Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δεν μπορωωω να διαβασω!!!! σημερα ηταν μετριο το διαβασμα μου σε σχεση με τις αλλες φορες :( ας μου δωσει καποιος αφεση αμαρτιων!
σημερα ειμαι στην φαση να εχω το βιβλιο μπροστα και να κοιταω το ταβανι απο το πρωι στις 10...δεν ξερω αν σε παρηγορησα... :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και τα καταφέρνεις; :P

Βάζω πολλά για να καταφέρνω τα μισά.
Από σήμερα λεω να το τηρήσω πάντως. :Ρ. Μακάρι να με πιάσει ο καφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ είχα μάθημα σημερα μέχρι τις 6 και μετα πήγα για καφέ, τώρα γύρισα :P
Αλλά δεν μπορώ να πω, γενικά διαβάζω γιατι φοβάμαι ότι θα τα αφήσω τελευταία στιγμή και δεν θα προλάβω! Το πιστεύετε ότι την άλλη εβδομάδα δίνουμε;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

IwannaPulp

Νεοφερμένος

Η IwannaPulp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ρε παιδιά της θεωρητικής, εκείνες τις 2 σελίδες της εισαγωγής του Πρωταγόρα που λενε περιληπτικά το περιεχόμενο του έργου, τις έχετε μάθει αυτολεξεί? Δε μαθαίνονται οι απαίσιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχω μια αίσθηση για βιοσυσσώρευση σε άσκηση. :P
Από θεωρία πιστεύω θα πέσουν αυτά που με δυσκόλεψαν: Διαφορές μικροοργανισμών,στάδια του AIDS,ποικιλότητα, τι απαιτείται για τη διατήρηση ενός οικοσυστήματος ( τα κομμάτια που έλεγε για την τροφοδοσία και τη διανομή της ενέργειας και την ανακύκλωση των χημικών ουσιών) , κύκλος νερού, θεωρία Λαμάρκ.
Επίσης μου έκανε κλικ ότι μπορεί να βάλουν το παράδειγμα του ομοιοστατικού μηχανισμού της θερμοκρασίας να το γράψουμε στην αντίθετη περίπτωση.Και καλά όταν βρισκόμαστε σε μειωμένες θερμοκρασίες.
Αν πέσει κρίσεως πιστεύω θα βάλλουν καμια μαλακία για να μας δυσκολέψουν και θα το σκεφτόμαστε πόση ώρα..
Βέβαια, όλα αυτά είναι δικές μου υποθέσεις. :P
Γενικά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη στη Βιολογία Γενικής αλλά νομίζω ότι φέτος θα έχει δύσκολα θέματα.
μακαριιιιιιι να πεσει βιοσυσσωρευση..γιατι με τα διαγραμματα νιωθω οτι ειμαι γιατρος και πρεπει να κανω διαγνωση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ρε παιδιά της θεωρητικής, εκείνες τις 2 σελίδες της εισαγωγής του Πρωταγόρα που λενε περιληπτικά το περιεχόμενο του έργου, τις έχετε μάθει αυτολεξεί? Δε μαθαίνονται οι απαίσιες...
Τις έχω μάθει. Ελπίζω να μην πέσουν. :Ρ

μακαριιιιιιι να πεσει βιοσυσσωρευση..γιατι με τα διαγραμματα νιωθω οτι ειμαι γιατρος και πρεπει να κανω διαγνωση :redface:

Εμένα και τα διάγραμματα μου αρέσουν. Ειδικά από το 1ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Τις έχω μάθει. Ελπίζω να μην πέσουν. :Ρ



Εμένα και τα διάγραμματα μου αρέσουν. Ειδικά από το 1ο.
εγω βασικα δεν το χω και πολυ με τα διαγραμματα με αντισωματα,μολυνσεις κτλ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πριν λίγες ώρες συνειδητοποίησα ότι την άλλη βδομάδα δίνουμε και ήμουν κάπως έτσι :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πριν λίγες ώρες συνειδητοποίησα ότι την άλλη βδομάδα δίνουμε και ήμουν κάπως έτσι :

εμάς μας λένε οι καθηγητές ότι την αλλη εβδομάδα δεν θα έχουμε μάθημα αφού θα γράφουμε έκθεση, και εγώ είμαι κάπως έτσι :look:
Πραγματικά δεν θα το συνειδητοποιήσω ότι γράφουμε μέχρι να έρθει τουλάχιστον η άλλη Δευτέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Μπορούμεεε? Μπορούμεεε! ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης-13-

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παιδια εχω ακουσει φετος εκθεση για ενδοσχολικη βια και ανεργια για τους πτυχιουχους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
παιδια εχω ακουσει φετος εκθεση για ενδοσχολικη βια και ανεργια για τους πτυχιουχους

Εμένα μου εχει κολλήσει ο τουρισμός ή κατι σχετικό με τα μουσεία. Πάντως να ξέρετε ότι θα διαβάσω όσα προτείνετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εγώ έκθεση ο,τι βλέπω θα το διαβάζω.

