Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εσείς στη θεωρία τα αποδίδεται όλα αυτολεξεί;Εγώ τα διατυπώνω και με δικό μου τρόπο.Ειδικά κατά την αιτιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βιολογια γενικης δεν νομιζω οτι χρειαζεται βοηθημα. Κατευθυνσης το καταλαβαινω αλλα γενικης; Ο καθηγητης σας δεν σας φερνει ασκησεις; Αν κανεις τις δικες του και ολες των προηγουμενων ετων δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι κατι παραπανω. Εγω τη θεωρια φοβαμαι και εχω πλακωθει. Απο κατι σπαστικα μπορει να χασεις μοριακια τσακ μπαμ. Οσο σκεφτομαι οτι 12 χρονια ασχολουμαι με μαθηματικα και η βιολογια γενικης μετραει το ιδιο τρελαινομαι στη σκεψη να χασω απο εκει βαθμους.

Μα ειναι τοσο υπεροχη!! *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Στατιστική και πινακάκια :inlove:

ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!! Εκτος απο κυκλους και μολυνση των υδατων :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!! Εκτος απο κυκλους και μολυνση των υδατων :@
Νομίζω ότι μιλάει για τα μαθηματικά γενικής. :P


Ευτροφισμός ftw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εσείς στη θεωρία τα αποδίδεται όλα αυτολεξεί;Εγώ τα διατυπώνω και με δικό μου τρόπο.Ειδικά κατά την αιτιολόγηση.

Εγώ προσωπικά αυτό κάνω, αυτολεξεί ! Με τόσο Α.Ο.Δ.Ε φέτος μου φαίνεται πιο εύκολο να τα διατυπώσω αυτολεξεί παρά με δικά μου λόγια.. Άσε που δεν αλλοιώνεται το νόημα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά αυτό κάνω, αυτολεξεί ! Με τόσο Α.Ο.Δ.Ε φέτος μου φαίνεται πιο εύκολο να τα διατυπώσω αυτολεξεί παρά με δικά μου λόγια.. Άσε που δεν αλλοιώνεται το νόημα έτσι.

Που να είχες κ ιστορία κατεύθυνσης...
Προσπαθώ να ειμαι οσο πιο κοντά στο βιβλίο γίνεται, αλλά δεν το πετυχαίνω 100% πάντα. Εφόσον το αποδίδω σωστά ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ακριβώς, όπου το ζητούμενο είναι να αποδείξεις μια ανισοτική σχέση μεταξύ Πιθανοτήτων που "δεν φαίνεται να κολλάει".

Επίσης, τα επαναληπτικά του Mathematica.
Όντως, οι ασκήσεις από το mathematica είναι πολύ καλές.
Είμαι η μόνη που μισεί τη στατιστική; Μου φαίνεται ότι όλοι σιχαίνονται τις πιθανότητες και λατρεύουν τη στατιστική. Οι πιθανότητες είναι οι αγαπημένες μου, τα πινακάκια είναι απαίσια, όσο εύκολα και να είναι.

Τι διαφορα εχει η Αννα απο την Ιωαννα...?
Η Ιωαννα εχει Στροφορμη!
Όχι ρε φίλε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Όντως, οι ασκήσεις από το mathematica είναι πολύ καλές.
Είμαι η μόνη που μισεί τη στατιστική; Μου φαίνεται ότι όλοι σιχαίνονται τις πιθανότητες και λατρεύουν τη στατιστική. Οι πιθανότητες είναι οι αγαπημένες μου, τα πινακάκια είναι απαίσια, όσο εύκολα και να είναι.

H Στατιστική είναι απαίσια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις τις Ανισότητες Πιθανοτήτων (πρέπει κάποια στιγμή να μάθω το τυπολόγιο που έχει ο Μπάρλας), το κεφάλαιο των Πιθανοτήτων μου φαίνεται πιο εύκολο από τη Στατιστική. Η δεύτερη, όμως, μου αρέσει περισσότερο σαν ενότητα. Γούστα είναι αυτά.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Λατρεύω τα μαθηματικά εδώ και χρόνια.άλγεβρα,γεωμετρία,ανάλυση,θεωρία αριθμών,αναλυτική γεωμετρία όλα μου αρέσουν.Αλλά δεν έχω συναντήσει ποτέ κάτι πιο βαρετό(αν και εύκολο) από τη στατιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι θεωρία έπεσε πάνω κάτω στη βιολογία οεφε?Μου είπαν κάτι για κάτι τουρίστες ότι αρρώστησαν κλπ.. και τους φάνηκε δύσκολο και μου έκανε εντύπωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αγαπάμε μαθηματικά:inlove:

