Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαλάκα κλαίω με τα αρχαία :lol: 1-2 ηθικα; Σοβαρολογείτε; Και εμείς τον ήπιαμε πέρσι με 11-12 πολιτικά και τέτοιο άγνωστο; :| Μόνο το “τι“ δεν θα έβρισκα τι ειναι. Βλέπω ιατρική με 19.900 φέτος και νομικές με 19.500 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μαλάκα κλαίω με τα αρχαία :lol: 1-2 ηθικα; Σοβαρολογείτε; Και εμείς τον ήπιαμε πέρσι με 11-12 πολιτικά και τέτοιο άγνωστο; :| Μόνο το “τι“ δεν θα έβρισκα τι ειναι. Βλέπω ιατρική με 19.900 φέτος και νομικές με 19.500 :P

σταματηστε πια αυτες τις υπερβολες. σε τι ωφελουν πια?
να μαμας την ψυχολογια των παιδιων που δινουν? δεν το ξερες οτι ολων των αλλων τα θεματα ειναι ευκολα και μονο τα δικα σου δυσκολα?
τι νομιζεις οτι κανεις με το να μιλας για τετοια αυξηση των βασεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μαλάκα κλαίω με τα αρχαία :lol: 1-2 ηθικα; Σοβαρολογείτε; Και εμείς τον ήπιαμε πέρσι με 11-12 πολιτικά και τέτοιο άγνωστο; :| Μόνο το “τι“ δεν θα έβρισκα τι ειναι. Βλέπω ιατρική με 19.900 φέτος και νομικές με 19.500 :P
Ναι ξερουμε ολοι στα λογια ειμαστε μαγκες,να δω τι θα εγραφες πραγματικα ομως με τον αγχος και ολα τα συναφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σταματηστε πια αυτες τις υπερβολες. σε τι ωφελουν πια?
να μαμας την ψυχολογια των παιδιων που δινουν? δεν το ξερες οτι ολων των αλλων τα θεματα ειναι ευκολα και μονο τα δικα σου δυσκολα?
τι νομιζεις οτι κανεις με το να μιλας για τετοια αυξηση των βασεων?

Απλή λογική:

Πέρσι μας σκίσανε ------> οι βάσεις στα τάρταρα

Φέτος χαλαρουίτα ------> οι βάσεις στον θεό

Φυσικά αυτό δεν υποβαθμίζει την προσπάθεια των παιδιών γιατί πήγαιναν με την προοπτική των δύσκολων θεμάτων και είχαν λιώσει στο διάβασμα. Για τον καλό μαθητή είτε οι βάσεις είναι υψηλές είτε χαμηλές δεν αλλάζει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Απλή λογική:

Πέρσι μας σκίσανε ------> οι βάσεις στα τάρταρα

Φέτος χαλαρουίτα ------> οι βάσεις στον θεό

Φυσικά αυτό δεν υποβαθμίζει την προσπάθεια των παιδιών γιατί πήγαιναν με την προοπτική των δύσκολων θεμάτων και είχαν λιώσει στο διάβασμα. Για τον καλό μαθητή είτε οι βάσεις είναι υψηλές είτε χαμηλές δεν αλλάζει κατι.

εχουν βγει οι βασεις?:wacko::wacko:
που ρε παιδια να υπολογισω κι εγω τα μορια μου:blink:
ουτε για τον μετριο αλλαζει, ουτε για τον κακο. τα εχουμε ξαναπει.
το μονο που μπορει να αλλαξει κατι ειναι η μειωση-αυξηση των θεσεων στα πανεπιστημια.
ωστοσο συνεχιζω να μην καταλαβαινω την ουσια του να γελοιοποιει κανεις τα θεματα. τι ακριβως κερδιζει κανεις απο αυτο? υπαρχουν παιδια που δεν εγραψαν οσο περιμεναν, ποιος ο λογος να αισθανθουν χειροτερα?
επιπλεον δεν μπορεις να συγκρινεις τα θεματα σου με των αλλων, μπορεις να συγκρινεις μονο θεματα αλλων μεταξυ τους, γιατι τα δικα σου τα εγραψες με πιεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχουν βγει οι βασεις?:wacko::wacko:
που ρε παιδια να υπολογισω κι εγω τα μορια μου:blink:
ουτε για τον μετριο αλλαζει, ουτε για τον κακο. τα εχουμε ξαναπει.
το μονο που μπορει να αλλαξει κατι ειναι η μειωση-αυξηση των θεσεων στα πανεπιστημια.
ωστοσο συνεχιζω να μην καταλαβαινω την ουσια του να γελοιοποιει κανεις τα θεματα. τι ακριβως κερδιζει κανεις απο αυτο? υπαρχουν παιδια που δεν εγραψαν οσο περιμεναν, ποιος ο λογος να αισθανθουν χειροτερα?
επιπλεον δεν μπορεις να συγκρινεις τα θεματα σου με των αλλων, μπορεις να συγκρινεις μονο θεματα αλλων μεταξυ τους, γιατι τα δικα σου τα εγραψες με πιεση.

