Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλα θα τα παμε αν ειμαστε συγκεντρωμενοι. Δυστυχως σε πολλες περιπτωσεις μεγαλη ζημια κανουν οι γονεις(αθελα τους) και συγγενεις οταν σου λενε π.χ "Περιμενουμε πολλα απο σενα" η "Ξερω ξερω, θα τα πας πολυ καλα, αριστα θα γραψεις!", επιφορτιζοντας με ευθυνες τον υποψηφιο. Ακομα και χαλια να γραψουμε δεν χαθηκε ο κοσμος, θα υπαρξουν κι αλλες ευκαιριες.
Βασικά, οι γονείς μου δε με πιέζουν καθόλου...Ξέρω όμως ότι αν γράψω καλά θα νιώσουν περήφανοι.
Τη δεύτερη φράση την ακούω συνέχεια και πραγματικά αυτό με αγχώνει.Νιώθω ότι αν δε γράψω όσο περιμένουν μετά όπως κάθε χρόνο θα σχολιάζουν.Anyway, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.

Πέντε και σήμερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ στην σελιδα 141 στον πρωτο ορισμο της επικοινωνιας λεει: "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"

Στην αμεσως επομενη σελιδα 142 πανω πανω λεει: "Γινεται φανερο λοιπον οτι η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."

WTF :rtfm:

Το ενα αναιρει το αλλο. Αν μπει σε σωστο λαθος κατι τετοιο
α) "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"
ή
β) "Η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."
τι επιλεγουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλημέρα. Εχει κανεις το "Πάμε Πανεπιστήμιο 2014" ή καποιο αντίστοιχο μ ολες τις σχολες; Εχω το παλιο του 2010 που έδινα, αλλα απο οτι εμαθα εχουν αλλαξει τμηματα και αλλα. Το εχει κανεις σε pdf? :/:

Καλύτερα να κοιτάξεις το μηχανογραφικό και να ψάξεις τα τμήματα που σε ενδιαφέρουν στο ίντερνετ. Είναι πιο χρονοβόρο, αλλά θα πάρεις περισσότερες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstastol

Νεοφερμένος

Ο kwstastol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια της θεωρητικης σιγα σιγα τελειωνοντας ας κανουμε καμια προβλεψη...
η αδερφη μου και αθηγητρια μου σε ολα τα μαθηματα κατευθυνσης μου υπεδειξε σαν σοσ τα εξης
ΑΡΧΑΙΑ: πρωταγορας
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ: σημειο αναγνωρισεως και ονειρο στο κυμα
ΛΑΤΙΝΙΚΑ: το κορακι

η φιλολογος στο σχολειο μας ειπε σαν σοσ ΠΟΛΙΤΙΚΑ, ΛΑΤΙΚΙΝΑ(28.29,36,45), ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ προσφυγικοι συνοικισμοι και αμαρτημα
εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimVerr

Νεοφερμένος

Ο JimVerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλημέρα. Θα ήθελα, αν μπορείτε, να μου πείτε ποια θέματα Πανελληνίων στα Μαθηματικά αξίζει να λύσω. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
παιδια της θεωρητικης σιγα σιγα τελειωνοντας ας κανουμε καμια προβλεψη...
η αδερφη μου και αθηγητρια μου σε ολα τα μαθηματα κατευθυνσης μου υπεδειξε σαν σοσ τα εξης
ΑΡΧΑΙΑ: πρωταγορας
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ: σημειο αναγνωρισεως και ονειρο στο κυμα
ΛΑΤΙΝΙΚΑ: το κορακι

η φιλολογος στο σχολειο μας ειπε σαν σοσ ΠΟΛΙΤΙΚΑ, ΛΑΤΙΚΙΝΑ(28.29,36,45), ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ προσφυγικοι συνοικισμοι και αμαρτημα
εσεις τι λετε?
Αρχαία: Δε νομίζω Πρωταγόρα γιατί τον περιμένουν όλοι. Σκέφτομαι πολιτικά/πολιτεία.
Λατινικά: 41 μας το έχουν δώσει σος.
Λογοτεχνία: Έχω αίσθηση για Αντικλείδια/ μελαγχολία/ προσφυγικοί συνοικισμοι.

Φοβάμαι γνωστό μήπως βάλουν συνδυασμό από 2 βιβλία. Ξέρω δεν εχει πέσει ποτέ αλλά μου έχει κάτσει.
Π.χ 20 πολιτικά - 7 Πρωταγόρα παράλληλο. Αφού κ τα 2 λένε για την παιδεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αρχαία: Δε νομίζω Πρωταγόρα γιατί τον περιμένουν όλοι. Σκέφτομαι πολιτικά/πολιτεία.
Λατινικά: 41 μας το έχουν δώσει σος.
Λογοτεχνία: Έχω αίσθηση για Αντικλείδια/ μελαγχολία/ προσφυγικοί συνοικισμοι.

