Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Παιδιά εγώ όταν γράφω περίληψη αν βρω π.χ σε μια παράγραφο επίκληση στην αυθεντία γράφω "Εδώ ο αρθογράφος κάνοντας επίκληση στην αυθεντία ενισχύει τη θέση του ότι... " Είναι λάθος;
Εμενα μου εχουν πει να το χρησιμοποιω κυριως αν αφιερωνει μεγαλη εκταση στο κειμενο. Συνηθως εγω το γραφω ως εξης: "Ο συγγραφεας επικαλουμενος τα λογια του ταδε ισχυριζεται οτι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμενα μου εχουν πει να το χρησιμοποιω κυριως αν αφιερωνει μεγαλη εκταση στο κειμενο. Συνηθως εγω το γραφω ως εξης: "Ο συγγραφεας επικαλουμενος τα λογια του ταδε ισχυριζεται οτι"
Οκ.Ευχαριστώ. :)
Περίληψη ελπίζω να μην χάσω αρκετές μονάδες.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
ποσο γραφετε συνηθως στην εκθεση και στην περιληψη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εκθεση βγαινει γυρω στις 600-700 λεξεις και περιληψη το προσαρμοζω αναλογως με το τι ζηταει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Βαθμούς εννοείς; Στο σχολειο η καθηγήτρια μου έβαζε σε όλες τις περιλήψεις και εκθέσεις άριστα :jumpy: αλλά ενταξει, δεν είναι να την εμπιστεύεσαι αυτή. Στο φροντιστήριο παίρνω πολυ καλούς βαθμούς.
Αυτό που με αγχώνει είναι το πώς θα κανω τις παραγράφους μου.. Έχω συνηθίσει να κανω 2+2 παραγράφους στο κύριο θεμα, αρκετά μεγάλες. Αλλά μάλλον θα ήταν καλύτερα να κανω 3+3 όμως φοβάμαι ότι θα ξεπεράσω το όριο των λέξεων.. Πόσο σας έχουν πει να γράφετε,2 η δυόμιση σελίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
ποσο γραφετε συνηθως στην εκθεση και στην περιληψη ?

Περίληψη εξαρτάται από το είδος του κειμένου, στα στοχαστικά δοκίμια περίπου 22 και στα άρθρα/αποδεικτικά 23-24. Έκθεση 32-36, 37/38 αν μου κάτσει καλά το θέμα (κάτι βαρύγδουπο όπως ανθρωπισμός/δημοκρατία/εθνικισμός/κλπ) και δεν κολλήσω στον πρόλογο.

...μια φορά στην αρχή μας είχαν βάλει θέμα για το δώρο στην σύγχρονη εποχή, περίληψη 19 και έκθεση 28. Απαίσιο κείμενο και θέμα, η θεωρία με έσωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
εγω συνηθως περιληψη 20 - 23 και εκθεση μεχρι 34. αν και μου εχει τυχει διαγωνισμα που εχω παρει αρκετα χαμηλα και φοβαμαι μην μου συμβει αυτο την τεταρτη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ :P...Περίληψη συνήθως κυμαίνομαι από 20-23 και έκθεση 28-34..Με ένα 75/100 την Τετάρτη θα είμαι τρελά ικανοποιημένος..Για να δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
ποσο γραφετε συνηθως στην εκθεση και στην περιληψη ?

Περίληψη δεν έχω γράψει κάτω από 20..έκθεση από 32 μέχρι 38 στα περισσότερα θέματα εκτός από τέχνη και ευρωπαϊκή ένωση γύρω στο 29-30..δεν μ'αρέσουν καθόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Περίληψη δεν έχω γράψει κάτω από 20..έκθεση από 32 μέχρι 38 στα περισσότερα θέματα εκτός από τέχνη και ευρωπαϊκή ένωση γύρω στο 29-30..δεν μ'αρέσουν καθόλου :P
μπραβο σου!! :clapup:δεν εχω παρει ποτε 38. στην εκθεση γενικα ποσο θα θελατε ? εγω γυρω στο 80 θα ηθελα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εγώ .Δε θέλω να πέσω κάτω από 75 στη χειρότερη περίπτωση γιατί θα με ρίξει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
μπραβο σου!! :clapup:δεν εχω παρει ποτε 38. στην εκθεση γενικα ποσο θα θελατε ? εγω γυρω στο 80 θα ηθελα ...

Θέλω 100. Αλλά επίσης θέλω ένα τζιπ και ένα εκατομμύριο ευρώ, οπότε... Με ένα 75-80 ευχαριστημένος θα είμαι αν γράψω πάνω από 85-90 στα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγω με 75-80 θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimVerr

Νεοφερμένος

Ο JimVerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά, Ευρωπαική Ένωση, ενδοσχολική βία και ανεργία είναι πολύ «ευαίσθητα» και επίκαιρα θέματα για να θίξουν... Τα μνημεία ακούω επίσης πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι δε θα βαλουν τα θεματα που ακουγονται παρα πολυ και ειναι sos αλλα καποιο ασχετο απο αυτα. Το ιδιο συνεβη και περυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimVerr

Νεοφερμένος

Ο JimVerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δηλαδή τι θα μπορούσε να πέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ρε παιδιά μια άσκηση έκθεσης που βρήκα online ζητάει να αξιολογηθεί ο παρακάτω συλλογισμός με βάση την αλήθεια, εγκυρότητα κι ορθότητα. Ο εξής: Όσοι αγνοούν τα αίτια και τους αίτιους των χτεσινών εγκλημάτων γίνονται τα πιο πρόθυμα θύματα των σημερινών και αυριανών εγκληματιών. Οι νέοι αγνοούν τα αίτια και τους αίτιους των χτεσινών εγκλημάτων. Άρα : Οι νέοι γίνονται τα πιο πρόθυμα θύματα των σημερινών και αυριανών εγκληματιών. Για μένα ο συλλογισμός είναι έγκυρος κι οχι αληθής επομένως ουτε ορθός. Εσείς τι νομίζετε προσωπικά ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιά διαβάστε αξία αρχαίου κόσμου πολύ καλά όπως και τουρισμό που μπορεί να συνδυαστεί με οικονομική ανάπτυξη.Ένα αουτσάιντερ που δεν το περιμένουν πολλοί αλλά ακούγεται ειναι ειρήνη-πόλες(με αφορμη τα γεγονοτα στην ουκρανία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
εγω αν γραψω γυρω στις 17.000 και ελπιζω σε ενα καλο βαθμο λατινικα και ιστορια οσο μπορω θα ειμαι ευχαριστημενη αν και δεν εβαλα τα δυνατα μου οπως επρεπε τον μαιο ... σε ποια σχολη στοχευεται :)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Συμφώνω μαζί σου Τίμο. Αν σου πει να αξιολογηθεί ο συλλογισμός τότε ή θα σου δώσει "υποθέστε ότι είναι αληθής" ή θα είναι κραυγαλέα αληθής ή κραυγαλέα ψευδής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top