Πάω πάσο. Το θέμα είναι οτι αυτοι οι γελοίοι στο υπουργείο εχουν συστημα και ολα γινονται με πολιτικη σκοπιμοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Πάω πάσο. Το θέμα είναι οτι αυτοι οι γελοίοι στο υπουργείο εχουν συστημα και ολα γινονται με πολιτικη σκοπιμοτητα.

υπαρχουν χρονιες που πεφτουν δυσκολοτερα θεματα, υπαρχουν χρονιες που πεφτουν ευκολοτερα.
οσοι ειναι να μπουν στα πανεπιστημια ομως θα μπουν. αυτα θα ισχυαν με την βαση του 10.
χωρις την βαση του 10, και γραμμικη α να βαλουν στο αγνωστο οι ιδιοι θα μπουν στα πανεπιστημια, απλα οι πιο καλοι θα ξεχωρισουν στις λεπτομερειες, οι λιγοτεροι καλοι στα πιο βατα και οι κακοι θα φυγουν την ωρα που επιτρεπουν οι επιτηρητες.

το οποιο παιχνιδι παιζεται με τις θεσεις στα πανεπιστημια, αυτες καθοριζουν στην πραγματικοτητα ποιος μπαινει και ποιος μενει εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παρατηρώ πως φέτος έχουν μια τάση στο να επαναλαμβάνουν τα θέματα και να στρέφονται προς ανθρωπιστικά θέματα! Πάντως είναι πολύ απρόβλεπτοι, και στη λογοτεχνία να διαβάσουμε και τα παλαιότερα θέματα, μπορεί να βάλουν τα ίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Απλή λογική:

Πέρσι μας σκίσανε ------> οι βάσεις στα τάρταρα

Φέτος χαλαρουίτα ------> οι βάσεις στον θεό

Φυσικά αυτό δεν υποβαθμίζει την προσπάθεια των παιδιών γιατί πήγαιναν με την προοπτική των δύσκολων θεμάτων και είχαν λιώσει στο διάβασμα. Για τον καλό μαθητή είτε οι βάσεις είναι υψηλές είτε χαμηλές δεν αλλάζει κατι.
Μας έφτιαξες την μέρα. :P


Ας γράψω καλά και στα επόμενα και ας πάνε όπου θέλουν οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
εχουν βγει οι βασεις?
που ρε παιδια να υπολογισω κι εγω τα μορια μου
ουτε για τον μετριο αλλαζει, ουτε για τον κακο. τα εχουμε ξαναπει.
το μονο που μπορει να αλλαξει κατι ειναι η μειωση-αυξηση των θεσεων στα πανεπιστημια.
ωστοσο συνεχιζω να μην καταλαβαινω την ουσια του να γελοιοποιει κανεις τα θεματα. τι ακριβως κερδιζει κανεις απο αυτο? υπαρχουν παιδια που δεν εγραψαν οσο περιμεναν, ποιος ο λογος να αισθανθουν χειροτερα?
επιπλεον δεν μπορεις να συγκρινεις τα θεματα σου με των αλλων, μπορεις να συγκρινεις μονο θεματα αλλων μεταξυ τους, γιατι τα δικα σου τα εγραψες με πιεση.
Απλώς υπάρχει μια τάση των παιδιών που χουν δώσει να υποβαθμίζουν τα θέματα,
ώστε να φανεί ότι αυτοί διαγωνίστηκαν σε πιο δύσκολες και απαιτητικές πανελλήνιες.

Αν θέλουμε να μαστε ειλικρινείς, μεχρί ΤΩΡΑ τουλάχιστον, τα θέματα είναι ευκολότερα.