Φοβάμαι γνωστό μήπως βάλουν συνδυασμό από 2 βιβλία. Ξέρω δεν εχει πέσει ποτέ αλλά μου έχει κάτσει.
Π.χ 20 πολιτικά - 7 Πρωταγόρα παράλληλο. Αφού κ τα 2 λένε για την παιδεία.

επισης, μπορουν να συνδυασουν το 12 απο την πολιτεια με το 18 απο τα πολιτικα...τραβηγμενο, αλλα ποτε δεν ξερεις...
στα λατινικα μου εχει κολλησει το 25
στη λογοτεχνια μου κανει κλικ το ονειρο στο κυμα
και στην εκθεση ευρωπαικη ενωση, δημοκρατια σε συνδυασμο με τον λαικισμο, ανθρωπινα δικαιωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
πρωταγορα προφανως και απο εδω και περα τον περιμενουν ολοι και καποια στιγμη πρεπει να πεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καλημέρα. Θα ήθελα, αν μπορείτε, να μου πείτε ποια θέματα Πανελληνίων στα Μαθηματικά αξίζει να λύσω. Ευχαριστώ.
Προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει να λύσεις άλλες ασκήσεις και θέματα!Ότι έλυσες,έλυσες!Σ'αυτή τη φάση βρίσκω πιο χρήσιμο να επικεντρωθείς σε θεωρία-αποδείξεις γιατί αυτά είναι τα σίγουρα μόρια και όχι οι ασκήσεις..Ταπεινή μου άποψη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει να λύσεις άλλες ασκήσεις και θέματα!Ότι έλυσες,έλυσες!Σ'αυτή τη φάση βρίσκω πιο χρήσιμο να επικεντρωθείς σε θεωρία-αποδείξεις γιατί αυτά είναι τα σίγουρα μόρια και όχι οι ασκήσεις..Ταπεινή μου άποψη! :)

Ε ναι. Η θεωρία (ορισμοί, θεωρήματα διατύπωση, αποδείξεις θεωρημάτων, προτάσεις κλπ) είναι δεδομένοι βαθμοί. Επίσης και ότι σχήματα / γραφικές παραστάσεις τα συνοδεύουν. Ακόμη και στο Πανεπιστήμιο όταν απάντησα θέμα με τη διατύπωση του Θεωρήματος Rolle, το γεγονός ότι έκανα και ένα σχήμα, μέτρησε επιπλέον. :) Στα Μαθηματικά τα πάντα μετράνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ στην σελιδα 141 στον πρωτο ορισμο της επικοινωνιας λεει: "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"

Στην αμεσως επομενη σελιδα 142 πανω πανω λεει: "Γινεται φανερο λοιπον οτι η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."

WTF :rtfm:

Το ενα αναιρει το αλλο. Αν μπει σε σωστο λαθος κατι τετοιο
α) "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"
ή
β) "Η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."
τι επιλεγουμε;

Φίλε μου, μακάρι να ήταν το μόνο σημείο στο οποίο το βιβλίο του ΑΟΔΕ έχει ασάφεια... Θα παρέθετα σημεία τώρα αλλά δεν είμαι βιτσιόζος να κάτσω να τα γράψω όλα αυτά :P Εγώ προσωπικά και στις δύο προτάσεις θα έβαζα Σωστό... Αλλά έχεις δίκιο ότι είναι ασαφές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Καλημέρα..
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κανένα site που να έχει διαγωνίσματα στα Μαθ. γεν & κατ και Α.Ε.Π.Π ;
Βρήκα στο Ψηφιακό εκπαιδευτικό βοήθημα αλλά θα ήθελα να λύσω κι άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
παιδια της θεωρητικης σιγα σιγα τελειωνοντας ας κανουμε καμια προβλεψη...
η αδερφη μου και αθηγητρια μου σε ολα τα μαθηματα κατευθυνσης μου υπεδειξε σαν σοσ τα εξης
ΑΡΧΑΙΑ: πρωταγορας
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ: σημειο αναγνωρισεως και ονειρο στο κυμα
ΛΑΤΙΝΙΚΑ: το κορακι

η φιλολογος στο σχολειο μας ειπε σαν σοσ ΠΟΛΙΤΙΚΑ, ΛΑΤΙΚΙΝΑ(28.29,36,45), ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ προσφυγικοι συνοικισμοι και αμαρτημα
εσεις τι λετε?

