρωπος που έχει μάθει απέξω όλο το Α.Ο.Δ.Ε και δεν συμβιβάζεται με λιγότερο από 100 την Τετάρτη..:P

Και εγώ όλο το έχω μάθει, πλην την μισή σελίδα του δευτέρου κεφαλαίου που λέει κάτι για Κινέζους και αρχαίους Ελληνες :P
Κάτω από 100% θεωρείται απλά αποτυχία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Δεν μπήκε ολόκληρη στον Ο.Ε.Φ.Ε, ζήτησαν 2 παραγράφους νομίζω από την αναγκαιότητα και σπουδαιότητα των ομάδων..Τέλος πάντων,δεν υπάρχει πιθανότητα να μπει τέτοιο θέμα..αν μπει απλά δεν θα το γράψει κανένας..(όπως και η σπουδαιότητα της επικοινωνίας).Εγώ προσωπικά δεν το έχω διαβάσει.

Σου τα λέει αυτά, ένας άνθρωπος που έχει μάθει απέξω όλο το Α.Ο.Δ.Ε και δεν συμβιβάζεται με λιγότερο από 100 την Τετάρτη..:P

πω κι εγώ μία απο τα ίδια :hmm: ούτε τις περσινές που έπεσαν για ανάπτυξη δεν τις ξέρω ΤΟΣΟ καλά, τις έχω μάθει για επίπεδο Σ/Λ! και η αλήθεια είναι ότι ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ χρειάζομαι το 100!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Διαβάζω τα ποστ σας για το ΑΟΔΕ και το μυαλό μου γυρνάει 2 χρόνια πίσω όταν έδινα και εγώ...τι ήταν κ αυτό!από τις 60+ σελίδες που ήταν στην ύλη όλη τη χρονιά είχα διαβάσει γύρω στις 10-15!και την τελευταία μερα(κ νύχτα) έκατσα και έμαθα όλη την ύλη!πάλι καλά ανταμοίφθηκα με ένα 96 ή 97...αλλά είναι κάτι που δε θα το ξεχάσω..never!!:P
Άντε να πέσουνε βροχή τα 20αράκια την Τετάρτη!!
Good luck!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arzen13

Νεοφερμένος

Ο arzen13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ρε παιδιά σύμφωνα με τα σχετικά εύκολα θέματα που πέφτουν :/ , δεν πιστευω οι βάσεις να γυρίσουν στου 2012 όπου για να περάσεις οικονομικό Ιωαννίνων ήθελε 14.700 ενώ πέρυσι 12.500 :/ , Ψάχνω απεγνωσμένα λίγο θάρρος .. Βοήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Τώρα συγνώμη που θα γίνω κακιά αλλά πόσες φορές πρέπει να σας πουν ότι στις πανελλήνιες δεν πάμε ποτέ με τα σος; Είναι στην ύλη τα ηθικά; Θα τα διαβάσεις εξίσου καλά με όλα τα άλλα. Διότι τα ίδια λέγαν και πέρσι με τον κρητικό που το είχαν σίγουρο πως δεν θα πέσει γιατί το έβαλαν και το '11. Καλά ποιος σας εγγυάται ότι αυτό που έπεσε πρόσφατα δεν μπορούν να το ξαναβάλουν; Δηλαδή είναι σαν να έλεγα εγώ αχ έπεσε στα μαθηματικά αυτός o ορισμός/απόδειξη άρα να μη το διαβάσω και μετά να γκρινιάζω αν χάσω από το τίποτα 10 μονάδες.
Ότι υπάρχει στην ύλη είμαστε υποχρεωμένοι να το διαβάζουμε γιατί όσο απίθανο και να το θεωρούμε να μπει στις εξετάσεις δεν μπορεί να μας το αποκλίσει κανείς.