Αλλά άλλο το να αποδεχόμαστε ότι τα θέματα είναι ευκολότερα και
άλλο να βγάζουμε ένα κόμπλεξ (το οποίο θα έβγαινε είτε τα θέματα ήταν ευκολότερα είτε ήταν δυσκολότερα)
για να το παίξουμε οι " πιο ταλαιπωρημένοι " των πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Απλώς υπάρχει μια τάση των παιδιών που χουν δώσει να υποβαθμίζουν τα θέματα,
ώστε να φανεί ότι αυτοί διαγωνίστηκαν σε πιο δύσκολες και απαιτητικές πανελλήνιες.

Αν θέλουμε να μαστε ειλικρινείς, μεχρί ΤΩΡΑ τουλάχιστον, τα θέματα είναι ευκολότερα.

Αλλά άλλο το να αποδεχόμαστε ότι τα θέματα είναι ευκολότερα και
άλλο να βγάζουμε ένα κόμπλεξ (το οποίο θα έβγαινε είτε τα θέματα ήταν ευκολότερα είτε ήταν δυσκολότερα)
για να το παίξουμε οι " πιο ταλαιπωρημένοι " των πανελληνίων.

οπως τα λες συμφωνω.
με εξαιρεση την εκθεση που το φυσικο περιβαλλον το θεωρω ευκολοτερο (σε αυτο ειχα γραψει το 2003 +καταναλωτισμος)
ουτε η περσινη βιολογια μου φανηκε δυσκολη (ουτε και η φετινη ηταν φυσικα) αλλα δεν μπορω να κρινω απο το σαλονι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodoraxrl

Νεοφερμένος

Η Theodoraxrl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
σημερα χαθηκε μια μαχη... και να ακους μετα ποσο ευκολα ηταν τα θεματα και ποσο θα ανεβουν οι βασεις ειναι πολυ ψυχοφθορο..... :(
Είναι παρηγορητικο να σου πω οτι βρίσκομαι και εγω στην ιδια φαση?τα μαθηματικά ανέκαθεν δεν ηταν το ατού μου και η αποτυχία ηταν κάπως αναμενόμενη.. Αλλά είναι οντως πολυ ασχημο να ακούς ολους τους υπολοιπους να κοκορευονται οτι "έγραψαν"..και το λεω αυτό γιατί ποτε δεν καμαρωνω για οτι έχω γράψει, τουλαχιστον μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα.. Όπως και να έχει χάσαμε τη μάχη, δεν χάσαμε τον πόλεμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
απλα δεν αντεχω το υπεροπτικο υφος των ατομων που ΘΕΩΡΟΥΝ πως εγραψαν καλα, αντε να τελειωσουμε να μην τους ξαναδουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
λες? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodoraxrl

Νεοφερμένος

Η Theodoraxrl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κοίτα, δεν θα σου πω οτι το πιστεύω ακράδαντα.. Και εγώ δεν έχω και την καλύτερη ψυχολογία αυτη τη στιγμη αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλιως..απο εγωισμό και μονο δεν πρεπει να τα παραστήσουμε τώρα.. Και αυτους τους μαθηταραδες καλά θα κάνουμε να μην τους ακούμε γιατί στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ποιος διαβάζει ΑΟΔΕ ρε γαμώτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Απλά να θυμίσω ότι όσο άσχημο είναι να καυχιέται κάποιος που έγραψε καλά, τόσο άσχημο είναι να εύχεστε αυτοί που λένε ότι έγραψαν 90+ να έχουν γράψει χάλια. Εσάς μπορεί να είναι το αγαπημένο σας μάθημα η χημεία και να γράψετε 100 σ'αυτό,γιατί σε κάποιον να μην αρέσουν τα μαθηματικά και να μην μπορεί να γράψει 95+ σ'αυτά; Ωραία, εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η φυσική και δεν περιμένω να γράψω τέλεια σ'αυτό το μάθημα ή μπορεί στο ΑΕΠΠ που μου αρέσει,να έχω μια ατυχία και να γράψω χάλια. Δηλαδή επειδή δεν γράψαμε εμείς καλά να μην γράψει κανένας;

Ποιος διαβάζει ΑΟΔΕ ρε γαμώτο;
Πες τα, μετά από τα μαθηματικά πώς να διαβάσεις αυτή τη βλακεία...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
σε καμια περιπτωση δεν ευχομαστε κατι τετοιο...μακαρι να εχουν γραψει τελεια τα παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ξεκινάω με Κρητικό... Ποιο κομμάτι δεν εχει πέσει να το μάθω καλύτερα; Μετά τα Ηθικά όλα τα περιμενω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top