Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παω να βγαλω την επικοινωνια...τα λεμε σε δυο μερες με τον ηλιο, την οικογενεια κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
https://www.newsit.gr/flash/arxaia.pdf
Η μετάφραση μου σήμερα(προσέγγιση κατα 90%)
Νομίζω λοιπον οτι εσείς όλοι παραβλέπετε το γεγονός οτι πολλές τέτοιες πράξεις έχουν γίνει ήδη, τις οποίες αρχικά όλοι θεωρούσατε ότι αποτελούν συμφορές και συμπονέθηκαν οι παθούντες ύστερα ομως αναγνωρίσατε οτι αυτές οι ίδιες έχουν υπάρξει αιτίες για τα μεγαλύτερα αγαθά. Και μήπως πρέπει να επεκταθώ σε αυτά; Αλλά και τώρα τις πόλεις τις πρωτεύουσες δηλαδη και εννοώ τις πόλεις των Αθηναίων και των Θηβαίων θα μπορούσαμε να συμπεράνουμε ότι δεν οφελήθηκαν πολύ απο την ειρήνη, αλλά δυσαρεστημένες απο αυτά που έγιναν στον πόλεμο ανέλαβαν πάλι αυτές, εξ αιτίας αυτών όμως κατέστησαν τις πόλεις τους να εξουσιάζουν του Έλληνες, αυτήν ομως που έχει γίνει τώρα τέτοια την οποια κανείς ποτέ δε θα περίμενε να γίνει. οι επιφανείς και λαμπρές πράξεις λοιπόν συνηθίζουν να γίνονται όχι με την ειρήνη αλλά με τον πόλεμο.
----Πώς την αξιολογήτε;
Άρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Ααααχ νιώθω ότι εχει φύγει ένα τεράστιο βάρος από πανω μου..!! Βόλεψα οτιδήποτε εχει σχέση με μαθηματικα, δεν το πιστεύω ότι επιτέλους πέρασε αυτό το μάθημα! Τόσα χρονια διάβασμα για αυτή τη μέρα...αλλά η αλήθεια είναι ότι θα μου λείψουν τα μαθηματικα και ο καθηγητής μου και η παρέα στο φροντιστήριο :cry_x: τέλος πάντων... Με το ΑΟΔΕ πώς τα πάτε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Για πείτε κανένα σος για λογοτεχνία;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Κεφάλαιο 1o-2o σήμερα και ίσως μια ανάγνωση το 3ο, το οποίο θα γίνει κανονικά αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πρέπει να βγάλω τη βιολογία χωρίς να ξενυχτήσω αύριο.
Αλλά με μια ώρα ύπνο δεν θα πάω να γράψω πάλι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Άμα γράψεις άριστα και χοροπηδάς, είσαι φιγουρατζής.
Άμα γράψεις άριστα και δε μιλάς, είσαι ψηλομύτης.
Άμα γράψεις μέτρια και χαίρεσαι, είσαι χαζοζαρούμενο.
Άμα γράψεις μέτρια και απογοητευτείς, είσαι αχάριστος.
Άμα γράψεις χάλια και δε σε νοιάξει, είσαι αναίσθητος.
Άμα γράψεις χάλια και παραπονεθείς, είσαι κλάψας.
Μάλιστα. Προφανώς δεν μπορεί ποτέ να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

Εγώ δηλαδή τώρα πάω για μονοθεματικό διάβασμα ΑΟΔΕ?... :bye:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Παιδια ακουστε και την δικια μου ιστορια
ημουνα φυτο/σπασικλας μια ζωη
τελικα εγραψα 15 500,δηλαδη πιο λιγα απ οτι εγω περιμενα(πιο λιγα απ οτι περιμενα πριν αρχιζω να δινω μαθηματα βεβαια , οταν εδινα ειχα καταλαβει π κυμαινομαι :p)
ομως μπηκα στην πιο υψηλοβαθμη σχολη λογω ειδικης κατηγοριας
ομως κωλοβαρεσα τρια χρονια και δεν περασα τιποτα + οτι το αντικειμενο μ φαινεται παρα πολυ δυσκολο + αδιαφορο
και τωρα ξαναδινω για να περασω αλλου...