Έχω 1 ώρα που κρατάω τη λογοτεχνία στο ένα χέρι κ το κινητό στο άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Υποτίθεται σήμερα θα εβγαζα όλη τη βιολογία γενικής και δεν πήγα στο φροντιστήριο... Με το ζόρι κατάφερα να βγάλω το 1ο καλά και λίγο το 3ο... Εντωμεταξύ συνειδητοποίησα ότι έχω κάνει ελάχιστες ασκήσεις... ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ... Έχω βγει εκτός προγράμματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Υποτίθεται σήμερα θα εβγαζα όλη τη βιολογία γενικής και δεν πήγα στο φροντιστήριο... Με το ζόρι κατάφερα να βγάλω το 1ο καλά και λίγο το 3ο... Εντωμεταξύ συνειδητοποίησα ότι έχω κάνει ελάχιστες ασκήσεις... ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ... Έχω βγει εκτός προγράμματος...

τα προγραμματα ειναι για να ανατρεπονται..και εγω ετσι κανω και στο τελος αγχωνομαι..χαλαρα ο,τι προλαβεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Σημερα βγηκαν τα λατινικαα....ευτυχως...αυυριο παμε γερα για βιολογια .. καληνυχταα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Σε λίγες ώρες θα πάω για τελευταία φορά σχολείο με τη τσάντα μου. Αυτό ήταν τελικά, μετά απο 12 χρόνια στη δευτεροβάθμια, ήρθε η ώρα να περάσουμε στο επόμενο στάδιο. Θεωρώ οτι η τρίτη λυκείου, ήταν μια απο τις ομορφότερες χρονιές, (όχι δεν ειναι μαζόχα), αν εξαιρέσει κανεις βέβαια την όλη πρέσα που πέρασα. Με κάποιους συμμάθητες μου ήρθα πιο κοντά και έμαθα κατα τη διάρκεια όλου αυτού του αγώνα και έγινα καλύτερη. Άλλοι πάλι, ειναι ανθρώποι κουμπωμένοι, πρεπει να τους προσεγγίσεις πολυ προσεκτικά, ωστόσο υπάρχουν και κάποιοι στριφνοι τους οποίους ενδεχόμενως να θυμάται κανεις και να του ανεβαίνει η πίεση. Ωστόσο, φετος: γελάσαμε πολυ, στεναχωρηθήκαμε, κλάψαμε αρκέτα, βοηθήσαμε ο ενας τον άλλον με οποιονδήποτε τροπο μπορέσαμε και μέσω όλο αυτού δεθήκαμε περισσοτερο. Το λοιπόν, σε λίγες ωρες, παω σχολείο με την dslr παραμασχαλα, θα υπαρχει τούρτα, ολα τα παιδια μαζεμένα και φυσικα έντονος συναισθηματισμός. Μεχρι τωρα, αυτη η χρονιά ήταν η πιο αλλόκοτη και η πιο γλυκιά ταυτόχρονα, η πιο πικρή και η πιο περίεργη συνάμα. Πάμε να το ζήσουμε και αυτο καθως οπως ειπε και η Emily Dickinson:

Το ότι δεν θα ξανάρθει ποτέ, αυτό είναι που κανει τη ζωή τόσο γλυκιά.

Να ευχαριστήσω και εσάς εδώ, καθώς καθόλη αυτη τη διάρκεια των εννέα μηνών, μοιραστήκαμε τους φόβους και τις αγωνίες μας, βάλαμε στόχους, σεβάστηκαμε ο ενας τον άλλον (εντάξει τρολλ εντούτοις υπάρχουν παντού), και τελευταίο αλλα πιο σημαντικό για μένα, ήταν το γεγονός οτι παρόλο που δεν γνωρίζουμε ο ενας τον άλλον σε προσωπικό επιπεδο, οποτε κάποιος εξέφραζε διάφορες επικείμενες ψυχολογικές μεταπτώσεις, ορισμένοι προσπαθούσαν με οποιονδήποτε τρόπο να κανουν τον συμπάσχοντα τους να νιώσει καλύτερα και να συνεχίσει περισσοτερο δυναμικά, να μην χάσει την πίστη στον εαυτο του. Μετά απο εννιά μήνες, here we are in the moment of truth. Και εννοειται οτι θα βρεθούμε να κερασετε τιποτα. :P
Απο τα βάθη της καρδιάς μου, ενα μεγαλο ευχαριστώ σε όλους σας και πραγματικά, πολύ καλή μας επιτυχία! Πολλα φιλιά! :D