κοπελια συγνωμη αλλα ουτε εγω θελω να γινω κακια...καταρχην ποιος σου ειπε οτι παω με τα σοσ; εχω ξεκολιαστει ολη τη χρονια να διαβαζω (πολυ καλα σε πληροφορω) την υλη , τις εισαγωγες , τις ενοτητες ΟΛΑ κι ερχεται ο καιρος που αναγκαστικα πρεπει να αφησεις τα αρχαια για να ασχοληθεις με ολα τα υπολοιπα , ωσπου ερχεται η σειρα τους κι εχεις μολις 3 μερες, στην πραγματικοτητα 2μιση. Πες μου τωρα εσυ τι να πρωτοδιαβασεις, τα 4 βιβλια του γνωστου; τις σελιδες της εισαγωγης; μη θιξω καν το χαοτικο αγνωστο που μαθαινεις την εξαιρεση της εξαιρεσεως (δεν ξερω αν το παρατηρησες αλλα σημερα ζητηθηκε αδυναμος τυπος.) και μπροστα σε ολα αυτα αναγκαστικα πρεπει να επιλεξεις να αφησεις καποια απ'εξω. απλα μαθηματικα. οταν επιλεγεις να βγαλεις αυτο που η κοινη γνωμη και δικαιολογημενα θεωρει λιγοτερο πιθανο (λογικη αντισοσ 2 μερες πριν οχι ολη τη χρονια) εισαι απλα ατυχος. απλα η γενικευση που εκανες δεν μου αρεσε κι οφειλω να το πω , γιατι δεν ξερεις τι κοπο εκανα να μαθω τοσα πραγματα και στο τελος να πεσει κατι που δεν θυμομουν τοσο καλα. πιστεψε με αν πηγαινα με τα σοσ δεν θα εγραφα στο γνωστο ουτε αυτα που εγραψα. σορρυ αν γινομαι ερειστικη απλα εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αοδε ισχύει και εγώ σχεδόν όλο το ξέρω από έξω εκτός από κατι κομμάτια που έχω αφήσει συνηδειτα από έξω όπως αυτά που μπήκαν πέρυσι πχ.. Η σπουδαιοτητα της επικοινωνίας δεν είναι τόσο δύσκολη πάντως. Σε σχέση με το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Και τοσα παιδια που εβγαλαν την υλη,πως το καταφεραν δηλαδη;
πιστεψε με κατι αφησαν το οποιο ειχαν την τυχη να μην πεσει... ενταξει δεν παω και για νομικη και τα αρχαια ειναι το χειροτερο μου απλα με πειραξε που τοσος κοπος (στην τρισκαταρατη εισαγωγη αναφερομαι) πηγε χαμενος..αυτο :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παιδια εχουν πεσει ποτε εισαγωγικες εννοιες για αναπτυξη;(εστω και στο Α.10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
πιστεψε με κατι αφησαν το οποιο ειχαν την τυχη να μην πεσει... ενταξει δεν παω και για νομικη και τα αρχαια ειναι το χειροτερο μου απλα με πειραξε που τοσος κοπος (στην τρισκαταρατη εισαγωγη αναφερομαι) πηγε χαμενος..αυτο :giveup:
Eγω το μονο που αφησα ηταν οι σημειωσεις και απο αγνωστο καποια πραγματα που ενιωθα σιγουρη για αυτα. Αν θες πραγματικα να τη βγαλεις την υλη βρισκεις τροπους. Δεν αντιλεγω η υλη ειναι μεγαλη αλλα για καποιον που διαβαζε συστηματικα ολοι την χρονια και δεν εχει κενα δεν ειναι ακατορθωτο! τεσπα δεν υπαρχει λογος να το σκεφτεσαι ο,τι εγινε,εγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Σιγά μη μάθω ποτε και την παρακίνηση, και τη θεωρία των προσδοκιών και τις μεθόδους και τεχνικές παρακίνησης ταυτόχρονα. 35 βουλιτσες σε 2 σελίδες, δείξτε λιγο έλεος!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
παιδια ελεγα το αοδε στη μανα μου και σε καποιες φρασεις με πολλα επιθετα/ουσιαστικα ή που δεν εβγαζαν νοημα με επιανε νευρικο γελιο :P
πολλες φορες κ ολας , οχι μια δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
ασχετο αλλα, οταν γυρνατε μετα απο πανελληνιες και βλεπετε τις προτεινομενες απαντησεις των φροντηστηριων, δεν αγχωνεστε λιγο? :/ οκ οι απαντησεις μπορει να ειναι σωστες αλλα τα αναπτυσουν τοσο ωραια που τα βλεπεις και λες: "να, κι εγω ετσι επρεπε να τα ειχα γραψει!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top