Θελω να πω οτι μην απογοητευεστε αν βγαλετε 13-14-15 μορια η και λιγοτερα γιατι υπαρχουν και παιδια του 18-19 που μπηκαν σε πολυ υψηλοβαθμες σχολες και τις παρατησαν λογω ελλειψης ενδιαφεροντος αλλα και αντικειμενικης δυσκολιας να περασουν τα μαθηματα

το ποιντ μου ειναι οτι θα προτιμουσα να χα γραψει 12000 και να χα μπει καπου πιο ωραια και ευκολα και οπου να ναι να παιρνα πτυχιο
παρα να τραβαω αυτο το μανικι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ξεκινάω με Κρητικό... Ποιο κομμάτι δεν εχει πέσει να το μάθω καλύτερα; Μετά τα Ηθικά όλα τα περιμένω :Ρ

το 4.21 δεν έχει πέσει! σιγά μη βάλουν πάλι Κρητικό! Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,845 μηνύματα.
Είναι παρηγορητικο να σου πω οτι βρίσκομαι και εγω στην ιδια φαση?τα μαθηματικά ανέκαθεν δεν ηταν το ατού μου και η αποτυχία ηταν κάπως αναμενόμενη.. Αλλά είναι οντως πολυ ασχημο να ακούς ολους τους υπολοιπους να κοκορευονται οτι "έγραψαν"..και το λεω αυτό γιατί ποτε δεν καμαρωνω για οτι έχω γράψει, τουλαχιστον μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα.. Όπως και να έχει χάσαμε τη μάχη, δεν χάσαμε τον πόλεμο!

Λοιπόν επειδή κάθε χρόνο λέμε τα ίδια λες και όλα συμβαίνουν για την εκάστοτε συγκεκριμένη γενιά μαθητών που δίνουν πανελλήνιες. ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ σε ό,τι μπαρούφα λέγεται στις ώρες που ακολουθούν τις εξετάσεις. Ένας στους δυο σίγουρα (σας) λέει ψέμματα. Συνήθως πολλοί θα την πατήσουν άνετα διότι τα "ευκολάκια" μπορεί να περιείχαν παγίδες και κάποιες ασαφείς διατυπώσεις στις απαντήσεις που δόθηκαν από τους μαθητές, μικρολαθάκια της στιγμής, να φέρουν άσχημες εκπλήξεις σ' αυτούς που κοκορεύονται ότι έσκισαν. Συνεχίστε απερίσπαστοι στο επόμενο μάθημα. Πάει το σημερινό. Τέλος. Από εδώ και πέρα, τι θα κάνετε. :) Καλή συνέχεια!


το πρόβλημά σου ποιο είναι ακριβώς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
το 4.21 δεν έχει πέσει! σιγά μη βάλουν πάλι Κρητικό! Έλεος!

Ναι; Και νόμιζα οτι είχε πέσει . Ευχαριστω
Ποτέ δεν ξέρεις. Πλέον όλα τα θεωρώ πιθανά.Προτιμώ άλλο κείμενο αλλα δεν το διακινδυνευω αφού ειναι στην ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ναι; Και νόμιζα οτι είχε πέσει . Ευχαριστω
Ποτέ δεν ξέρεις. Πλέον όλα τα θεωρώ πιθανά.Προτιμώ άλλο κείμενο αλλα δεν το διακινδυνευω αφού ειναι στην ύλη.

Και το μισο πρωτο απο το 5!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι; Και νόμιζα οτι είχε πέσει . Ευχαριστω
Ποτέ δεν ξέρεις. Πλέον όλα τα θεωρώ πιθανά.Προτιμώ άλλο κείμενο αλλα δεν το διακινδυνευω αφού ειναι στην ύλη.
Και το έλεγα πως θα πέσουν ηθικά και κάνεις δεν με πίστευε. :P
Καλά κάνεις και δεν αποκλείεις τίποτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

ekate7

Νεοφερμένος

Ο ekate7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αντε τωρα να σηκωθεις να διαβασεις ΑΟΔΕ!!!! FML!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αντε τωρα να σηκωθεις να διαβασεις ΑΟΔΕ!!!! FML!!