Eγω αρχαια πιστευω θα πεσει ή Πρωταγορας ή Πολιτεια (και η πολιτεια επειδη ειναι αρκετα ευκολη μαζι με παραλληλο απο Πολιτικα)
λογοτεχνια : προσφυγικοι συνοικισμοι, ελεγκτης
Λατινικα: 29,31,40
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
μετα απο ενα οχταωρο βγηκε και ο πρωταγορας........ΕΥΤΥΧΩΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ στην σελιδα 141 στον πρωτο ορισμο της επικοινωνιας λεει: "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"

Στην αμεσως επομενη σελιδα 142 πανω πανω λεει: "Γινεται φανερο λοιπον οτι η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."

WTF :rtfm:

Το ενα αναιρει το αλλο. Αν μπει σε σωστο λαθος κατι τετοιο
α) "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"
ή
β) "Η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."
τι επιλεγουμε;

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω νομίζω πως το νόημα είναι ξεκάθαρο ... Είναι μια διαδικασία μεταβίβασης πληροφοριών ή νοημάτων . Στην επόμενη σελίδα δεν στο αναιρεί απλά σου προσθέτει πως δεν ειναι μια απλη διαδικασία , ειναι μια διαδικασία επαφής , αλληλοκατανόησης και αλληλοεπηρασμου ! Νομίζω πως μπερδεύτηκες και "έδωσες" το μυαλό σου να καταλάβει πως "Δεν ειναι μεταβίβαση" αντι για το "Δεν ειναι μια απλη μεταβίβαση ." . Οπότε και οι 2 προτάσεις είναι προφανώς σωστές!

Φιλικά Πάυλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τα εισαγωγικά κομμάτια του Δαρβίνου τα ξέρετε τέλεια; Με τη φρεγάτα Beagle κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Τα εισαγωγικά κομμάτια του Δαρβίνου τα ξέρετε τέλεια; Με τη φρεγάτα Beagle κτλ...
Βασικά δε τα χω μάθει καν!!Μας είπαν ότι δεν χρειάζονται να τα ξερούμε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Τα εισαγωγικά κομμάτια του Δαρβίνου τα ξέρετε τέλεια; Με τη φρεγάτα Beagle κτλ...

ναι...ειναι πολυ ευκολα...αν και δυσκολα θα πεσουν....

ρε παιδια εσας σας βγαινει το προγραμμα;; εμενα με τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω νομίζω πως το νόημα είναι ξεκάθαρο ... Είναι μια διαδικασία μεταβίβασης πληροφοριών ή νοημάτων . Στην επόμενη σελίδα δεν στο αναιρεί απλά σου προσθέτει πως δεν ειναι μια απλη διαδικασία , ειναι μια διαδικασία επαφής , αλληλοκατανόησης και αλληλοεπηρασμου ! Νομίζω πως μπερδεύτηκες και "έδωσες" το μυαλό σου να καταλάβει πως "Δεν ειναι μεταβίβαση" αντι για το "Δεν ειναι μια απλη μεταβίβαση ." . Οπότε και οι 2 προτάσεις είναι προφανώς σωστές!

Φιλικά Πάυλος

Γιατι θεωρεις πως με προσβαλλεις;
Το νοημα δεν ειναι ξεκαθαρο, προφανως.

ειναι μια διαδικασία επαφής, αλληλοκατανόησης και αλληλοεπηρασμου
Αυτο ερχεται ως συμπερασμα απο τον δευτερο ορισμο που λεει οτι:

"Επικοινωνία είναι η διαδικασία µε την οποία ένας ποµπός Α (άνθρωπος,οµάδα) µεταβιβάζει πληροφορίες,σκέψεις,ιδέες,συναισθήµατα και ενέργεια,σε ένα δέκτη Β (άνθρωπος,οµάδα) µε στόχο να ενεργήσει πάνω του µε τρόπο ώστε να προκαλέσει σ' αυτόν την εμφάνιση ιδεών,πράξεων,συναισθημάτων,ενέργειας και σε τελική ανάλυση να επηρεάσει την κατάστασή του και την συμπεριφορά του."

Ουσιαστικα τον αναιρει τον πρωτο ορισμο στην επομενη σελιδα.

Στην τελικη, συμφωνα με το καλογραμμενο βιβλιο και εγω σωστα θα τα εβαζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
ναι...ειναι πολυ ευκολα...αν και δυσκολα θα πεσουν....

ρε παιδια εσας σας βγαινει το προγραμμα;; εμενα με τιποτα..

ούτε εμένα!!η βιολογία μ έχει πάρει παραπάνω μέρες απ ότι νόμιζα και ακόμη δεν την ξέρω και τόσο καλά...και μέχρι τη κυριακή πρέπει να χω βγάλει κ όλη τη λογοτεχνία... :/: (απορω πως θα γινει αυτο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top