Οι πιθανότητες είναι σίγουρα πιο εύκολες από την στατιστική.. Μόνο από τον όγκο της ύλης,σε καθένα από τα δύο κεφάλαια, καταλαβαίνουμε ποιο προφανώς είναι πιο εύκολο.
Προσωπικά δεν έχω σκεφτεί τι είναι ποιο ωραίο. Αλλά στην στατιστική θέλει πολλές πράξεις και εγώ γουστάρω διαφορικό λογισμό κ' έτσι φάση οπότε μάλλον....

Έβγαλα και την θεωρία στα Μαθ. Κατ. :clapup:
Μέσα σε μια μέρα, αύριο, βγάζω άνετα και της Γενικής και όλα καλά !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αγαπάμε μαθηματικά:inlove:

Οι πιθανότητες είναι σίγουρα πιο εύκολες από την στατιστική.. Μόνο από τον όγκο της ύλης,σε καθένα από τα δύο κεφάλαια, καταλαβαίνουμε ποιο προφανώς είναι πιο εύκολο.
Προσωπικά δεν έχω σκεφτεί τι είναι ποιο ωραίο. Αλλά στην στατιστική θέλει πολλές πράξεις και εγώ γουστάρω διαφορικό λογισμό κ' έτσι φάση οπότε μάλλον....

Έβγαλα και την θεωρία στα Μαθ. Κατ. :clapup:
Μέσα σε μια μέρα, αύριο, βγάζω άνετα και της Γενικής και όλα καλά !!
Τώρα που είπες θεωρία, από τα εμβαδα με τα ολοκληρώματα, έχουμε μέσα αποδείξεις και αν ναι, ποιες; Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο. Και εμένα η θεωρία της γενικής μου μένει αλλά μάλλον έχω ξεχάσει το βιβλίο στο σχολείο κάτω από το θρανίο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν έχει δοθεί κάποια συγκεκριμένη οδηγία από το υπουργείο επί αυτού του θέματος, αλλά εμάς ο καθηγητής μας μας έχει πει ότι δεν παίζει να πέσει κάτι τέτοιο για απόδειξη... Δεν είναι κιόλας ακριβώς αποδείξεις αυτά..
Σημειωτέον, από το 2005 που έριξα μια ματιά μέχρι του 2013, δεν έχει πέσει ΠΟΤΕ κάποια απόδειξη εμβαδού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Τι διαφορα εχει η Αννα απο την Ιωαννα...?
Η Ιωαννα εχει Στροφορμη!

οχι φιλε μου..η Ι-ωαννα ροπη αδρανειας εχει

η L-ana (Del Rey) εχει στροφορμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μιας και πιάσατε τη Ιω-άννα, και τη L-ana...:hehe:



Με πολλή αγάπη σε όσους-ες αγαπούν τη Φυσική Κατεύθυνσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
οχι φιλε μου..η Ι-ωαννα ροπη αδρανειας εχει

η L-ana (Del Rey) εχει στροφορμη

L=Ιω
Εξάλλου, είπε διαφορά Ιω-άννας και άννας...:P

@nPb
ωραίο σχήμα... τι ακριβώς εικονίζει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
L=Ιω
Εξάλλου, είπε διαφορά Ιω-άννας και άννας...:P

@nPb
ωραίο σχήμα... τι ακριβώς εικονίζει?:hmm:
Παρατήρησέ το λίγο - για παράδειγμα, όταν το σώμα είναι στην ακραία του θέση, o κύκλος παριστάνει ακριβώς αυτό, ότι το σώμα βρίσκεται σε ακραία θέση με umax, και το διάγραμμα παριστάνει το πώς μεταβάλλεται η ενέργεια του σώματος ανάλογα με τη θέση του, στη ΘΙ π.χ. έχει Kmax.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
@nPb
ωραίο σχήμα... τι ακριβώς εικονίζει?:hmm:

Δεν έχετε κάνει ταλαντώσεις σωμάτων με ελατήριο δεμένο στο ένα άκρο; :hmm:





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top