Αυτό τώρα γιατί μου το θύμισες;
Εντάξει απλά ανάγνωση θα κάνω αλλά και αυτό το βαριέμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Απλώς υπάρχει μια τάση των παιδιών που χουν δώσει να υποβαθμίζουν τα θέματα,
ώστε να φανεί ότι αυτοί διαγωνίστηκαν σε πιο δύσκολες και απαιτητικές πανελλήνιες.

Αν θέλουμε να μαστε ειλικρινείς, μεχρί ΤΩΡΑ τουλάχιστον, τα θέματα είναι ευκολότερα.

Αλλά άλλο το να αποδεχόμαστε ότι τα θέματα είναι ευκολότερα και
άλλο να βγάζουμε ένα κόμπλεξ (το οποίο θα έβγαινε είτε τα θέματα ήταν ευκολότερα είτε ήταν δυσκολότερα)
για να το παίξουμε οι " πιο ταλαιπωρημένοι " των πανελληνίων.


καταρχην τα θεματα στα αρχαια δεν ηταν ευκολα..και δεν ηταν ευκολα γιατι ηταν αντισος. εγω ας πουμε ειχα αφησει τελειως την εισαγωγη του αριστοτελη και μονο που δεν εβαλα τα κλαματα μολις τα ειδα! ( το οτι εγραψα τα μερη της ψυχης και την αντιστοιχια θα μου δωσει αραγε κανα 5; τιποτα αλλο δεν θυμομουν...) τεσπα. αυτοι που λενε οτι περυσι τους τσακισαν εχουν αδικο, τα πολιτικα ολοι τα περιμεναν και απο το αγνωστο μονο το κειμενο ηταν δυσκολο γραμματικη και συντακτικο αρκετα βατο σε αντιθεση με τα φετινα που κυριως η γραμματικη ηταν αρκετα τσιμπημενη. το αν θα ανεβουν ή οχι οι βασεις δεν το ξερω παντως θελω να ελπιζω πως το οτι δεν εγραψα "καλα" σε ενα μαθημα (οσο καλα μπορει να γραψει κανεις στα αρχαια) δεν θα με χαντακωσει...και παλι το ελπιζω γιατι αλλιως καηκαμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
καταρχην τα θεματα στα αρχαια δεν ηταν ευκολα..και δεν ηταν ευκολα γιατι ηταν αντισος. εγω ας πουμε ειχα αφησει τελειως την εισαγωγη του αριστοτελη και μονο που δεν εβαλα τα κλαματα μολις τα ειδα! ( το οτι εγραψα τα μερη της ψυχης και την αντιστοιχια θα μου δωσει αραγε κανα 5; τιποτα αλλο δεν θυμομουν...) τεσπα. αυτοι που λενε οτι περυσι τους τσακισαν εχουν αδικο, τα πολιτικα ολοι τα περιμεναν και απο το αγνωστο μονο το κειμενο ηταν δυσκολο γραμματικη και συντακτικο αρκετα βατο σε αντιθεση με τα φετινα που κυριως η γραμματικη ηταν αρκετα τσιμπημενη. το αν θα ανεβουν ή οχι οι βασεις δεν το ξερω παντως θελω να ελπιζω πως το οτι δεν εγραψα "καλα" σε ενα μαθημα (οσο καλα μπορει να γραψει κανεις στα αρχαια) δεν θα με χαντακωσει...και παλι το ελπιζω γιατι αλλιως καηκαμε!!!!

Θα διαφωνησω μαζι σου. Τα θεματα στα αρχαια ηταν νορμαλ(τουλαχιστον στο γνωστο) για οσους ειχαν διαβασει. Για αυτο και δε πρεπει να αφηνουμε τιποτα αδιαβαστο. Μπορει να ηταν αντισος αλλα οι ερωτησεις ηταν ξεκαθαρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να μιλάμε με κριτήρια σος και ξεσος όταν έχουμε να κάνουμε με τις Πανελλήνιες και τον κόπο ενός ολόκληρου χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σε ένα μήνα θα ξέρουμε τι γράψαμε όλοι και τον Αυγουστο θα ξέρουμε και τις βάσεις! Ααα και όσο για τις βάσεις δεν τις καθορίζει το Υπ. Παιδείας αλλά εμείς οι μαθητές με αυτά που γράφουμε και τι σχολές δηλώμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top