Και οτι και να γίνει, ποτέ και για κανέναν λόγο μη χάσετε την πίστη σας, όχι απαραίτητα σε κάποια θεϊκή ύπαρξη όσο στον ίδιο σας τον εαυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σε λίγες ώρες θα πάω για τελευταία φορά σχολείο με τη τσάντα μου. Αυτό ήταν τελικά, μετά απο 12 χρόνια στη δευτεροβάθμια, ήρθε η ώρα να περάσουμε στο επόμενο στάδιο. Θεωρώ οτι η τρίτη λυκείου, ήταν μια απο τις ομορφότερες χρονιές, (όχι δεν ειναι μαζόχα), αν εξαιρέσει κανεις βέβαια την όλη πρέσα που πέρασα. Με κάποιους συμμάθητες μου ήρθα πιο κοντά και έμαθα κατα τη διάρκεια όλου αυτού του αγώνα και έγινα καλύτερη. Άλλοι πάλι, ειναι ανθρώποι κουμπωμένοι, πρεπει να τους προσεγγίσεις πολυ προσεκτικά, ωστόσο υπάρχουν και κάποιοι στριφνοι τους οποίους ενδεχόμενως να θυμάται κανεις και να του ανεβαίνει η πίεση. Ωστόσο, φετος: γελάσαμε πολυ, στεναχωρηθήκαμε, κλάψαμε αρκέτα, βοηθήσαμε ο ενας τον άλλον με οποιονδήποτε τροπο μπορέσαμε και μέσω όλο αυτού δεθήκαμε περισσοτερο. Το λοιπόν, σε λίγες ωρες, παω σχολείο με την dslr παραμασχαλα, θα υπαρχει τούρτα, ολα τα παιδια μαζεμένα και φυσικα έντονος συναισθηματισμός. Μεχρι τωρα, αυτη η χρονιά ήταν η πιο αλλόκοτη και η πιο γλυκιά ταυτόχρονα, η πιο πικρή και η πιο περίεργη συνάμα. Πάμε να το ζήσουμε και αυτο καθως οπως ειπε και η Emily Dickinson:

Το ότι δεν θα ξανάρθει ποτέ, αυτό είναι που κανει τη ζωή τόσο γλυκιά.

Να ευχαριστήσω και εσάς εδώ, καθώς καθόλη αυτη τη διάρκεια των εννέα μηνών, μοιραστήκαμε τους φόβουγης και τις αγωνίες μας, βάλαμε στόχους, σεβάστηκαμε ο ενας τον άλλον (εντάξει τρολλ εντούτοις υπάρχουν παντού), και τελευταίο αλλα πιο σημαντικό για μένα, ήταν το γεγονός οτι παρόλο που δεν γνωρίζουμε ο ενας τον άλλον σε προσωπικό επιπεδο, οποτε κάποιος εξέφραζε διάφορες επικείμενες ψυχολογικές μεταπτώσεις, ορισμένοι προσπαθούσαν με οποιονδήποτε τρόπο να κανουν τον συμπάσχοντα τους να νιώσει καλύτερα και να συνεχίσει περισσοτερο δυναμικά, να μην χάσει την πίστη στον εαυτο του. Μετά απο εννιά μήνες, here we are in the moment of truth. Και εννοειται οτι θα βρεθούμε να κερασετε τιποτα. :P
Απο τα βάθη της καρδιάς μου, ενα μεγαλο ευχαριστώ σε όλους σας και πραγματικά, πολύ καλή μας επιτυχία! Πολλα φιλιά! :D

Και οτι και να γίνει, ποτέ και για κανέναν λόγο μη χάσετε την πίστη σας, όχι απαραίτητα σε κάποια θεϊκή ύπαρξη όσο στον ίδιο σας τον εαυτο!
Με συγκίνησες μωρή κουφάλα.
Και εγω αύριο τελευταία μερα σχολείο.και κάπως νιώθω. Θα μου λείψει αλλά χαίρομαι που τελείωσε.

Καλή επιτυχία να έχουμε :) Και εγω να σας ευχαριστήσω όλους για την αλληλοσυμπαράσταση. Εκτός από τους φίλους μου χρειαζόμουν κ αλλα άτομα να μοιράζομαι τις σκέψεις μου την φετινή χρονιά.
Πιστεύω ωφελήθηκα και έκανα καλά που γράφτηκα στο ischool το καλοκαίρι. :)
Με βοήθησε να έχω μια σφαιρική άποψη πάνω στα μαθήματα και να μην στηρίζομαι μόνο στους καθηγητές του σχολείου και του φροντιστηριο.

Y.Γ Συνονόματη δε μασάμε! Πάμε δυνατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εμενα παλι η Γ λυκειου μου φανηκε σαν μια κανονικη χρονια με πολυ διαβασμα. Δεν εχω και πολλες αλλες αναμνησεις περα απο τα ιδιαιτερα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλη μας επιτυχια λοιπον...οχι αγχος εε? Μια χαρα θα τα παμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top